AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Objawy ci??y
Autor Wiadomość
Amusia 
Mysi Bywalec


Imi?: karolina
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sty 2006
Posty: 110
Skąd: Mi?sk Mazowiecki
Ostrzeżeń:
 3/3/6
  Wysłany: 2006-01-18, 09:53   Objawy ci??y

w ktorym tygodniu ciazy rosnie myszce brzuszek bo moja jest u mnie tydzien i zaczal jej rosnac brzuszek chyba
Ostatnio zmieniony przez Laraine 2012-07-15, 20:10, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-18, 10:04   
   Myszy: tak


Z tego co wiem wyra?ne przybieranie na wadze rozpoczyna si? 13 dnia, sutki powi?kszaj? si? w trzecim tygodniu... (Ale mo?e praktyka przynosi co innego... ;) je?li w teorii ci??a trfa 19-21 dni, a wpraktycze mo?e ponad miesi?c... :P )
 
 
 
Amusia 
Mysi Bywalec


Imi?: karolina
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sty 2006
Posty: 110
Skąd: Mi?sk Mazowiecki
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2006-01-18, 12:48   

troszke mnie nie zrozumiales... ja kupilam moja myszke w zoologicznym w poprzedni poniedzialek i teraz chyba zaczyna jej rosnac brzuszek i boje sie ze jest w ciazy bo tam byly samice razem z samcami trzymane a poza tym mam nadzieje ze jesli jest w ciazy to urodzi ze 3 samiczki bo samiczki chce sobie zostawic ale samce bede musiala oddac.
 
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-18, 13:25   
   Myszy: tak


To ju? nie wiem, czego nie zrozumia?am... :( Pytanie by?o ile dni/tygodni od zap?odniania/zaj?cia w ci???, myszce zaczyna si? powieksza? brzuch? Odpowied?: jest to 13 (+/-), czyli koniec drugiego tygodnia. :) Dzi? ?roda. Rozumiem, ?e przez "poprzedni" poniedzia?ek rozumiesz ten 9 st? Czyli to by by?o 10 dni (dobrze licz??). Czyli jest to mo?liwe... (Je?li te 13 dni to prawda.)

Napocz?tku postu odpowiadzia?am na to pytanie, reszta to by?y info ogólne od siebie (Bo temat to: objawy ci??y)... ;) Wi?c mo?e to ty nie zrozumia?a?, albo ja nadal nie rozumiem... :lol:
Domy?la?am si?, ?e chodzi Ci o to, ?e myszka by? mo?e zasz?a w ci??e w zoologu zanim j? wzi??a?... :( To niestety cz?ste...
 
 
 
Amusia 
Mysi Bywalec


Imi?: karolina
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sty 2006
Posty: 110
Skąd: Mi?sk Mazowiecki
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2006-01-18, 15:53   

dzienkia mam jescze pytanko czy sa jakis inne objawy oprocz powiekaszania sie brzuszka i jka bedzie wygladalo gniazdo bo w sklepie byly male myszki i nie bylo gniazda albo przynajmniej czegos je przypominajacego.
 
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-18, 16:07   
   Myszy: tak


To co napisa?am.
Cytat:
sutki powi?kszaj? si? w trzecim tygodniu

Innych objawów nie znam... :(

Co do gniazda z tego co wiem mysia zaczyna sobie znosi? ró?ne materia?y, które jej si? na nie nadadz?... :)
 
 
 
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-18, 16:20   

No có?, jak brzuch jest du?y to w sumie i tak nie potrzeba ?adnych innych dowodów...
Wydaje mi si?, na podstawie w?asnego do?wiadczenia, ?e myszy nie tylko ro?nie brzuch, ale ogólnie przybiera na masie (troche ro?nie mówi?c pro?ciej).
Je?li mycha ma domek to samiczka b?dzie do niego znosi? wiórki (polecam da? troche podartych papierowych r?czników). Hmm... jakby to powiedzie? - po prostu domek jest prawie wypchany tymi wiórkami...
_________________
~~ Myszki rasowe OBLIVION ~~
 
 
 
AnnnA 
M?ody Myszaty
Kocham moje myszki



Imi?: Anna
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Paź 2005
Posty: 41
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-01-18, 19:03   

Myszka w zoologu mog?a by? po prostu wyg?odzona (co si? niestety cz?sto zdarza), a u Ciebie zgrub?a. Ja tak mia?am z Miki i my?la?am, ?e jest w ci??y, ale nie by?a. Natomiast je?li Twoja mysia faktycznie jest w ci??y, to zapewnij jej jak najwi?cej spokoju!
_________________
Moje myszki: www.agvika.blog.onet.pl

Amora w?osy tu, Amora w?osy tam, ju? we w?asnych w?osach Amora w?osy mam!

Trociny tu, trociny tam, ju? na ogonie Amor troty nawet ma!
 
 
 
Amusia 
Mysi Bywalec


Imi?: karolina
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sty 2006
Posty: 110
Skąd: Mi?sk Mazowiecki
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2006-01-26, 13:59   

chyba jednak AnnA miala racje bop juz jej specjalnie brzuszek nie urosl a w poniedzialek beda 3 tygodnie jak jest u mnie.
 
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-26, 16:09   
   Myszy: tak


No to dobrze... ;) biedne myszki, musz? im na prawde pokarmu szcz?dzi?... albo ty jej duuu?o dajesz... ;)
 
 
 
Amusia 
Mysi Bywalec


Imi?: karolina
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sty 2006
Posty: 110
Skąd: Mi?sk Mazowiecki
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2006-01-26, 16:46   

Daje jej 2 lyzki stolowe to po 3 dniach nie jest zjedzone.
 
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-26, 17:15   
   Myszy: tak


Wow... moje jedz? jak leci... ale zapewne tylko to co niezdrowe i smaczne... :twisted:
 
 
 
AnnnA 
M?ody Myszaty
Kocham moje myszki



Imi?: Anna
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Paź 2005
Posty: 41
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-02-19, 18:31   

Dobrze, ?e mysia jednak nie by?a w ci??y (ci??a tak w ogóle u mysi trwa 3 tydnie). Ale teraz z kolei dzisiaj ja kupi?am sobie mysie (?liczniasta i ?aciasta D?inka :-D ), i nim d?u?ej na ni? patrze tym bardziej wydaje mi si?, ?e jest w ci??y...!! Tam myszki w prawdzie mia?y du?o jedzenia i ka?da by?a na swój sposób gruba, ale D?ina ma chyba nab?mia?e sutki i jest na taki sposób gruba, ?e faktycznie wygl?da, jak by by?a w drugim/trzecim tygodniu ci??y :/ Moge si? myli?... Nie wiem... Dobrze, ?e na razie mieszka sama w klatce, bo je?li jest w ci??y, to b?dzie mog?a spokojnie urodzi?...
_________________
Moje myszki: www.agvika.blog.onet.pl

Amora w?osy tu, Amora w?osy tam, ju? we w?asnych w?osach Amora w?osy mam!

Trociny tu, trociny tam, ju? na ogonie Amor troty nawet ma!
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-02-20, 19:51   

AnnA - jak mysz jest w trzecim tygodniu ci??y,to ju? ma nied?ugo urodzi?(ci??a myszy trwa ok.21 dni).Bardzo mo?liwe ?e D?ina(gratuluj? ci jej!)jest w ci??y.
 
 
AnnnA 
M?ody Myszaty
Kocham moje myszki



Imi?: Anna
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Paź 2005
Posty: 41
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-02-21, 14:51   

Hmn... No, zobaczymy. Odczekam tydzie?, i b?de wiedzie?... Ale je?li si? by urodzi?y myszki, to co ja z nimi zrobie?! :-/ Wola?abym si? wcze?niej (ni? po porodzie) upewni?, ?e D?inu?ka jest w ci??y (wiem, ?e w 100% to nie mo?liwe, ale na tyle ile mo?na ;p). Mo?e kto? zna jakie? inne objawy mysiej ci??y, ni? 'grubo??', nabrzmia?e sutki i budowanie gniazdka przez przysz?? mysi? mame? Bardzo si? niepokoje, nawet nie tyle o to, czy jest w ci??y, tylko o jej zdrowie i ew. maluchów... Staram si? jej zapewni? duu?o spokoju, je?li by?aby w ci??y, ale je?li jej nie oswoje przed porodem, to nie b?de mog?a dotyka? maluszków... Mo?e kto? co? potrafi doradzi??
_________________
Moje myszki: www.agvika.blog.onet.pl

Amora w?osy tu, Amora w?osy tam, ju? we w?asnych w?osach Amora w?osy mam!

Trociny tu, trociny tam, ju? na ogonie Amor troty nawet ma!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT