AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z oczami - czerwony ?lad woko? oka, zamatowienie
Autor Wiadomość
Kazuko 
Szara myszka



Wiek: 33
Dołączyła: 02 Kwi 2008
Posty: 8
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-04-02, 20:53   
   Myszy: Reila, Hibiki, Hazuki, Krówka, Ryo?, Nii,


poczekam do pi?tku a dzisiaj przemyj? ciep?? wod?. na szcz??cie nie jest osowia?a i ma du?o energii:)
 
 
Tu?cia 
Mysi Rozmówca



Imi?: Rita
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lut 2008
Posty: 227
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-02, 21:13   
   Myszy: Tamara i ?nie?ka


1) http://www.myszy.net/choroby.htm

"Przyczyny: zapalenie spojówek, urazy mechaniczne ga?ek ocznych (bezpo?redni kontakt z ostrym przedmiotem, np. drzazga z ga??zi lub nawet ostry k?os siana), za?ma;
Objawy: Za?zawione oczy, zaropia?e, w przypadku za?my na oku pojawia si? jasna, mleczna plama wyra?niejsza wraz z up?ywem czasu, wzrok pogarsza si?;
Post?powanie: natychmiastowy kontakt z weterynarzem, który na podstaiwe badania wykluczy lub potwierdzi rodzaj przypad?o?ci i zapisze odpowiedni specyfik. Szybka interwencja lekarska mo?e uratowa? oko myszy. Za?ma wyst?puje raczej u starszych osobników i nie leczy sie jej." <-- ?ród?o: Myszy Agnieszka Zas
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2008-08-27, 17:07   Poranione oczy

Hej.

Po tu?aczce u weterynarzy, najrozmaitrzych sposobach leczenia zg?aszam si? do Was.
Mam problem z jedn? moj? mych?, jakie? 2 miesi?ce temu zauwa?ylam zaczerwienienie wokó? jednego oka, przemy?am jej oko ciep?? wod?, na drugi dzie? bby?o lepiej. Po jakim? czasie zaczerwienienie wróci?o z gorszym efektem, oczko lekko spuchlo i nie wygl?da?o za fajnie. Pojecha?am do weta. Wetka dobra, sprawdzona przezemnie zaproponowala przemywanie ?wietlikiem i wod? destylowan? co zrobi?am, z pocz?tku by?o lepiej, by?a widoczna poprawa po czym oko by?o zakrwawione i wygl?da?o na rozdrapane, biegiem znowu pojecha?am do wetki, pad?o na trociny, wymieni?am ?cio?k? na ?wirek i przemywa?am pczy, by?o coraz gorzej, z drugim zacz?lo si? dzia? podobnie. Pojecha?am do innego weterynarza, diagnoza - podra?enie spojówki i rogówki. Kaza?a mi u?y? ma?ci Oxykort A, po pierwszych u?yciach by?a du?a poprawa, oko zacz??o wrac? do siebie, nie zrezygnowa?am oczywi?cie z wcze?niejszych sposobów czyli inna ?ciólka, przemywanie oka ?wietlikiem. Niestety po jakim? tygodniu, mo?e troch? wi?cej problem powrócil, codziennie przemywam, sparuj? ale efektu ju? nie wida?, oczka ma spuchni?te, nie wygl?daj? doprze, widocznie s? podra?nione, czasem jest na spojowkach zaschni?ta krew. Czy jest jeszcze jaki? ?rodek by pomóc myszy? strasznie to wygl?da a ju? nie mam pomys?ow co zrobi? by wyleczy? j?.
_________________
 
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-08-27, 17:46   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Odstaw ?wietlik, przemywaj sam? wod? przegotowan? do 3 razy dziennie, nie wi?cej. Wyrzu? trociny i siano i przetrzymaj mysz na papierze toaletowym lub r?cznikach papierowych wymienianych codziennie. Je?eli potrafisz, skró? myszce pazurki. Skonsultuj z lekarzem mo?liwo?? zaka?enia grzybiczego.
_________________
 
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2008-08-27, 17:48   

u mnie jest to samo lecze gentamycyn? w kroplach przejdzie,nawraca,przejdzie,nawraca itd juz nie mam si? wety na mnie juz patrzec nie moga.... :wink: juz mam tego dosy? tak jest juz prawie rok...
_________________
Charlie [*]
Daisy[*]
Mimi [*]
Fizia [*]
Pusia [*]
Czesia [*]
Vanilla[*]
Gabry?[*]
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-08-27, 20:13   

A mo?e to jakie? uczulenie na co? w pokoju? Dziwnie to troch? brzmi no ale spróbuj myszk? potrzyma? te? w innym pomieszczeniu. Czasem uczulenie wychodzi nagle i wcale nie musi ono by? spowodowane ?ció?k? czy czym? podobnym ale jednak zmie? ?ció?k? na papier.
Próbowa?a? rumiankiem przemywa?? Spróbuj ale nie za mocnym! Oczy myszki jak pewnie wiesz s? wra?liwe.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2008-08-27, 20:29   

Przemywalam rumiankiem, nie pomoglo. Zaufam Ametyst i post?pi? jak kaza?a.
_________________
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-08-27, 21:21   

Ametyst napisał/a:
Je?eli potrafisz, skró? myszce pazurk

A czemu ma skraca?? ?eby sobie oczka nie porani?a? Nie s?dz? aby myszka nie mia?a czucia ( chodzi mi o to, ?e mysz wie jak mocno mo?e si? podrapa? tak jak wszystkie zwierz?ta w sumie ), ?eby sobie a? ran? zrobi?a pazurkiem no ale je?eli to ma jako? pomóc...
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-08-27, 21:27   

Luis, ale mog?o by? tak, ?e myszka mia?a przyd?ugie pazurki i przypadkiem si? drasn??a w oczko. Cz?owiekowi te? zdarza si? zadrapa? w?asnymi paznokciami (wiem z autopsji :P )
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-27, 23:31   

Ale nie przez 2 miesiace :> Skrocenie chyba nie wiele da, tak czy siak bedzie rozdrapywac jesli to robi, calkowicie pazurkow sie nie usunie.
 
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-08-27, 23:51   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Mo?e pomo?e, mo?e nie. moja mysza zadrapa?a sobie ucho do krwi. Obcie?am pazurki i przy d?ubaniu tak mocno nie zahacza?a. Ranka zagoi?a si? dosy? szybko.

Uczno mnie w szkole, ?e w niektórych przypadkach odstawienie leczenia jest najlepszym lekarstwem. St?d moja propozycja powy?ej. Teraz widz? dwie drogi: myszka ma powik?ane zaka?enie bakteryjne wi?c prócz antybiotyku trzeba zastosowa? wysoce higieniczne warunki (ale nie sterylne, bez przesady) i jednocze?nie da? odpocz?? oku (jak zakraplasz myszka si? ociera, wszelkie py?ki itp powoduj? to samo)

Druga mo?liwo??, dosz?o do zaka?enia grzybicznego (lub mieszanego z bakteryjnym) wi?c antybiotyk nic nie pomo?e ju?, lub te? podzia?a cz??ciowo.

Kto? sugerowa? alergi? - najbardziej prawdopodobna w przypadku gdy u?ywasz areozoli w pokoju, np od?wie?aczy lub perfumy w okolicach klatki.
_________________
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-08-27, 23:58   

Ametyst napisał/a:
Kto? sugerowa? alergi? - najbardziej prawdopodobna w przypadku gdy u?ywasz areozoli w pokoju, np od?wie?aczy lub perfumy w okolicach klatki.

W?a?nie tak sobie pomy?la?am - reakcj? alergiczn? w oczach mo?e spowodowa? py? z trocin?
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2008-08-28, 08:13   

Nie u?ywam w pokoju areozoli, praktycznie nie u?ywam nic zapachowego.
_________________
 
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2008-08-28, 15:22   

Ja tak samo ,a mam ten sam problem,trociny odstawilam rok temu,codziennie zmieniam mu ligninke co mniej wi?cej 3 dni odparzam kolowrotek,domek i klatke a nadal jest problem czy to mo?e byc uczulenie na jedzenie ? prawie zawsze dostawal Vitapol rano i wieczorem b?de przemywa? wod? poza tym nie zauwarzylam jakis zmian w zachowaniu mojej myszki.
_________________
Charlie [*]
Daisy[*]
Mimi [*]
Fizia [*]
Pusia [*]
Czesia [*]
Vanilla[*]
Gabry?[*]
 
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-08-28, 15:38   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


W?tpie, ?eby to by?o uczulenie na jedzenie. Stosowa?a? Anisia jakies leki?
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT