Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Objawy ciąży
Autor Wiadomość
Sandy01 
Mysi Rozmówca

Imię: Emilia
Wysłany: 2013-02-23, 14:12   
   Myszy: kolczatki, mastomysy, tanki i szczurki :)

że albo jest samcem, albo jest samica w ciąży. Tu masz rysunek mysich dupek:

-samiec ma dłuższą przerwę między "siusiakiem" a odbytem, a za "siusiakiem" są jeszcze jajka (które niekoniecznie widać, kiedy mysz jest młoda, ale ta długa przerwa między odbycikiem a siusiakiem zawsze praktycznie jest widoczna)
-a samica ma duuużo sutków - takie małe kropeczki idące po obu stronach wzdłuż brzuszka i nie ma dużej przerwy między odbytem a "muszelką" (xD). I co najważniejsze - od razu za takim czymś podobnym do siusiaka jest dziurka, podobna do odbytu..

ehh.. zamieszałam trochę, ale mam nadzieję, że zrozumiałaś ;) i tak wstaw nam zdjęcia myszek, bo wtedy użytkownicy forum potwierdzą Ci płeć i powiedzą, czy to ciąża, czy nie.

aShadow 
Moderator

Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2013-02-23, 14:58   
   Myszy: Małe stadko ;)

Nie koniecznie, samice które nie są w ciąży też robią gniazda

kiniaczek31 
MYSI MASTER

Pomogła: 16 razy
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-02-23, 21:32   

Tio jeszcze nie jest oznaką ciąży moje samce też robią :)
Ale dawaj jej tam rzeczy do budowy bo myse lubią .
Poczekaj chwilę jak brzuch urośnie jeszcze to sama sie kapniesz lub jak usłyszysz piski :m:D:

Patryk973 
Szara myszka

Imię: Patryk
Wysłany: 2013-07-04, 19:13   
   Myszy: ;)

Czy mysz w ciągu 12 dni może wyraźnie przytyć , czy raczej jest w ciąży ?
Brzuszek ma coraz bardziej zaokrąglony i powiększony. Myślę że może być w ciąży.
Mam 2 takie myszy jedną od 20 a drugą od 22 czerwca 2013 r. Tylko ta od 22 ma większy brzuch.
Dzisiaj dałem im kilka wysokobiałkowych kocich chrupek (brązowych , nie barwionych)
Ostatnio zmieniony przez Patryk973 2013-07-04, 19:15, w całości zmieniany 1 raz  

Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-04, 19:15   

Tak, to możliwe, zwłaszcza jeśli kupowałeś w sklepie zoologicznym, w którym myszy nie były odpowiednio podzielone wg płci, a obsługa nie dopilnowała sytuacji.

Słowem, szykuj się na dodatkowe kilka...naście myszy.
Koniecznie poczytaj co zrobić, aby mysia ciąża przebiegła pomyślnie a młode odrosły na tyle byś mógł im poszukać domu.

Patryk973 
Szara myszka

Wysłany: 2013-07-04, 19:18   

Frufru napisał/a:
Tak, to możliwe, zwłaszcza jeśli kupowałeś w sklepie zoologicznym, w którym myszy nie było odpowiednio podzielone wg płci, a obsługa nie dopilnowała sytuacji.

Słowem, szykuj się na dodatkowe kilka...naście myszy.
Koniecznie poczytaj co zrobić, aby mysia ciąża przebiegła pomyślnie a młode odrosły na tyle byś mógł im poszukać domu.

Dzięki za szybką odpowiedź. Dużo czytałem na ten temat, myszy były podzielone na dwa akwaria . Pochodzą z różnych prawdopodobnie były źle podzielone . Czy rozdzielić czy nie ?
Nie kłócą się i razem śpią .

Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-04, 19:20   

Nie ma sensu, jeśli to na 100% dwie samiczki, to nie ma znaczenia, a nawet lepiej żeby były razem do rozwiązania.

Jest u nas masa hodowców którzy pomogą Ci zająć się ciężarną myszką aby była zdrowa i żeby nie stało się nic złego mamie i potem młodym.

zuza911 
Best MOUSEr

Imię: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2013-07-04, 19:22   
   Myszy: dziewczyny i chłopaki ;)

Powstaje pytanie, czy na pewno masz dwie samiczki?

Patryk973 
Szara myszka

Wysłany: 2013-07-04, 19:30   

Tak, jestem na 101 % pewny ,że obie to samiczki. Miałem z 3 lata temu więc co nieco wiem o rozróżnianiu płci . Samica ma b. krótką przerwę między odbytem ,a pochwą.

zuza911 
Best MOUSEr

Imię: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2013-07-04, 19:32   
   Myszy: dziewczyny i chłopaki ;)

Chociaż tyle dobrego :wink: Na forum jest dużo informacji o ciąży i maluchach, na pewno wszystko tu znajdziesz.

Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-04, 19:32   

No to najważniejsze by zadbać o dietę przyszłej mamy + duuuużo spokoju, najlepiej kilka kryjówek jakby chciała być sama. Dasz radę, oby rozsądnie do tego podejść i zawczasu poczytać co i jak. :)

Patryk973 
Szara myszka

Wysłany: 2013-07-04, 19:33   

Przeczytałem już wszystko na stronie myszy.net i dużo informacji przeczytałem na tym forum.

[ Dodano: 2013-07-04, 19:37 ]
Frufru napisał/a:
No to najważniejsze by zadbać o dietę przyszłej mamy + duuuużo spokoju, najlepiej kilka kryjówek jakby chciała być sama. Dasz radę, oby rozsądnie do tego podejść i zawczasu poczytać co i jak. :)

Najbardziej się boje że w czasie porodu mysiej mamie coś się stanie i będę musiał karmić małe co 2 godzinki . Od rodziców usłyszałem że jak zaczną jeść samodzielnie to oddam je do zoologa . Powiedziałem na to że w żadnym wypadku i znajdę im domy przez neta oraz dam ogłoszenie w mieście.
Dzisiaj dałem im kilka kocich chrupek.

Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-04, 19:40   

Zamiast kocich chrupek zainwestuj w karmę typu Versele Laga lub Beaphar. Są na tyle dobre, że nie musisz im suplementów dawać ani dopełniać jej czymkolwiek.

Oby myszek się urodziło mało niż natura to potrafi. Łatwiej znajdziesz im u nas domki. O to się nie martw (na pewno oddawanie do sklepu nie zapewni im dobrej przyszłości). Nie raz u nas były takie wypadki, że ktoś ciężarną myszkę kupił i nie jedno potomstwo znalazło domki. Będzie dobrze, oby bez paniki. Mysiej mamie nie ma się co stać, jeśli tylko będzie miała 100% świętego spokoju przez pierwsze dni po porodzie.

Patryk973 
Szara myszka

Wysłany: 2013-07-04, 19:43   

Frufru napisał/a:
Zamiast kocich chrupek zainwestuj w karmę typu Versele Laga lub Beaphar. Są na tyle dobre, że nie musisz im suplementów dawać ani dopełniać jej czymkolwiek.

Oby myszek się urodziło mało niż natura to potrafi. Łatwiej znajdziesz im u nas domki. O to się nie martw (na pewno oddawanie do sklepu nie zapewni im dobrej przyszłości). Nie raz u nas były takie wypadki, że ktoś ciężarną myszkę kupił i nie jedno potomstwo znalazło domki. Będzie dobrze, oby bez paniki. Mysiej mamie nie ma się co stać, jeśli tylko będzie miała 100% świętego spokoju przez pierwsze dni po porodzie.

Dużo mi pomogłaś , gdzie znajdę przycisk "pomogła" ?

Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-04, 19:45   

Hm... jeśli nie ma go przy zielonych guziczkach to znaczy że nie możesz w tym wątku go wcisnąć. Ale to nie najważniejsze. Pomagam bo nam wszystkim zależy aby nasze myszki były szczęśliwe. :)

Odpowiedz do tematu