AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Rasowe czy nierasowe
Autor Wiadomość
Oliwka14 
Mysi Bywalec
...:Milka:... ;D



Imi?: Oliwka
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 150
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2007-11-24, 09:40   
   Myszy: Brak myszek :(


Kamyczek napisał/a:
Jak to na strychu?.My?la?am,?e rasowe psy bierze si? z hodowli. :lol:


Kamyczku po prostu kto? rasowego psa wyrzuci? z domu...

W?a?nie moja mama go zobaczy?a jak sz?a na strych...

Piesek by? w?ciek?y i zacz?? warcze? :razz:

Ale jak tata wróci? z pracy da? jej kie?baske :lol: :lol:

I ona zlecia?a na dó?.

Piesek bardzo mi si? spodoba? i poprosi?am rodziców aby go zostawili i nie wypuszczali na ten deszcz(wtedy by?a burza)

I tak do teraz Sabcia :) jest w naszym domku :]

Postaram wrzuci? jakie? fotki ;]
_________________
Moje myszki: Beda nowe :)
Za TM: Milka,Miki,Flora,Fiona,Miku?,Ciapek
Chomika odda?am w dobre r?ce ;]
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-11-24, 09:54   

pituophis, zgadzam si? co do kundli, nigdy nie wiadomo jaki ten pies b?dzie, ja mam kundla ktory ma co? z teriera a wiadomo jakie teriery s?, upaerte, ?ywe i cz?sto bywaja agresywne (st?d po??czenie molosa z terierem i wyszed? pit bull, piez z sil? molosa i zaci?ciem teriera). Najlepszym psem na pocz?tek jest labrador, golden albo jakikolwiek inny pies z ?agodnym, spokojnym temperamentem, je?eli osoba jest do?wiadczona z psami mo?e sprawi? sobie psa trudniejszej rasy lub kundelka. Ale na pocz?tek te? mo?e by? kundelek, w schronach wolontariusze mniej wi?cej znaj? psy i napewno pomogli by dobra? dobrego kundelka na pocz?tek. Nie mo?na te? skre?la? tych schroniskowych psow bo one tak samo jak te psy w papierami kochaj? i chc? mie? dom. Ja mam sentyment do kundli bo ka?dy jest jedyny w swoim rodzaju i drugiego identycznego nie ma ;) poza tym to jest kinder niespodzianka - nigdy nie wiadomo co z niego wyro?nie. Kiedy? kocha?am bardzo rasowe psy i chcia?am mie? ale zmieni?am zdanie gdy zamiast goldena dosta?am Ajsa - ma?ego wrednego kundelka.
_________________
 
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2007-11-24, 09:55   

Pitu popieram
Mam kundla i ma problemy ze zdrowiem, ma chore serce i alergie skórne i jelitowe w sumie mo?e by? tylko na jednym rodzaju karmy. Jest psem z odzysku, wzi??am j? z ?a?cucha od takiego jednego go?cia...
Aczkolwiek (od 12 lat) marzy mi si? rasowy pies, tylko niestety Alfa nie toleruje innych psów (takich których nie zna) ma z?e wspomnienia z dzieci?stwa :)

Mo?e kiedy? si? doczekam tego wymarzonego...
_________________
 
 
 
Totka 
Starszy Myszaty



Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 87
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-11-24, 10:46   

Oliwka14 napisał/a:
Kamyczek napisa?/a:
Jak to na strychu?.My?la?am,?e rasowe psy bierze si? z hodowli. :lol:

Kamyczku po prostu kto? rasowego psa wyrzuci? z domu...


Nie ma rodowodu, nie ma rasowca.
* * *
Jak dla mnie ka?dy pies co? w sobie ma. Nie wa?ne, sk?d zosta? wzi?ty i czy jest "czystej linii". Pies ma by? po prostu psem. A kochaj?cym i przeuroczym zwierzakiem mo?e by? tak samo kundel, jak i najdro?szy pies z hodowli.

Ja po przeprowadzce b?d? mia?a psa - na pewno rasowca. Tak zdecydowali rodzice, g?ownie ze wzgl?du na mojego m?odszego brata. Chc? by? pewni, ?e pies b?dzie mia? okre?lone cechy charakteru oraz zero niemi?ych do?wiadcze? z dzieci?stwa (niestety, u piesków ze schroniska trafiaj? si? cz?sto ró?ne "urazy" psychiczne z przesz?o?ci).

Ale jak by?am ma?a, mia?am kundelka, takiego miesza?ca spaniela, którego znale?li moi rodzice gdzie? w lesie. I by? ?wietny - grzeczny, kochany, lubi? si? przytula?, nawet siedzia? spokojnie na r?kach.

Nie mo?na odpowiedzie? na pytanie, czy lepszy jest kundelek czy pies rasowy. Ka?dy lubi co innego.
 
 
 
X 
Myszowaty


Wiek: 28
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 492
Wysłany: 2007-11-24, 12:33   

Mi si? najbardziej podobaj? syjamy. :wink:
 
 
Ingas 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-11-24, 12:35   

O, mi te?, sama dysponuj? jednym :-) Jeszcze uwielbiam abisy?skie i orientalne.
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-11-24, 14:22   

Dzisiaj nocowa?am u kole?anki i ma dwa ?liczne kotki. Mam? i synka ( synek wi?kszy od mamu?ki ju? :lol: ) i mama nazywa si? hm nie pami?tam ale to by?o m?skie imi? ( Stefan o! :D ) i dopiero jak urodzi? to okaza?o si?, ?e to dziewczynka :smile: Bardzo s? ?adne chocia? dachowce.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2007-11-24, 14:34   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


pi?kny bengalek,prawda?. :)

Moje ulubione rasy to maine coon,ruski,bengale,birma?czyki i norweskie le?ne.
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
Zorlis 
Starszy Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 69
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-11-24, 16:41   
   Myszy: za TM...


Kamyczek, skoro lubisz ruski, to mo?e wersja d?ugow?osa - nebelung - Ci si? spodoba ;)



A bengal rzeczywi?cie pi?kny... :roll:
 
 
 
DarCia 
Mysi Bywalec



Imi?: Daria
Pomogła: 2 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 138
Skąd: Grudzi?dz
Wysłany: 2007-11-24, 18:14   
   Myszy: Chico ;)


Oliwka14 napisał/a:
Lepiej mie? psa rasowego czy kundelka

Nieco dziwne to pytanie... Je?li kto? chce je?dzi? z psem na wystawy, mie? psa po którym wie czego mo?e si? spodziewa? lub te? po prostu mie? satysfakcj? z tego, ?e jego pies jest rasowy to sobie kupuje w?a?nie takiego. A je?eli dla kogo? nie jest wa?ne to czy pies posiada papierki i ma wybitnych przodków oraz rasa nie odgrywa dla niego wa?niejszej roli to kupuje kundelka :)
Ja osobi?cie uwa?am, ?e ka?dy pies ma swój w?asny urok i w ka?dym mo?na znale?? co? wspania?ego - pyszczek, sier??, uszka, kolor... A je?li chodzi o charakter to jest to g?ównie zas?uga jego wychowania przez w?a?ciciela, chocia? nie tylko, poniewa? to po jakich rodzicach jest, tak?e odgrywa pewn? rol? w jego psychice.
No a je?li ju? mowa o labradorku, to moja sunia jest miesza?cem labradora z owczarkiem niemieckim ;)
_________________
Chico zaprasza do swojej galerii: >>klik<< :)
http://animalia-domowe.blog.onet.pl <-- zapraszam!
 
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2007-11-24, 19:05   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


O wow,jest niesamowity :shock: ,nie s?ysza?am o nich nigdy.Dzi?ki. :shock:
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
pituophis 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 92
Wysłany: 2007-11-25, 18:27   

Cytat:
A je?eli dla kogo? nie jest wa?ne to czy pies posiada papierki i ma wybitnych przodków


Pies rasowy to nie "papierek i wybitni przodkowie i wystawy", ale przede wszystkim mo?liwo?? wyhodowania zwierz?t o okre?lonych cechach psychicznych, zdrowotnych i fizycznych. Oraz hodowla kontrolowana, a nie krycie suki w kó?ko co cieczk? i karmienie ?mieciami. Nie mówi?, ?e wszystkie hodowle w ZKwP s? idealne, bo nierzadko nie s?, ale jednak jest wi?cej kontroli - je?li nie podoba mi si? hodowla, szukam innej, mog? doj?? jakie cechy posiadaj? przodkowie mojego chcianego psa, mog? pozwa? do s?du "hodowc?", który ?wiadomie sprzeda? szczeni? chore, itp.

Kundelka si? nie kupuje, kundelka bierze si? ze schroniska lub od ludzi, ew. za zwrotem kosztów ?ywienia/odchowu/szczepie?/leczenia. Zakup rasopodobnego szczeniaczka na gie?dzie czy gdziekolwiek indziej to najgorsza opcja, bo cz?sto nap?dzaj?ca co? bardzo z?ego dla zwierz?t.
 
 
Mysibaba 
Starszy Myszaty


Dołączyła: 05 Lip 2006
Posty: 58
Wysłany: 2007-11-26, 14:49   

W?a?ciwie kocham je wszystkie. Mam dwa rasowe (fold lh i syberyjczyk) i zwyk??
kot? rasy "gnatowicki kot polny krótkow?osy" :) Wszystkie trzy s? urokliwe, a syberia roznosi ca?y dom. Przyznaj?, ?e demoluje z wdzi?kiem :) Dodatkowo jest "kotem ko?nierzowym" pomimo wagi ok. 6 kg. K?apouszek jest kotem-medykiem - przytula si? do bol?cych miejsc. Dachowa panna kot rz?dzi obydwoma panami.
Jedyne rasy, których nie chc? w domu, a w?a?ciwie nie mog? mie? to rexy i sfinksy. Te koty wymagaj? ciep?ego domu, a moje zdrowie wymaga du?o wietrzenia. Ale z du?ym ?alem odmówi?am przyj?cia niebieskiego rexa, s?odkiego i mrucz?cego (jak ka?dy kot).
_________________
Mysibaba, szanuary i myszyniec
 
 
DarCia 
Mysi Bywalec



Imi?: Daria
Pomogła: 2 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 138
Skąd: Grudzi?dz
Wysłany: 2007-11-26, 15:18   
   Myszy: Chico ;)


pituophis napisał/a:
Pies rasowy to nie "papierek i wybitni przodkowie i wystawy", ale przede wszystkim mo?liwo?? wyhodowania zwierz?t o okre?lonych cechach psychicznych, zdrowotnych i fizycznych.

No fakt zapomnia?am o rozmna?aniu :P
pituophis napisał/a:
Kundelka si? nie kupuje, kundelka bierze si? ze schroniska

Ja jak bra?am moj? suni? ze schroniska, to i tak musia?am za ni? zap?aci?, a moim zdaniem gdy si? p?aci to znaczy ?e si? kupuje ;)
_________________
Chico zaprasza do swojej galerii: >>klik<< :)
http://animalia-domowe.blog.onet.pl <-- zapraszam!
 
 
 
Zorlis 
Starszy Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 69
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-11-26, 21:03   
   Myszy: za TM...


Mysibaba, masz zdj?cia...? :D
_________________
Deça, dela;
Pareil a la
Feuille morte.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT