AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z oczami - czerwony ?lad woko? oka, zamatowienie
Autor Wiadomość
junkpile 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ania
Wiek: 33
Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 361
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-04, 23:57   
   Myszy: Lilka


No narazie si? specjalnie nie przejmuje. Ale tak na wszelki wypadek chcia?am si? spyta? ;) Dzi?kuj? bardzo :)
_________________
"Whatever people say I am, that's what I'm not..."
 
 
chocolate95 
M?ody Myszaty
chocolate



Imi?: Iza
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 15
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-03-05, 20:08   
   Myszy: Nelly


Cytat:
Mam problem, od jaki? 30min myszka ?le si? czuje a dok?adnie jest osowia?a, ma zaropia?e oczko, nie chce je?? i si? troch? trz?sie.




ja mialam taki sam przypadek z moja pierwsza myszka ... nie zdarzylam isc do weta po 2 dniach bo mysia odesz?a ;(
_________________
sweet mice x33
 
 
 
Chigi 
Starszy Myszaty
Mysia Pysia :)



Wiek: 35
Dołączyła: 10 Wrz 2008
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-05, 23:57   
   Myszy: Sakura, Dokuro, Zakuro i Sabato


junkpile, je?li nie rozprzestrzenia si? to "co?" bia?ego to raczej nic gro?nego :) obserwuj j?.
chocolate95, przykro mi :( mia?am szcz??cie ?e uda?o mi si? j? wyleczy?, dzisiaj o wiele lepiej si? czuje :)
_________________
 
 
junkpile 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ania
Wiek: 33
Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 361
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-08, 22:21   
   Myszy: Lilka


Jak narazie bez zmian. Mysia jest troszk? spokojniejsza jak j? bior? na r?ce, ale ogólnie szaleje. Jest pod dok?adn? obserwacj? ;) Ciesz? si? Chigi, ?e z Twoj? lepiej :)
_________________
"Whatever people say I am, that's what I'm not..."
 
 
Chigi 
Starszy Myszaty
Mysia Pysia :)



Wiek: 35
Dołączyła: 10 Wrz 2008
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-09, 00:33   
   Myszy: Sakura, Dokuro, Zakuro i Sabato


Myszka jest ju? prawie ca?kowicie wyleczona :) praktycznie to ju? nie wida? ?adnych objawów, biega ju? z reszt? kole?anek ;) junkpile, mam nadzieje ?e z Twoj? myszk? te? b?dzie wszystko w porz?dku :)
_________________
 
 
gagit
Szara myszka


Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 3
Wysłany: 2009-03-27, 00:50   

mam podobny problem jak ten opisany w pierwszym po?cie. zesz?ej nocy mysia jak zwykle caly czas biegala. rano normalnie jadla i sie poruszala. po kilku godzinach jak do niej zajrzalam miala cale zaropiale oczy i sie nie ruszala. teraz nic nie je i cala sie trzesie, nie potrafi normalnie przejsc i sie utrzymac na lapkach. te jej zmagania naprawde wygladaja przerazajaco ;/ wczesniej duzo chorowala prawdopodobnie na swierzb bo niestety kilku weterynarzy nie potrafilo dobrac leku ;/ ale teraz sie w ogole nie drapie wiec na pewno nie chodzi o swierz. musze zaznaczyc ze mysia jest stara ma ok 1,5 roku i rozumiem ze to moze starosc ale dziwi mnie taka nagla zmiana. prosze o jakas porade, bo nie chce patrzec jak sie meczy.
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-03-27, 11:33   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Mia?am taki sam przypadek z myszk?, trz?s?a si? i nie rusza?a za bardzo, jedzenie i picie musia?am pod pyszczek podstawia? i uwa?a? by si? nie zamoczy?a w miseczce z wod? :/ Weterynarz nie wiedzia? co to jest mówi?, ?e poczekamy zobaczymy :/ No ale faktycznie za dwa dni jej o dziwo przesz?o i do tej pory nie wiem co to by?o.

Je?li masz dobrego weta to id? do niego. Pozdrawiam
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
gagit
Szara myszka


Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 3
Wysłany: 2009-03-27, 21:13   

hmm dzisiaj jest jak nowo narodzona biega skacze oczy ma normalne je i pije :) troszke tak jakby ma tylne lapki troche sztywne ale ze wspinaniem i bieganiem swietnie juz sobie radzi :) a bylo naprawde kiepsko :< ale przeczytalam wczesniej i polozylam jej butelke w skarpetce z ciepla woda :P i postawilam w cieplym miejscu i dalam duzo wody w miseczce ( bo z poidelka nawet nie dawala rady pic). zadzialalo :) dzi?ki pozdrawiam
 
 
Chigi 
Starszy Myszaty
Mysia Pysia :)



Wiek: 35
Dołączyła: 10 Wrz 2008
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-28, 18:31   
   Myszy: Sakura, Dokuro, Zakuro i Sabato


dobrze ?e wasze myszki wyzdrowia?y :) moja to ju? zapomnia?a o bólu brzuszka :) ja swojej dawa?am jeszcze lekkostrawne jedzonko :)
_________________
 
 
Ewka 
Mysi Bywalec
Cookie Monster ^_^



Imi?: Ewa
Hodowla: Fanaberia
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Lis 2008
Posty: 106
Skąd: P?ock
Wysłany: 2009-03-29, 22:16   
   Myszy: sporo...


Ja mia?am podobny przypadek (tzn. troch? l?ejszy bo tylko w jednym oczku ropka, i troch? smutniejsza by?a, ale normalnie funkcjonowa?a) to lek. vet. kaza? mi profilaktycznie jej to oko sol? fizjologiczn?, raz, dwa razy w tygodniu przemywa?...
_________________
 
 
 
Marigold 
M?ody Myszaty


Imi?: Ewa
Wiek: 38
Dołączyła: 28 Cze 2008
Posty: 42
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-08-31, 22:45   Chora myszka-zaropia?e oczko,wygryziony ogonek...
   Myszy: Kopacz i Choma


Dziewczyny, pomocy... Bo ju? mi r?ce opadaj? na mojego myszeksa...

Od pocz?tku- przeszuka?am nieco forum, ale nie znalaz?am nic, co by mi pomog?o.

Mam jedn? mysz, nierasow?, samczyka. Ostatnio zacz??o si? od ropienia oczka (na pocz?tku jednego i tylko po spaniu), aktualnie zauwa?y?am ?e drugie te? jest zaczerwienione. Dosz?o kichanie, ale to mój myszek miewa okazjonalnie. Zauwa?y?am te? problem z sier?ci?- zacz?? delikatnie ?ysie? na grzebiecie, i chyba wygryza sobie sier?? tu? nad ogonkiem (nasad?). Poza tym lekko ?ysieje na ?ebku, bo pewnie trze si? wokó? tego zaropia?ego oczka :(

U weta by?am, myszek dosta? krople do oczu, ale to totalnie nie podzia?a?o. Raz ?e wi?cej kropli by?o na myszy ni? w oczku, dwa ?e zaraz to z siebie zlizywa? i zacz?? robi? bardzo ma?e kupki, czyli chyba mu to szkodzi?o. Po kilku dniach przerwa?am, poprawy nie by?o.
Na razie p?ucz? mu oczko rumiankiem albo herbat? (szczerze mnie za to nienawidzi), dokarmiam witaminkami. Jak nie b?dzie poprawy to oczywi?cie weta koniecznie odwiedz?, ale zacz??am si? zastanawia?, czy mo?e kto? to zna, szczególnie ten ogonek... Mo?e to brak jakiej? witaminy, czego? w karmie... Raczej wykluczam infekcje czy alergie- myszek je to samo, ma t? sam? ?ció?k?, klatk?... Paso?yty to chyba tylko od innych myszek prawda? A on ju? jest sam od roku.

Porad?cie co?, bo nie chc? robi? histerii i bra? kolejny raz myszy do weta, bo on po ka?dej wizycie dziczeje na par? tygodni. To mysz stresuje, a mi go wtedy strasznie szkoda...

Edit- przemywa?am te? sol? fizjologiczn?.
 
 
ju5tys 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 31
Dołączyła: 10 Maj 2009
Posty: 342
Skąd: Swarz?dz - Pozna?
Wysłany: 2009-08-31, 23:17   
   Myszy: Daisy, Pere?ka (Who come with me) i Pelagia


We? te? pod uwag? to, ?e mo?e by?a jaka? gorsza partia sianka lub trocin. Tego nie produkuje si? przecie? pod okiem jakich? naukowów i nie jest to sterylne. Mog?o w tym co? siedzie?. Mi to powiedzia? wet jak by?am kiedy? z Uppsy. Smarowa?am j? Imaverolem (przeciwgrzybiczne i anty-paso?yty). U mnie podzia?a?o, te? kicha?a, drapa?a si?, ale od razu by?am u weta, a nie jak ju? by?o coraz gorzej.

Id? po prostu do jakiego? weta i niech go dok?adnie zbada.
_________________
Uppsy (*); Kikut [*]; Mariola [*]
 
 
 
Marigold 
M?ody Myszaty


Imi?: Ewa
Wiek: 38
Dołączyła: 28 Cze 2008
Posty: 42
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-08-31, 23:23   
   Myszy: Kopacz i Choma


ju5tys napisał/a:
We? te? pod uwag? to, ?e mo?e by?a jaka? gorsza partia sianka lub trocin. Tego nie produkuje si? przecie? pod okiem jakich? naukowów i nie jest to sterylne. Mog?o w tym co? siedzie?. Mi to powiedzia? wet jak by?am kiedy? z Uppsy. Smarowa?am j? Imaverolem (przeciwgrzybiczne i anty-paso?yty). U mnie podzia?a?o, te? kicha?a, drapa?a si?, ale od razu by?am u weta, a nie jak ju? by?o coraz gorzej.

Id? po prostu do jakiego? weta i niech go dok?adnie zbada.


Sianka nie dostaje, i nie trocinki, ale taki zbity brykiet Pinio. Partia jest ci?gle ta sama, bo mam 5 kg worek :)

Ja mam w mie?cie jednego weta takiego w miar?, ale ostatnio jak w?a?nie by?am z oczkiem to na pocz?tku w ogóle nie zauwa?yli, ?e co? jest nie tak.

Justy?, ja te? nie czekam na rozwój wypadków. Wr?cz staram si? nie popada? w histeri?. Ale mo?e kto? co? podpowie, bo m?czy? mysz kolejnymi wizytami u weta i kolejnymi antybiotykami to te? niefajnie. Myszek jest kochany i by? bardzo oswojony, a teraz to ci??ko mi go nawet nak?oni? ?eby mi wlaz? na r?k?.
 
 
ju5tys 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 31
Dołączyła: 10 Maj 2009
Posty: 342
Skąd: Swarz?dz - Pozna?
Wysłany: 2009-09-01, 07:37   
   Myszy: Daisy, Pere?ka (Who come with me) i Pelagia


Wiadomo, ?e antybiotykami niefajnie, ale mo?e trzeba? ;) Spróbuj poszuka? jakiego? weta , pójd? dla ?wi?tego spokoju ;) Mo?e mu podpowiedz, czy to nie móg?by by? np. ?wierzb i niech co? po prostu zaradzi...
_________________
Uppsy (*); Kikut [*]; Mariola [*]
 
 
 
Marigold 
M?ody Myszaty


Imi?: Ewa
Wiek: 38
Dołączyła: 28 Cze 2008
Posty: 42
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-09-01, 08:16   
   Myszy: Kopacz i Choma


ju5tys napisał/a:
Wiadomo, ?e antybiotykami niefajnie, ale mo?e trzeba? ;) Spróbuj poszuka? jakiego? weta , pójd? dla ?wi?tego spokoju ;) Mo?e mu podpowiedz, czy to nie móg?by by? np. ?wierzb i niech co? po prostu zaradzi...


A od ?wierzbu mog? ropie? oczka? Bo ju? Kopacz by? kiedy? na ?wierzb leczony, na samiutkim pocz?tku, gdy trafi? do mnie z zoologicznego, ale no powiedzmy, ?e wówczas si? du?o wi?cej drapa?, ale poza drapaniem nie by?o ?adnych innych dolegliwo?ci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT