AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Octenisept
Autor Wiadomość
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-03-04, 15:12   Octenisept
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


Przeszukalam kilka tematow ale nie znalazlam odpowiedzi na moje pytanie. Moja mysia zostala jakis czas temu zaatakowana przez dzika mysz, nie wiem jak to sie stalo, bo klatka ma odstepy 6mm. 2 tyg bylo ok, ale wczoraj zauwazylam ze w miejscu gdzie ja tamta ugryzla Jerry ma strupy, mam octenisept , jest to bezwonny sprey na rany, uzywa sie tego np do leczenia ran po kolczykowaniu, zadrapan itd. nie ma zapachu ani smaku. mozna zastosowac go w niewielkiej ilosci na takie strupki?? jesli tak to jak to nalozyc i ile? Jesli nie to znacie jakas inna masc ktora dostane od reki w aptece?
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2011-03-04, 16:19   
   Myszy: obecnie brak


Nie powinno zaszkodzi?; ja tym opatrywa?am pogryzion? myszk?, psikaj?c na wacik (taki okr?g?y, kosmetyczny) 1-2x i potem pociera?am tym rank?. Tyle tylko, ?e moja mycha mia?a jeszcze powydzieran? sier??, wi?c by?o mi troch? ?atwiej...
_________________
Mus to mus!
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2011-03-04, 17:22   

Amazonka napisał/a:
jakas inna masc ktora dostane od reki w aptece?
roztwór rywanolu - dobrze odka?a
Ale my?l? ?e i tym preparatem co masz te? mo?esz myszce posmarowa? ranki.
Mo?e dobrze by by?o si? te? przej?? do weterynarza, bo ta dzika mysz mog?a co? przynie?? ...
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-03-04, 23:17   
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


Doska a co myslisz o Advantanie??

Przytocze opis masci:
Cytat:
ADVANTAN jest preparatem przeznaczonym dla osób cierpi?cych z powodu chorobowych zmian skóry, wywo?anych przez ró?nego rodzaju wyprysk (endogenny, kontaktowy, potnicowy, zwyk?y, ze zu?ycia). W zale?no?ci od charakteru zmian stosuje si? odpowiedni? form? preparatu. ADVANTAN w kremie przeznaczony jest do zmian ostrych z wysi?kiem, a tak?e dla skóry
bardzo t?ustej, ods?oni?tej i pokrytej w?osami
. ADVANTAN w postaci emulsji skierowany dla pacjentów w stanach skóry po?rednich (mi?dzy bardzo such? a wysi?kow?). ADVANTAN ma?? stosowana przy skórze bardzo przesuszonej i w przewlek?ych zmianach skórnych.


do weterynarza ide w srode bo wywalczylam wtedy urlop ale do tego czasu chce pomoc mysi bo sie ciagle tam drapie;/

ja mam advantan w kremie czyli ten co mozna na skore z wlosami stosowac
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-03-05, 18:58   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


pamietajcie by ran otwartych i strupkow nie zaklejac masciami gorzej sie goja ,ropieja mimo ze masc generalnie powinna byc antyseptyczna ale zabiera dostep powietrza do rany i powoduje gorsze gojenie sie
poleca zwykly rivanol w plynie do nabycia w aptece za niewielkie peniadze ,wysusza odkaza i nie powodje zaklejania rany
odnosi sie to rowniez do zmian skornych jak grzyb ,swierzb itd ......nie wolno ich natluszczac i zabierac dostepu do powietrza
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-03-24, 22:44   
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


Bylam wtedy u weta z myszka, dostala zastrzyk i mialam ja rivanolem czestowac, tydzien bylo ok a teraz myszka tak sie drapie ze az kolo oka jej krew leciala;/ poszlam znowu do weta a on mowi ze myszke trzeba uspic bo za bardzo sie posunela choroba:( doradzcie cos
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-03-25, 10:53   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


byc mozliwe ze weterynarz nie rozpoznal ziarniniaka ( rak skory) daje podobne objawy jak grzybica ale z czasem rany sa powazniejsze i nie chca sie goic siersc wypada plackowato i zwierzej jest oslabioone ,wykluczyc lub potwierdzic tego rodzaju raka moze pobrana i zbadana zeskrobina z miejsc zmienionych chorobowo , dziwie sie ze jesli wet nie wiedzial dokladnie co to moze byc odrazu nie pobral tej zeskrobiny

myszy z takim rakiem nalezaloby jaknajszybciej uspic poniewaz stan sie nie poprawi a bedzie sie tylko pogarszac i przyprawiac zwierze o kolejne cierpienia
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-03-25, 12:59   
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


lilith on sie wloczy od dluzszego czasu tak, jest zywa myszka , bawi sie , ma apetyt , zjada za dwoch, tylko sie drapie ciagle i to mocno;/ mozna myszke posmarowac tzw. fioletem czy jej to zaszkodzi?? tak dla proby. Bo ja nie chce stracic mojego jerrego:(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT