AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 20:33
Czy mo?na trzyma? razem szczura i mysz
Autor Wiadomość
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-12-25, 14:19   

Moim zdaniem, najwa?niejsze dla w?a?ciciela zwierzaków powinno by? ich dobro, a nie jego wygoda.

Poza tym przed zakupem/przygarni?ciem zwierzaka trzeba poczyta? o danym gatunku, o jego potrzebach.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-12-25, 14:25   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


http://gryzonie.info/view...hp?f=99&t=37073
 
 
KalinaAngloarab 
Szara myszka
Jantar<3


Imi?: Kora
Wiek: 27
Dołączyła: 05 Wrz 2011
Posty: 8
Skąd: Niemcza
Wysłany: 2011-12-26, 00:13   
   Myszy: Don Diego


Mo?e i jest sama, ale na dwa szczury nie mam warunków, a zabra?am j? od ch?opaka, który zn?ca? si? nad ni?, np. rzucaj?c o ?cian?, kr?c?c za ogon itp.
Wi?c nie mówcie mi, ?e nie kieruj? si? dobrem zwierzaka. Gdyby nie to, ?e nie mam sumienia na to patrze?, na pewno szczura bym sobie nie sprawi?a...:/
_________________
Zaadoptowa?am myszk?, samczyka z rodowodem!

http://www.youtube.com/watch?v=XP_7f-uVdCs

^^^ mój idol, idea?, panie Ma?ku, kocham pana!
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-12-26, 00:18   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


oooooowrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ,,,,,,,,,,,,co za skur............dzieki ze ja zabralas sama mam szczury , sa kochane ,,,,,,pwinnas zglosic do sps utajnione dane tegi drania i do nas tez do pmc by nikt mu juz zwierzecia nie sprzeda , to zabezpiecza , mozesz mnnie tez to podac nie ujawnie oficjalnie ale dam znac komu trzeba , mam kontakty ,,,,,,,,,,jestem tez vice prezesem PMC
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2011-12-26, 01:19   

Ta..na bank.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-12-26, 09:33   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


no coz pewne dzialania mozna w pewnien sposb przynajmniej probowac blokowac , napewno nie dostalby zwierzecia adopcji lub z kregu hodowcow szczurow , myszy , chomikow czy swinek morskich a to juz duzo
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2011-12-26, 10:15   

To by?o do komentarza o rzucaniu o ?cian?. Je?eli to prawda to nale?a?o to zg?osi? jak si? odbiera?o zwierz? no bo przecie? chyba by?o u weta skoro by?o tak bite? On by zrobi? ogl?dziny i by?by jaki? dowód. A? dziwne w sumie ?e prze?y?. poza tym skoro co? si? robi to od pocz?tku do ko?ca a nie. Skoro nie chcesz jej da? kole?anki to ja oddaj w lepsze r?ce. A co do myszy i szczura to mi r?ce opadaj?, jak tak bardzo ufasz szczurowi to niech mo?e od razu razem zamieszkaj?:)
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-12-26, 10:34   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


mysz i szczur nie moga mieszkac wspolnie naleza w systematyce do 1 rodziny ale to tak jakby polaczyc swinie z lwem bo przeciez to ssaki , myszy i szczury maja inne zachowania spoleczne ,sposob zywienia , nawet mala zabawa dla myszy moze byc grozna .....
zaloz ogloszenie do adopcji jesli sczurka nie mozesz trzymac

widzac takie traktowanie zwierzat zawsze mozesz postraszyc ustawa .....

W razie nie odpowiedniego traktowania zwierz?cia grozi odpowiedzialno?? karna na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r o ochronie zwierz?t (Dz. U Nr 106, poz. 1002 z pó?n. zm.).
Zwierz? nie jest rzecz?!
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2011-12-26, 10:38   

No to te? tak samo uwa?am. ;)ale w sumie to nie wiadomo ile to czasu min??o ile w tym prawdy i generalnie o co tu chodzi:) ale szkoda myszy by sta?a si? pokarmem bo robi za kumpla szczura który nie ma kole?anki.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-12-26, 10:49   

Zgadzam si? z wero. Je?li ta historia jest prawdziwa, to super, ?e zabra?a? szczurka, ale je?li nie mo?esz zapewni? szczurce tego, co potrzebuje - czyli kole?anki szczurzynki - to powinna? odda? j? komu?, kto da jej prawdziwe szcz??cie.
I nie mo?esz nara?a? ?ycia myszy tylko dlatego, ?e my?lisz, ?e szczur nic jej nie zrobi. I tak zrobisz co zechcesz, bo wida?, ?e nasze argumenty do ciebie nie trafiaj?, ale ?eby? si? kiedy? nie zdziwi?a, jak zobaczysz skaleczon? albo nie?yw? mysz. Mam nadziej? ?e tak nie b?dzie, bo jednak zrozumiesz ?e mamy racj? i nie b?dziesz ju? puszcza?a razem myszy i szczura.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
rysieek 
Gadu?a Myszaty
myszkowelove



Imi?: Dorota
Wiek: 28
Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 380
Skąd: Tychy .
Wysłany: 2011-12-26, 18:07   

Laraine napisał/a:
Zgadzam si? z wero. Je?li ta historia jest prawdziwa, to super, ?e zabra?a? szczurka, ale je?li nie mo?esz zapewni? szczurce tego, co potrzebuje - czyli kole?anki szczurzynki - to powinna? odda? j? komu?, kto da jej prawdziwe szcz??cie.
I nie mo?esz nara?a? ?ycia myszy tylko dlatego, ?e my?lisz, ?e szczur nic jej nie zrobi. I tak zrobisz co zechcesz, bo wida?, ?e nasze argumenty do ciebie nie trafiaj?, ale ?eby? si? kiedy? nie zdziwi?a, jak zobaczysz skaleczon? albo nie?yw? mysz. Mam nadziej? ?e tak nie b?dzie, bo jednak zrozumiesz ?e mamy racj? i nie b?dziesz ju? puszcza?a razem myszy i szczura.


Równie? si? z tym zgadzam, i mam nadziej?, ?e post?pisz s?usznie co do zwierzaków ;)
 
 
 
KalinaAngloarab 
Szara myszka
Jantar<3


Imi?: Kora
Wiek: 27
Dołączyła: 05 Wrz 2011
Posty: 8
Skąd: Niemcza
Wysłany: 2011-12-26, 21:59   
   Myszy: Don Diego


Nie mieszkaj? razem, codziennie si? na 15 min spotykaj?, w?a?nie o to mi chodzi w tym temacie, ?e to przecie? nie normalne :0
Teraz jak to pisz?, to we dwójk? ?pi? mi w kieszeni bluzy... :roll:
_________________
Zaadoptowa?am myszk?, samczyka z rodowodem!

http://www.youtube.com/watch?v=XP_7f-uVdCs

^^^ mój idol, idea?, panie Ma?ku, kocham pana!
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2011-12-26, 22:00   

czyli my swoje ty swoje.
ojej jakie to s?odkie a którego? razu b?dzie bluza i twe r?ce zbroczone krwi? tak jak twoje sumienie.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2011-12-26, 22:05   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Po prostu niektórzy nie rozumiej?, ?e b?d? co b?d? do zwierz?t powinno si? mie? ograniczone zaufanie i tyle, a ju? zw?aszcza w sytuacji, kiedy dzia?amy ca?kowicie wbrew ich naturze. Szczur to szczur, mysz to mysz i spotyka? si? nie mog?, koniec kropka. Ale jak wida? t?umaczenie na nic si? zdaje.
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-12-26, 22:10   

KalinaAngloarab, powiedz mi jedno - po co w ogóle za?o?y?a? ten temat? Przecie? ty i tak wszystko wiesz najlepiej. Prosisz nas o rady, a je?li nie s? one takie, jakich oczekiwa?a?, to zlewasz to i robisz po swojemu. Brawo.
Oby? si? nie przejecha?a na tym "i tak wiem lepiej".

Mo?e nast?pnym razem po??cz w??a z jaszczurk?? Przecie? te? wygl?daj? podobnie :roll:

Jak wida?, dobre serce nie zawsze idzie w parze z m?dr? opiek? nad zwierzakami.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
Ostatnio zmieniony przez Laraine 2011-12-26, 22:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT