AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Mysz labolatoryjna + dzika
Autor Wiadomość
natasz 
Szara myszka


Imi?: Natasza
Wiek: 33
Dołączyła: 22 Maj 2007
Posty: 13
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-10-15, 20:18   Mysz labolatoryjna + dzika
   Myszy: Folia


mieszkam w domu z ogródkiem i od pewnego czasu zorientowa?am si? ?e zamieszka?a ze mn? mysz taka dzika, wiecie taka na która niektórzy zak?adaj? pu?apki. Mam swoja hodowlan? myszk?, samiczk? która mieszka w akwarium i czasem, chocia? utrudnia?am jej
to jak tylko mog?am, uda?o jej si? wyj?c z niego. Pewnego dnia zauwa?y?am ?e ona biega sobie razem z t? dzik? mysz? po "suficie" swojego akwarium! Oczywi?ci szybko ja z tamt?d zabra?am i w ogóle ale boje sie ?e tamta maysz mog?a j? czym? zarazic albo ?e mog?a j? zap?odnic je?li by?a samcem;/ czy mo?e si? stac co? z?ego je?li moja mysia rzeczywi?cie jest w ci??y?
Ostatnio zmieniony przez kat 2007-10-16, 15:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-10-15, 20:57   

A co si? mo?e sta?? lepiej pilnuj by twoja mysia nie mia?a styczno?ci z ta poln? bo ta polna mo?e mie? jakie? choroby które przeniosa si? na twoja.
_________________
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-15, 21:50   
   Myszy: Fafik


No mo?liwe, ?e ja zap?odni?a, ale nie mamy pewno?ci, ?e to samiec, a je?li chodzi o zara?enie czym? to wa?ne jest ile czasu ze sob? sp?dzi?y co robi?y i czy w ogóle ta dzika by?a na cokolwiek chora. Taka ewentualno?? jest oczywi?cie dlatego osobi?cie polecam by? swojego myszaka obserwowa?a i jak co? b?dzie nie tak to reagowa?a szybko. Bo im wcze?niej choroba wykryta tym wi?ksze szanse na wyleczenie.
A oprócz tego bardzo ciekawe zjawisko, ?e mysz dzika przychodzi do domowej. Bardzo chcia?abym to zobaczy?. I tak sobie my?l? i wnioskuje na podstawie swojej wiedzy, ?e bardzo prawdopodobne,?e ta dzika to facet bo nie wiem czy samica ryzykowa?a by tak? wypraw? w okolice ludzi tylko po to by si? pobawi?. Watpie! A samiec mo?liwe,?e poczu? samiczk? i instynkt do reprodukcji posun?? go do takiego ryzyka jak wtargni?cie do ludzkiego domu. Ale to tylko hipoteza okaze si? z czasem.
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
marta_merph 
Mysi Bywalec



Imi?: Marta
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 124
Skąd: Lublin City xD
Wysłany: 2007-10-15, 22:01   
   Myszy: Stiuard, Szcz??ciarz, Suzi, Smysia. Chomik- Krój Julian 13 . Pies-Kacper. Ryby-Glonek, Rekinek, Pasio (skalar)


A jak tamta myszka wygl?da? Mo?e zwyczajnie komu? uciek?a...A boi sie Ciebie?
_________________
Cz?owiek musi nauczy? si? chodzi?...a ko? z tym si? rodzi... Kocham Ci? Czeremosz ;**
 
 
 
paula. 
Starszy Myszaty
.Piecer.



Imi?: Paula
Wiek: 34
Dołączyła: 20 Sie 2007
Posty: 66
Skąd: Warszawa;]
Wysłany: 2007-10-16, 06:58   
   Myszy: Amfetaminka,Marichuanka (*) moje anio?ki


marta_merph, natasz, mieszka w domu jednorodzinnym wi?c na 100% mysz nie mog?a uciec komu? z s?siadów. Mysz najprawdopodobnie jest umaszczenia aguti
Mysz nawet oswojona i z ,,domu , od cz?owieka'' b?dzie si? ba?a. Moja Mary?ka podczas ucieczki cho? by?a niby oswojona przychodzi?a na zawo?anie ba?a si? mnie i ?apa?am j? tak 5dni.(wreszcie wlaz?a do otwartej klatki ale nie offtopujmy ;) )
Pod ?adnym pozorem nie ?ap dzikiej myszy je?eli przyszed? Ci do g?owy taki pomys?. Dzikus w niewoli mimo ?e dasz mu najlepsze jedzenie i akcesoria zdechnie i nie b?dzie jad? (w wi?kszo?ci przypadków) to tak jakby wzi??? z lasu wilka i tresowa? go na psa rodzinnego. Nie mo?esz przykry? akwarium szybk? szklan? z dziurkami na powietrze? ew. kupi? takie cudo http://www.tiendanimal.es...s/Faunarium.jpg
Nie jest drogie du?y wybór rozmiarów dost?pny w ka?dym zoologu nawet w wi?kszych supermarketach typu Carrefour, i jak domkniesz górn? szybk? na pokrywie ?adna mysz nie wyjdzie/wejdzie ;)
_________________
Irminka,Ignacy,Jad?ka,Jerozolima,Brasso nied?ugo u mnie :D !
Mary?ka, Feta :)
8x <:3
 
 
marta_merph 
Mysi Bywalec



Imi?: Marta
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 124
Skąd: Lublin City xD
Wysłany: 2007-10-16, 15:20   
   Myszy: Stiuard, Szcz??ciarz, Suzi, Smysia. Chomik- Krój Julian 13 . Pies-Kacper. Ryby-Glonek, Rekinek, Pasio (skalar)


Nie no tylko si? spyta?am...Stara?am si? pomóc xD pzdr:*
_________________
Cz?owiek musi nauczy? si? chodzi?...a ko? z tym si? rodzi... Kocham Ci? Czeremosz ;**
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-16, 17:19   
   Myszy: Fafik


Ta myszka na zdj?ciu jak mój Faficzek wygl?da. Faktycznie ?apa? jej nie próbój, stres z tym zwi?zany mo?e ja zabi?, a zwierze w stresie robi ró?ne rzeczy no i ze strachu na pewno je?? nie b?dzie i szybko zdechnie jak ju? kole?anka wy?ej pisa?a o tym . Po prostu pozostaw j? w spokoju. Jedna myszka szkód wielkich nie zrobi tak wi?c nie stanowi zagro?enia jakiego? specjalnego.
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-16, 17:33   

Niedziou napisał/a:
Ta myszka na zdj?ciu jak mój Faficzek wygl?da

raaany Ty to ju? mam mani? z t? swoj? mysz? normalnie!
Niedziou napisał/a:
nie stanowi zagro?enia jakiego? specjalnego.

Mo?e ona nie ale sprz?t pod??czony do pr?du dla niej stanowi potencjalne zagro?enie... :wink: Wi?c radz? wszystko co cenne i co przewodzi pr?d pochowa? b?d? u?ywa? w stanie krytycznym :lol: aby myszka nie pogryz?a, nie ,,uszkodzi?a si?" lub nie spowodowa?a niepotrzebnych kosztów.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
natasz 
Szara myszka


Imi?: Natasza
Wiek: 33
Dołączyła: 22 Maj 2007
Posty: 13
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-10-17, 18:29   
   Myszy: Folia


wi?c tamta myszka wygl?da?a dok?adnie jak nta na zdj?ciu pauli.:P ale by?a troche mniejsza od mojej mysiuni:) przykrywam swoje akwarium deseczka z dziurkami:D oczywiscie nie próbowa?am ?apa tamtego my gdybym chcia?a to i tak bym nie zd??y?a bo ona (choc pewnie to on:P) uciek?a jak mnie tylko zobaczy?a:P nie robi wielkoich szkód (jak na razie) tylko czasem w nocy podgryza suche chlebki w kuchni:D a my?licie ?e takie po??czenie myszy, w przypadku gdyby moja Ida by?a w ci??y nie stanowi zagro?enia dla niej albo dla maluchów?
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-17, 19:12   
   Myszy: Fafik


Ale chodzi Ci o to ?e co by by?o gdyby dzika zap?odni?a twoja myszke?
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Mysibaba 
Starszy Myszaty


Dołączyła: 05 Lip 2006
Posty: 58
Wysłany: 2007-10-18, 09:52   

natasz napisał/a:
(...) my?licie ?e takie po??czenie myszy, w przypadku gdyby moja Ida by?a w ci??y nie stanowi zagro?enia dla niej albo dla maluchów?

Je?eli dzika mysz jest zdrowa i nie zarazi?a niczym myszy labo, to nie ma ?adnego zagrozenia, wyjd? ca?kiem ?adne myszaczki, z du?ym prawdopodobie?stwem wiekszo?? b?dzie mia?a umaszczenie agouti.
_________________
Mysibaba, szanuary i myszyniec
 
 
natasz 
Szara myszka


Imi?: Natasza
Wiek: 33
Dołączyła: 22 Maj 2007
Posty: 13
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-10-18, 18:01   
   Myszy: Folia


no to dobrze bo ba?am si? ?e to mo?e troche taka "mi?dzygatunkowo?c" jakby :) no tak troch? jakby wilka z psem domowym skrzy?owac:D ale ja?li mówicie ?e ok to ok :m:D:
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-10-18, 18:07   

Krzy?uj? wilki z psami i wychodz? takie pó? wilki i to jest to samo ;)
_________________
 
 
 
paula. 
Starszy Myszaty
.Piecer.



Imi?: Paula
Wiek: 34
Dołączyła: 20 Sie 2007
Posty: 66
Skąd: Warszawa;]
Wysłany: 2007-10-19, 12:36   
   Myszy: Amfetaminka,Marichuanka (*) moje anio?ki


i to si? nazywa wtedy czechos?owacki wilczak ;)
natasz, ale mam nadziej? nie dopó?cisz celowo tej dzikiej myszy do samicy?
ojj nie wiem niszczy? to dopiero zacznie, gdy u mnie na dzia?ce w domku zamieszka?y dzikie myszy to wsz?dzie by?y ich odchody pogryz?y materace, o jedzeniu nie wspomn?...
_________________
Irminka,Ignacy,Jad?ka,Jerozolima,Brasso nied?ugo u mnie :D !
Mary?ka, Feta :)
8x <:3
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-10-19, 13:30   

Cytat:
i to si? nazywa wtedy czechos?owacki wilczak

Wilczaki to ju? rasa zaakceptowana przez FCI i ZKwP a ja mówi? o hybrydach, niedawno byla akcja szukania odpowiedzialnego domu u znawcy wuilków bo w schronie byla importowana suka mieszaniec, matka pies ojciec wilk i pewnej osobie si? znudzi?a...
Wilczaki to ju? psy, daleko im ju? od wilka (chocia? najbli?ej im do wilków ze wszystkich ras) a ja mówi? o przypadkach kiedy jeden z rodziców jest wilkiem.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT