AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
NIE KARM TROLLA !
Autor Wiadomość
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
  Wysłany: 2007-09-22, 20:12   NIE KARM TROLLA !

Bardzo prosimy z zapoznaniem si? definicji TROLOWANIA. Jednocze?nie prosimy o niestosowanie takich praktyk (karanie ostrze?eniami oraz banami) oraz apelujemy o niekarmienie troli. Najlepsze co mo?na zrobi? w takiej sytuacji to zg?osi? problem do Administracji, zamiast rozpoczyna? samodzieln? akcje.

?ród?o: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling

Trolling - wysy?anie wrogich, obra?liwych lub kontrowersyjnych wiadomo?ci na jedno z publicznych "miejsc" w Internecie w celu wzniecenia k?ótni.
Typowe cele ataków trolla to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trolling jest z?amaniem jednej z podstawowych zasad netykiety.



Zachowanie trolla
Troll rozpoczyna dyskusj? przede wszystkim po to, aby wywo?a? zamieszanie, wy?adowa? w niej swoje negatywne emocje, oraz aby poczu? si? wa?nym i zauwa?onym (u trolli cech? charakterystyczn? jest konfabulowanie dotycz?ce w?asnej pozycji spo?ecznej, zawodu, wykszta?cenia, do?wiadcze? ?yciowych etc.).

Troll zwykle reaguje wrogo zarówno na próby uspokojenia dyskusji, jak i agresywne reagowanie na jego zaczepki, za? merytoryczna zawarto?? dyskusji ma dla niego znaczenie tylko o tyle, o ile rozpala w dyskutantach negatywne emocje i przyczynia si? do kontynuowania sporu. Sprawia to zazwyczaj takie wra?enie, jakby troll "syci?" si? nimi. Najcz??ciej im wi?cej osób wpadnie w jego sid?a i odpowie na jego post, tym bardziej wydaje si? zadowolony. Znu?enie dyskutantów objawiaj?ce si? ko?czeniem dyskusji (patrz: EOT) lub te? wrzuceniem go do killfile'a interpretuje jako odniesienie zwyci?stwa.

Trolling czasem bywa stosowany przez lamera - osob?, która podkre?laj?c swoje do?wiadczenie i wiedz? w danym temacie (która w praktyce jest bardzo niewielka) próbuje wypowiedzie? si? na temat wad czego?/kogo?, próbuje "na si??" pomóc komu? w problemie etc. Kiedy dochodzi do polemiki z osobami bardziej do?wiadczonymi w temacie, lamer mo?e zareagowa? ?miesznymi i bezsensownymi argumentami.



Obrona przed trollingiem
Najskuteczniejsz? obron? przed trollingiem jest ca?kowite zignorowanie wszelkich zaczepek trolla, w momencie gdy si? zorientujemy, ?e mamy z nim do czynienia. O ile istnieje taka mo?liwo??, administratorzy lub moderatorzy powinni blokowa? mo?liwo?? publikowania wiadomo?ci, które mo?na uzna? za trolling i odpowiadania na nie. Kasowanie wiadomo?ci ju? opublikowanych zwykle roznieca k?ótni?, gdy? dostarcza zarzutu cenzurowania wypowiedzi jako dodatkowego argumentu.

Zazwyczaj konsekwentne ignorowanie trolla skutkuje jego zniech?ceniem i przeniesieniem si? w inne miejsce lub ca?kowitym zaprzestaniem dzia?alno?ci. W praktyce jednak rzadko do tego dochodzi, poniewa? na forum bardzo cz?sto znajd? si? jakie? osoby, która b?d? jednak z trollem dyskutowa?y i tym samym zach?ca?y do kontynuacji dzia?alno?ci. Dodatkowo niektóre trolle potrafi? stworzy? wokó? siebie kr?g osób, które ich wspieraj?, chroni? przed oponentami, podsycaj? dyskusj? z udzia?em trolla etc. — na szcz??cie jest to zjawisko czasowe, bo trolle swoim pogardliwym i nacechowanym wy?szo?ci? zachowaniem w stosunku do tych osób, szybko je do siebie zniech?caj?.

W slangu internetowym cz?sto mówi si?, ?e trolla nie nale?y "karmi?" - czyli ?e nie nale?y z nim w ogóle wchodzi? w jak?kolwiek polemik?.




reszta informacji na http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
Ostatnio zmieniony przez kat 2007-09-22, 20:19, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-09-22, 20:15   

warto wiedzie?... dzi?ki
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-22, 20:21   

mmm zeby byla jasno?c: mowa o mnie, Emielci i o glodarze. Jak mi?o lol.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2007-09-22, 20:23   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Nie zauwa?y?am u Glodara ''objawów'' trollingu... :roll: Emielci?. :razz:
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-22, 20:25   

heh to mia? by? zart :wink: ale z Glodarem nie. Poczytaj jego posty a zrozumiesz.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-09-22, 20:26   

tak... chodzi o glodara który napisa? niewiele ponad 100 postów w ci?gu tego roku....
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-22, 20:38   

nie wazne ile si? napisa?o postów tylko co si? w nich zawar?o podobno...
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2007-09-22, 20:41   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Luis napisał/a:
nie wazne ile si? napisa?o postów tylko co si? w nich zawar?o podobno...

Powinna? powtarza? to sobie jak mantre... :wink:
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-22, 20:46   

wiedzialam, ze to? to napisze :> a ja zazwyczaj jestem gadatliwa wiec dlaczego mam milczec na forum. nie musicie czyta? moich postów :P
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-09-22, 20:53   

bo to forum nie jest tylko dla Ciebie
i nie wiem dlaczego wszyscy maja sie do ciebie dostosowac
wchodzisz w pewna juz istniejaca grupe to wypadaloby si? dostosowac a nie wywracac wbrew woli wszystko do góry nogami


to jest forum o myszach - zobacz w nag?ówku ka?dej strony na forum jest baner z napisane "myszy.info" aby nikt o tym nie zapomnia? i nie mia? w?tpliwo?ci
nie zauwa?y?am zeby to bylo forum "luis.info dajacej upust swojemu gadulstwu"


za?óz swoje forum na takie tematy jakie Cie interesuja i z takimi zasadami jakie ty chcesz - wcale Ty i Twoje gadulstwo nie musza byc ograniczane
a mo?e bloga prowadz i dyskutuj ludzmi w komentarzach?


do tej pory jakos zasady na forum wszystkim odpowiadaly...


Z mojej strony to ostatnie s?owa na ten temat (teraz b?d? dzia?a? a nie gada? ;) )
Wszyscy co mieli zrozumie? to zapewne zrozumieli....
Zak?adam ?e Ty nie.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-23, 14:15   
   Myszy: Fafik


No a ja pami?tam pewien temat wzniecony tylko dla k?ótni na który administratorzy nie zareagowali! LOL

Emielcia napisał/a:
bo to forum nie jest tylko dla Ciebie
i nie wiem dlaczego wszyscy maja sie do ciebie dostosowac
wchodzisz w pewna juz istniejaca grupe to wypadaloby si? dostosowac a nie wywracac wbrew woli wszystko do góry nogami


Ale o ile mi wiadomo forum jest miejscem do wyra?enia swojej opinii i widzia?am tutaj na mysim forum wiele tematów nie zwi?zanych z myszami wi?c dlaczego do nikogo innego nie ma takich uwag tylko do Luis? Nie zauwa?y?am by Luis jako? specjalnie wi?cej gada?a nie na temat ni? inni.
Chce si? z kim? podzieli? spostrze?eniem to ma prawo.
JA nie uwa?am by uwagi Luis o jej w??u na przyk?ad by?y bardziej Nie na temat ni? posty typu zagrajmy w jak?s gierke typu 'Co gorsze" czy "ostatnia litera" bo ja jako? w tych gierkach nie widz? nic zwi?zanego z myszami :| Wi?c je?li jednym wolno to czemu innym nie? To,?e Luis zdarzy?o si? kilka razy z?ama? regulamin nie znaczy, ?e trzeba ja teraz t?pi? i wytyka? ka?dy b??d a co gorsza doszukiwa? si? w jej wypowiedziach jaki? z?o?liwo?ci.
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-09-23, 14:30   

No có?... zauwa?, ?e ja nie napisa?am o nikim konkretnym zak?adaj?c ten temat.
Ale jednak cz??? osób wskaza?? konkretn? osob? (nawet ona sama siebie) wi?c jednak musi pasowa? do opisu podanego przez wikipedie...


Niedziou napisał/a:
No a ja pami?tam pewien temat wzniecony tylko dla k?ótni na który administratorzy nie zareagowali! LOL

Zareagowali - temat jest zamkni?ty i zosta? przeniesiony do archiwum.
Tak si? sk?ada ?e nie siedzimy na forum 24/7 - mamy swoje ?ycie prywatne, zwierz?ta, rodziny, znajomych na realu z którymi sp?dzamy czas i przy których mo?na si? wygada? i da? upust gadulstwu i wszelkim innym potrzebom.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-23, 14:48   
   Myszy: Fafik


Emielciu je?li tema zosta? zablokowany to bardzo mnie to cieszy. Przyznaj? nie mia?am o tym poj?cia a do czasu kiedy mia?am z tym tematem styczno?? nie widzia?am reakcji. :) Dlatego w tej kwestii wszystko OK :) Moja nieuwaga :)

Wiem. ?e ta soba sama siebie wskazuje ale jako gadu?e a nie jako kogo? kto ?amie zasady! Przecie? pisa? jej wolno swoje my?li.A je?li o pisanie nie na temat to wcale nie jest z t? osob? tak ?le. JA to tak rozumiem, ale te? zdaje sobie spraw?, ?e dla administratorów mo?e to by? ucia?liwe, ale przecie? pozostaj?c adminem trzeba si? z tym liczy?.
Wiem patrzymy na to Emielciu z dwóch ró?nych stron i ka?dej z nas mo?e ta sprawaianczej wygl?da?. Dlatego nie widz? sensu dalszego roztrz?sania.
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-09-23, 15:31   

Niedziu, wiesz... Tobie te? ju? niedaleko to trolla (ale jeszcze jest ok) :P
Wi?c mo?e nie zauwa?asz tej granicy, któr? Luis przekracza notorycznie.

"Dodatkowo niektóre trolle potrafi? stworzy? wokó? siebie kr?g osób, które ich wspieraj?, chroni? przed oponentami, podsycaj? dyskusj? z udzia?em trolla"

Je?eli zauwa?ycie jakies posty nie na temat to nie dajcie si? z?apa? tylko ignorujcie spraw? albo zg?aszajcie do przeniesienia do archiwum (taki wykrzyknik przy po?cie). Lepiej samemu nie pisac upomnie?, bo zazwyczaj i tak rozkr?caj? niepotrzebn? dyskusj?.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-23, 17:21   
   Myszy: Fafik


Emielciu nie u?ywam ?adnych obra?liwych s?ów ale je?eli kto? mnie atakuje to dlaczego mam nie broni? sie? Nie wm oim stylu jest wyzywa? publicznie ludzi i panuje nad tym co mówie!
Emielcia napisał/a:
Wi?c mo?e nie zauwa?asz tej granicy, któr? Luis przekracza notorycznie.


W?asnie chyba widz? granice cos mi si? tak wydaje?!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT