AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Podgryzanie i skubanie opiekuna
Autor Wiadomość
lady_k 
M?ody Myszaty



Imi?: Kasia
Wiek: 32
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 41
Wysłany: 2009-05-26, 18:19   
   Myszy: Szarlotka, Ka, Pralinka, Ginger, Muffinek, Pipi, Mi?


Przezyje jak mnie bedzie lekko skrobac, tylko zastanawiam sie czy w koncu skubnie mocniej. Mam myszke od kogos ktora wczesniej nie podryzala, u mnie chociaz ja biore na rece itd jak tylko sie wlozy reke do akwarium to podchodzi i zaczyna podgryzac poza tym mam wrazenie ze zaczyna troche dziczec bo coraz bardziej sie boi byc brana na rece. Nie rozumiem dlaczego u mnie sie tak zmienila. Zanim ja zabralam nie miala wiecej towarzystwa niz ma teraz. Moze ma mnie za potwora?:P
 
 
junkpile 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ania
Wiek: 33
Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 361
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-26, 19:42   
   Myszy: Lilka


Jak moje myszy siedz? na mnie to nigdy mnie nawet nie skubi?, a czasem jak wsadzam r?k?, to mnie ?api? za palce, a najcz??ciej za paznokcie jak mam troszk? d?u?sze. Ale to na pewni no jest ze strachu czy z agresji, tylko z ciekawo?ci, bo zaraz albo na mnie w?a?? albo id? szuka? jedzenia :P
lady_k: mo?e Twoja mysz potrzebuje czasu? Ja mam dwie nowe myszy od pó?tora tygodnia i nadal rzadko w?a?? mi same na r?ce i raczej jak otwieram klatk?, to uciekaj?, pomimo tego, ?e dwa-trzy razy dziennie stoj? z ?ap? w ?rodku i czekam a? co? do mnie przyjdzie - to przychodz? dwie inne, które wiedz? ?e mog? smako?yka dosta? albo pój?? w ciekawe miejsce jak np. biurko czy ?ó?ko, no ale one s? ze mn? od kilku miesi?cy. A te dwie nowe niezbyt mi ufaj?, ale mam nadziej?, ?e w ko?cu si? oswoj?. :) Wi?c poczekaj, mo?e Twoja mycha przestanie Ci? gry?? ;)
_________________
"Whatever people say I am, that's what I'm not..."
 
 
Karina 
Mysi Bywalec
<:3=~~



Imi?: Karina
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 129
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-05-28, 13:10   
   Myszy: Killer'ka [*] Diller'ka [*], Jordan'ka [*] i inne ;) Obecnie szczurzyca Bletka i jej male?stwo


mój Killer mnie podgryza ale to dlatego ?e zawsze czym? mi paznokcie pachn? :D
ostatnio mia?am troch? soli na paznokciu (soli?am ziemniaki jak bym u mnie na pleckach) i chcia? mi paznokcia obgry??... Killer mnie obgryza tylko jak czuje jakie? szamanko na paznokciach :D
_________________


GALERIA KILLERKI zobacz moj? myni? :) :
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=5340
 
 
 
lady_k 
M?ody Myszaty



Imi?: Kasia
Wiek: 32
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 41
Wysłany: 2009-05-28, 16:16   
   Myszy: Szarlotka, Ka, Pralinka, Ginger, Muffinek, Pipi, Mi?


Moje myszki nigdy nie jedza mi na rekach:P moze sa za slabo oswojone albo nie maja czasu:)
 
 
Karina 
Mysi Bywalec
<:3=~~



Imi?: Karina
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 129
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-05-28, 16:29   
   Myszy: Killer'ka [*] Diller'ka [*], Jordan'ka [*] i inne ;) Obecnie szczurzyca Bletka i jej male?stwo


lady_k, nie tyle co s?abo oswojone... ka?da mysz ma swoje przyzwyczajenia... Killer te? mi nie je na r?kach... zabiera co swoje i ucieka pod ko?owrotek... bo tam urz?dzi? sobie jadalnie ;)
_________________


GALERIA KILLERKI zobacz moj? myni? :) :
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=5340
 
 
 
Pur 
Starszy Myszaty


Imi?: Pawe?
Wiek: 27
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 50
Wysłany: 2009-10-06, 13:15   
   Myszy: Yogi (lub Seeley)


Mam problem z gryzieniem przez mysz.
Mój Yogi odk?d wsadzi?em drewniane patyczki do klatki, gryzie mnie. Gdy powoli wsadzam r?k?, idzie powoli z drugiego ko?ca akwarium, by mnie uchama?. Gdy szybciej wsadz? r?k?, szybciej idzie. Co mam zrobi??
_________________
?yczenia dla was
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-10-06, 13:20   

Pur, mo?liwe ?e pachniesz mu jaki? jedzeniem - ?eby to wykluczy? to myj r?ce przed kontaktem z mysz?. A jak wk?adasz r?k? zamaszy?cie i gwa?townie to go straszysz i dlatego podbiega, ?eby Cie ugry??.
Gdy Ci? gryzie to po prostu delikatnie odsuwaj r?k?, nie gwa?townie, ale w?a?nie delikatnie, tak ?eby zrozumia?, ?e ma Ci? nie gry??. To trudne, bo nieco boli ta metoda, ale jak b?dzie widzia?, ze jak Ci? dziabnie, to Ty r?k? wolno odsuwasz, a nie od razu r?ka znika i ju? jej nie ma, to oduczy sie takiego podgryzania.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Agata. 
Myszowaty



Imi?: Agata
Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 460
Skąd: Che?m/Warszawa
Wysłany: 2009-10-06, 19:39   
   Myszy: brak


Moje te? gryz? - mo?e z ciekawo?ci co to jest,jak to smakuje ? Ale ja jestem masochistk? i dla mnie to przyjemne :twisted:
_________________
"The fate of animals is inextricably linked with the destiny of man.."

Daisy['],Ruda['],Ksenia['],Buba['],Iluzja['],Indy[']
 
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2009-10-06, 19:58   

moje te?. Szczegolnie Wanilia, gdy wk?adam nagle r?ke do klatki, a ona nie wie co to, to sie tak jakby rzuca na mojego palca i ucieka. swego rodzaju samoobrona. reszta myszy chyba za t?usta, i nie chce im sie ty?ka ruszyc. :razz: ale to nie boli. a gdy na rekach sa, albo gdy juz chwile potrzymam reke w klatce to nie gryz?. a staruszkom tez sie zdaza mnie czasem skubn?c. w sumie to one przewidywalne s? gryza w?asciwie tylko gdy je obudze (np. gdy sypie im jedzenie i grzebie przy misce)
_________________
Charlie [*]
Daisy[*]
Mimi [*]
Fizia [*]
Pusia [*]
Czesia [*]
Vanilla[*]
Gabry?[*]
 
 
 
Pur 
Starszy Myszaty


Imi?: Pawe?
Wiek: 27
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 50
Wysłany: 2009-10-13, 11:21   
   Myszy: Yogi (lub Seeley)


My?em r?ce przed kontaktem z mysz?. Troch? to pomog?o. R?k? zawsze wk?adam powoli, bo czasem jest tak ?e przy najl?ejszym ruchu ucieka, a czasem, ?e przy szybkim ruchu (jak dosypanie jedzenia) ani drgnie. Zauwa?y?em, ?e najbardziej lubi gry?? koniuszki palców - gdy ukrywam je w trocinach, nie gryzie ich, tylko normalnie wchodzi na r?k?, obw?chuje, leciutko skubnie raz czy dwa i po chwili schodzi.
Do?ka napisał/a:
Gdy Ci? gryzie to po prostu delikatnie odsuwaj r?k?, nie gwa?townie, ale w?a?nie delikatnie, tak ?eby zrozumia?, ?e ma Ci? nie gry??.

W?a?nie mam z tym problem - gdy mnie gryzie, automatycznie wyci?gam r?k? z akwarium.
_________________
?yczenia dla was
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-10-13, 15:23   

Pur, postaraj sie opanowa? odruch gwa?townego wyjmowania r?ki. To trudne, ale powinno Ci sie uda? :wink:

Mnie jeszcze w zesz?ym tygodniu podgryza?a Hana. Po prostu chwyta?a za opuszek palca, albo za paznokcie. Jak raz chwyci?a, to powoli i delikatnie odsuwa?am r?k?, albo jak widzia?am, ?e startuje z z?bkami, to podsuwa?am inny palec pod jej nos. Pomog?o.Ju? mnie nie próbuje jako jedzenie.
I tak w ogóle to fajnie si? mi dzio?chy oswajaj? :smile:
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Pur 
Starszy Myszaty


Imi?: Pawe?
Wiek: 27
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 50
Wysłany: 2009-10-19, 15:52   
   Myszy: Yogi (lub Seeley)


Mnie ju? nie gryzie, ale pod warunkiem, ?e umyj? r?ce i b?d? wsadza? r?k? powoli, a najlepiej - gdy zakopi? r?k? w trotach.
_________________
?yczenia dla was
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-10-19, 16:01   

No i widzisz, wszystko sie uda?o :smile: Jeszcze troch?, a b?dziesz mie? fajnie oswojon? mysz, która na r?k? b?dzie reagowa? pozytywnym entuzjazmem - wspina? sie na ni?, w?cha?.
A osobom, które maj? problem z podgryzaniem przez mysz polecam du?o cierpliwo?ci i ?agodno?? w stosunku do zwierzaka. Wierzcie, ?e si? uda, to na pewno sie uda!
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Rudziak 
Gadu?a Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 376
Wysłany: 2009-10-29, 14:08   

?atka by?a bardzo dzika jak do nas trafi?a. Piszcza?a, gryz?a. Du?a doza cierpliwo?ci, spokoju i mycha ju? po kilku dniach nie ba?a si? podej?? do r?ki. Kolejne kilka dni zaj??o nam "wyci?ganie" ?atki z klatki. Podszczypywa?a, piszcza?a, ucieka?a spanikowana. Nie pomaga?y pyszno?ci. Kilka razy dziennie wsadza?am r?k? do klatki i czeka?am... a? za którym? razem wesz?a sama :) Teraz odwa?nie wychodzi na nasze d?onie i... nie chce wchodzi? do klatki :) Mam dwie nowe dzio?chy - jedna nie potrzebowa?a ani minuty na oswajanie, druga nadal si? boi i ucieka. Jednak my?l?, ?e to kwestia kilku dni i b?dzie dobrze! Tak wi?c wszystkim, którzy zaczynaj? przygod? z mychami ?ycz? duuu?o cierpliwo?ci i NIE PODDAWA? SI? :) a b?dzie OK :)
 
 
 
Belladonna 
Starszy Myszaty


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 55
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-11-01, 21:18   
   Myszy: [Dixi, Bawarka, Mifi, Ryjek, Latek, Latka, Pyszon, Rata, Pusia, Mysia, Pysia, Eza, Alfa, Mysio, Omega, Shenzi]* , Bronzi


Moja Mysia juz drugiego dnia wchodzila mi na szyje, a kilka dni pozniej spacerowala po poscieli /taki cowieczorny spacerek jaki praktykowalam z Latunia/.
_________________
18.12.2010.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT