Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Objawy ciąży
Autor Wiadomość
Amusia 
Mysi Bywalec

Imię: karolina
Pomogła: 1 raz
Ostrzeżeń:
 3/3/6
  Wysłany: 2006-01-18, 09:53   Objawy ciąży

w ktorym tygodniu ciazy rosnie myszce brzuszek bo moja jest u mnie tydzien i zaczal jej rosnac brzuszek chyba
Ostatnio zmieniony przez Laraine 2012-07-15, 21:10, w całości zmieniany 4 razy  

kat
Administrator

Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Wysłany: 2006-01-18, 10:04   
   Myszy: tak

Z tego co wiem wyraźne przybieranie na wadze rozpoczyna się 13 dnia, sutki powiększają się w trzecim tygodniu... (Ale może praktyka przynosi co innego... ;) jeśli w teorii ciąża trfa 19-21 dni, a wpraktycze może ponad miesiąc... :P )

Amusia 
Mysi Bywalec

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2006-01-18, 12:48   

troszke mnie nie zrozumiales... ja kupilam moja myszke w zoologicznym w poprzedni poniedzialek i teraz chyba zaczyna jej rosnac brzuszek i boje sie ze jest w ciazy bo tam byly samice razem z samcami trzymane a poza tym mam nadzieje ze jesli jest w ciazy to urodzi ze 3 samiczki bo samiczki chce sobie zostawic ale samce bede musiala oddac.

kat
Administrator

Wysłany: 2006-01-18, 13:25   

To już nie wiem, czego nie zrozumiałam... :( Pytanie było ile dni/tygodni od zapłodniania/zajścia w ciążę, myszce zaczyna się powiekszać brzuch? Odpowiedź: jest to 13 (+/-), czyli koniec drugiego tygodnia. :) Dziś środa. Rozumiem, że przez "poprzedni" poniedziałek rozumiesz ten 9 st? Czyli to by było 10 dni (dobrze liczę?). Czyli jest to możliwe... (Jeśli te 13 dni to prawda.)

Napoczątku postu odpowiadziałam na to pytanie, reszta to były info ogólne od siebie (Bo temat to: objawy ciąży)... ;) Więc może to ty nie zrozumiałaś, albo ja nadal nie rozumiem... :lol:
Domyślałam się, że chodzi Ci o to, że myszka być może zaszła w ciąże w zoologu zanim ją wzięłaś... :( To niestety częste...

Amusia 
Mysi Bywalec

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2006-01-18, 15:53   

dzienkia mam jescze pytanko czy sa jakis inne objawy oprocz powiekaszania sie brzuszka i jka bedzie wygladalo gniazdo bo w sklepie byly male myszki i nie bylo gniazda albo przynajmniej czegos je przypominajacego.

kat
Administrator

Wysłany: 2006-01-18, 16:07   

To co napisałam.
Cytat:
sutki powiększają się w trzecim tygodniu

Innych objawów nie znam... :(

Co do gniazda z tego co wiem mysia zaczyna sobie znosić różne materiały, które jej się na nie nadadzą... :)

Presea 
Mysi Bywalec

Imię: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2006-01-18, 16:20   

No cóż, jak brzuch jest duży to w sumie i tak nie potrzeba żadnych innych dowodów...
Wydaje mi się, na podstawie własnego doświadczenia, że myszy nie tylko rośnie brzuch, ale ogólnie przybiera na masie (troche rośnie mówiąc prościej).
Jeśli mycha ma domek to samiczka będzie do niego znosić wiórki (polecam dać troche podartych papierowych ręczników). Hmm... jakby to powiedzieć - po prostu domek jest prawie wypchany tymi wiórkami...

AnnnA 
Młody Myszaty
Kocham moje myszki

Imię: Anna
Wysłany: 2006-01-18, 19:03   

Myszka w zoologu mogła być po prostu wygłodzona (co się niestety często zdarza), a u Ciebie zgrubła. Ja tak miałam z Miki i myślałam, że jest w ciąży, ale nie była. Natomiast jeśli Twoja mysia faktycznie jest w ciąży, to zapewnij jej jak najwięcej spokoju!

Amora włosy tu, Amora włosy tam, już we własnych włosach Amora włosy mam!

Trociny tu, trociny tam, już na ogonie Amor troty nawet ma!

Amusia 
Mysi Bywalec

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2006-01-26, 13:59   

chyba jednak AnnA miala racje bop juz jej specjalnie brzuszek nie urosl a w poniedzialek beda 3 tygodnie jak jest u mnie.

kat
Administrator

Wysłany: 2006-01-26, 16:09   

No to dobrze... ;) biedne myszki, muszą im na prawde pokarmu szczędzić... albo ty jej duuużo dajesz... ;)

Amusia 
Mysi Bywalec

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2006-01-26, 16:46   

Daje jej 2 lyzki stolowe to po 3 dniach nie jest zjedzone.

kat
Administrator

Wysłany: 2006-01-26, 17:15   

Wow... moje jedzą jak leci... ale zapewne tylko to co niezdrowe i smaczne... :twisted:

AnnnA 
Młody Myszaty
Kocham moje myszki

Wysłany: 2006-02-19, 18:31   

Dobrze, że mysia jednak nie była w ciąży (ciąża tak w ogóle u mysi trwa 3 tydnie). Ale teraz z kolei dzisiaj ja kupiłam sobie mysie (Śliczniasta i łaciasta Dżinka :-D ), i nim dłużej na nią patrze tym bardziej wydaje mi się, że jest w ciąży...!! Tam myszki w prawdzie miały dużo jedzenia i każda była na swój sposób gruba, ale Dżina ma chyba nabżmiałe sutki i jest na taki sposób gruba, że faktycznie wygląda, jak by była w drugim/trzecim tygodniu ciąży :/ Moge się mylić... Nie wiem... Dobrze, że na razie mieszka sama w klatce, bo jeśli jest w ciąży, to będzie mogła spokojnie urodzić...

Natte 
SuperMysz

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2006-02-20, 19:51   

AnnA - jak mysz jest w trzecim tygodniu ciąży,to już ma niedługo urodzić(ciąża myszy trwa ok.21 dni).Bardzo możliwe że Dżina(gratuluję ci jej!)jest w ciąży.

AnnnA 
Młody Myszaty
Kocham moje myszki

Wysłany: 2006-02-21, 14:51   

Hmn... No, zobaczymy. Odczekam tydzień, i będe wiedzieć... Ale jeśli się by urodziły myszki, to co ja z nimi zrobie?! :-/ Wolałabym się wcześniej (niż po porodzie) upewnić, że Dżinuśka jest w ciąży (wiem, że w 100% to nie możliwe, ale na tyle ile można ;p). Może ktoś zna jakieś inne objawy mysiej ciąży, niż 'grubość', nabrzmiałe sutki i budowanie gniazdka przez przyszłą mysią mame? Bardzo się niepokoje, nawet nie tyle o to, czy jest w ciąży, tylko o jej zdrowie i ew. maluchów... Staram się jej zapewnić duużo spokoju, jeśli byłaby w ciąży, ale jeśli jej nie oswoje przed porodem, to nie będe mogła dotykać maluszków... Może ktoś coś potrafi doradzić?

Odpowiedz do tematu