AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Spraye do dezynfekcji klatek - Nobactel, Vitopar, itp.
Autor Wiadomość
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-08-16, 16:47   

Luis napisał/a:
Mo?e pomyli?a? si? w pisaniu?

mija napisał/a:
tak jest napisane na animalii


A na opakowaniu jak byk PRIMAROM nie PIRMAROM x)
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-09-09, 19:04   

Przepraszam, ?e temat od?wie?am
Jak u?ywacie neutralizatora?
Mam VITOPAR Fresh i tak sie zastanawiam jak tego u?ywa?, bo na opakowaniu nie ma za wiele informacji.
Je?li dobrze rozumiem to najpierw powinnam umy? klatk?, wysuszy? j?, a potem tym popryskac. Tak?
Ni i jeszcze jedno ... bezpieczne przy zwietz?tach, ALE czy mo?na np. u?ywa? na lekko zanieczyszczon? ?ció?k? mi?dzy sprz?taniem? Oczywi?cie myszy samych pryska? nie zamierzam :wink:
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2009-09-09, 19:20   

Ja u?ywam tego http://vetlandia.pl/pl,pr..._content=353217

Te? nie ma opisu dok?adnego jak u?ywa?. Ja najpierw myj? klatk? wycieram a potem spryskuj? tym i zostawiam do wyschni?cia. Ale to jest typowe do dezynfekcji a nie neutralizator zapachów.
 
 
Shavenis 
Starszy Myszaty


Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 94
Skąd: Krosno
Wysłany: 2010-01-05, 18:42   Neutralizator powietrza

Zamierzam kupi? samca. Jednak troch? si? obawiam, ?e rodzice mog? nie zaakceptowa? pó?niej jego zapachu.
S?ysza?am o ró?nych neutralizatorach dla zwierz?t do powietrza lub proszkach, które powoduj?, ?e mocz nie ma tak mocnej woni.

U?ywacie czego? takiego ? Jak tak to czy dobrze si? to sprawuje ?
Nazwy tego proszku niestety nigdzie nie mog? znale??.

Prosz? o szybk? odpowied?, bo bardzo mi zale?y na tej myszce.

Oczywi?cie b?d? sprz?ta? co kilka dni i u?ywa? ?wirku oraz dodatku rumiankowego z HP.
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-01-05, 19:36   

http://www.myszy.info/vie...t=neutralizator
Polecam Vitopar Fresh. :smile:
Je?li chodzi o jakie? inne sztuczne neutralizatory to nie radz? stosowa? - sama chemia i szkodliwe. A ju? wszelkie proszki odpadaj?, bo jak mysiak pokosztuje organoleptycznie to katastrofa.
Ja mia?am dwa samce, potem jednego w dunie i sprz?ta?am im raz w tygodniu (i raz w tygodniu spryskiwa?am ?ció?k? i zasikane zabawki Vitoparem) - nie by?o ich czu?. :smile: Chocia? oczywi?cie ko?owrotek my?am ?rednio raz na dwa dni :wink:
A samca polecam -?wietne, kontaktowe miziaki z nich/ Portos to moja wielka do tej pory nieod?a?owana mi?o?? ?ycia
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
ladySwallow 
M?ody Myszaty


Imi?: Paulina
Dołączyła: 26 Kwi 2010
Posty: 25
Wysłany: 2010-07-21, 09:23   
   Myszy: Rudy z charakteru


Od?wie?am temat. Jestem astmatyczk?, dosz?y?my do wniosku z alergologiem ?e uczula mnie w?a?nie silny zapach moczu samca. Oczywi?cie, nie bior? pod uwag? oddania go, zrobi? natomiast wszystko, ?eby obojgu ?y?o si? dobrze - wczorajszy atak astmy sko?czy? si? wizyt? na ostrym dy?urze.

Znalaz?am taki specyfik: http://allegro.pl/item114...y_preparat.html Zastanawiam si? nad nim, poczyta?am o firmie, ale nadal nie jestem przekonana...
_________________
Je?li o czym? marzysz, to oznacza, ?e mo?esz tego dokona?.
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-07-24, 16:38   

ladySwallow napisał/a:
Od?wie?am temat. Jestem astmatyczk?, dosz?y?my do wniosku z alergologiem ?e uczula mnie w?a?nie silny zapach moczu samca. Oczywi?cie, nie bior? pod uwag? oddania go, zrobi? natomiast wszystko, ?eby obojgu ?y?o si? dobrze - wczorajszy atak astmy sko?czy? si? wizyt? na ostrym dy?urze.

Radz? niestety odda? komu? myszki :/ Astma jest powa?na, ja równie? mia?am mega problem z zapachem moczu moich szczurków. Nie da si? tak ?y?. Co chwil? z lekami i po leki. Pomy?l co jest wa?niejsze, tym bardziej, ?e stan ten nie polepszy si? raczej, a tylko mo?e si? pogorszy?. W tym przypadku niestety odradzam myszorki.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
mysie_siostry 
Szara myszka
<")))/


Imi?: Adriana,Oliwia
Dołączyła: 14 Lip 2010
Posty: 3
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2010-07-26, 15:38   

ladySwallow, wiem,ze bardzo kochasz swoj? myszk?, ale powinnas j? odda?. Je?li tego nie zrobisz, mo?e okaza? si? to okropne w skutkach, ju? teraz l?dujesz na ostrym dy?urze,a to bardzo niedobrze.W Twoim wieku jeszce dojrzewasz , a astma i uczulenia si? nasilaj?. Po jakim? czasie mo?e by? gorzej, poza tym pieni?dze wydawane na leki, a po jakim? czasie nawet zabawa z myszorkiem przesytanie sprawiac Ci przyjemno??, bo co rusz to kaszlniesz,kichniesz, dostaniesz wysypki,lub nie wiem co jeszcze. W Twoim stanie proponuje Ci odda? szczurka i wzi?? szynszyl?, sama w sobie nie uczula, a moczu w ogóle nie czu?, je?li wymienia si? ?ció?k?,co tydzie?, dwa. A zwierz?tko jest równie kochane i niezbyt problemowe.
_________________
 
 
 
ladySwallow 
M?ody Myszaty


Imi?: Paulina
Dołączyła: 26 Kwi 2010
Posty: 25
Wysłany: 2010-07-26, 15:58   
   Myszy: Rudy z charakteru


mysie_siostry napisał/a:
ladySwallow, wiem,ze bardzo kochasz swoj? myszk?, ale powinnas j? odda?. Je?li tego nie zrobisz, mo?e okaza? si? to okropne w skutkach, ju? teraz l?dujesz na ostrym dy?urze,a to bardzo niedobrze.W Twoim wieku jeszce dojrzewasz , a astma i uczulenia si? nasilaj?. Po jakim? czasie mo?e by? gorzej, poza tym pieni?dze wydawane na leki, a po jakim? czasie nawet zabawa z myszorkiem przesytanie sprawiac Ci przyjemno??, bo co rusz to kaszlniesz,kichniesz, dostaniesz wysypki,lub nie wiem co jeszcze. W Twoim stanie proponuje Ci odda? szczurka i wzi?? szynszyl?, sama w sobie nie uczula, a moczu w ogóle nie czu?, je?li wymienia si? ?ció?k?,co tydzie?, dwa. A zwierz?tko jest równie kochane i niezbyt problemowe.


Nie wiem, do kogo kierujesz posta, ale raczej nie do mnie. Po pierwsze, ja nie dojrzewam, bo jestem ju? po dwudziestce :roll: Pieni?dze wydawane na leki to grosze - bo mam zni?k? na choroby przewlek?e. Uczula mnie wy??cznie zapach moczu, bo przy kontakcie z mysz? nie mam ?adnych problemów.

Na szcz??cie - problem ju? rozwi?zany. Swoj? drog?, ciekawe mysie forum, gdzie jedyne porady, to odda? mysz... A wystarczy nieco si? postara?... Nawet moja lekarka powiedzia?a, ?e nie ma co zwierzaka oddawa?, wystarczy zastosowa? si? do kilku porad. Gdybym mia?a robi? wszystko, ?eby nie mie? objawów astmy, to musia?abym nie sprz?ta? (uczulenie na kurz), odda? kota (uczulenie na bia?ka), rybki (uczulenie na pokarm) i w ogóle najlepiej to w ciep?e dni siedzie? ob?o?ona lodem, bo przecie? wysokie temperatury wysuszaj? powietrze, co ?le dzia?a na p?uca.

Brak s?ów.
_________________
Je?li o czym? marzysz, to oznacza, ?e mo?esz tego dokona?.
 
 
bobek_114 
Mysi Rozmówca
Motylem jestem ..



Imi?: Ania
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 253
Skąd: G?ogów
Wysłany: 2010-07-26, 19:18   
   Myszy: Bobek


ladySwallow, a jak rozwi?za?a? problem? Nie pisa?am tu, ale czyta?am i jestem po prostu ciekawa. :smile:
_________________
'Lepiej, ?eby mnie nienawidzili takim, jakim jestem, ni? kochali kogo?, kim nigdy nie b?d?'
Kurt Cobain.
 
 
 
ladySwallow 
M?ody Myszaty


Imi?: Paulina
Dołączyła: 26 Kwi 2010
Posty: 25
Wysłany: 2010-07-28, 16:42   
   Myszy: Rudy z charakteru


Myszor dosta? podk?ad z bawe?ny + siano, na szcz??cie nie reaguje alergicznie. Dodatkowo klatka jest myta co 4-5 dni, na noc wynoszona do innego pomieszczenia, a przy myciu dezynfekowana Vitoparem.
_________________
Je?li o czym? marzysz, to oznacza, ?e mo?esz tego dokona?.
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-10-12, 19:17   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


Wiem, ?e to mo?e nie to forum na takie pytanie, ale mo?e kto? z was b?dzie wiedzia?.
Zamówi?am vitopar i je?li spryskam nim osikany przez kota dywan to pomo?e?
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2011-10-12, 19:22   

to jak spryskasz to nam powiesz :D :D:D
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-10-12, 19:34   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


no w?a?nie mam nadziej? ?e przyjdzie nied?ugo bo ?mierdzi.. :lol:
tylko w?a?nie jak nie pomo?e to co wtedy?
dobrze, ?e mam chocia? troche katar :lol:

w?a?nie si? zorientowa?am, ?e zamówi?am vitopar fresh, ale to chyba nie ma wi?kszego znaczenia
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2011-10-12, 19:58   

nowy dywan?:d:d
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT