AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Matka nie opiekuje si? ma?ymi
Autor Wiadomość
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-14, 13:49   

No to spoczko :) A wi?c dodam w takim razie aby nikomu do g?owy nie przysz?o, ?e chusteczki to w sumie jedyne dobre rozwi?zanie, bro? Bo?e wata! Mysz mo?e si? zapl?ta? ( przez co np krew mo?e nie doj?? do ko?czyn itd ).
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
mija 
Gadu?a Myszaty
Tao Tao(*)



Imi?: Misia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 02 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Strzelce Op.
Wysłany: 2008-05-16, 21:52   
   Myszy: brak:(


Je?li ju? wata to tylko dla chomików itp. ma?ych gryzoni tak chyba lepiej grzeje i jest przyjemnie mi?kka a mysia si? w ni? nie zapl?cze powodzenia z tymi maluchami
_________________

[url=http://pavic.co.cc/zwierz/2922][img]
 
 
Malawa 
Szara myszka


Dołączyła: 03 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-20, 13:35   

Ma?e maj? ju? 17 dni. My?l?, ?e mog? posprz?ta? a nawet powinnam. Mog? najpierw oddzieli? matk? do wanny a w nast?pnej kolejno?ci ma?e do tego samego miejsca? Przez ten czas posprz?tam. Czyta?am, ?e matka gdy czuj?, ?e jej ma?e s? zagro?one zagryza je. Czy wi?c w tym przypadku jest to mo?liwe??
 
 
 
Maciek 
Myszo?ak


Imi?: Maciek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 634
Skąd: Wa?cz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-20, 13:38   
   Myszy: gdzie jeste?cie?


Ehm 17 dniowych raczej nie zagryzie... ale do pytania to chyba mo?esz tak zrobi? :wink:
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-20, 13:47   

Do wanny to mo?e ich nie wk?adaj :)
Oczywi?cie mo?esz, a nawet wskazane jest aby? najpierw przenios?? matke, a pó?niej mo?esz poogladac i przeniesc dzieciaki.
Chyba wygodniej by?oby je prze?o?y? nawet w jaki? karton a nie do wanny (wanna jest nieprzyjemnie zimna raczej i mog? by? resztki jaki? ?rodków czyszcz?cych czy myd?a itp i takim maluchom moze to szybciej zaszkodzic). Alw w ostatczeczno?ci mo?e by? wanna. Albo karton mo?na w?o?y? do wanny :)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-20, 16:45   

Co do wanny te? skojarzy?o mi si?, ?e zawsze jakie? resztki wody s? i je?li ju? to lepiej j? osuszy?.
Z kartonem równie? nie wiem czy to dobry pomys?, bo jak wiadomo na dnie jest w taki sposób z?o?ony, ?e myszki ma?e mog? gdzie? tam wej??. Zawsze mo?na wsadzi? do pude?ka po jakim? cie?cie itd. ale nie papierowym z jasnych przyczyn.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-20, 17:45   

Luis napisał/a:
Z kartonem równie? nie wiem czy to dobry pomys?, bo jak wiadomo na dnie jest w taki sposób z?o?ony, ?e myszki ma?e mog? gdzie? tam wej??. Zawsze mo?na wsadzi? do pude?ka po jakim? cie?cie itd. ale nie papierowym z jasnych przyczyn.


Np. kartony po butach tak nie maj?. Czasami trafiaja si? w domu wi?ksze takie.
Poza tym, dno kartonu mo?na podklei? ta?m? klej?c? - na czas sprz?tania myszkom nic si? od ta?my nie stanie.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-05-20, 18:00   

Luis, ja trzyma?am myszory w kartonie i powiem Ci ze wystarczy du?o trotów wsypa? i nie dostana sie do dna.

A ja mam obiekcje co do kartonu bo myszy wygryzaj? w nich dziury... dosyc szybko ;)
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-20, 19:08   

Ano w?a?nie o tym mówi? xD Nie do??, ?e wejd? gdzie? pod spód to jeszcze spokojnie wygryz? dziur? i ju? ich nie ma :D Chocia? przy jednym sprz?taniu na pewno by nie zd??y?y dlatego je?li kto? trzyma mychy w kartonie podczas sprz?tania itp. to warto po ka?dym przeniesieniu ich z powrotem do klatki - zajrze? do kartonu i spr zakamarki czy wszystko gra :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-05-20, 19:15   

Luis napisał/a:
wygryz? dziur? i ju? ich nie ma
a wiesz, ?e nie?
Kiedy trzymya?am myszy na neutalu i wygryz?y dziur? to uciek?a (na szcz??cie niedaleko) tylko nowa. Cze? i Tiku? dalej siedzia?y w ?rodku. ;)
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Maciek 
Myszo?ak


Imi?: Maciek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 634
Skąd: Wa?cz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-20, 19:19   
   Myszy: gdzie jeste?cie?


Myszonka napisał/a:
Luis napisa?/a:
wygryz? dziur? i ju? ich nie ma
a wiesz, ?e nie?

Tak ale to nie znaczy ?e nie uciekn? :wink: Twoje sie nie skapn??y ale to nie znaczy ?e wszystkie si? nie skapn?, w ko?cu ''nowa'' wysz?a. Ale ju? nie róbmy offa bo to temat o porodzinach.
 
 
 
Sorceress
Szara myszka


Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 2
  Wysłany: 2010-04-02, 08:48   Dlaczego ona to robi?!
   Myszy: Julka i Zuzia


Wczoraj moja myszka urodzi?a dok?adnie 8 m?odych. Wszystko by?o dobrze dopóki moja mama nie zacz??a dawa? im je??. Myszka mia?a pod ko?owrotkiem gniazdo, a on by? przyczepiony do kratek u górze, wi?c gdy mama odchyli?a kratki ruszy?a ko?owrotek. Wtedy Julka wysz?a z gniazda i zacz??a w?drówki. Jad?a, pi?a i kr?ci?a si? na ko?owrotku. Potem zacz??a wyjmowa? maluchy z gniazda i... wsadza? je na ko?owrotek! K?ad?a je na szczebelkach i gdy maluch nie spad? kr?ci? si? razem z ni?, a? nie spad? na trociny! Potem wyj??a wszystkie maluszki z gniazda i porozrzuca?a je po ca?ym akwa. Ca?? noc przez ni? nie spa?am. Ona zamiast zajmowa? si? ma?ymi kr?ci?a si? na ko?owrotku! A ma?e by?y g?odne i zmarzni?te! Dzisiaj jak wsta?am zobaczy?am, ?e s? razem z matk? w gnie?dzie (ju? nie przy ko?owrotku). Jedno by?o odrzucone. My?la?am, ?e zm?drza?a ale gdzie tam! Dzisiaj bra?a maluchy w pysk i kr?ci?a si? z nimi. Potem zanosi?a je do gniazda, sz?a si? sama pokr?ci? i wraca?a po jakiego? malucha. Potem wymy?li?a jeszcze co? innego. Bra?a maluchy w pysk i skaka?a by z?apa? si? kratek. Gdy drug? ?ap? nie mog?a dosi?gn?? pr?tu (przeszkadza?a jej g?ówka maluszka) upuszcza?a je! Z takiego wysoka! Teraz chyba si? zm?czy?a bo ukopa?a gniazdo i zabra?a ma?e do ?rodka. Jednak wyrzuci?a z gniazda dwoje m?odych. Moja mama my?la?a, ?e nie mog?a ich wykarmi? dlatego je wyrzuci?a. Ale w gnie?dzie ma jedno nie?ywe! Jedno, które wyrzuci?a ju? chyba nie ?yje, ale to drugie ci?gle si? rusza...

Czemu ona tak robi? Przestanie?
 
 
Krystak 
M?ody Myszaty


Imi?: Krystian
Wiek: 29
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 17
Skąd: ?ód?
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2010-04-02, 09:05   

Mo?e wyjmij jej ten ko?owrotek,to raczej nie b?dzie mia?a okazji ju? tak zrobi??? :roll: :m:/:
Wed?ug mnie nic nie mo?na zrobi?,po prostu na mam? si? chyba nie nadaje i ju?.
A odrzuci?a e m?ode mo?e dlatego ?e s? jakie? s?absze od pozosta?ych?
 
 
 
Sorceress
Szara myszka


Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-04-02, 09:09   
   Myszy: Julka i Zuzia


Próbowa?am ju? wszystkiego. Blokowa?am ko?owrotek, ale ona jedynie biega?a po akwa i szuka?a przyczyny. Gdy go wyj??am ona skaka?a po m?odych i szuka?a ko?owrotka :(
Teraz ju? jest dobrze. Myszka wyzbiera?a wszystkie male?stwa do gniazda i ?pi razem z nimi, ale boj? si?, ?e je?li si? obudzi znowu zacznie tresowa? male?stwa.
 
 
Rudziak 
Gadu?a Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 376
Wysłany: 2010-04-02, 09:31   

zabierz ko?owrotek! daj jej jaki? domek, papier, ?eby zrobi?a gniazdo!!! zabierz WSZYSTKIE zabawki! a najlepiej, jak masz jaki? ma?y transporter to ja tam wsad? z ma?ymi, nie b?dzie mia?a wyj?cia - b?dzie musia?a si? nimi zaj??!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT