AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kita
2006-07-21, 14:51
[Klatka] Myszka Kwadratowa/Miki/Mimi
Autor Wiadomość
Agata. 
Myszowaty



Imi?: Agata
Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 460
Skąd: Che?m/Warszawa
Wysłany: 2011-03-04, 21:20   
   Myszy: brak


Wikunia98 napisał/a:
Agata. napisał/a:
Ta klatka nadaje si? tylko do torturowania zwierz?t.

CO? nie przesadzaj. Moja kole?anka ma tak? klatk? i mysz z nadpobudliwo?ci?, (biega ca?y czas, by? o tym temat) i jako? nie ma ciasnoty. A po drugie ona w klatce ma tylko domek i rolk?, ma duuuu??yyyy plac zbaw w swoim pokoju dla myszek, codziennie je wypuszcza, tam maja kul? do biegania (nie tak? tylko po pokoju tylko tak? do kr?cenia) , pee?noo rolek po papierze, drabinki, przeszkody, myszki tam biegaj? po kilka godzin dziennie. NIE rozumiem twojego podej?cia, ta klatka nie torturuje zwierz?t, a wy jak zwykle musicie wszystko wyolbrzymia?. :roll:
Nie wiem jakie luksusy maj? wasze myszy ale taka klatka dla dwóch myszek jest odpowiednia :roll: :roll:
Brak mi s?ów


Mysz wi?kszo?? czasu sp?dza w klatce, to jak d?ugie ma wybiegi nie ma znaczenia.
Jest to zwierze nocne wi?c najbardziej aktywne wtedy kiedy cz?owiek ?pi i ten czas sp?dza w klatce,w której po kilku krokach ko?czy jej si? powierzchnia.

Nie,ta klatka nie nadaje si? do sta?ego trzymania zwierz?t i jako? nie rusza mnie argument,?e Twoja kole?anka ma tak? klatk? - ja te? mam i co ? u?ywam jej tylko jako transportera podczas sprz?tania klatek.

Je?li si? nie ma pieni?dzy na zakup odpowiedniej klatki to lepiej darowa? sobie zwierzaki ni? przez swoje widzimisi? cieszy? oko krzywd? zwierz?t.
A uzbieranie cho?by 50z? nie wymaga du?o,nawet od osoby niepe?noletniej - przez 2-3 miesi?ce zaoszcz?dza? i kupi? myszkom odpowiedni? klatk?.
_________________
"The fate of animals is inextricably linked with the destiny of man.."

Daisy['],Ruda['],Ksenia['],Buba['],Iluzja['],Indy[']
 
 
 
Wikunia98 
Myszowaty
Legionowa


Imi?: Wiktoria
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 463
Skąd: Piekary ?l?skie
Wysłany: 2011-03-04, 21:53   
   Myszy: Davne[*]Zorro[*]Zorro[*]Viki[*]Jordine[*] Morgana, Didi, Kredka


Nie, moja kole?anka chodzi do 6 klasy podstawówki. Myszki maja wybieg na dnie szafy (szafa jest naprawd? bardzo du?a) gdzie mo?na je zamkn??, i sobie biegaj?. Przychodzi ze szko?y, wypuszcza je i idzie sobie, zje?? obiad, odrobi? lekcje, robi rózne rzeczy a one sobie biegaj?, jej myszki boj? si? wyj?? z szafy (ma wysoki podest). A nie jest tak ?e nie ma si? kasy bo ona j? kupi?a za 54z?. Mysz nie potrzebuje ko?owrota, on i tak nie za bardzo lubi biega? w takich rzeczach, woli po pod?odze, klatce lub co?. On biega po pi?terkach.
A np. moje myszy nie mog? mie? ko?owrotka w klatce bo biegaj? we 2 i jedna kr?ci si? w kó?ko. Tak, wiem ?e s? takie ko?owrotki, w których nie ma takiej mo?liwo?ci, moja kole?anka (inna) taki ma i jej wchodz? we dwie i jedna siedzi na drugiej. Nie popieram tego ?e w tej klatce nie ma miejsca dla 2 myszy, wr?cz przeciwnie, jest miejsce. Nie mog?oby w niej by? wi?cej myszy, ale 2 maj? dobre warunki. A je?eli kole?anka ma ochot? , to mo?e je pu?ci? na noc na wybieg bo maj? tam jedzenie i picie. Nie mówcie ?e w tej klatce myszy si? m?cz?, tak nie jest. Mam nadziej? ?e nie b?dzie takich niemi?ych komentarzy, obra?anie mojej kole?anki nic wam nie da.
_________________
Nie chc? mi si? ju? ?y?, po co? Mam ju? do?? tego cholernego ?ycia, ?a?uj? ?e jestem, bior? innym powietrze, koniec...
 
 
Agata. 
Myszowaty



Imi?: Agata
Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 460
Skąd: Che?m/Warszawa
Wysłany: 2011-03-04, 21:59   
   Myszy: brak


I to jest kolejna rzecz,któr? ?le robi. Myszki prowadz? nocny tryb ?ycia a to znaczy,?e w dzie? ?pi? - nie wierz?,?e od powiedzmy 14 budz? si? i bez problemu sp?dzaj? du?o czasu na wybiegu - tak nie powinno by? :roll:

Nikt nie obra?a Twojej wyimaginowanej kole?anki,bo nikt jej nie zna. To jest forum publiczne gdzie ka?dy ma prawo do wyg?oszenia swojego zdania.
Moje jest takie,?e ta klatka nie nadaje si? na jakiekolwiek zwierze i kto? kto tam je trzyma w ogóle nie powinien ich mie?.

A klatka jest domem zwierzaka i to tam powinien sp?dza? najwi?cej czasu - nie ca?? noc i dzie? na wybiegu,bo to te? jest nienormalne.
A klatka powinna by? na tyle du?a,?eby zwierzak móg? tam si? bez problemu porusza?.
Co do ko?owrotka - nie dziwi?,si? ?e nie biega?y skoro mie?ci si? tam tylko jaki? plastikowy 14cm,który jest za ma?y zarówno dla myszy jak i ka?dych innych gryzoni.
_________________
"The fate of animals is inextricably linked with the destiny of man.."

Daisy['],Ruda['],Ksenia['],Buba['],Iluzja['],Indy[']
 
 
 
Wikunia98 
Myszowaty
Legionowa


Imi?: Wiktoria
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 463
Skąd: Piekary ?l?skie
Wysłany: 2011-03-04, 22:04   
   Myszy: Davne[*]Zorro[*]Zorro[*]Viki[*]Jordine[*] Morgana, Didi, Kredka


NIE mówi?am ?e da?a im ko?owrotek, tylko ?e maj? kul? do biegania na wybiegu i i tak samiec wgl w niej nie biega. Nie jest tak ?e sp?dzaj? tam dzie? i noc, ale jakby co? to moja kole?anka mo?e je tam da? na noc. A na wybiegu maj? domek z pude?ka po butach (rozmiar 20) i?c maj? gdzie spa?. Koniec tej dyskusji, klatka jest dobra dla 2 myszy i ja zostaje przy swoim zdaniu!!! :mad:
_________________
Nie chc? mi si? ju? ?y?, po co? Mam ju? do?? tego cholernego ?ycia, ?a?uj? ?e jestem, bior? innym powietrze, koniec...
 
 
myszuunia 
Myszo?ak
myszomania



Imi?: Gabriella
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lut 2011
Posty: 632
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-03-04, 22:45   
   Myszy: Pierniczek, Biszkopt


klatka jest za ma?a, pi?terka nie najlepsze.
Do dwóch samiczek najlepsza b?dzie Duna Mini Hamster - wpisz sobie w allegro. :wink:
_________________
...
 
 
 
Ewelina:) 
Szara myszka
ewelina:)


Imi?: Ewelina
Dołączyła: 02 Mar 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-03-04, 22:47   
   Myszy: jeszcze nie mam


no có? niestety musze przyznac ze kolowrotek ma ok. 14cm:( chomik miesci? sie w nim bez problemu bo by? miniaturk? ale skoro myszy nie moga to musze kupic drugi:( jeju z tego co widze to ona ma?a bo w tym kalkulatorze pokazuje 1,4 myszy:(odawa?am w calach bo na cm wychodzilo bardzo du?o:(
na razie zrezygnuje chyba z tych myszolek- chociaz gdy dzisiaj by?am w zoologu widzia?am ?liczne maluszki:)
ale mówi sie trudno- nie mam zamiaru ich meczyc- szczescie zwierzaków jest o wiele wa?niejsze. uzbieram troche kasy to kupie druga klatke albo wykombinuje jakies po?aczenie z ta samla bo bardzo mi sie spoodba?a:) jakos to bedzie na razie jeszcze poczekam a wiadomo im d?u?sze czekanie tym wieksza radosc ze zwierzaków:))
 
 
Wikunia98 
Myszowaty
Legionowa


Imi?: Wiktoria
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 463
Skąd: Piekary ?l?skie
Wysłany: 2011-03-04, 22:48   
   Myszy: Davne[*]Zorro[*]Zorro[*]Viki[*]Jordine[*] Morgana, Didi, Kredka


Klaka nie jest za ma?a na 2 myszy. Je?eli w przyszlo?ci planujesz wi?cej myszy to odradzam ale je?eli zostan? 2 to polecam.
_________________
Nie chc? mi si? ju? ?y?, po co? Mam ju? do?? tego cholernego ?ycia, ?a?uj? ?e jestem, bior? innym powietrze, koniec...
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2011-03-04, 22:50   

KLATKA JEST ZA MA?A NAWET DLA JEDNEGO POJEDYNCZO TRZYMANEGO SAMCA.
Radz? zajrze? tu:http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=387 i tu: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=1279
Wikunia98, nie pisz takich bzdur, bo jeszcze sie kto? zasugeruje.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-03-04, 22:53   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


To poco pytasz sie czy klatka jest dobra skoro wiesz lepiej. Tak mysz nie b?dzie kr?ci? sie w ko?wrotku bo ma ciekawsze zaj?cia takie jak ucieczka z wybiegu.

Wikunia98 napisał/a:
moje myszy nie mog? mie? ko?owrotka w klatce bo biegaj? we 2 i jedna kr?ci si? w kó?ko.


Skoro wchodz? 2 to najwyrazniej im sie to podoba co szkodzi myszce ?e kilka razy si? pokr?ci w kó?ko.

Wikunia98 napisał/a:
Nie popieram tego ?e w tej klatce nie ma miejsca dla 2 myszy, wr?cz przeciwnie, jest miejsce. Nie mog?oby w niej by? wi?cej myszy, ale 2 maj? dobre warunki.


Tak pewno przeprowadzi?a? z nimi wywiad i powiedzia?y ci ?e podobaj? im sie wybiegi ?e ta klatka jest wr?cz za du?a na 2 myszy :roll:
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
Wikunia98 
Myszowaty
Legionowa


Imi?: Wiktoria
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 463
Skąd: Piekary ?l?skie
Wysłany: 2011-03-04, 22:57   
   Myszy: Davne[*]Zorro[*]Zorro[*]Viki[*]Jordine[*] Morgana, Didi, Kredka


NIE, ale ja to wiem. A to ?e myszka si? kilka razy przekr?ci to nie jest dla niej dobre, wida? jak was interesuj? myszy. Mo?e np. nie rzyma? si? i pu?ci? ?apkami, a wtedy spadnie na g?ow?, mo?e sobie wkr?ci? wtedy ?apk?, je?eli spanikuje to mo?e nawet g?ow? da? mi?dzy g?ówn? cz??? a stojak i w tym wypadku umrze. ALE PRZECIE? FAJNIE JAK MYSZKA SI? PANICZNIE BOI!! A JA NIBY CIESZ? OKO KRZYWD? MYSZY, ZASTANÓWCIE SIE.
_________________
Nie chc? mi si? ju? ?y?, po co? Mam ju? do?? tego cholernego ?ycia, ?a?uj? ?e jestem, bior? innym powietrze, koniec...
 
 
myszuunia 
Myszo?ak
myszomania



Imi?: Gabriella
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lut 2011
Posty: 632
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-03-04, 23:01   
   Myszy: Pierniczek, Biszkopt


Wikunia98 napisał/a:
Klaka nie jest za ma?a na 2 myszy. Je?eli w przyszlo?ci planujesz wi?cej myszy to odradzam ale je?eli zostan? 2 to polecam.

nie pisz jej tak, nie wprowadzaj dziewczyny w b??d.
Ale ona na szcz??cie na razie zrezygnowa?a z myszy przy takiej klatce. :smile:
A ty Wikunia98, spójrz, wszyscy staraj? Ci si? wyt?umaczy?, ?e klatka nie jest odpowiednia, a ty dalej swoje... :roll: Czasami wykonuje sobie obliczenia: wielko?? myszy w porównaniu do wielko?ci klatki porównuje do wielko?ci cz?owieka w porównaniu do mieszkania. Oczywi?cie, tak jak myszy maj? wybiegi my wychodzi cz?sto poza dom na spacery, wsz?dzie dobrze ale w domu najlepiej. Im wi?ksza klatka, tym lepiej! :wink:
_________________
...
 
 
 
Wikunia98 
Myszowaty
Legionowa


Imi?: Wiktoria
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 463
Skąd: Piekary ?l?skie
Wysłany: 2011-03-04, 23:04   
   Myszy: Davne[*]Zorro[*]Zorro[*]Viki[*]Jordine[*] Morgana, Didi, Kredka


Dam spokój , ale nie dlatego ?e si? zgadzam , tylko dlatego ?e nie chc? si? ju? k?óci?!
_________________
Nie chc? mi si? ju? ?y?, po co? Mam ju? do?? tego cholernego ?ycia, ?a?uj? ?e jestem, bior? innym powietrze, koniec...
 
 
myszuunia 
Myszo?ak
myszomania



Imi?: Gabriella
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lut 2011
Posty: 632
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-03-04, 23:04   
   Myszy: Pierniczek, Biszkopt


Wikunia98 napisał/a:
NIE, ale ja to wiem. A to ?e myszka si? kilka razy przekr?ci to nie jest dla niej dobre, wida? jak was interesuj? myszy. Mo?e np. nie rzyma? si? i pu?ci? ?apkami, a wtedy spadnie na g?ow?, mo?e sobie wkr?ci? wtedy ?apk?, je?eli spanikuje to mo?e nawet g?ow? da? mi?dzy g?ówn? cz??? a stojak i w tym wypadku umrze. ALE PRZECIE? FAJNIE JAK MYSZKA SI? PANICZNIE BOI!! A JA NIBY CIESZ? OKO KRZYWD? MYSZY, ZASTANÓWCIE SIE.

zabrak?o Ci argumentów i zaczynasz wypisywa? g?upoty, moja droga... :roll:
Nie rozumiem, jak mo?esz pisa? takie dziwne rzeczy, ?eby tylko utrzyma? na swoim.
Przeczytaj sobie jeszcze raz tekst który umie?ci?a? na forum i pomy?l czy tak rzeczywi?cie mo?e si? sta?, je?li ko?owrotek jest odpowiednio umocowany.
_________________
...
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-03-04, 23:07   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Ewelina:) napisał/a:
no có? niestety musze przyznac ze kolowrotek ma ok. 14cm:( chomik miesci? sie w nim bez problemu bo by? miniaturk? ale skoro myszy nie moga to musze kupic drugi:( jeju z tego co widze to ona ma?a bo w tym kalkulatorze pokazuje 1,4 myszy:(odawa?am w calach bo na cm wychodzilo bardzo du?o:(
na razie zrezygnuje chyba z tych myszolek- chociaz gdy dzisiaj by?am w zoologu widzia?am ?liczne maluszki:)
ale mówi sie trudno- nie mam zamiaru ich meczyc- szczescie zwierzaków jest o wiele wa?niejsze. uzbieram troche kasy to kupie druga klatke albo wykombinuje jakies po?aczenie z ta samla bo bardzo mi sie spoodba?a:) jakos to bedzie na razie jeszcze poczekam a wiadomo im d?u?sze czekanie tym wieksza radosc ze zwierzaków:))


Jestem pewien podziwu :grin: nie wiele osób zrezygnowa?o by ze zwierz?tka dla jego dobra.

Wikunia98 napisał/a:
Mo?e np. nie rzyma? si? i pu?ci? ?apkami, a wtedy spadnie na g?ow?, mo?e sobie wkr?ci? wtedy ?apk?, je?eli spanikuje to mo?e nawet g?ow? da? mi?dzy g?ówn? cz??? a stojak i w tym wypadku umrze. ALE PRZECIE? FAJNIE JAK MYSZKA SI? PANICZNIE BOI!! A JA NIBY CIESZ? OKO KRZYWD? MYSZY, ZASTANÓWCIE SIE.


O, bosh :roll: to najwi?ksze bzudry jakie kiedykolwiek s?ysza?em, chyba kontynuacj? twojego postu by?by kierowca autobusu który wyprosi? starsz? pani? bo upomnia?a si? o miejsce, tak w?a?nie czyta mi si? ten twój post mysz jest szybka i zwinna nie jest inwalid? i upadek z 14 cm napewno nie by?by grozny, moje leady kilka razy spad?a z 60cm i nadal ?yje (gdy wspina?a si? po suficie w ko?cu si? pu?ci?a).G dy mysz sie boi to poprostu wychodzi z ko?owrotka i koniec.
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
Ostatnio zmieniony przez chowder75 2011-03-04, 23:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wikunia98 
Myszowaty
Legionowa


Imi?: Wiktoria
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 463
Skąd: Piekary ?l?skie
Wysłany: 2011-03-04, 23:08   
   Myszy: Davne[*]Zorro[*]Zorro[*]Viki[*]Jordine[*] Morgana, Didi, Kredka


Nie mam ko?owrotka do mocowania , tylko do postawienia, i takie s? niebezpieczne, a takie 'bezpieczne' s? nie za fajne bo myszy jak wejd? we 2 to jedna siedzi na drugiej. Nie mów mi ?e nic im si? w ko?owrotku we 2 nie stanie bo wiem co mo?e sie sta?, z w?asnego do?wiadczenai, widzia?am mysz po czym? takim ;) Mia?a z?amany ogon, co? z kr?gos?upem i po?aman? ?apk?, by?a do u?pienia ;)
_________________
Nie chc? mi si? ju? ?y?, po co? Mam ju? do?? tego cholernego ?ycia, ?a?uj? ?e jestem, bior? innym powietrze, koniec...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT