AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Klatki w?asnej roboty
Autor Wiadomość
Pygmy Mouse 
M?ody Myszaty


Imi?: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 19
Wysłany: 2014-11-27, 21:42   

Do p. Hurricane:

Na pocz?tku by?em do p. nastawiony pozytywnie, ale bardzo mi nie odpowiada p. ton wypowiedzi. Co chwile Pani sobie zaprzecza i my?li, ?e zjad?a wszystkie rozumy, a reszta ludzi to idioci. Cz?owiek z OLX napisa?, ?e jego myszy pigmejskie ?yj? w trocinach, a nie w piachu i nie wygl?daj? na umieraj?ce z tego powodu.

Powo?uje si? Pani na naturalne ?rodowisko, a w naturalnym ?rodowisku myszy cz?sto maj? kontakt z traw? - abstrahuj? ju? od tego, ?e na portalu terrarium.com jest o niej wspomniane.

Pisze Pani, ?e ?yj? w norach i potrzebuj? piasku. Jaki to ma zwi?zek. Nory - w porz?dku, ?aden problem, ale co ma do tego piasek? W piasku nie da si? zrobi? konstrukcji, bo jest sypki. Chyba, ?e chodzi?o Pani o ziemi?.

Jak wida?, nie jest Pani taka nieomylna i szczerze powiedziawszy, maj?c do wszystkich naoko?o pogardliwy stosunek, raczej to nie Pani, ale inne osoby wzbudzaj? moje zaufanie, ot cho?by autor artyku?u na terrarium.com.

Mimo wszystko, dzi?kuj? za opis tunelów. Gips i styropian to nie problem, wi?c si? zrobi.

"SamotniCA? I nadal twierdizsz ze wszystko robisz najlepiej? Myszy to zwierz?ta stadne."

Mysz t? mam od dawna, a chora jest od kilku dni. Cho?by na stronie myszy.net jest napisane, ?e niektóre myszy maj? samotny tryb ?ycia i oddzielaj? si? od stada. Myszy.net to te? banda idiotów?

[ Dodano: 2014-11-27, 21:45 ]
Do p. Kasumi:

Spokojnie, ona od dawna ma swoj? misk? do wody i jedzenia. Jest troch? mniejsza od pozosta?ych myszy i do tego stosunkowo samotnica, wi?c nigdy si? nie lubi?a ze stadem, wi?c ?eby nie nara?a? jej na podgryzanie przy jedzeniu, ju? bardzo dawno zrobi?em jej osobny bufet.

Nie pami?tam, co ona mi powiedzia?a, ale chyba nie ?wierzb. Jakie? bia?e kulki pono? wida? na skórze, czy co? takiego. Forumowicze chyba nazywali to "wszo?y", ona jako? po swojemu (mo?e z ?aciny?), ale chyba chodzi?o jej o to samo. Nie gada?em za d?ugo, bo mia?a kolejk?.
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-11-27, 21:45   

Rozmawiamy o warunkach ktore wystarcza do.przezycia czy o.najlepszych jakie mo?na zapewni?? Nic sobie nie zaprzeczam. Pies na ?a?cuchu przy budzie te? prze?yje kilkana?cie nawet lat, je?li o to chodzi to okej, trociny i siano to dobry wybór (y)

Irytuje mnie 'Pani Hurricane', mam si? zwraca? per Pan pygmy Mouse? Bez przesady...
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Pygmy Mouse 
M?ody Myszaty


Imi?: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 19
Wysłany: 2014-11-27, 22:07   

Rozmawiamy o warunkach, które wystarcz? do ?ycia w optymalnych warunkach, a nie najdoskonalszych dla myszy, a najgorszych dla mnie (przynoszenie robali do domu). G?ównym wyznacznikiem tego jest d?ugo?? ?ycia. Z informacji na terrarium.com (idioci?) wynika, ?e g?ówna zmienna o tym decyduj?ca, to poziom pokrewie?stwa, a nie to, czy b?dzie trawa, czy ?cinki drewna, czy jeszcze co? innego (oczywi?cie nie przecz?, ?e by? mo?e w trawie statystycznie jest wi?cej paso?ytów). Jako najlepsz?, bo pierwsz? z opisanych na terrarium.com (idioci?) kombinacji dla myszy pigmejski jest:
"W terrarium powinna znajdowa? si? gruba warstwa trocin wymieszanych z sianem, pozwoli to na kopanie norek, które nie zawalaj? si? zbyt szybko (same trociny nie nadaj? si? na budowanie podziemnych korytarzy)."

Przepraszam bardzo, ale brzmi to w mojej ocenie racjonalnie i widocznie da si? na optymalnym poziomie zadba? o czysto?? trawy, a ja jestem do?? dok?adnym cz?owiekiem i robi? procedury czyszcz?ce chyba do?? dobrze, wi?c zamiast spamowa? wiadomo?ciami, gdzie informacja to 30%, a ego i megalomania to 70% tre?ci, lepiej by?oby zostawi? miejsce dla osób, które mo?e wyja?ni? mi, jak mo?na jeszcze lepiej oczy?ci? czy zebra? materia? na tzw "siano".

Ja myj? w gor?cej wodzie i susz?, patyki parz? i susz?. Kto? mo?e eksperymentowa? np. ze s?om? ze zbó?? B?d? z tego nory, czy si? pokruszy?
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2014-11-27, 22:21   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


nie wtr?cam si? do ca?ej dyskusji, bo mysz pigmejskich nie posiada?am, ale je?eli chodzi o sianko to mam jedno spostrze?enie - na minus. ogólnie nie stosuje go jako ?ció?k? z powodu mojej alergii, ale nie tylko - czasem kupuj? myszom 'ro?ki' z siankiem (http://sklepik.banky.pl/user/images/min/product_mid/1395838003_VProzekSIANO.jpg) i bardzo cz?sto zdarza?o si?, ?e sianko wbija?o si? im w pyszczek, a konkretniej w okolice oczu i powstawa?a ma?a ranka. nie wiem, czy mam na tyle nieporadne myszy, ale siano ma tak?, a nie inn? struktur?, ?e faktycznie mo?e si? gdzie? wbi?. nie jest to nic strasznego, bo po paru dniach ?ladu nie ma, ale otwarta ranka + paso?yty, które mog? na sianie by? to ju? wi?kszy k?opot ;)
 
 
 
Pygmy Mouse 
M?ody Myszaty


Imi?: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 19
Wysłany: 2014-11-27, 22:31   

Ja nigdy nie kupowa?em myszom siana ze sklepu, zawsze robi? sam i dobieram traw? na czuja. Jedyne, nad czym w pe?ni nie jestem w stanie panowa?, to te potencjalne paso?yty, je?li prze?ywaj? mycie i suszenie. Staram si? dobiera? takie ro?liny, które po wysuszeniu nadal s? stosunkowo spr??yste i mi?kkie, ?eby by?y dobre do trwa?ych nor. Mo?e jutro wrzuc? fotk?, jak to u mnie wygl?da. Tak czy inaczej, nigdy by mi do g?owy nie przysz?o, ?e to siano co ja mam, mo?e si? wbi?, kompletnie nie ma takich w?a?ciwo?ci.

PS. W moim zoologicznym takich gad?etów nie ma. Jak mysz lab. jest na stanie to jest szok. Ogólnie s? same podstawowe rzeczy. Ma to swoje plusy i minusy, bo sklepik jest swojski i do?? tani przez to, a ja i tak robi? wszystko sam, wi?c dla mnie osobi?cie to nie problem.
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2014-11-27, 22:49   

na allegro mo?na tani hurtowo kupi? trociny jakby co. chyba,?e chcesz sam si? w to bawi?, grunt by by?y odpylone.
ja mam uraz do siana, zawsze jak mia?am to mi myszy chorowa?y w?a?nie na choroby skóry,takie to delikatne stworzenia teraz;)
co do robali do podawania no to najlepiej m?czniki, nie stwarzaj? problemu serio, mo?esz je trzyma? w zamkni?tym wiadrze dawa? jakie? p?atki owsiane i git, maj? du?? ?ywotno??.
w ostateczno?ci ta karma dla kotów ale nie oszukujmy si? te najta?sze to gówno bez warto?ci od?ywczych
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-11-27, 22:51   

wero napisał/a:
w ostateczno?ci ta karma dla kotów ale nie oszukujmy si? te najta?sze to gówno bez warto?ci od?ywczych


A te dro?sze maj? za du?o bia?ka i t?uszczz dla myszy :P
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2014-11-27, 22:51   

jeszcze lepiej xD
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Pygmy Mouse 
M?ody Myszaty


Imi?: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 19
Wysłany: 2014-11-27, 23:13   

Czyli mo?na kupi? "te ?rednie".

Wyt?umacz? mo?e na czym polega u mnie problem z hodowaniem myszy, które jedz? robale. ?ona nienawidzi w??y, jaszczurek - generalnie p?azów i gadów. Ma do tych stworze? niewyobra?alne obrzydzenie (sam kiedy? my?la?em, ?e lubi poudawa?, ale dzi? wiem, ?e nie udaje). Ja jestem ch?op, nie "rozczulam" si?, ?e "myszki to s?odziutkie zwierz?tka", wi?c z punktu widzenia obserwacyjnego, które u mnie dominuje, w pewnym sensie te robaki by?yby ciekawe, ale ona mia?aby ogromne obrzydzenie do myszy przez to, bo robaki s? zaraz po p?azach i gadach, a myszarium mamy w pokoju do spania, a co gorsza, przy samym ?ó?ku jest taka jakby odnoga (po??czona korytarzem z g?ównym pomieszczeniem, które wrzuci?em w ten w?tek), gdzie myszy cz?sto siedz? w nocy. Có? no, hodowla jest dla ludzi, a nie ludzie dla hodowli i nie chce zmieni? jej "s?odziutkich myszek" w "fuj paskudy".

Wiem, wiem, nie musz? mie? pigmejskich, ale tu znów ja si? nakr?ci?em na pigmejskie, dlatego uparcie szukam optimum.

No a wracaj?c do tego mi?sa. Czemu ograniczamy si? do jedzenia dla kota? Na pó?kach sklepowych jest mnóstwo produktów mi?snych. Nie chce mi si? wierzy?, ?e nie ma tam czego?, co dobrze zast?puje robale. Ludzie w kosmos lataj? od 30 lat, to i dla myszy chyba co? zamiennego si? znajdzie?
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2014-11-27, 23:24   

Pygmy Mouse napisał/a:
Czemu ograniczamy si? do jedzenia dla kota? Na pó?kach sklepowych jest mnóstwo produktów mi?snych. Nie chce mi si? wierzy?, ?e nie ma tam czego?, co dobrze zast?puje robale. Ludzie w kosmos lataj? od 30 lat, to i dla myszy chyba co? zamiennego si? znajdzie?


Nie da si? zast?pi? bia?ka z owadów, bia?kiem z mi?sa tak?e to tylko niezdrowy zamiennik.
Najlepsza karma z tesco, du?o zbó? lepszych od whiskasowych i ma?o bia?ka.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-11-28, 08:24   

ja u?ywam trocin w granulkach, drobnych, do?? trudno je dosta?, ale bywaj?
u Hipcia kupi?am te? ?ció?k? w granulach z makulatury, mój alergik na niej przesta? si? drapa?
 
 
dorothy01 
M?ody Myszaty


Imi?: Dorota
Wiek: 24
Dołączyła: 26 Lis 2014
Posty: 35
Skąd: Nowy S?cz
Wysłany: 2015-01-26, 21:43   

prawdopodobnie b?de mia?a myszki, chcia?am zrobi? co? w stylu akwarium do znaczy szyba z przodu, a reszta z drewna, a góra z siatki, z ty?u odwieranie i z jednego boku ma?e drzwiczki, wybiary szyby do ok. 70X40, a szeroko?? jeszcze nie wiem jak s?dzicie, na ile by taka by?a z wasz? szeroko?ci?
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-26, 21:52   

nie polecam robienia reszty z drewna, nie dasz rady domy?, nawet jak pokostem pomalujesz.
Mysi mocz w?era si? w drewno strasznie, a jak nie daj boze zrobi? sobie w rogu miejsce do sikania, to nie wytrzymasz od smrodku ;)

jak dasz 40-45 na szeroko?? to b?dzie odpowiednia dla ok 6-7 samiczek.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
dorothy01 
M?ody Myszaty


Imi?: Dorota
Wiek: 24
Dołączyła: 26 Lis 2014
Posty: 35
Skąd: Nowy S?cz
Wysłany: 2015-01-27, 16:16   

Kasumi, , to z czego polecasz
 
 
Haletha 
Starszy Myszaty



Imi?: Go?ka
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 75
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2015-01-27, 16:32   
   Myszy: Panienki Krowa i Kurczak, Brunka, Alfa, Beta, Gamma, Smo?ka, Sabelka


dorothy01, mo?esz zrobi? z powodzeniem ca?o?? z pleksi :wink:
Polecam jednak poszuka? u?ywanego akwarium w okazyjnej cenie na stronach typu olx. Zdoby?am w ten sposób metrowe za 30z?.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT