AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Guz/mo?liwe przyczyny guzow i rodzaje
Autor Wiadomość
Anaylil 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 25 Wrz 2012
Posty: 83
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2015-03-22, 19:08   

Zrobili?my zdjecie rentgenowskie bo by?o podejrzenie, ?e to mo?e by? przepuklina. Niestety okaza?o si?, ?e to guz i do tego ca?kowicie nacieka na cewk? moczow? i prawdopodobnie te? odbytnic?. Nie nadaje si? do resekcji. W biopsji wysz?y komórki nowotworowe. Próbowali?my ostrzykiwa? ze sterydów z nadziej?, ?e guz zareaguje i si? troch? zmniejszy. Niestety nie zareagowa?. By?a opcja zabiegu maj?cego na celu zmniejszenie wielko?ci guza ale wspólnie z weterynarz stwierdzili?my, ?e skoro nie ma szans na jego usuni?cie to przyniesie to jej wi?cej cierpienia ni? korzy?ci. Nie wiem czy dobrze zrobili?my. Jestem raczej osob?, która walczy do ko?ca ale chyba musz? te? nauczy? si? gdzie jest ta granica gdzie leczenie ju? staje si? "uporczyw? terapi?". Pozosta?a nam obserwacja Coco, czy si? wypro?nia i oddaje mocz bo to jest w sumie kluczowe i cieszenie si? ka?dym kolejnym dniem. Odpuka? ale ma?a na razie je, jest aktywna, biega w ko?owrotku. Mam nadziej?, ?e bedzie tak jak najd?u?ej.

A Twoja myszka d?ugo funkcjonowa?a po wykryciu guza po raz drugi? Przesta?a si? wypró?nia?? Bardzo mi przykro, ?e trzeba by?o j? u?pi? :sad:
 
 
Poltergeist
Szara myszka



Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 14
Wysłany: 2015-03-24, 17:19   

Od zauwa?enia guza (na pocz?tku wygl?da? tak, jakby mia?a jakie? zapalenie w tamtej okolicy), to jakie? dwa tygodnie/pó?tora. Bardzo szybko rós?, przeszkadza? jej ju? pó?niej w chodzeniu i widzia?am, ?e tak jakby si? napina przy wypró?nianiu. Du?o czasu sp?dza?a w k?ciku, w którym mia?y ubikacj?.
Mimo, ?e jeszcze by?a ca?kiem aktywna, jad?a itd, to zdecydowa?am si? wtedy na u?pienie jej. Nie chcia?am doprowadzi? jej do stanu, w którym odczuwa?a by du?y ból. Ci??ko wybra? moment, bo po myszach wida?, ?e co? jest nie tak dopiero, jak co? wi?kszego si? dzieje.
Obserwuj ma?? i ogl?daj pod ogonkiem. Staraj si? nie dopu?ci? do zatrzymania moczu, bo to pó?niej niezbyt przyjemna ?mier?.
Trzymaj si? i mam nadziej?, ?e Coco odejdzie spokojnie.
_________________
Pilip?czek, Cebula, Gacek, Trufla, Mufka, Miodzik, Tosia, Zuzia i Maczek.
 
 
espe
Szara myszka


Dołączył: 17 Mar 2014
Posty: 4
Wysłany: 2015-04-03, 01:43   

Witajcie!
Zobaczy?em ostatnio u jednej z naszych rocznych mysi ma?ego guza/krost?. :sad: Planuj? i?? na dniach do weterynarza. Mo?ecie tymczasem zerkn?? co to mo?e by? i na co powinienem si? szykowa??
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-04-03, 06:06   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Wygl?da na brodawk?.
_________________
 
 
espe
Szara myszka


Dołączył: 17 Mar 2014
Posty: 4
Wysłany: 2015-04-03, 07:52   

My?lisz, ?e ju? czas na wizyt? u weterynarza? Wyczyta?em, ?e s? ró?ne opinie odno?nie ruszania brodawek. Póki co mysia jej nie drapie ani nie zauwa?y?em by jako? jej przeszkadza?a. Zachowuje si? jak zawsze.
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-04-03, 08:41   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Lepiej ?eby obejrza? to lekarz, bo ja si? po zdj?ciu mog? myli?.

Co do usuwania: mia?am trzy myszy z brodawkami. U pierwszej brodawka nie mog?a by? usuni?ta bo by?a na sutku, u drugiej brodawk? odkry?am w dniu usypiania myszy (z innego powodu), u trzeciej brodawka zosta?a podwi?zana, ale szew by? kilkakrotnie ?ci?gany i sobie w ko?cu odpu?ci?am (brodawka by?a w uchu). Wiem ?e ludzie podwi?zywali i brodawki odpada?y, ale ja jeszcze nie mia?am takiego przypadku.
_________________
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-03, 12:06   

U mojej myszy brodawka by?a podwi?zana i odpad?a jeszcze tego samego dnia.
Jakby co ni?ej jest ca?y temat o brodawkach. Polecam Ci espe, przeczytanie, wiele osób dzieli si? tam swoimi odczuciami i do?wiadczeniem :)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2015-06-21, 16:50   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


Spotkal sie ktos z guzem przy przedniej lapie? Tak na wezle chlonnym. Jutro jedziemy do weta, ale zastanawiam sie, czy jest operacyjny? Do tego mysz bardzo chorowita.
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-06-21, 17:17   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ja. Kilka lat temu ale wtedy nie operowalo si? myszy
_________________
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2015-06-22, 21:34   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


dla ciekawych: ju? wiem, ?e mo?na. jutro jedziemy rano na zabieg, guz nie jest jeszcze wro?ni?ty w mi?sie? ?apki, wi?c powinno si? uda?. prosimy o kciuki ;)
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-22, 21:39   

_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2015-06-23, 22:47   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


Kasumi ma?a si? wybudzi?a, guz usuni?ty, ?apka sprawna. z?a wiadomo?? z laboratorium: czerniak. ale dopóki nie b?dzie przerzutów (a mam nadziej?, ?e nie b?dzie) Jadzia mo?e sobie jeszcze po?y? ;) jak na razie jeszcze troch? "pijana", ale powoli zaczyna je?? i si? my?.
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-23, 23:01   

trampka, bardzo si? ciesz?, ?e chocia? na ten moment jest dobrze :)
Oby jak najd?u?ej ?y?a w zdrowiu i sprawno?ci :)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2015-07-20, 22:45   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


znowu wracamy do tematu :( w sobot? sprz?ta?am dziewczynom, wyci?gam Jadzie a tu znowu guz... tym razem na tylnej ?apce. za?amana, ?e tak szybko przerzuty my?la?am o najgorszym. mój facet dzisiaj z rana pojecha? do weta, przygotowany te? na najgorsze. ale mój weterynarz nigdy nie przestanie mnie zadziwia?. powiedzia?, ?e b?dziemy ratowa?. guz mia? inn? struktur?, by? bardziej "p?ynny". nie za bardzo wiedzia?am, co zrobi?, bo za 2 dni lecimy na wczasy i co prawda ojciec b?dzie si? zajmowa? myszami, ale ju? widz? jak pilnuje, ?eby nie jad?a szwów, ogl?da?, czy ?adnie si? goi i je?dzi? na kontrole. tutaj znowu szok i mega wdzi?czno?? - mysz mo?e zosta? w lecznicy, b?dzie codziennie kontrolowana ;) wieczorem by?o ju? po zabiegu, Jadzia wybudzona, prognozy te? dobre - wyniki z laboratorium mówi?, ?e to nie by? guz z?o?liwy. podrzuci?am karm?, akwarium - chorobówk?, miski, domek i inne pierdo?y. cena za wszystko - 40 z?. dr Przemek to mój guru. mam nadziej?, ?e jak wróc? to wszystko b?dzie git.
 
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-07-20, 23:19   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Super! Kciuki za Jad?k?!
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT