AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Matka nie opiekuje si? ma?ymi
Autor Wiadomość
Belladonna 
Starszy Myszaty


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 55
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-11-14, 21:18   
   Myszy: [Dixi, Bawarka, Mifi, Ryjek, Latek, Latka, Pyszon, Rata, Pusia, Mysia, Pysia, Eza, Alfa, Mysio, Omega, Shenzi]* , Bronzi


Niestety maluszek nie przezyl. :cry: Dzisiaj wyciagnelam zimnego mysiaczka. Mial biale wasiki po Mysiu i troche podrosl /choc jak na ponad tygodniowa mysz to za malo/. :cry: Byl z mamusia w transporterku wyscielonym lignina, Pysia dostala pozywna karme i mleko do picia, aby wzbudzic laktacje /ona chyba nie ma wogole sutkow!/, dalam rowniez nasaczona mlekiem gaze dla maluszka, niestety nic z tego nie wyszlo. Dziekuje za rady, skorzystam na przyszlosc, choc mysle, ze Pysia nie powinna byc matka, predzej Eza, choc najpiekniejsza para do rozrodu bylaby Mysia[*] i Mysio.
_________________
18.12.2010.
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-11-14, 21:27   

Szkoda maluszka, no ale niestety, czasem si? tak zdarza :(
Nie kryj swoich samiczek. Zostaw to hodowcom, a ju? na pewno nie powinno si? hodowa? laborek.
 
 
 
Belladonna 
Starszy Myszaty


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 55
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-11-14, 21:42   
   Myszy: [Dixi, Bawarka, Mifi, Ryjek, Latek, Latka, Pyszon, Rata, Pusia, Mysia, Pysia, Eza, Alfa, Mysio, Omega, Shenzi]* , Bronzi


Pysi na pewno nie pokryje /moze jej dzieci mialy jakies wady/, Ezy narazie nie. Ale jesli mi ktoras myszka zdechnie to nie chcialabym dokupowac kolejnej z zoologa czy z hodowli myszy rasowych, wolalabym swoje. W zeszlym roku musialam kupowac 5 myszy bo mi poprzedniczki zdychaly, gdybym miala 'czynna' parke, nie mialabym tego problemu. Wiem, musialabym kupic samca, aby nie bylo chowu wsobnego, ale by to bylo raz na dwa lata, a nie 5 myszy na rok /ciaza logicznie tez raz na dwa lata/.

Btw, Pysia to jest jakas dziwna - juz dorosla Pysia /mam ja od wrzesnia 2009/ pol roku byla z doroslym Mysiem /kwiecien 2010/ i tylko raz miala dzieci.
_________________
18.12.2010.
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-11-14, 21:49   

Ale samiec ten ju? i tak by?by genetycznie popsuty. Samica, jezeli jest z zoologa to te? nie jest zbyt poprawna genetycznie, na bank niesie jakie? wadliwe geny. Niezaleznie od tego, czy chów wsobny bedzie, czy te? nie - potomstwo z tego nie b?dzie dobre. Niestety, ale myszy laboratoryjne s? tak popsute, ?e ci??ko by?oby z tego zrobi? cokolwiek. A skoro poprzedniczki zdycha?y to mówi samo za siebie, ?e by?o z nimi co? nie tak. Po co wydawa? na ?wiat kolejne, chore potomstwo?
 
 
 
Belladonna 
Starszy Myszaty


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 55
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-11-14, 21:57   
   Myszy: [Dixi, Bawarka, Mifi, Ryjek, Latek, Latka, Pyszon, Rata, Pusia, Mysia, Pysia, Eza, Alfa, Mysio, Omega, Shenzi]* , Bronzi


Mysle, ze to raczej wina Pysi. Mysio jest na oko w porzadku, zdrowy, dorodny, byl drogi /ok. 10 zl/. Dlatego mowie, ze najlepsza para bylaby Mysia[*] /zyla dlugo, dorodna, zdrowa/ i Mysio. Choc wad genetycznych nie da sie tak latwo wykryc, to jesli juz bede planowac wlasnoreczne powiekszenie mysinca, to taka parka przejdzie najpierw badania u weterynarza. Czytalam, ze jak sie nabedzie myszki rasowe, to nie wolno ich rozmnazac. Wiec kolo sie zamyka - nabijanie kasy hodowcom myszek rasowych. Nie pozostaje nic innego jak dobranie najbardziej odpowiednich okazow laboratoryjnych. Spokojnie, narazie niczego nie planuje.
_________________
18.12.2010.
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-11-14, 22:14   

No tutaj na forum te? si? nie popiera rozmna?ania myszy, niezale?nie czy rasowych czy laboratoryjnych, wi?c tym bardziej ko?o si? zamyka. A jak wida?, bez potrzebnej wiedzy mo?na si? mocno przejecha? na mysim rozrodzie. Bo ró?ne niespodzianki si? mog? przytrafi?, a jak si? ju? co? planuje, to powinno si? mie? pe?n? wiedz? na ten temat. Niekoniecznie licz?c na pomoc internautów.

A wad genetycznych nie da si? zbada? u weterynarza. A skumulowane mog? u potomstwa doprowadzi? do deformacji, martwych p?odów, choruj?cych p?odów czy braku pokarmu u matki.

Sama pomy?l, czy warto dla w?asnej zachcianki ryzykowa?.
 
 
 
Belladonna 
Starszy Myszaty


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 55
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-11-14, 22:44   
   Myszy: [Dixi, Bawarka, Mifi, Ryjek, Latek, Latka, Pyszon, Rata, Pusia, Mysia, Pysia, Eza, Alfa, Mysio, Omega, Shenzi]* , Bronzi


To nie dziecinna zachcianka. Przeciez dzieckiem juz od dawna nie jestem. Jesli juz cos bede robic w kierunku rozmnazania, to bedzie to swiadome, celowe, zaplanowane i poparte naukowa wiedza. Na studiach mialam genetyke, co prawda ogolna, ale jesli bede musiala zglebic szczegolowo to wiem gdzie i u kogo szukac.
Yun napisał/a:
A wad genetycznych nie da si? zbada? u weterynarza.

wiem, dlatego napisalam "Choc wad genetycznych nie da sie tak latwo wykryc".

Ciekawi mnie tylko jedno: niektore forumowiczki maja zalozona i zarejestrowana hodowle myszek rasowych, a maja dopiero 17 czy 18 lat! :shock: A jaka one maja wiedze? W liceum tego nie ucza, studia dopiero przed nimi, a od internautow nie wszystkiego mozna sie dowiedzec. Owszem, sa specjalistyczne ksiazki, ale w nich jest sucha teoria, nie ma w nich publikacji naukowych popartych danymi doswiadczalnymi i wieloletnimi badaniami.
_________________
18.12.2010.
 
 
kajka 
Starszy Myszaty


Imi?: Katarzyna
Hodowla: Micengard
Wiek: 38
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-14, 22:51   
   Myszy: calutka hodowla ;)


Zaryzykuj? off'a ;)

Belladonna napisał/a:
W liceum tego nie ucza, studia dopiero przed nimi, a od internautow nie wszystkiego mozna sie dowiedzec


Genetyki ucz? ju? w gimnazjum jak si? dobrze trafi, a od internautów mo?na si? wszystkiego dowiedzie?, je?li si? wie kogo pyta?.

?e rozmna?anie laborek jest z?ym pomys?em pisa? nie musz? :roll:
_________________
Je?eli w czym? jeste?my inni, nie jest to naszym b??dem. Wszystko zale?y od tego, co z tym zrobimy.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2010-11-16, 06:55   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


jest bardzo malo osob nieletnich posiadajacych hodowle i selekcja w tym kierunku jest bardzo ostra (wlacznie z nadzorem zarzadu PMC i rodzicow ) jesli ktos chce sie nauczyc to nie ma przeszkod poniewaz wiedza o rozplodzie myszy nie dotyczy tylko i wylacznie genetyki (przez co jest dosc zlozona ) a praktyka jest bardzo wazna
laborki same w sobie juz posiadaja wady genetyczne(silne ,niekontrolowane inbredy) , a jesli sa po doswiadczeniach wiele chorob nabytych
nie warto meczyc zwierzaczkow i ciagnac linii o watpliwym podlozu genetycznym
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
kocham_ 
Starszy Myszaty
kocham zwierz?ta


Imi?: A?ka
Wiek: 27
Dołączyła: 25 Cze 2011
Posty: 52
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-10, 16:39   
   Myszy: Lola(lolita),Bianka


Mam pytanie moja myszka urodzila 6 malych i jakos nie bardzo sie nimi opiekuje . Zato "ciocia" caly czas z nimi siedzi ogrzewa i je wiec to pytanie to : czy "ciocia" moze miec mleko ? Bo czasem widze jak male sa przyczepione do cyckow :razz: ale nie wiem czy poprostu chca jesc i proboja cos wyssa czy ona naprawde ma mleko .
_________________
bez zwierz?t zycie bylo by szare i puste ,
 
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2011-07-10, 16:57   

Matka na pewno chodzi je karmi?. Czasem si? zdarza te?, ?e ta "ciocia" te? "dostanie" mleko i b?dzie dokarmia? maluchy. :)
_________________
 
 
 
kocham_ 
Starszy Myszaty
kocham zwierz?ta


Imi?: A?ka
Wiek: 27
Dołączyła: 25 Cze 2011
Posty: 52
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-10, 17:10   
   Myszy: Lola(lolita),Bianka


oo to spoko . :smile: dzieki Ci bardzo :smile:
_________________
bez zwierz?t zycie bylo by szare i puste ,
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT