AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Papugi, mewki japo?skie, kanarki
Autor Wiadomość
X 
Myszowaty


Wiek: 28
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 492
Wysłany: 2008-07-10, 02:33   

Tak, zeberki sa sliczne :)
Ja bym chciala miec papuzki, ale zapewne duzo halasu robia. :/
 
 
BasketCase 
Gadu?a Myszaty



Hodowla: Altromondo
Wiek: 32
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 396
Skąd: murder city
Wysłany: 2008-07-10, 10:56   
   Myszy: Dalia


ja, gdybym mia?a wi?cej miejsca w pokoju (chocia? jest naprawd? du?y) to bym mia?a takie ma?e zoo, ale niestety, myszy zajmuj? tyle miejsca, ?e 'nic innego' si? nie zmie?ci. :razz:
ale je?li mia?abym wybiera?, to znowu zamieszka?yby u nas zeberki, taki sentyment. :wink:
_________________


http://tnij.org/fkp3
http://tnij.org/fkp4
http://tnij.org/fkp6
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-07-10, 17:36   

Xen, dopóki ?wierka?y by?o ok, ale jak co? im nie pasowa?o, to wydawa?y z siebie taki przenikliwy zgrzyt/skrzek.
Tylko, ?e papu?ki, w przeciwie?stwie do myszy czy szczurów, najcz??ciej trudno jest oswoi? w grupce. Ze wszystkich, które mia?am, oswojony by? pierwszy samczyk, Dawidek. Lata? za nami po mieszkaniu, siada? na ramieniu, na g?owie, dawa? si? g?aska?. To by? ?liczny, niebieski samczyk, mój pierwszy zwierzak. Niestety, by? z nami tylko pó? roku, czego? bardzo si? przestraszy? i serduszko mu stan??o :sad:
Papu?ek nie mam ju? od co najmniej 8 lat, ale dalej mam do nich s?abo?? ;)
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Chigi 
Starszy Myszaty
Mysia Pysia :)



Wiek: 35
Dołączyła: 10 Wrz 2008
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-14, 17:13   
   Myszy: Sakura, Dokuro, Zakuro i Sabato


je?li chcecie mie? papu?k? któr? mo?na dosy? ?atwo oswoi? i nie jest du?a to mo?na kupi? papu?k? nieroz??czk? :wink: oczywi?cie jedn? ale trzeba du?o czasu sp?dza? z ni? poniewa? b?dzie jej smutno samej. Posiada?am kiedy? tak? o imieniu Kubu? i bardzo si? przyzwyczai? do domowników :grin: siada? na ramieniu, miesza? ?y?k? w kawie lub herbacie :razz: s?ucha? ze mn? muzyki (gdy dawa?am przy klatce s?uchawk? to zbli?a? si? do niej i zacz?? si? kiwa? :lol: ). Wyj?tkiem jeszcze jakim uda?o mi si? oswoi? by?a nimfa Balbina. Oprócz tego co Kubu? potrafi?a wypowiedzie? imiona wszystkich domowników :grin: tylko moje zdrobnia?a z Marzena na Mania :razz: potrafi?a powtarza? imi? tyle razy a? poda?o jej si? jedzenie :lol: i równie? jest wyj?tek ?e Balbinka nie by?a sama w klatce bo razem z ni? by? jeszcze kolega Maciek (nimfa) wi?c zdarza si? oswoi? papu?k? nawet jak s? dwie w klatce :smile:
_________________
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2008-09-14, 18:35   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Sory,ale trzymanie papugi nieroz??czki samotnie,to moim zdaniem barbarzy?stwo. :roll:
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
Chigi 
Starszy Myszaty
Mysia Pysia :)



Wiek: 35
Dołączyła: 10 Wrz 2008
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-14, 23:12   
   Myszy: Sakura, Dokuro, Zakuro i Sabato


hmmmm je?li du?o si? pracuje i nie ma si? czasu dla niej to tak ale je?li czasu jest pod dostatkiem to ?aden problem :wink: gdy j? mia?am by?am w wieku oko?o 7 lat wi?c du?o czasu z ni? sp?dza?am :smile:
_________________
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2008-09-15, 08:23   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


No ok,a chcia?aby? sp?dzi? ca?e ?ycie np. tylko w towarzystwie psów?.Te? jeste?my bardzo stadnym gatunkiem. ;) I przek?adanie szcz??cia zwierzaka na to czy bardziej si? do mnie przywi??e jest podej?ciem dosy? egoistycznym-mówie teraz ogólnie.A ja od siebie powiem,?e nie by?abym w stanie chyba trzyma? jakiegokolwiek ptaka w domu,w typowej papuziej czy kanarkowej klatce,dopuszczam ew. du?? woliere,serce by mi chyba p?k?o. :P Od czego? te skrzyd?a maj?,nie od przeskakiwania z ?erdki na ?erdke.Ju? kiedy? czyta?am wypowiedz ch?opaka,który twierdzi,?e nie powinno si? w ogóle wypuszcza? ptaków na polatanie ;) ,bo potem w klatce b?d? bardzo za tym t?skni?,chore. ;)
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
Chigi 
Starszy Myszaty
Mysia Pysia :)



Wiek: 35
Dołączyła: 10 Wrz 2008
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-15, 12:10   
   Myszy: Sakura, Dokuro, Zakuro i Sabato


wypuszczanie ptaków aby polata?y to oczywi?cie podstawa :wink: nie zaprzeczy?am tego ?e moje nie lata?y, praktycznie ?miga?y codziennie :smile: i nie martw si? Kamyczek nawet w mieszkaniu potrafi? sporo sobie polata? a papu?k? mo?na pó?niej dokupi? :wink: uwierz mi moje ptaszki na pewno nie by?y smutne a co do sp?dzania z nimi czasu to mia?am na my?li zabaw? z nim np po szkole i wieczorem wi?c te? mia?am czas na "kontakty" mi?dzyludzkie :razz: a jak mnie nie by?o w domu to widzia?a innych domowników bo zawsze kto? by? w domu :wink: ale z wolier? to dobry pomys? :grin: w?a?nie moi rodzice przeprowadzili si? na wie? i chc? dla naszych ptaszków zrobi? ogromn? wolier? :grin:
_________________
 
 
wasiczek 
M?ody Myszaty



Imi?: gawel
Wiek: 113
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-01-19, 19:10   

A wiec tak...Dokonalem juz zakupu :D I jestem baaaaaaardo zadowolony!! :grin: :grin: :grin: Na osiedlu obokmoje jest sklep zoologiczny w ktorym kupowalem równie? myszke :D
A wiec tak, wszed?em do sklepu i odrazu zobaczy?em przepiekn? Papuge ''Nimfe''...Odrazu wpadla mi w oko''.Skonsultowawszy sie z rodzicami doszlismy do wniosku ze to bedzie dobry zakup :) (Moja mama kocha papugi).Mia?em juz wcze?niej papuge ale falist? i wiem jak o papugi zadbac...Kupi?em klatk?,wszystkie potrzebne akcesoria i fru do domu :d wszystko przygotowalem i wsadzi?em papuge do klatki :d teraz si? oswaja z nowym terenem.od kad napisalem pierwszy post w tym dziale nawet mi do glowy mysl nie przyszla aby kupic papuge :D .Dzi?kuje wszystkim za swoj? pomoc i za propozycje.
fully napisał/a:
Pawe?, jak chcesz pomocy to ja hoduje zwierz?tka terrarystyczne ju? kilka lat.

Mam kolege ktory lubi ptaszniki, i jak by co to móg?bym Ciebie polecic :D

Jeszcze raz dzi?kuje wszystkim za pomoc.
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2009-01-19, 19:29   

No prosz?, jednak nie zwierzak do terrarium :)
Papugi s? bardzo fajne, mia?am kiedy? faliste. Dbaj o jej zdrowie i rozwój intelektualny, im wi?ksza papuga, tym bardziej jest inteligentna, nie pozwól jej si? nudzi? ;)
Troch? ci zazdroszcz?, sama chcia?abym wróci? do papug, ale nie mog?, z powodu ha?a?liwego psa (papuga nakr?ca?aby psa, a pies papug? :/ )
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-01-19, 19:40   

o dobry wybór :] ja te? kiedy? chcia?am mie? tego stwora ale zbyt g?o?ny dla mnie :P
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
fully 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 16 Gru 2008
Posty: 55
Skąd: kraków
Wysłany: 2009-01-19, 19:43   
   Myszy: vanilka i lila


no prosze :D o ptaku nikt tu nie pomy?la? :D hehehe
_________________
(\_/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
argumentative 
Mysi Bywalec
: )))))



Imi?: Damian
Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 185
Skąd: Tczew
Wysłany: 2009-01-19, 20:03   
   Myszy: Margarette, Zelda, Benio, Zenio


wasiczek napisał/a:
Dokonalem juz zakupu


Gratuluj? :)
Tylko dobrze si? ni? opiekuj! :)
_________________
- Nakarm Krzysi?! xD
 
 
 
wasiczek 
M?ody Myszaty



Imi?: gawel
Wiek: 113
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-01-19, 20:48   

Oczywi?cie ?e b?de!!teraz czeka mnie prawdziwe wyzwanie...oswojenie ''Felka'' :D
Podobno papugi dlugo sie oswaja ale mam nadzieje ze to minie szybko :P . Zrobie jej kilka zdj?c i wstawie na forum ale to dopiero za kilka dni :D
 
 
 
Dulce 
Myszo?ak


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 17 Lip 2008
Posty: 661
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-01-19, 20:49   

moja kole?anka ma od pó? roku i dalej jej nie oswoi?a xD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT