AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z oczami - czerwony ?lad woko? oka, zamatowienie
Autor Wiadomość
Agata. 
Myszowaty



Imi?: Agata
Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 460
Skąd: Che?m/Warszawa
Wysłany: 2009-09-26, 19:48   
   Myszy: brak


To poczekam jeszcze do poniedzia?ku,mo?e jak im przejdzie to zastosuje tylko kuracj? beta glukanem albo scanomune a je?li nie to chyba pójd? z myszkami do innego weta,który bardziej na myszkach si? zna :wink:

[ Dodano: 2010-01-29, 20:33 ]
Sytuacja si? ponowi?a ale u innej myszki.
Generalnie nie jest zaropia?e,przynajmniej ja nie widz? ale opuchni?te jakie? i no w?a?nie jedno.




Dzisiaj kupi?am krople,zakrapla?am jej dwa razy a zdj?cia z przed chwili.
Jutro mog? uda? si? z ni? do weta ale by?am dzisiaj i da? mi krople.Powiedzia?,?e jak nie pomog? to przyj??. Tylko zdaje mi si? ,?e one nie pomog? je?li to jest reakcja alergiczna na co? - trzeba to wyeliminowa? a ja nie wiem jak.
Zmieni?y si? trociny - na grube,odpylone naprawd? fajne :razz:
Jedzenie to dostawa?y przez tydzie? Vitapol póki nie dosz?a paczka a teraz dalej pro rat&mouse i vl hamster cripsy.Generalnie jak zawsze.
Wydaje mi si? ,?e mo?e to by? przez to ?e zmieni?y pomieszczenie.
Na nieco ch?odniejsze o par? stopni ale zdecydowanie normalne - to mo?e by? przyczyn? ? :razz:
_________________
"The fate of animals is inextricably linked with the destiny of man.."

Daisy['],Ruda['],Ksenia['],Buba['],Iluzja['],Indy[']
 
 
 
manthael
Szara myszka


Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-11-07, 00:13   Opuchni?te oczko

Witam,

Wróci?em w?a?nie z pracy, a moja myszka zamiast siedzie? w gniazdku z trocinek to siedzi w pojemniku z jedzeniem, jest jakby spowolniona.

Ma jakby opuchlizn? po jednej stronie pyszczka, tak ?e oczko jest mniej widoczne przez ta opuchlizn?.

Zdj?cia:





Jak na chwile wzi??em j? na r?ce to by?a mniej ruchliwa ni? zwykle, a opuchlizna jakby troch? zesz?a.

Od miesi?ca karmi? j? karm? Vitapol, od czasu do czasu(raz na 2-3 dni) chleb, warzywa, owoce, orzech w?oski. Trociny zmieniam 2 razy w tygodniu starannie myj?c klatk?. Woda codziennie zmieniana.

Czy mam teraz szuka? jakiego? weterynarza noc?, czy to jest dolegliwo??, która nie jest niebezpieczna?

Pomocy!
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2009-11-07, 00:32   

Vitapol to nie jest polecana karma dla myszy jej jako?? jest hmmm w?tpliwa. No w nocy chyba ci??ko znale?? weterynarza, mo?esz pój?? jutro rano je?li jej nie przejdzie. By? mo?e skaleczy?a si? od ?rodka w pyszczku czym? np co? gryz?c i stad ta opuchlizna,lub mo?e powi?kszy? si? jej w?ze? ch?onny, albo mo?e co? z z?bem, ci??ko powiedzie? bo nie jestem weterynarzem, nikt ci tutaj nie powie na pewno co jej jest.
 
 
Rudziak 
Gadu?a Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 376
Wysłany: 2009-11-07, 16:02   

manthael, id? do weterynarza. Mo?e co? gryz?a, mo?e ma jaki? stan zapalny, mo?e nawet od z?ba. Mo?e ?le, lecz porównam - mój pies mia? opuchlizn? pod okiem -jak Twoja mycha i okaza?o si?, ?e to z?b.

Napisz koniecznie, co z mych?!
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-11-07, 18:24   

Rudziak, ta myszka odesz?a niestety.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Rudziak 
Gadu?a Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 376
Wysłany: 2009-11-07, 19:47   

przepraszam, nie skojarzy?am tej myszki z Cwaniakiem :( [*]
 
 
 
manthael
Szara myszka


Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-11-08, 01:03   

Nic si? nie sta?o, dzi?kuje za odpowiedzi. [*] dla Cwaniaka i wszystkich gryzoniowatych pupili, którzy opu?cili dzi? swoich w?a?cicielie :(
 
 
ziomek32
Szara myszka


Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-02-07, 11:56   ?lepota myszki

Witam, niedawno kupi?em sobie dwie myszki ( okaza?o si? ?e by?y kotne) urodzi?y mi si? myszki wszystkie by?y zdrowe poza jedn? mia?a takie dziwne oczy tak jakby je otwiera?a do po?owy teraz ma ona ca?kiem oczka zamkni?te czy wiecie co mo?e si? z ni? dzia??

Dorad?cie co robi?.
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-02-07, 12:06   

ziomek32, id? do weterynarza. Mo?liwe, ?e jej ropiej? i nie jest w stanie ich otworzy?. Przyjrzyj im si?. Je?li b?d? posklejane, mo?esz przemy? je wacikiem nas?czonym zimn?, gorzk? herbat?.
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
asioola 
Starszy Myszaty
ma cale zoo :D



Imi?: Asia
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-07, 12:13   
   Myszy: Fiszka i Finka ; 2 myszoskoczki Ciastko i Dropsik


ziomek32, ummm ale ta starsza czy malenka? To zalezy kiedy sie urodzily, bo one nie maja odrazu otwartych oczek. Odfieraja dopiero po pewnym czasie. A jesli mowisz o starszej, no to faktycznie cos jest nie tak i trzeba isc do weta.
_________________
Zapraszam do mojego mysiego k?cika: Asioolowe stado
 
 
ziomek32
Szara myszka


Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-02-07, 14:00   

Ok, dzi?kuj? bardzo za rady.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT