Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Mysz Domowa
Autor Wiadomość
eruantor
Szara myszka

Wysłany: 2014-07-14, 11:11   Mysz Domowa

Witam
Ostatnio urządzałem w domu polowanie na myszy, dwie złapały się na łapki a trzecią złapałem złapałem żywą, gdy się jej przyjrzałem okazało się że jest maleńka niewiele większa od mojego paznokcia przy czym tamte myszy były wielkości dłoni.
Teraz trzymam ją w Faunaboxie na podłoży z drewienek bukowych ma poidełko z zakrętki i karmie ją mączniakami mojego gekona.
I teraz pytanie brzmi czy mogę ją gdzieś wypuścić a jęsli nie to jak się nią opiekować??
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

enamorarse 
Myszołak
C'est La Vie

Imię: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2014-07-14, 13:18   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek

Jeśli to mysz tzw. polna, to wypuść ją, bo na pewno jest przestraszona i nie zna środowiska w którym się znalazła.
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017

Kasumi 
Moderator

Pomogła: 34 razy
Wysłany: 2014-07-14, 13:23   

polna a domowa to różne odmiany vel gatunki.
Poza tym możliwe że zabiłeś jej matkę. Nie rozumiem czemu najpierw zabijasz za pomocą łapek a najmłodszą ocalasz skoro mogłeś wszystkie wyłapać żywołapkami.

eruantor
Szara myszka

Wysłany: 2014-07-14, 13:26   

Ustawiłem pułapki w całym domu a ta poruszała się wolno więc ja złapałem.

AgAp
Myszołak

Wysłany: 2014-07-14, 14:16   

barbarzyńca! i śmiesz jeszcze pisać na tym forum po tym, co zrobiłeś?! to małe nie ma szans na przeżycie bez fachowej opieki innych myszy! i po co je od razu zabiłeś?

eruantor
Szara myszka

Wysłany: 2014-07-14, 14:57   

Te szkodniki biegały po całym domu i wyżerały jedzenie co niby maiłem zrobić grzecznie je poprosić aby przestały!?!?!

stardust 
Moderator

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2014-07-14, 16:52   

AgAp napisał/a:
barbarzyńca! i śmiesz jeszcze pisać na tym forum po tym, co zrobiłeś?!

bez przesady.

ta mysz jeszcze zyje?

Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.

Imię: Martyna
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2014-07-14, 21:18   
   Myszy: Muffinka, Farbka [*] i Kredka [*]

Myszka niestety ma małe szanse na przeżycie bez matki, którą prawdopodobnie zabiłeś
Nie trzeba było od razu uśmiercać zwierząt. Są szkodnikami, aczkolwiek można było się ich pozbyć w mniej brutalny sposób. Na przyszłość używaj żywołapki :wink:
Z tego co kojarzę, można próbować podkarmiać jakimś specjalnym mlekiem, ale niestety mogę się mylić.
AgAp napisał/a:
barbarzyńca! i śmiesz jeszcze pisać na tym forum po tym, co zrobiłeś?! to małe nie ma szans na przeżycie bez fachowej opieki innych myszy! i po co je od razu zabiłeś?

Bez przesady, jak powiedziała stardust. Zapewne autor wątku nie wiedział, że w jego domu mieszka również jakiś maluch, choć zgodzę się, że zabijanie myszy nie było najlepszym rozwiązaniem :wink: Wyraźnie chce również ratować myszkę.

[ Dodano: 2014-07-14, 22:20 ]
enamorarse napisał/a:
Jeśli to mysz tzw. polna, to wypuść ją, bo na pewno jest przestraszona i nie zna środowiska w którym się znalazła.

To maleńka myszka, wypuszczona nagle na wolność po prostu zdechnie :wink:

Kasumi 
Moderator

Wysłany: 2014-07-14, 21:29   

Nie oszukujmy się, mysz polna/domowa jest szkodnikiem jak najbardziej, nie tylko zapasy zjada ale również niszczy i zabrudza miejsca, rzeczy itp. Jeśli mysia rodzinka zadomowi się w czyjejś chacie to też trudno każdą jedną łapać i wynosić z dala od domu (tu podważam swojego wcześniejszego posta, ale po czasie przychodzi chwila do namysłu ;) )
Dziwi mnie jednak w dalszym ciągu chęć ocalenia życia młodej myszce, skoro resztę bez pardonu byś wytłukł.
Karmić możesz mlekiem dla kociąt (w żadnym wypadku krowim), oraz w zależności jak młoda jest mysz, czy je już sama czy nie, ziarna zbóż, bądź gotowe mieszanki karmowe. Jeśli jest parudniowa to może bez matki nie przeżyć.. Jeśli jakoś uda Ci się przy życiu utrzymać, musisz zapewnić jej ciepło (dużo miękkich szmatek + np. butelka z ciepłą wodą owinięta w skarpetkę, by mysz mogła się do niej przytulić, ale nie oparzyć).
Obserwuj również czy umie się już sama myć. Jeśli nie to należy ją delikatnie patyczkiem kosmetycznym zwilżonym (nie mokrym) ciepłą wodą, przecierać ją całą, szczególnie zwracając uwagę na masaż brzuszka, gdyż młode myszy nie zawsze umieją sobie poradzić z wydalaniem.
Tyle chyba na początek.
Jeśli zostanie u Ciebie do momentu osiągnięcia pełnej "gotowości życiowej" to może już sobie nie poradzić na wolności.
W każdym razie powodzenia życzę :)

AgAp
Myszołak

Wysłany: 2014-07-15, 06:45   

jak miałam mysz w domu, to po pierwsze zrobiłam porządki i zabezpieczyłam jedzenie w pudełka, puszki i słoiki, że myszy nie miały nic do żarcia. potem pouszczelniałam wszystkie kąty gdzie myszy mogłyby wejść, i powkładałam tam ODSTRAZSZACZE z olejków. i po trzecie myszy sie wyniosły.
rozumiem, że dzikie to szkodniki, ale uważam że dopiero po dłuższej i nieskutecznej walce można je zlikwidować, a nie tak od razu i jeszcze chwalic się tym na forum!
jak zawsze staram się łagodzić zapalczywe dyskusje, to teraz się wku---wku...wku!!!!

Kasumi 
Moderator

Wysłany: 2014-07-15, 07:09   

no chwalenie się może rzeczywiście trochę nie na miejscu ale ja nie wyobrażam sobie teraz np mojej mamy walczącej ze stadem myszy olejkami... nie, nie ma możliwości zatkać każdej dziury (staary dom). Tak samo jak nie ma możliwości zapakowania kilkunastu kg ziemniaków, cebuli czy innych warzyw do szczelnych pojemników.
Na wsiach walczy się ze szkodnikami na wszelkie sposoby, nikt się nie bawi w "wyganianie" i odstraszanie. Takie są realia. Populacja myszy domowych nie jest zagrożona więc też nie róbmy tragedii z powodu śmierci kilku z nich.

AgAp
Myszołak

Wysłany: 2014-07-15, 09:14   

oczywiście że jest różnica między stadem myszy a 1 mysią rodziną
u mnie kiedyś zimowała 1 mysz, która potrafiła dotrzymać umowy, tj zjadała tylko to, co jej się dało i siedziała spokojnie
ale innym razem było stadko, które roznosiło dom, i musiałam interweniować, płacząc nad każdą pułapką...

Peperr 
Mysi Bywalec

Wysłany: 2014-07-15, 10:53   
   Myszy: Dzidzia, Kulka

AgAp napisał/a:
musiałam interweniować, płacząc nad każdą pułapką...

Z tego wynika, że też zabiłaś myszy.

Post moich dziewczyn : http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=13952

eruantor
Szara myszka

Wysłany: 2014-07-15, 11:49   

Myszka żyje i chyba nie jest aż tak młoda jak wam się wydaje gdyż sobie biega sama pije wodę i chętnie poluje i pożera mączniki.
Co do pułapek to mam nadzieję że nigdy ich już nie będę musiał użyć a jeśli nawet to po tym co zobaczyłem zastanowię się nad tymi "żywymi".

Kasumi 
Moderator

Wysłany: 2014-07-15, 12:37   

skoro daje sobie sama radę to może warto ją wypuścić jednak na wolność?

Odpowiedz do tematu