Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kita
2006-07-21, 14:54
Własnoręcznie robione zabawki
Autor Wiadomość
Natte 
SuperMysz

Pomogła: 4 razy
  Wysłany: 2005-09-14, 18:41   Własnoręcznie robione zabawki

Tutaj umieszczajmy przepisy na własnoręcznie robione zabawki dla mysiaków :spox: .

*Nati12* napisał/a:
Ja dziś zrobiłam im domek "dziki" zbudowany z : na dwa dłuższe kamienie oddalone od siebie w pewenej odległości położyłam deseczkę.Z przodu położyłam(oczywiście pionowo)małą kratkę od starego kotnika rybek.I niski,ale fajny domek gotowy :usmi: .Postaram się zrobić zdjęcie ^_^ .PS:Proszę o przyklejenie tematu.

miliutka13 napisał/a:
Ja mam domek zrobiony samodzielnie! Ale podam ci kilka kroków
1. poproś dorosłego o pomoc w robieniu i narzędzia
2. pujdz do warzywniaka i spytaj czy mają i czy mogą ci dac skrzynki po owocach ze sklejki (niczego innego bo myszy sie strują!)
3. opracuj wizje co chcesz zrobić - czy jakiś domek z tysiącami wyjśc czy jakąś łączoną drabinke albo długi korytarz ...
4 opowiedz o wszystkich pomysłach dorosłemu i ustalcie czego zrobienie jest możliwe i czego zrobienia sie podejmujecie
5. do pracy rodacy !
6. podziwiaj !
Jeśli jeszcze masz jakieś pytania to weal jak w dym na gg -4396390 albo emailem (8ale raczej gg)
PS. ciekawy tytów "hmmm" ;) hehe

KAT napisał/a:
Nie jest to własnoręcznie zrobiona zabawka, ale zawsze jakiś pomysł, tzn. moje myszki (jak niektóry widzieli) mają popodwieszane pod sufitem klatki patyczki po kolbach... baaardzo lubią się po nich wspinać na sufit, przechodzić z jednego na drugi, itp.

Można też zrobić fajne tunele z rurek, wycinając dziurki, łącząc je, nawet nie trzaba niczym kleić, bo i tak myszy porozszarpują i rozwalą... :P

Rurka podwieszana pod sufitem. W rurce po ręczniku papierowm albo podobnej drążymy otworki (nie za blisko przegu), natępnie przeciągamy sznureczki i powieszamy pod sufit klatki. Można użyć drutów (ale nie miałam na składzie), bo sznurki szybko zostaną przegryzione (choć zależy od myszy).

Natka-13 napisał/a:
Może nie taka całkiem zabawka,ale zajmująca rzecz przynajmniej dla moich łasuchów ^_^ Na krótkich sznureczkach nawleczone coś dobrego,jakiś przysmak,moje bardzo szaleją za marchewką oblaną lekko grysikiem, i przywiązane to do 'sufitu'. Najlepiej na podwójny sznureczek bo myszka szybciej przegryzie,no ale nie wszystkie są takie mądre xD Moje jeszcze nie przegryzy,tzn. tylko takie z długim przeznaczone do obgryzania.A te marchewki już zniknęły,ale nie całe.Marchewka "czerswieje" to muszę wymieniać nawet jak nie znajdły no ale tego :P W ogóle,fajnie klatka wygląda taka w cieniutkich włóczkach itp. Myszki trochę się powieszają,poskaczą, i obgryzą w końcu :P Albo kolejność odwrotna,ale można spróbować.Wszystko zależy od myszki,jej charakteru,ząbków i skali łasucha :D

Fauka napisał/a:
Sznurki: Nie jest to jakieś niewiadomo co ale też bardzo podoba się to myszkom, kupić w sklepie metz grubszebo (ale bez pprzesady) sznurka i popodwieszać na suficie i wszędzie, tak poplątane sznurki będa idealna zabawką dla myszek bo będą mogły się wspinać łazić i gryźć to :)

mysza4 napisał/a:
ja jakis czas temu zrobilam myszkom linke do wspinaczki.uzylam do tego muliny i koralikow,ktore przewiazalam mulina,zeby myszki mialy sie po czym wspinac.dwa razy robilam i dwa razy mulina pogryziona lądowała w domku,wiec przerzucilam sie na druciki ;)
KAT,co do kokosa o ktorym mi wspominalas,to ja nie przygotowywalam go jakos specjalnie z wyjatkiem umycia go.wygotowac mozna,na pewno nie zaszkodzi.najwazniejsze to zeby sprawdzic czy kokos jest swiezy.kiedys kupilam kokosa i byl zepsuty.wyrzucilam cala zawartosc lupiny i probowalam wygotowac (lupine),ale dalej smierdziala i wyrzucilam,kupilam drugiego.co do mysiego gryzienia,to watpie,zeby myszy zainteresowane byly jedzeniem lupiny,ktora jest niejadalna i chyba zaden zwierzak jej nie tyka ;) a nawet gdyby ktoras byla ambitna wpadla na taki szalony pomysl,to....ten pomysl bylby naprawde szalony :mrgreen: puszka kokosa jest tak twarda,ze ja mialam problem z jej rozbiciem uzywajac gwozdzia i mlotka,watpie,zeby mysie zabki sobie z nia poradzily ;)

Mysia świnka napisał/a:
Mój pomysł, stworzony jeszcze kiedy miałam 8 lat ;)
Zkaz kopiowania XD

więc tak
Potrzebne
- Patyk z drzewa owocowego
- suszone przysmaki
- Linka/sznórek
- Nóż
- Cierpliwość

1. Bierzemy patyk i opłukujemy go
2. Za pomocą noża robimy coś ala "Nacięcia"
3. Do Nacięć wciskamy suszone owoce/warzywa
4. Linką przewiązujemy sznórek
5. Przywiązujemy do sufitu klatki/akwaria i Gryzoń ma stały dostęp do - Ostrzenia zębów, Gryzienia, wspinania się, jedzenia i nawet...Niszczenia ;)

*Agata* napisał/a:
Ja moim chlopcom wczoraj wykombinowalam takie coś:

Wycielam wejsce do "domku" w pudelku po margarynie. Z boku odrysowalam srednice roki od papieru toaletowego i wycielam. Gdy byla juz dziura, wsadzilam do niej ta rolke. Myszki maja dwa wejścia do domu. Strasznie im sie to podoba :D :D na sasiedniej scianie tego domku wycielam okienko i tam dalam ta koncowke od pojnika. Zadowoleni że hej :)

to wyglada mniej wiecej tak :D
sorki za krzywe linie, ale nie zabardzo jestem uzdolniona artystycznie

Myszonka napisał/a:
ja mojemu myshkowi zrobiłam zabawkę z rurki po papierze:
bierzerz rurke,wycinasz w niej przejście i gotowe:) teraz w niej mieszka:) można myszkom je zmieniać dlatego nie stanowią problemu
Zrobiłam mu tez zabawkę z tego kartonowego pudełka na chsteczki:
Wycięłam w nim dziury kwadratowe i taki domeczek był z "szyberdachem":) super zabawa dla małych gryzoni tym bardziej kiedy wsadzimy do któreś z dziur rolke po papieże:D:D:D pZdr

Afri napisał/a:
A ja mam dla moich dziewczynek taką zabawkę zrobioną przeze mnie:
wzięłam bardzo gruby sznur i postrzępionym końcem, przyczepiłam drewnianą rurkę to sznura i doczepiłam breloczek na górze. Zawiesiłam ją na klatce i dziewczyny to kochają :D ! Albo wchodzą na drewienko i się bujają jak na huśtawce, albo odgryzają postrzępiony koniec i wyścielają domek tym :)

*Agata* napisał/a:
Ja zrobilam im kolejny "domek". Miałam problem z tym, że wysypują z miseczki jedzonko. Wziełam więc taki kartonik po wapnie dla myszek i zrobilam z niego "miseczke". Wyciełam w takim kartonowym transporterku dwa wejscia i dałam do srodka tą miseczke. Żarełko i tak wysypują, ale nie wypada poza klatke ^^.

Myszonka napisał/a:
Ach ta moja zdolność wymyślania czegos z niczego :) :)
Dziisaj rano zbudowałam myszce taką fajną rynienke z rolek po papierze i ręczniku papierowym:

-niebieskie-domek służący za podpórkę z jednej strony,
-różowy-rura właściwa
-zielony-rolka z papieru toaletowego z wyciętymi brzegami-podpora nr.2
-brazowy-rolka po toaletowym- pomaga w wychodzeniu

Czasem się wywraca rolka połaczona z rolką po ręcznikach (różowy + zielony) ale ogólnie polecam bo myszki mają zabawę :) :):):):)
Ostatnio zmieniony przez kat 2007-05-13, 21:06, w całości zmieniany 6 razy  

kat
Administrator

Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Wysłany: 2006-01-28, 19:49   
   Myszy: tak

3. Nie jest to własnoręcznie zrobiona zabawka, ale zawsze jakiś pomysł, tzn. moje myszki (jak niektóry widzieli) mają popodwieszane pod sufitem klatki patyczki po kolbach... baaardzo lubią się po nich wspinać na sufit, przechodzić z jednego na drugi, itp.

4. Można też zrobić fajne tunele z rurek, wycinając dziurki, łącząc je, nawet nie trzaba niczym kleić, bo i tak myszy porozszarpują i rozwalą... :P

5. Rurka podwieszana pod sufitem. W rurce po ręczniku papierowm albo podobnej drążymy otworki (nie za blisko przegu), natępnie przeciągamy sznureczki i powieszamy pod sufit klatki. Można użyć drutów (ale nie miałam na składzie), bo sznurki szybko zostaną przegryzione (choć zależy od myszy).

ogryzek 
Mysi Bywalec
<:3)~

Imię: Olga
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2006-01-31, 17:50   
   Myszy: Sith (*)

ja niestety kolb popodwieszać nimogę bo w akwa myszak mieszka :mrgreen:

spróbuję i napiszę jak było :)

gg 3474439 l e-mail ogryzek8@o2.pl
Ostatnio zmieniony przez kat 2007-03-15, 22:29, w całości zmieniany 2 razy  

Natka-13 
Młody Myszaty

Wysłany: 2006-02-18, 09:11   

6. Może nie taka całkiem zabawka,ale zajmująca rzecz przynajmniej dla moich łasuchów ^_^ Na krótkich sznureczkach nawleczone coś dobrego,jakiś przysmak,moje bardzo szaleją za marchewką oblaną lekko grysikiem, i przywiązane to do 'sufitu'. Najlepiej na podwójny sznureczek bo myszka szybciej przegryzie,no ale nie wszystkie są takie mądre xD Moje jeszcze nie przegryzy,tzn. tylko takie z długim przeznaczone do obgryzania.A te marchewki już zniknęły,ale nie całe.Marchewka "czerswieje" to muszę wymieniać nawet jak nie znajdły no ale tego :P W ogóle,fajnie klatka wygląda taka w cieniutkich włóczkach itp. Myszki trochę się powieszają,poskaczą, i obgryzą w końcu :P Albo kolejność odwrotna,ale można spróbować.Wszystko zależy od myszki,jej charakteru,ząbków i skali łasucha :D
Ostatnio zmieniony przez kat 2006-09-02, 11:37, w całości zmieniany 2 razy  

kat
Administrator

Wysłany: 2006-02-18, 12:43   

Khem, podzieliłam temat, żeby było przejrzyście... :) W Podklejonym spisie wpisujcie propozycje zabawek, a tu... co tam chcecie w tym temacie... :P
Zobaczymy jak to isę sprawdzi... :)

ogryzek 
Mysi Bywalec

Wysłany: 2006-02-18, 14:14   

kat to połącz mi posty jak tak sprawę stawiasz :)

Natte 
SuperMysz

Wysłany: 2006-02-18, 15:45   

Jeśli chodzi o zabawkę Natki 13,to ja też tak kiedyś robiłam :-) .Ale już nie robię takich "zabawek".

kat
Administrator

Wysłany: 2006-02-18, 20:49   

Hmm... ja wpadłam na pewien pomysł, ale najpierw muszę zobaczyć co z tego wyniknie... i pomyśleć... :P

ogryzek 
Mysi Bywalec

Wysłany: 2006-02-18, 20:52   

mysl myśl może coś z tego wyjdzie :P

[ Dodano: 2006-05-06, 17:19 ]
Zrobiłam mysiorowi zabawkę taką jak kat ma dla myszek. TZN Przez rolkę od papieru toaletowego przeiwnę.łam w 2 miejscach sznurek. Mysior zrobił sobie w niej gniazdo. Teraz śpi i się kołysze.

[ Dodano: 2006-07-05, 17:12 ]
no i podwiesiłam kolbę bo już mieszka w klateczce :)

Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona

Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2006-06-21, 07:28   

7. Sznurki: Nie jest to jakieś niewiadomo co ale też bardzo podoba się to myszkom, kupić w sklepie metz grubszebo (ale bez pprzesady) sznurka i popodwieszać na suficie i wszędzie, tak poplątane sznurki będa idealna zabawką dla myszek bo będą mogły się wspinać łazić i gryźć to :)
Ostatnio zmieniony przez kat 2006-09-02, 11:40, w całości zmieniany 2 razy  

mysza 
Junior Admin
was kocha xD

Hodowla: Little Foot
Wysłany: 2006-09-02, 12:09   

ja jakis czas temu zrobilam myszkom linke do wspinaczki.uzylam do tego muliny i koralikow,ktore przewiazalam mulina,zeby myszki mialy sie po czym wspinac.dwa razy robilam i dwa razy mulina pogryziona lądowała w domku,wiec przerzucilam sie na druciki ;)
KAT,co do kokosa o ktorym mi wspominalas,to ja nie przygotowywalam go jakos specjalnie z wyjatkiem umycia go.wygotowac mozna,na pewno nie zaszkodzi.najwazniejsze to zeby sprawdzic czy kokos jest swiezy.kiedys kupilam kokosa i byl zepsuty.wyrzucilam cala zawartosc lupiny i probowalam wygotowac (lupine),ale dalej smierdziala i wyrzucilam,kupilam drugiego.co do mysiego gryzienia,to watpie,zeby myszy zainteresowane byly jedzeniem lupiny,ktora jest niejadalna i chyba zaden zwierzak jej nie tyka ;) a nawet gdyby ktoras byla ambitna wpadla na taki szalony pomysl,to....ten pomysl bylby naprawde szalony :mrgreen: puszka kokosa jest tak twarda,ze ja mialam problem z jej rozbiciem uzywajac gwozdzia i mlotka,watpie,zeby mysie zabki sobie z nia poradzily ;)

kat
Administrator

Wysłany: 2006-09-02, 12:16   

mysza4 napisał/a:
o do mysiego gryzienia,to watpie,zeby myszy zainteresowane byly jedzeniem lupiny,ktora jest niejadalna i chyba zaden zwierzak jej nie tyka ;) a nawet gdyby ktoras byla ambitna wpadla na taki szalony pomysl,to....ten pomysl bylby naprawde szalony :mrgreen: puszka kokosa jest tak twarda,ze ja mialam problem z jej rozbiciem uzywajac gwozdzia i mlotka,watpie,zeby mysie zabki sobie z nia poradzily ;)

No nie wiem... :P Jeśli myszy ogryzają korę, żeby ścierać zęby, to dlaczego nie miały by spróbować z kokosem? :)

mysza 
Junior Admin
was kocha xD

Hodowla: Little Foot
Wysłany: 2006-09-02, 17:16   

teoretycznie niektore gryzonie szmia kore ;) no w kazdym razie pomnik myszy,ktora da rade wyszczerbic puszke kokosowa :mrgreen:

[ Dodano: 2006-09-03, 10:29 ]
jejq,wiecie jaki fajny patent widzialam :D miska na karme zrobiona z lupiny kokosa :D niezly pomysl ;)

[ Dodano: 2006-09-11, 11:16 ]
do mojego mysiego akwarium wlozylam ostatnio kilka galezi. myszki byly zachwycone ;) potem wpadlam na pomysl,zeby zrobic im siec tuneli. w pokrywie zrobilam otwor, do ktorego podlaczylam wejscie do nich. skutkiem tego jest to,ze myszki przeprowadzily sie do tuneli,a madrala od wczoraj znosi tam siano :P pomysl nie jest rewelacyjny,bo teraz sie zastanawiam jak ja bede te tunele oczyszczac ;)

Mysia świnka 
Mysi Bywalec
Niemcy nadchodzą...

Wysłany: 2007-01-21, 20:09   
   Myszy: Pucia, Szajba, Bianka i Kikut

Mój pomysł, stworzony jeszcze kiedy miałam 8 lat ;)
Zkaz kopiowania XD

więc tak
Potrzebne
- Patyk z drzewa owocowego
- suszone przysmaki
- Linka/sznórek
- Nóż
- Cierpliwość

1. Bierzemy patyk i opłukujemy go
2. Za pomocą noża robimy coś ala "Nacięcia"
3. Do Nacięć wciskamy suszone owoce/warzywa
4. Linką przewiązujemy sznórek
5. Przywiązujemy do sufitu klatki/akwaria i Gryzoń ma stały dostęp do - Ostrzenia zębów, Gryzienia, wspinania się, jedzenia i nawet...Niszczenia ;)

Jadzia406 
SuperMysz

Imię: Agnieszka
Wysłany: 2007-02-06, 17:08   
   Myszy: Szczurek(*), Białuszka (*), Czmyszka (*)

Wisząca rura ?? Napisz na czym to polega ?? :) :):):)

Odpowiedz do tematu