AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Matka nie opiekuje si? ma?ymi
Autor Wiadomość
mysia 
Szara myszka
mysia


Dołączyła: 26 Cze 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-08-04, 20:52   

dlaczego moja mysza gdy mia?a ma?e w ogóle si? nimi nie opiekowa?a wszystkie by?y porozrzucane po akwarium
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-04, 21:18   

tak czasem bywa gdy s? karmione a matka nagle wyjdzie sie napic albo cos zjesc. wtedy m?ode nie zdarz? puscic nie wiem jak to napisac...sutka? :razz: i po prostu wylatuj? razem z samiczk? poza gniazdo. Cz?sto potem b??dz? i jedna jest tu druga tam.... musisz je poukladac bo taka mozliwe, ze ich nie zauwazyla.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
mysia 
Szara myszka
mysia


Dołączyła: 26 Cze 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-08-05, 08:29   

Luis napisał/a:
tak czasem bywa gdy s? karmione a matka nagle wyjdzie sie napic albo cos zjesc. wtedy m?ode nie zdarz? puscic nie wiem jak to napisac...sutka? :razz: i po prostu wylatuj? razem z samiczk? poza gniazdo. Cz?sto potem b??dz? i jedna jest tu druga tam.... musisz je poukladac bo taka mozliwe, ze ich nie zauwazyla.
u?o?y?am ich ale mysza posz?a spa? nie z nimi podesz?a ich tylko pow?cha? i posz?a do rogu spa? sama si? nimi opiekowa?am ale niestety po trzech dniach zdech?y. :cry:
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-08-05, 11:44   

Hmm moze byla za m?oda i po prostu jeszcze nie wie co to instynkt macierzy?ski .. ?
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-05, 13:06   

eee...dziwne... a dotykalas ich wczesniej? pomidor... ja musialam czasem wyj?? je nawet dzien po urodzeniu i matka nigdy ich nie odtr?ci?a. bywa podobno tak ( w co nie wierze u domowych myszy), ze gdy czlowiek dotknie malucha to matka skupia sie na zapachu wlasciciela i juz sie nie opiekuje dziecmi. A nie wierze w to, poniewaz zdaza sie to moim zdaniem tylko u dzikich myszy. Bo domowa mycha zna zapach swojego pana i dobrze go kojarzy. No chyba, ze myszke masz od niedawna i jeszcze ci nie ufa zbytnio? to moze dlatego? nie nie wiem... :roll:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
L. 
Starszy Myszaty
. optymistka .



Imi?: Ka?ka
Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 51
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2007-08-05, 21:23   
   Myszy: szczury x7 <;3 )~ oraz kocur x1 ;3


mysia, a laktacje mia?a odpowiedni? ? mo?e ja co? bola?o.
mog?aby? w tzw. stresie po porodowym.
wtedy samica nie wie co sie dzieje i nale?y jej pod?o?y? maluchy pod samce cyce, ?eby mog?y si? naje?? to bardzo wa?ne.
_________________
Hodowla Szczurków Rasowych EMERALD MOON
www.emerald-moon.oz.pl


 
 
 
sandii18 
M?ody Myszaty


Imi?: Sandra
Wiek: 35
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 25
Skąd: p-?
Wysłany: 2007-10-11, 18:26   Matka nie opiekuje si? ma?ymi
   Myszy: Czarek, Karze?ek


rano urodzi?y sie myszki, pozosta?o 6, a by?o wiecej - zosta?y zjedzone przez mame lub ciocie, dlatego ciocia mieszka ju? w innym akwarium. Mama nie opiekuje sie myszkami. dosta?a jakis wstrz?s poporodowy, ma jeszcze bardzo du?e rozwarcie "pod ogonkiem". M?ode s? bez opieki. Matka albo wychodzi i odpoczywa na sianie, albo zakrywa ma?e chusteczk? i spi na nich na chusteczce. M?ode wtedy piszcz? bo chcia?y by pokarmu gdy ciep?o czuj?. Od rana chyba jeszcze nic nie jad?y, nie s? ogrzewane. Strasznie mi ich ?al. Ale nie mam pojecia co robi?. Ona chyba je porzuci?a. Czasami zaprowadzam ja do m?odych, to chodzi po nich, czasem pow?cha lub po?o?y sie obok nich ale i tak trzyma sie nich z daleka. Rano po porodzie jeszcze by?a ruchliwa, wspina?a sie po klatce, mia?a apetyt. Teraz tylko myje sie i ?pi (daleko od male?stw). Wygl?a na strasznie zm?czona, ale co z dzie?mi. Czy gdy odpocznie to nakarmi je. Nie wida? teraz w niej matczynego charakteru. Co innego by?o przed porodem. Robi?a gniazdo z sianka. zakrywa?a sie chustk?. Cz?sto chcia?a spokoju dlatego ucieka?a od towarzystwa. Co moge zrobi? by maluchy prze?y?y???
Ostatnio zmieniony przez kat 2007-10-12, 08:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-10-11, 18:33   

Zostaw tak jak jest i obserwuj, je?eli je wyjmiesz to nie ma szans by prze?y?y.
_________________
 
 
 
sandii18 
M?ody Myszaty


Imi?: Sandra
Wiek: 35
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 25
Skąd: p-?
Wysłany: 2007-10-11, 18:37   
   Myszy: Czarek, Karze?ek


znów przenios?am mame do maluchów. jest ch?odna, doln? cz??? podbrzusza ma jeszcze troszke zakrwawion?. Maluchy piszcz?, gdy czuj? ?e jest blisko nich. Niektóre m?ode maj? oczka za b?onk?, a nie które nie maj? w ogóle - czy nie za wcze?nie urodzi?? je?? s?ysza?am ?e mo?na samemu wychowa?, ale to podobno nie pomaga. G?upia mysia mama - dlaczego tak post?puje??
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-10-11, 18:39   

Wida? jak? masz ma?? wiedz? o myszach... myszki rodz? si? ?lepe wi?c dlatego nie wida? im oczu. Zostaw matk? z nimi i nie ruszaj ich! powinna si? nimi zaj??.
_________________
 
 
 
sandii18 
M?ody Myszaty


Imi?: Sandra
Wiek: 35
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 25
Skąd: p-?
Wysłany: 2007-10-11, 18:42   
   Myszy: Czarek, Karze?ek


nie pierwszy raz mam myszki, a to ze nie wiem dlaczego jedne male?stwa maj? bardziej rozwiniete oczy a inne mniej to poprostu "niewiedza", bo nie codziennie rodz? sie maluchy...

Mo?e i s? ?lepe, tylko ?e jednym wida? czarne oczkaa za b?on?, a inne nic nie maj?.
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-11, 18:46   

Je?eli urodzi?a za wcze?nie to dlatego zagryz?a maluchy. Zazwyczaj myszki zagryzaj? ( i czasem jedz?) swoje dzieci, gdy te s? wcze?niakami lub matka czuje, ?e z nimi jest ,,co? nie tak" ( co? w stylu niepe?nosprawnych).
sandii18 napisał/a:
zakrywa ma?e chusteczk? i spi na nich na chusteczce. (...)nie s? ogrzewane.

Je?eli zakrywa m?ode chusteczk? a pó?niej na nich le?y to jest to ogrzewanie w jakim? stopniu.
Mo?liwe te? w?a?nie, ?e nie opiekuje si? nimi, poniewa? sama jest zbyt przem?czona (urodzi?a spor? grupk?) i jak wspomnia?a? ma du?e rozwarcie ,,pod ogonem" wi?c mo?e to jaka? ranka si? wytworzy?a podczas porodu? Albo przez m?ode podczas rodzenia.
sandii18 napisał/a:
Niektóre m?ode maj? oczka za b?onk?,a nie które nie maj? w ogóle

Te, które nie maj? w ogóle to mo?e chodzi ci o to, ?e zamiast ciemnego koloru maj? taki jak skóry? Je?eli tak to wszystko jest w porz?dku, bo to bed? bia?e b?d? jasnych kolorów myszki.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Totka 
Starszy Myszaty



Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 87
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-10-11, 18:49   

Te, którym "nie wida?" oczu b?d? pewnie czerwonookie. I tyle. :roll:

Edit:
Luis mnie uprzedzi?a. :razz:
 
 
 
sandii18 
M?ody Myszaty


Imi?: Sandra
Wiek: 35
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 25
Skąd: p-?
  Wysłany: 2007-10-11, 22:55   
   Myszy: Czarek, Karze?ek


W?a?nie wysz?a z mysimamy po?ówka martwej myszki, st?d te rozwarcie "pod ogonkiem", który sie zmniejsza. Teraz mo?e w ko?cu troche odpocz??, dlatego mam nadzieje ?e od jutra zajmie sie male?stwami i je nakarmi (je?li w ogóle prze?yj?!!). Przed chwil? troche sie posili?a... Chocia? nie powinnam ja denerwowa?, wsadzi?am j? do maluchów - teraz jest z nimi, ale siedzi daleko od nich. Mam nadzieje ?e gdy za?nie maluchy przype?zn? do niej i zjedz? troszke :( Dobranoc all.
 
 
paula. 
Starszy Myszaty
.Piecer.



Imi?: Paula
Wiek: 34
Dołączyła: 20 Sie 2007
Posty: 66
Skąd: Warszawa;]
Wysłany: 2007-10-12, 08:51   
   Myszy: Amfetaminka,Marichuanka (*) moje anio?ki


sandii18 napisał/a:
s?ysza?am ?e mo?na samemu wychowa?, ale to podobno nie pomaga.
Wychowanie gryzonia przez cz?owieka jest skuteczne je?li m?ode ma conajmniej tydzie? dwa...ale i tak jest to wtedy 90% szans. One s? za ma?e na macanie ich i wyjowanie gdy je we?miesz do r?ki i samica pó?niej poczuje Twój zapach mo?e je nawet zagry??. Próbowa?am odratowywa? 5, 3 dniowych? maluchów ze stajni obok mnie (niedaleko by?a zdech?a samica wi?c dlatego je wzi??am ?eby chocia? mia?y 0.1% szans, karmi?am je co 1-2 godz. ogrzewa?am masowa?am brzuchy, nawet si? zacz??y za?atwia?, ale po tygodniu moich nie przespanych dni i nocy, oraz opuszczania szko?y maluchy niestety zdech?y) bo najwyra?niej mleko chocia? by?o specjalne kupione kocie, nie dostarczy?o im odpowiednich przeciwcia? jakie ma matka w pokarmie mog?y si? nawet lekko przezi?bi? i koniec.
Masz jak?? samice karmi?c? w domu, kto? z znajomych? mo?na spróbowa? podrzuci? ma?e, do gniazda obcej ale na?e?y pami?ta? ?e musz? one przej?? zapach inncyh klusek, i szczególnie obserwowa? zast?pcz? matk? czy ich nie zagryzie.
sandii18 napisał/a:
G?upia mysia mama - dlaczego tak post?puje??
no ja bym powiedzia?a ?e g?upi jest cz?owiek który doprowadza do takich sytuacji ,rozmna?a myszy nic o nich nie wiedz?c..
Jak tam ma?e? zjad?y? je?li maluszki maj? takie bia?y p?yn w brzuszku jest to mleko(przynajmniej tak by?o u moich).
_________________
Irminka,Ignacy,Jad?ka,Jerozolima,Brasso nied?ugo u mnie :D !
Mary?ka, Feta :)
8x <:3
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT