AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Podgryzanie i skubanie opiekuna
Autor Wiadomość
ju5tys 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 31
Dołączyła: 10 Maj 2009
Posty: 342
Skąd: Swarz?dz - Pozna?
Wysłany: 2009-11-01, 21:54   
   Myszy: Daisy, Pere?ka (Who come with me) i Pelagia


Anisia napisał/a:
moje te?. Szczegolnie Wanilia, gdy wk?adam nagle r?ke do klatki,

Jej siostra obgryza mi pazury ;)
Nie powiem - boli.
My?l?, ?e nie robi tego ze z?o?liwo?ci.
Musisz sam oceni?, czy jest niedostatecznie oswojona, czy mo?e r?ce Ci pachn?, czy mo?e co? innego. Obserwuj po prostu
 
 
 
Rudziak 
Gadu?a Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 376
Wysłany: 2009-11-03, 13:24   

no tak, jedne myszki oswajaj? si? szybciej inne wolniej... Brauni nadal jest "dzika" i ucieka, boi si? r?ki, jej siostra nie ma z tym problemów, a ?atka cz?sto wychodzi z otwartej klatki, spaceruje i sama do niej wraca. Czasem nie ma ochoty wej?? na r?k?, czasem nie chce z niej zej??.
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-11-03, 23:12   

Miko od czasu do czasu próbuje chwyci? mnie za paznokie? albo opuszek palca. Boli i nie jest to przyjemne. Oczywi?cie robi? tak jak z reszt? czyli odsuwam r?k?. Ona próbuje jeszcze raz, a potem ju? daje sobie spokój i spaceruje mi po d?oni. Reszta zwierzaków nie k?sa.
Zwykle myszak gryzie albo jak jest nieoswojony, albo jak si? go przestraszy, np. zbyt gwa?townie obudzi. Powoli i cierpliwie - a przestanie gry?? i podgryza?.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
paula_29 
M?ody Myszaty


Imi?: Paula&Olga
Wiek: 25
Dołączyła: 08 Paź 2009
Posty: 16
Wysłany: 2009-11-04, 14:19   
   Myszy: nie mamy ju? myszek


nasze myszki ucieka?y na pocz?tku, teraz mamy jedn?, która nam ucieka?a i nas podgryza?a, zw?aszcza moj? siostr? m?odsz? (robi?a gwa?towne ruchy). teraz ju? jest dobrze, myszka nam nie ucieka i nas nie podgryza.
_________________
myszki :)
 
 
martu03 
Szara myszka



Imi?: Marta
Wiek: 29
Dołączyła: 03 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: Warszawa.
Wysłany: 2010-01-03, 13:33   
   Myszy: Ginger, Holly i Nefre


Cze??, jestem tutaj nowa, przejrza?am prawie ca?y temat. Mam od kilku dni 2 myszki samiczki. Obie ju? swobodnie wchodz? na r?ce, tylko przed tym musz? oczywi?cie mnie troch? poobgryza?, a ja si? przyznam i powiem, ?e mnie bo boli, wi?c wk?adam r?kawiczk?, ?eby tego tak nie czu?. Boj? si?, ?e wkrótce wejdzie im to w nawyk i b?d? ci?gle sobie podgryza?y. Je?li ju? s? poza klatk? na r?ce to nie gryz?. Hmm, co mam zrobi?, ?eby oduczy? ich tego dziabania? S? jakie? sposoby na to, ?eby je jako? 'skarci?'? Jak zabior? kawa?ek r?k? to i tak sobie podejdzie bli?ej i b?dzie dalej dziuba?.
_________________
Marta :3
 
 
 
limonka97 
M?ody Myszaty


Imi?: Madzia
Wiek: 26
Dołączyła: 14 Cze 2009
Posty: 47
Wysłany: 2010-01-03, 19:39   

Twoje chyba nie tylko skubi?, bo skubanie raczej nie boli :wink: Nie wiem czy dobrze zrozumia?am, ale podgryzaj? tylko w klatce? Moja myszka te? kiedy zmienia jako? nagle po?o?enie to lekko podgryza, ale to nie boli... Lepiej nie zak?adaj r?kawiczek, bo myszki w ogóle nie czuj? twojego naturalnego zapachu. I nie bój si? ;) Myszy si? nie karci. Ale je?li dziobi? tylko w klatce, to nie tak ?le. Naprawd? boli? Je?li jest to tylko podgryzanie to wydaje mi si?, ?e nie ma jak ich oduczy?, bo to ich naturalne zachowanie, takie próbowanie czy jeste? do zjedzenie, a nie agresja :wink:
 
 
martu03 
Szara myszka



Imi?: Marta
Wiek: 29
Dołączyła: 03 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: Warszawa.
Wysłany: 2010-01-03, 20:39   
   Myszy: Ginger, Holly i Nefre


Nie, nie. To na pewno nie agresja, ja po prostu si? boj?, ?e mnie gryz?. :lol: I tak, próbuj? mnie tylko w klatce. Rozumiem, ?e to ich naturalne zachowanie, a mo?na ich tego jako? oduczy?? :razz:
_________________
Marta :3
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2010-01-03, 20:53   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


nie dawaj jedzenia z r?k do klatki ani nigdzie :D mo?e si? oducz?. Tak to sprawdzaj? czy jeste? smaczna. Ja si? ba?am tego ale odwa?nie stawi?am czo?a i jak mnie skubi? to nic sobie z tego nie robi?. Wiem ?e mocno nie uciapi? ;)
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Av. 
Mysi Bywalec



Imi?: Asia
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Lis 2009
Posty: 102
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2010-01-03, 22:54   

Na pewno takie skubanie nie boli ;) Kiedy przyjecha?y do mnie moje pierwsze myszki, a pó?niej kolejne przekona?am si? tego. Po za tym one mnie "próbowa?y". Z regu?y najpierw próbowa?y mój plec, potem paznokie? i na ko?cu w?osy. Jednak niezbyt przypad?o im to do gustu ;)
_________________
za T?czowym Mostem: Cofi [*], Bueno [*], Ana [*], Esme [*], Princessa [*], Daisy [*], Bianka [*], Calipso [*], Eska [*], Floriana [*], Adi [*], Amaretto [*], Dex [*], Neil [*], Odie [*]
 
 
 
Tan 
M?ody Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-31, 17:35   
   Myszy: Ma?a Bia?a Myszka vel Merlin i Paseczek


A ja mam w domu mysiego ?wira; nigdy wcze?niej si? z tym nie spotka?am, jest jak królik z Monty Pythona - z pocz?tku lekko skuba?a czubek palca kiedy by? w pobli?u, my?la?am, ?e z rozp?du myli go ze smako?ykiem które cz?sto dawa?am jej z r?ki. ?rednio to przyjemne, ale trudno, przecie? to tylko skubanie. Wczoraj przesz?a sam? siebie i kiedy w?o?y?am r?k? do klatki ?eby przesun?? jaki? jej element, ona wystrzeli?a z domku (drugi koniec klatki), pogalopowa?a do mnie, u?ar?a w brzeg d?oni i uciek?a z powrotem. Bardzo by?am zaskoczona i troch? skóry zdar?a skubana. A dzi?, kiedy w?o?y?am do klatki d?o? pe?n? ?are?ka ?eby im dosypa?, ten krejzol znów zerwa? si? jak oparzony i rzuci? w wiadomym kierunku, tylko refleks pozwoli? mi wystarczaj?co szybko wyci?gn?? r?k?. Pokr?ci?a si? chwil? w miejscu gdzie jeszcze sekund? temu by?a moja d?o?, odwróci?a i wpe?z?a z powrotem do domku.
Ma?o to przyjemne, ale nic z tym nie zrobi?, unikam takich sytuacji i unikam kontaktu z ni?. Nie jest strachliwa, jest pewna siebie, wsz?dzie pierwsza, wsz?dobylska, aktywna, nie boi si? gwa?townych ruchów, ha?asów, niczego, w przeciwie?stwie do m?odszej kole?anki która na najmniejszy szelest zmyka gdzie pieprzy ro?nie. Jest po prostu uzurpatorem-agresorem. Czy kto? z Was mia? przygod? z mysz? tak... aktywn? inaczej ?
 
 
 
crystal 
M?ody Myszaty
Foxy&Fixy



Imi?: W.
Wiek: 33
Dołączyła: 06 Maj 2009
Posty: 31
Skąd: Ch.
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2010-02-01, 23:49   
   Myszy: Foxy & Fixy


moje myszaki tylko lekko ?api? pyszczkiem moje opuszki i zostawiaj? je w spokoju :grin: raz tylko Fixy mnie dziabn??a ale odsun??am r?k? i nie dawa?am im ju? jedzenia z r?ki i jest oki :m:):
_________________
 
 
 
Paulisia 
Szara myszka
<:3)~



Imi?: Paulina
Wiek: 31
Dołączyła: 11 Lut 2010
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-23, 20:18   
   Myszy: Mozi


na r?ku pozostaj? ró?ne zapachy... je?li jest to zapach jedzenia nie ma si? co dziwi?,?e myszki skubi? czy gryz? ;)
 
 
 
Hera77 
M?ody Myszaty
<:3 )~ myszka



Imi?: Julia
Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Polska:)
Wysłany: 2010-02-24, 12:30   
   Myszy: Blanka i Czarnula


Moje myszy kiedy wsadz? r?k? do klatki i nie b?d? rusza? obydwie myszole l?c? mi do r?ki i gryz? pazury.
 
 
 
Myszo?ów 
Szara myszka
As przestworzy



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 6
Skąd: polska
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2010-02-24, 13:27   
   Myszy: K?aczek


Myszki po jakim? czasie si? odzwyczajaj?. :m:):
Moja jeszcze niedawno te? gryz?a :grin: .
Trzeba by? cierpliwym :grin: :grin: :grin: :m:):
 
 
Arffi 
Szara myszka
rawr;3


Imi?: Aleksandra
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 14
Skąd: Zabrze/Kraków
Wysłany: 2010-02-25, 14:53   
   Myszy: [*]:Mysia&Ksenia, Neville, Neo, Stuart, Axl, Ubiscius, Wiszna, Axl 2, Dollar, "Beza", "Toffik", Fantazja


Zwykle to Twoje r?ce pachn? czym? smakowitym;) Czasem wystarczy ?e u?ywasz owocowych perfum, kremu albo antyperspirantu, czy przyniesiesz zapach gotowanego obiadku z kuchni;) "ugryzienie" typu "bo-pachniesz-jak-papu" nie jest gro?ne, i nie ma nic wspólnego z prawdziwym ugryzieniem.

Nigdy nie wsadzajcie palców miedzy walcz?ce myszy. Ja kiedy? tak zareagowa?am w jakim? zoologiku i mam do dzisiaj pami?tk?, mimo ?e by?o to ponad 6 lat temu.

Je?li Ci? myszol ugryz? naprawd?, tj to krwi, nie panikuj. Rana mocno krwawi (k?uta rana tak ma) po prostu zdezynfekuj i palec do góry, powy?ej poziomu serca i czekaj a? ustanie :) I co wa?ne! Nie uprzedzaj si? z góry, ?e skoro mysz cie dziabn??a, to wszystkie myszy b?d? - strach jaki wtedy generujesz w sobie, nawet je?li ukryty, jest widoczny dla zwierz?t. Cz?owiek który boi = cz?owiek nieobliczalny, zwierze o tym wie, wi?c sie broni.

Ale? mnie wena na pisanie wzie?a :shock:
_________________
Myszkuje ich du?o, oj du?o:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT