AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Obcinanie pazurkow
Autor Wiadomość
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-04-18, 12:34   

No w sumie Katia masz racj?. Ja te? uwa?am, ?e myszki maj? malutkie pazurki ( np z porównaniem u szczurów ) i ?e obcinanie wychodzi na to samo co szybkie starcie ich przez jakie? zabawki w klatce. Myszkom obcina si? pazurki aby o nic nie zahaczy?y lub ?eby im si? w nie ,,wyrwa?y" tj ?eby ranek nie mia?y od poskr?canych paznokietek ale ?eby sobie takie wyhodowa?y d?ugie to trzeba by?oby si? na prawd? postara? np trzymaj?c mysz bez niczego w klatce :P ( i tak znaj?c te ruchliwe stworzenia mog?yby co? wykombinowa? aby je sobie zetrze? ).
Ametyst ano nie musisz ;) to oczywi?cie zale?y tylko od weterynarza, a niestety nie ka?dy z nich przejmuje si? losem ma?ych gryzoni i mogliby tylko zwierzakowi zaszkodzi? dlatego je?eli kto? decyduje si? pój?? z gryzoniem do weterynarza aby zaj?? si? jego pazurkami to tylko do zaufanego, u którego ju? si? bywa?o i wiadomo, ?e zna si? na myszkach.
Ja swoim myszkom nigdy pazurków nie obcina?am i nie mam zamiaru, bo jak dla mnie to zb?dne i w sumie m?cz?ce ( dla gryzonia ). Same sobie ?wietnie radz?.
Emielcia ja u szczurków widz? bardzo wyra?nie te bia?e miejsca w pazurkach dok?d powinno si? obcina? ;) u myszek rzeczywi?cie gorzej to wygl?da ( o ile wygl?da, bo z Twoich obserwacji wynika na to, ?e w ogóle nic nie wida? w tych pazurkach :D ) dlatego darowa?abym sobie samodzielne obcinanie ich.

Znalaz?am przed chwil? jeden problem z od?amanym pazurkiem
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=2048
tu nie wygl?da zbyt ciekawie ale wg mnie to nie jest cz?sty przypadek u myszek. Chyba, ?e w?a?nie maj? baardzo d?ugie pazurki. Wystarczy im zapewni? sta?? zabaw? i wspinaczki aby tego unikn??.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
theJagerek 
Starszy Myszaty



Imi?: Jagoda
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Cze 2009
Posty: 91
Skąd: Ole?nica/Wroc?aw
Wysłany: 2010-01-02, 16:06   Obcinanie pazurów

wzie?am Garniera ze sklepu zoologicznego(hairless ma ok3miesi?cy). jak przyszed? do mnie to przez pare dni ba?am si? bra? go na r?ce bo(owszem by? ciekawski) ale jak tylko si? czego? przestraszy? to gryz? co by?o pod pyszczkiem. po tym cie?kim okresie sam mi ju? cho? dalej niepewnie wchodzi na rece. mog?am go wko?cu bardziej obejzec zbliska inaczej niz w klatce. to wklatce pierwszego dnia okaza?o sie ,ze ma za dlugie pazurki. poszlam do mojego weta a ten stwierdzil ,ze nie podejmie sie obciecia pazurkow bo sie boi ,?e mysza bedzie bez ?apek... spróbowa?am sama. obcie??m pi?knie 3pazurki a potem ju? nie mog?am bo Garnier wpad? w taki sza?a ,?e nie mog?am zbli?y? nawet r?ki(atakowa? mnie). uzna?am ,?e nie bede biedaka meczyc... obesz?am wszystkich2wetów w moim mie?cie i okaza?o si? ,?e oni nie obetn? mu pazurków bo si? boj?. a jjeden z nich jak zobaczy? mysza hairless to pierwsze co powiedzia? to ON JAKI? S?ABO OW?OSIONY. CZYM GO KARMISZ? :? my?la?am ,?e zemdleje.

ten mój wet doradzi? ?ebym Garniera puszcza?? po bardzo szorstkiej cegle. niby dobry pomys? ale co b?dzie jak mu si? interes obetrze? wiem ,?e to mo?e by? ?mieszne ale zrozumcie ,?e ja chcia?am ?eby mysz by? zdrowy a on sobie oko tymi pazurami zadrapa? i musz? mu teraz przemywa? rumiankiem czego nieznosi...

bardzo prosze o jakkie? pomys?y na skrócenie pazurków bo... m?dry Garnier ju? nie pozwa?? si? ?ciska? :evil:
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-08-25, 15:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
puster 
M?ody Myszaty
Panic Atac



Imi?: Kamil
Wiek: 27
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 32
Skąd: Zamo??
Wysłany: 2010-01-03, 09:32   
   Myszy: |Punia| |


Moim zdaniem obcinanie pazurków to z?y pomys?, mój Puniak by? na pocz?tku Alfa ale z czasem przesta?a by? ostra, tylko dla ludzi.
Ale moja pierwsza mysz Diablo ma nie z byle sk?d imi?, jak ugryz? to krew lecia?a i jak do tego podrapa?... uuuuuuu lepiej nie mówi?...
Da?em mu suchy chleb do klatki, z?by mu st?pia?y...
Jak nie gryz? to nie drapa? :m:):
 
 
Agata. 
Myszowaty



Imi?: Agata
Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 460
Skąd: Che?m/Warszawa
Wysłany: 2010-01-03, 10:33   
   Myszy: brak


puster hairlessom [czyli takim myszkom : http://www.criver.com/Sit...1_0003_lres.jpg ]
zazwyczaj trzeba obcina? pazurki.Czasem same s? w stanie sobie zetrze? na jakich? drewnianych zabawkach etc. albo obgry??. :razz:

Nie wiem,co ma suchy chleb do ?cierania pazurów ? :lol:
_________________
"The fate of animals is inextricably linked with the destiny of man.."

Daisy['],Ruda['],Ksenia['],Buba['],Iluzja['],Indy[']
 
 
 
theJagerek 
Starszy Myszaty



Imi?: Jagoda
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Cze 2009
Posty: 91
Skąd: Ole?nica/Wroc?aw
Wysłany: 2010-01-03, 17:01   

Agata. ten myszak z twojego linku wygl?da prawie identycznie tylko ,?e Garnier ma czarne znaczenia na uszkach i mordce :m:): jest troche jak syjam

macie jeszcze jakie? pomys?y? mo?e kto? kto blisko Wroc?awia mieszka móg?by mi co? podpowiedzie??
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2010-01-03, 17:13   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


theJagerek - w tym s?k ?e hairlessom nalezy samodzielnie obcina? pazurki. To taki typ myszki i nic z tym nie zrobisz. Zalet? myszki prosto z hodowli jest to, ?e mysz jest PRZYZWYCZAJONA do tego typu zabiegów i m?czenia jej ;) co oczywi?cie nawet przy oswojonej myszy nie jest ?atw? rzecz? i trzeba si? jej nauczy?. Pierw jak nale?y obcina? pazurki musi pokaza? Ci na przyk?ad weterynarz. Musisz dok?adnie wiedzie? w którym miejscu ciupn?? paznokie?. Potem ju? mo?esz sama, ale najlepiej myszk? codziennie po trochu m?czy? by si? przyzwyczai?a, ?e j? przytrzymujesz.

Je?li koniecznie chcesz zobaczy? jak to si? robi to mo?esz skontaktowa? si? przez PW na przyk?ad z Ag? z Black&White - hoduje hairlesski i zawsze ka?demu pokazuje jk piel?gnowa? paznokcie :) Jest z Wroc?awia
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Agata. 
Myszowaty



Imi?: Agata
Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 460
Skąd: Che?m/Warszawa
Wysłany: 2010-01-03, 17:15   
   Myszy: brak


theJagerek napisał/a:
Agata. ten myszak z twojego linku wygl?da prawie identycznie tylko ,?e Garnier ma czarne znaczenia na uszkach i mordce :m:): jest troche jak syjam

macie jeszcze jakie? pomys?y? mo?e kto? kto blisko Wroc?awia mieszka móg?by mi co? podpowiedzie??


Na zdj?ciu,które da?am jest czerwonooki hairless a one s? zazwyczaj g?adko ró?owe, Twój z tego co widzia?am jest czarnooki wi?c ma te zabarwienia na uszkach :wink: [sama chce tak? fajnie wybarwion?,?ys? samiczk? :wink: ]

A nie masz dost?pu do jakiej? posadzki ? Ja puszczam moje na schody takie betonowe [?] w piwnicy i sobie tam ?cieraj? jak maj? d?ugie jednak to nie s? hairlessy.
Bo chyba nie ma co go m?czy? skoro nie sprawia mu to przyjemno?ci ew. podej?? go jako? - nic nie chce je?? w czasie kiedy by? obci??a ? Ew. przy pomocy osób trzecich mo?na spróbowa? - ty z wyczuciem przytrzymujesz myszaka,kto? ?apie i obcina.
_________________
"The fate of animals is inextricably linked with the destiny of man.."

Daisy['],Ruda['],Ksenia['],Buba['],Iluzja['],Indy[']
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2010-01-03, 17:21   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Hej no nie przesadzajmy ;) hairleskom si? spokojnie tnie pazurki, nie wiem czy b?dzie mo?liwo?? starcia bo rosn? do?? szybko. Hairlesskom si? a? potrafi? zakr?ca? paznokcie beton tu nic nie da.
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Agata. 
Myszowaty



Imi?: Agata
Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 460
Skąd: Che?m/Warszawa
Wysłany: 2010-01-03, 17:59   
   Myszy: brak


Nikita napisał/a:
Hej no nie przesadzajmy ;) hairleskom si? spokojnie tnie pazurki, nie wiem czy b?dzie mo?liwo?? starcia bo rosn? do?? szybko. Hairlesskom si? a? potrafi? zakr?ca? paznokcie beton tu nic nie da.


Cz?ste spacery po takiej posadzce na pewno by co? da?y.
Mojej królicy te? strasznie szybko rosn? pazury i przewiduje si? by je obcina? r?cznie co ok.2-3 tygodnie a mia?a generalnie mo?e dwa razy obcinane w ci?gu jej 1,5letniego ?ycia bo minimum co dwa dni puszczam j? w?a?nie na ten 'beton' . :wink:

Je?li myszak nie trawi obcinania,przyduszania bo generalnie nie jest z tym oswojony to nie widz? innego wyj?cia. Wy?ej wspomniana ceg?a te? by by?a jakim? sposobem ale ja nie widze jako? tego u myszy - ceg?a jest ma?a,najcz??ciej z dziurami chyba ?e pustak ale to ju? wi?ksze komplikacje s? i mnie by generalnie nie chcia?o si? tak bawi?. :razz:
_________________
"The fate of animals is inextricably linked with the destiny of man.."

Daisy['],Ruda['],Ksenia['],Buba['],Iluzja['],Indy[']
 
 
 
theJagerek 
Starszy Myszaty



Imi?: Jagoda
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Cze 2009
Posty: 91
Skąd: Ole?nica/Wroc?aw
Wysłany: 2010-01-03, 18:36   

dzieki Nikita za dobry pomysl skontaktowania si? z hodowczyni?. tak zrobi? :grin:

Agata. On jedyne co robi to biega po r?ce. Jak go co? dotknie od góry to wpada w panik? :moops: . Jak za d?ugo ch zeby biega? po r?ce to poprostu mnie skubie :m:D: Nie mog? go puszcza? po niczym innym jak r?ka bo si? zaczepia... Po prostu jak co? mu nie pasi to skubie. Na szcz??cie lekko :lol:
 
 
 
Ejcia 
Starszy Myszaty
Eyjafjallajökull : P



Imi?: Ela
Dołączyła: 11 Gru 2009
Posty: 88
Skąd: P-ce
Wysłany: 2010-01-04, 22:19   pazurki
   Myszy: biegaj? po T?czowej ??ce [*]


[u]je?eli jest taki temat (cho? szuka?am i nie znalaz?am) prosze tego nie usuwa? :?

1. co jaki czas trzeba obcina? pazurki( albo raczej jaka ich d?ugosc sk?ania do obci?cia)?
2. s?ysza?am ze to duzo nie kosztuje ale ?rednio ile p?acicie?
:m:): serdecznie dziekuuje za odpowiedzi :roll:
 
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2010-01-04, 22:36   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


Myszki zwykle same radz? sobie z pazurkami, wyj?tkiem s? hairlessy którym faktycznie trzeba obcina?. Obcina si? gdy s? za d?ugie ;) to po prostu wida? zwykle gdzie ko?czy si? unerwiona cz??? a zaczyna martwa i czy jest jej du?o czy nie. Zbyt d?ugie pazurki cz?sto te? si? zawijaj? pod siebie jakby.
Co do ceny to nie wiem, bo obcina?am sama ;)
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
Ejcia 
Starszy Myszaty
Eyjafjallajökull : P



Imi?: Ela
Dołączyła: 11 Gru 2009
Posty: 88
Skąd: P-ce
Wysłany: 2010-01-04, 22:46   
   Myszy: biegaj? po T?czowej ??ce [*]


a czym obcina? "samemu"??? :roll:
_________________
Jak do mnie mówisz, to milcz!
Pisz? poprawnie po polsku
.

Franio \biegajcie kochani /
Benio \po T?czowej ??ce/ <3
 
 
 
Laayla 
Starszy Myszaty
raaawwrrrrr.!! : E



Imi?: Lilek
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 51
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2010-01-04, 22:46   
   Myszy: Dziabek, Drop i Dead. ^^"


mój chom w?a?nie te? ma z tym problem.. próbowa?am z betonem, ale niewiele to dawa?o. jedynie pilniczkiem troch? si? uda?o spi?owa?, aczkolwiek niewiele wi?cej...

szperaj?c po allegro znalaz?am takie cacko:
http://www.allegro.pl/ite...eta_trixie.html

co o tym my?licie? za du?e?
_________________
"Stajesz si? odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoi?e?. "

moje mychy ^^
 
 
 
theJagerek 
Starszy Myszaty



Imi?: Jagoda
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Cze 2009
Posty: 91
Skąd: Ole?nica/Wroc?aw
Wysłany: 2010-01-05, 16:28   

obcinacz do paznokci jest nawet nawet. mojej ?wince tym obcina?am. trzeba tylko unieruchomic zwierza i lekko ?cisn?? obcinaczem pazurek(jeszcze nie ci??!!!) ?eby zobaczy czy d?ugo?? pazura jest ok
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT