AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Guz/mo?liwe przyczyny guzow i rodzaje
Autor Wiadomość
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2015-01-14, 23:35   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


niestety. guz znowu si? pojawi?. najprawdopodobniej nie b?dzie kolejnej operacji, bo nie do??, ?e to te same miejsce i o wiele gorzej by si? goi?o to Zo?ka na razie jest za s?aba. od razu wida?, ?e co? z ni? nie tak - nastroszone futerko, schud?a, chocia? os?uchowo czysta, nie kicha itd. na razie mam j? obserwowa?, je?eli b?dzie si? bardzo m?czy?a to trzeba b?dzie u?pi? :(
 
 
 
enamorarse 
Myszo?ak
C'est La Vie



Imi?: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 595
Skąd: Kutno/Warszawa
Wysłany: 2015-01-14, 23:49   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek


Kurcze, jakie to z?o?liwe chorubsko. Trzymam kciuki za Zosi? :)
_________________
Za TM:
Babsi 29.04.2014 - 26.09.2015
Zoja 29.04.2014 - 10.01.2016
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-15, 00:12   

trampka, strasznie przykre : (
oby zosta?a z Tob? jak najd?u?ej..
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2015-01-21, 15:25   

Dziewczyny jak najwiecej ekologicznego jedzenia !!! To jedzenie ktore sprzedawane jest dla zwierzat ma to zwykle zboze nawozone chemikaliami i jest gmo, ilosc tych chemikaliow dla ludzi jest w miare ok ale mysz jest ile razy mniejsza !! wiec dawka tej chemi jest stanowczo za duza dlatego myszy tak od czasu wprowadzenia chemii choruja na nowotwory :( ( mowie wszedzie nikt nie slucha <

chocby to byla najlepsza karma, jest robiona z tego samego zboza :< nie istnieja jeszcze karmy eko, wiec polecam mieszac samemu lup np mieszanki zbozowe w rossmanie sa dobre :)
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-01-21, 15:35   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


A czym zbo?e mieszane samemu ró?ni si? od tego w mieszance kupnej? :P Niczym
_________________
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-21, 17:13   

Milagros, po pierwsze nie ka?dy ma mo?liwo?? i nie ka?dego sta? by miesza? samemu, po drugie nie u ka?dego mieszanki si? sprawdzaj?. Jak? w wielkim mie?cie mam szans? na kupno dobrego ziarna? Sk?d mog? wiedzie? czy rolnik jest rolnikiem i nie stosuje ?adnych paskudztw w swoich uprawach? Czy oszukuje? Czy ziarno kupione w sklepie eko (pomijaj?c kosmiczne ceny) jest naprawd? eko? Po milionach artyku?ów o ?ciemach stosowanych na skal? masow? w w/w sklepach niczego nie mo?na by? pewnym, a te? nie ka?dy ma doj?cia do upraw w których nie stosuje si? chemikaliów (nie wiem zreszt? czy takie s?, je?li ju? to ich stosowanie jest ograniczone ale na pewno nie w ca?o?ci wyeliminowane, bo ze zbiorów nie wysz?o by nic..)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2015-01-22, 08:32   

tak, ziarna ze sklepu eko- s? tez wysy?kowe sklepy- jest lepsze, d?u?szy czas uda?o mi si? na tym utrzyma? alergika, wet powiedzia?, ze to od chemii w zbo?u. niestety mieszanek z rosmana ju? nie ma
przy wyborze- tania karma + koszty leczenia lub drozsza karma i spokój
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2015-01-22, 18:30   

Jest sposob na sprawdzenie. Ja bylam np na szkoleniu. Po pierwsze sprawdzac aktualne znaczki eko. Teraz jest nim lisc na zielonym tle zrobiony z gwiazdek ue tylko i wylacznie.. Np na jogurcie jak masz napisane duzymi literami NATURALNY to nie znaczy ze taki jest bo to tylko nazwa. Trzeba sprawdzic z tylu sklad. Tak samo masz z tym duzo firm posluguje sie starymi znaczkami itp, oszukuja w ten sposob bo sprzedaja zwykle zarcie niby ze znaczkiem eko ktore wcale o tym nie swiadczy Sa tez inne wymagania, jakis nr, gospodarstwo i wgl ale zwykle jak jest znaczek to jest dobre jedzenie. I nie jest takie drogie. Za lepsza karme versele laga placicie 17-30 zl za 500 g a tu 500 g masz za 9 zl. Gorzej jak mieszac kazde ziarno z osobna bo wiadomo jedno opakowanie ok 5 z?. I nikt nie mowi aby karmic tylko tym mozna kupywac tez rozne inne smakolyki tylko zeby nie przesadzac z tymi chemicznymi. To czym ktos karmi mysz to indywidualna sprawa nie popadajmy w paranoje :P Ja staram sie karmic eko co nie znaczy ze np nie dozucam suszonej wolowiny i zwyklych ogorkow z marketu( nie ekologicznych bo nie chce mi sie na bazarek leciec daleko) ale juz widze poprawe spora
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2015-01-22, 20:11   

nie wyobra?am sobie karmi? moich zwierz?t eko ?arciem, je?li sama takiego nie jem ;p
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2015-01-22, 21:00   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


jutro rano jad? u?pi? Zosie. wygl?da jak siedem nieszcz???... stara si? czasem co? zje??, ale nie ma si?y, ?pi w innym miejscu ni? reszta. dzisiaj spa?a na moich r?kach prawie godzine, ju? my?la?am, ?e odejdzie. wiem, ?e musz? jej pomóc i ul?y?.
 
 
 
InnocentSatan 
Mysi Bywalec


Imi?: Zuzka
Wiek: 27
Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 120
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-01-23, 08:09   
   Myszy: 5.


trampka, przykro mi...
_________________
"Musisz mi pomóc,
bo od szesnastu dni pada deszcz
i ?ycie powoli zaczyna mi si? rozmywa?."
 
 
 
Anaylil 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 25 Wrz 2012
Posty: 83
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2015-03-07, 12:58   

Mo?e kto? mia? podobny przypadek i b?dzie mi móg? pomóc. U Coco zauwa?y?am wczoraj "guz" w okolicy ogona. Przyznam si? bez bicia, ?e nie wiem od kiedy u niej jest bo niestety ostatnio nie mia?am kiedy dok?adnie "ogl?da?" myszy. Na bank kilka dni temu nie móg? by? takich rozmiarów bo przy zmianie ?ció?ki na pewno bym zauwa?y?a. Chyba narós? w szybkim tempie.




To miejsce jest mocnej ucieplone. Czy jest jaka? szansa, ?e to ropie?? Mysz je, wypró?nia si? i o dziwo biega w ko?owrotku. Dzisiaj jad? z ni? do weta. Niestety nie ma naszej Pani doktor, która si? zajmuje gryzoniami, wi?c nie wiem na ile b?dzie on mia? rozeznanie w myszach. Dodam, ?e jakie? 3 miesi?ce temu Coco by?a operowana z powodu guza, który pojawi? si? na boku za przedni? ?ap?. Wszystko posz?o ok, guz nie by? z?o?liwy, wywodzi? si? z mieszka w?osowego czy co? w tym stylu.
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2015-03-07, 13:01   

pomacaj czy jest mi?kki,twardy,ruchomy czy nie.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Anaylil 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 25 Wrz 2012
Posty: 83
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2015-03-08, 10:11   

Do?? mi?kki. Zaczyna si? w okolicy tylnej ?apy i ci?gnie si? do zadka. Wczoraj po dwukrotnym nak?uciu za pierwszym razem polecia?a ?ó?ta tre?? ale bardziej wygl?da?a na surowicz? a nie ropn?. Za drugim razem krew, nawet spora ilo??. Dosta?a w zastrzyku enro i przeciwzapalny i do poid?a enro. Wet powiedzia?, ?e nie wie do ko?ca co to jest, mo?e by? guz z listwy ale wed?ug niego mo?na obserwowa? do czwartku. We wtorek id? do wetki u której Coco by?a poprzednio operowana. Zobaczymy co powie ale chyba powinnam pozby? si? z?udze?, ?e to co? mniej powa?nego ni? guz :sad: Czy jest sens oddzielania jej i podawania enro do poid?a? Czy mo?e lepiej da? jej to z jakim? smako?ykiem? Tyle, ?e musia?abym odpowiednio zmodyfikowa? ilo??...
 
 
Poltergeist
Szara myszka



Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 14
Wysłany: 2015-03-22, 11:08   

Anaylil, jak tam myszka?
Zaciekawi? mnie Twój przypadek, poniewa? moja Mufka mia?a bardzo podobnego guza w identycznym miejscu.
Operacja si? uda?a, ale guz odrós? po miesi?cu. Pierwszy by? ?atwy do usuni?cia, drugi narós? ca?kowicie na cewk? moczow? i musia?am ma?? u?pi?.
A enro do poid?a to wg mnie ostateczny ?rodek podawania antybiotyku, bo ci??ko kontrolowa? ile i kiedy to wypije. Ja jak myszka jest os?abiona, to przemycam lekarstwa w odrobinie mas?a (odrobinie!) lub ?mietanki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT