AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Sa?ata
Autor Wiadomość
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-28, 22:43   
   Myszy: Fafik


Myszonka napisał/a:
Luis, prosto z ogródka :) ale ja mam ekologiczny ogródek :) a czemu nie mog? od razu? tak? przed koszeniem :) to d?uga...


I to tylko wra?enie,?e on ekologiczny. Poniewa? mo?e i masz go czystym miejscu, ale powietrze nie zna granic i przenosi ?wi?stwa w?asnie t? drog?. Chyba, ?e twój ogródek znajduje si? naprawd? w dziewiczym miejscu z daaaala od drogi

Natusia12 napisał/a:
Madziol, nie sa?ata jest niebezpiecze?stwem tylko szkodliwe nawozy.

Szkodliwe nawozy owszem, a ?e wobec nich sa?ata zachowuje si? jak g?bka przez co to ona staje si? ?ród?em tego ?winstwa. Dlatego trzeba organicza? do minimum dawanie sa?aty myszkom, bo one s? wiele mniejsze od nas i dla nas taki li?? sa?aty nie jest jako? specjalnie szkodliwy, ale ju? dla malutkiego organizmu myszki ta sama ilo?? mo?e by? bardzo szkodliwa.
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-29, 13:32   

Niedziou napisał/a:
ale ju? dla malutkiego organizmu myszki ta sama ilo?? mo?e by? bardzo szkodliwa

ale ta sama ilo?? jak dla cz?owieka? chyba nikt nie wepchnie ca?ego li?cia do klateczki tylko na j?zorek mysi... tak malutko :smile:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-29, 15:09   
   Myszy: Fafik


Nie Lusiku chodzi?o i ?e proporcjonalna ilo?? do cia?a myszki nie tyle co dla nas tylko w przeliczeniu na mas? myszki :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-29, 15:45   

no to ok. zmyli?o mnie: ,,taka sama ilo??" :wink:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-29, 15:55   
   Myszy: Fafik


No ja ?le sformuowa?am, ale mam nadziej? teraz ju? jest jasne :)
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
BlackAngel 
Szara myszka



Imi?: Marta
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 10
Skąd: ?aziska górne
Wysłany: 2007-10-14, 21:21   
   Myszy: Lusia


Nie wiedzia?am, ale czyta?am ju? kiedy? o tym te?... A moja myszka bardzo lubi sa?at? :( Trudno... :(
_________________
Niesie Ci? pozytywna my?l, ze nie jest ?le,
?e to wszystko ma jaki? sens...
 
 
 
humanfactor 
Mysi Bywalec



Imi?: Delfina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 103
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2008-02-24, 15:31   
   Myszy: AISHWARYA RAI NAPOLEON DIVA ZINGER INNY NI? WSZYSCY


A wed?ug mnie sa?ata jest szkodliwa dla tak ma?ych gryzoni.Jak czlowiekowi moze zaszkodzic to co dopiero takiej malej myszce.
_________________
 
 
 
Katia 
Starszy Myszaty



Imi?: Kasia
Wiek: 27
Dołączyła: 15 Lut 2008
Posty: 99
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-27, 16:22   
   Myszy: ca?e mnóstwo myszoosób


Te? s?ysza?am,?eby sa?aty nie dawa?.Trofciom te? nie dajemy w domu.Ale niektórzy daj?.Ja nie zaryzykuje.
_________________
Moje myszki s? jak promyczki-rozpraszaj? moje zmartwienia.
 
 
XenomorphCat 
Starszy Myszaty
Mysiara z przypadku


Imi?: Kaja
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 23 Lut 2008
Posty: 87
Wysłany: 2008-02-27, 21:04   
   Myszy: Obcy, Predator


Ja te? bym im nie da?a... :/
_________________
"Nie ka?dy musi umie? by? postaci? z SF(...) Ale ona ju? ?amie ka?d? regu??!" www.slicznotkowo.blog.onet.pl
 
 
 
Tu?cia 
Mysi Rozmówca



Imi?: Rita
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lut 2008
Posty: 227
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-28, 16:42   
   Myszy: Tamara i ?nie?ka


To szkoda... Co prawda nigdy sa?aty myszkom nie dawa?am...(w sumie nawet nie wiem dlaczego).. Nie wiedzia?am, ?e sa?ata mo?e zaszkodzi?.. ;/
Pzdr ;*
 
 
 
XenomorphCat 
Starszy Myszaty
Mysiara z przypadku


Imi?: Kaja
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 23 Lut 2008
Posty: 87
Wysłany: 2008-02-28, 18:45   
   Myszy: Obcy, Predator


no nie?? niby takie nic, a myszka jeszcze si? pochoruje i po co to.... :(
_________________
"Nie ka?dy musi umie? by? postaci? z SF(...) Ale ona ju? ?amie ka?d? regu??!" www.slicznotkowo.blog.onet.pl
 
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2008-02-29, 20:21   

Co? z t? s?ata jednak jest nie tak bo wielu zwierzakom nie powinno sie jej dawa?:kanarkom,królikom Ja szynszylowi daje czasami listek kapusty peki?skiej pono? lepsza od zwyk?ej sa?aty zastanawiam sie czy da? myszkom dawa? kto? mo?e?
 
 
XenomorphCat 
Starszy Myszaty
Mysiara z przypadku


Imi?: Kaja
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 23 Lut 2008
Posty: 87
Wysłany: 2008-02-29, 21:11   
   Myszy: Obcy, Predator


ja nie dawa?am i wol? nie dawa?.
_________________
"Nie ka?dy musi umie? by? postaci? z SF(...) Ale ona ju? ?amie ka?d? regu??!" www.slicznotkowo.blog.onet.pl
 
 
 
flea 
Mysi Bywalec
We got the Funk



Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 167
Wysłany: 2008-06-29, 09:06   
   Myszy: Irish, Bootsy, Chocolate <:3D~


Ja te? da?am myszkom sa?at?.to by?y pierwsze myszki które mia?am. No i sko?czy?o sie tragicznie. Strasznie prze?y?am ich ?mier? bo z ?wawych i zdrowych myszek w ci?gu jednego dnia zrobi?a si? kupka nieszcz??cia. Sa?ata absorbuje duzo zwi?zków z gleby i powietrza np. azotany i metale ci??kie. najlepiej wyhodowa? sa?at? w kubeczku po jogurcie wtedy jest pewno??, ?e nic si? nie stanie zwierz?tom. Ja w ka?dym razie mam uraz do sa?aty.
_________________
Mice are nice :)
 
 
humanfactor 
Mysi Bywalec



Imi?: Delfina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 103
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2008-06-29, 11:17   
   Myszy: AISHWARYA RAI NAPOLEON DIVA ZINGER INNY NI? WSZYSCY


No w?asnie przykro troszke na pewno ale przynajmniej na z?ych przyk?adach inni sie naucza :(
Wszystkie warzywa typu kapusta bia?a czarna brukselka pekinska czerwona itp oraz wszystkie jej rodzaje sa bardzo szkodliwe.Tak naprawde nie wiemy sk?d taka kapusta mo?e pochodzic lub sa?ata.Je?li mamy dzia?ke lub mamy mo?liwo?? jezdzenia lub mieszkania na wsi, a babcie lub mamy maja swoje warzywniaczki, tagze nie powinno sie z takich mini upraw podawa? ro?lin kapu?cianych, ma?ym gryzoni? a to dlatego ?e niby wiemy z jakiego ?ród?a pochodzi roslina, ale nie wiemy co wch?one?a z gleby podczas swojego wzrostu przyk?adowa kapusta.Wiec zastanowi? sie trzeba nad tym, ale ja nie polecam zreszta widze ze na forum tym apropo kapusty czy sa?aty niektórzy maja odmienne zdanie.Ale to tak jest jednemu nie zaszkodzi, a drugi moze przez to umrzec :( poszuka?am informacji jakie podstawowe sk?adniki zawieraja te rosliny sami oce?cie oczywiscie wiadomo ze to nie wszystkie zawartosci.Dodajmy jeszcze nawozy sztuczne lub jakies srodki przeciw szkodnik? ,tak nam sie wydaje ze wszystko jest dok?adnie umyte, jednak cze?? wnika w srodek sa?aty lub kapusty.


KAPUSTA
Zawiera m.in.: sód, potas, magnez, wap?, mangan, ?elazo, kobalt, mied?, cynk, fosfor, fluor, chlor, jod, karoteny, witamin? B1, B2, kwas nikotynowy, kwas pantotenowy, witamin? B6, kwas foliowy, witamin? C, kwas szczawiowy.
KAPUSTA BRUKSELSKA
Zawiera m.in.: sód, potas, magnez, wap?, mangan, ?elazo, mied?, cynk, fosfor, chlor, jod, karoten, witamin? E, K, B1, B2, B6, C, kwas nikotynowy i pantotenowy, biotyn?, kwas foliowy.
KAPUSTA CZERWONA
Warzywo to zawiera m.in.: sód, potas, magnez, wap?, mangan, ?elazo, kobalt, mied?, cynk, fosfor, fluor, chlor, jod, karoteny, witamin? E, K, B1, B2, B6, C, biotyn?, kwas pantotenowy i nikotynowy.
KAPUSTA PEKI?SKA
Warzywo to zawiera m.in.: sód, potas, magnez, wap?, mangan, ?elazo, mied?, fosfor, fluor, karoteny, witamin? B1, B2, C, kwas nikotynowy.
KAPUSTA W?OSKA
Zawiera m.in.: sód, potas, magnez, wap?, mangan, fosfor, karoten, witamin? E, B1, B2, B6, C, kwas nikotynowy.
SA?ATA G?OWIASTA MAS?OWA
Zawiera m.in.: sód, potas, magnez, wap?, mangan, ?elazo, kobalt, mied?, cynk, fosfor, fluor, jod, karoten, witamin? B1, B2, kwas nikotynowy, witamin? B6, witamin? C.
SA?ATA KRUCHA
Zawiera m.in. wap?, fosfor, ?elazo, magnez, karoten, witamin? B1, B2, PP, C.
SA?ATA RZYMSKA
Jest cennym warzywem - zawiera znaczn? ilo?? witamin (karoten, B1, B2, PP, C), sk?adników mineralnych (wap?, fosfor, ?elazo) i jest lekkostrawna.
< ta sa?ata wydaje mi sie bardziej mo?liwa>

Informacje czerpne?am http://medycyna.linia.pl/

Wsumie to nie tak ?le wyglada prawda ,ale takie malutkie wn?czno?ci zwierzatka u myszki czy chomika itp podejrzewam nie doko?ca przyswoja wszystkie te elementu sk?adu kapusty czy sa?aty.Dlatego sa?ata ,kapusta jest cie?ko strawna dla nas ludzi, nie raz pamietam jak mnie brzuch i zo?adek bola? bo takich wynalazkach wiec sprawa do przemyslenia. :roll: :roll: :m:/:
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT