AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Konie
Autor Wiadomość
Loki 
Szara myszka
K?amca



Imi?: W.
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 11
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-09-22, 23:06   

Nie posiadam na dzie? dzisiejszy swojego wierzchowca, ale usilnie do tego d??? i mi?o?? mojego ?ycia dzielnie mnie w tych zamiarach wspiera. Ale je?dzi? je?d??. Rekreacyjnie. Z mi?o?ci do historii staram si? troch? innej pracy z ko?mi smakowa?. Kilka zdj?? szczególnych koni dla mnie.

1. Guarino - moje z?otko, który towarzyszy? mi krótki okres w mojej karierze je?dzieckiej, ale zaskarbi? sobie najwi?cej miejsca w mym sercu. Gdybym tylko wiedzia?a gdzie jest teraz pewnie bym d??y?a do jego zakupu.





2. Magnum - ko? idea?. Uk?ony w stron? w?a?ciciela. Ciesz? si?, ?e mia?am zaszczyt go dosiada?. Odwa?ny, charakterny i niczym cz?owiek dogaduj?cy si? ze swoim panem.



 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-09-22, 23:15   

O, western :D Gdzie je?dzisz?
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Loki 
Szara myszka
K?amca



Imi?: W.
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 11
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-09-22, 23:20   

Western tylko siod?o, bo wygodniejsze do jazdy w terenie, a póki nie mam konia kulbaki w ciemno kupowa? nie b?d?. Moja historyczna pasja pójdzie jednak w stron? kawalerii. Maniek chodzi w rz?dzie westernowym, bo taka wola w?a?ciciela, ale mia? te? epizod z skokami. Ale w tej stajni by? je?dziec westernowy. Nawet dwa Quartery i Paint jeden stoj?. ;D A je?dzi?am nad morzem pod Ko?obrzegiem.
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-09-22, 23:21   

Aaaa, my?la?am ?e je?dzisz w we?cie, a w tych stronach nie znam ?adnej stajni i si? zdziwi?am ;)

Ciasno og?owie jak na west :P
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Uszata 
Mysi Bywalec


Imi?: Justyna
Dołączyła: 31 Sie 2013
Posty: 139
Wysłany: 2013-09-24, 11:39   
   Myszy: Uszata, Myszata, Bibi


Pi?kne konie! :)

Ja w?a?nie za chwil? zbieram si? na trening.

A powiedzcie mi, je?dzicie rekreacyjnie, uje?d?eniowo, western czy skoki, a mo?e jeszcze co? innego? Mnie si? marzy uje?d?enie, ale na razie pozostanie to tylko w sferze marze?.
 
 
weronikap 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Weronika
Hodowla: brak
Pomogła: 5 razy
Wiek: 23
Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 308
Wysłany: 2013-09-24, 14:02   
   Myszy: Elwood [*], Blues [*], Loki


Ja je?d?? rekreacyjnie, troch? skacz? i zaczynam westernowo :D
_________________
There's no point in thinking about yesterday
It's too late now
It won't ever be the same
 
 
Loki 
Szara myszka
K?amca



Imi?: W.
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 11
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-09-24, 14:07   

Ja je?d?? rekreacyjnie, ale marzy mi si? jazda po damsku na wy?szym szczeblu. Po damsku je?dzi?am niestety tylko na siwym. Ogólnie g?ównie w tematach kawalerii i dawnych stylów jazdy si? staram obraca?. Na wiosn? planuj? zakup wierzchowca w?asnego. Jazda kawaleryjska obejmuje zakres wkkw i rajdy, a wi?c ci??ka dyscyplina. Nic jednak ponad si?y konia i moje w?asne. Zobaczymy jak b?dzie.
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-09-24, 14:44   

Ja westernowo. Je?dzi?am ju? chyba wszystkimi mo?liwymi stylami i west dla mnie jest najlepszy. Uje?d?enie wg mnie jest strasznie nienaturalne dla konia, to nie jest dla niego przyjemno?? podnosi? nogi tak jak my chcemy, czy przyjmowa? jakie? dziwne pozy.
Klasyczny to dla mnie masakra, jak kto? nie umie je?dzi? to i tak pojedzie, bo poci?gnie za ryj, doda ?ydk? i do przodu -.- W we?cie, na pierwszym miejscu jest porozumienie z koniem. Je?li z?apie si? z nim kontakt, to pó?niej mo?na robi? dos?ownie wszystko i b?dzie to frajda zarówno dla konia, jak i dla je?d?ca. Mój np uwielbia zagania? cielaki i sam to robi, a ja sobie tylko siedz?, hahah :D
W we?cie jest du?o fajnych dyscyplin, które konie naprawd? lubi? :P A jak nie lubi? to si? ich do tego nie zmusza. Ja nawet skaka?am w siodle west, ale.. ekhm.. nie polecam ze wzgl?du na ro?ek xd Konie przygotowane do westernu s? ?wietne, ale musz? by? u?o?one w tym kierunku, bo cz?sto w szkó?kach jazda w we?cie polega na siedzeniu w siodle westernowym.
Podoba mi si? to, ?e np ko? musi i?? prosto dopóki nie dostanie sygna?u, ?e ma skr?ci?. Je?li na jego drodze pojawi si? przeszkoda (np. p?ot) to ma przed ni? stan?? i sta?. Dopiero jak dostanie znak, ?e ma skr?ci? to mo?e to zrobi? :P To te? jest fajny wyznacznik tego, czy ko? si? podporz?dkowa?, bo je?li olewa sobie je?d?ca to po prostu skr?ca :D
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Loki 
Szara myszka
K?amca



Imi?: W.
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 11
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-09-24, 14:57   

Ja mia?am kilka zaj?? westernowych i wykorzystuj? niektóre elementy pracy z koniem w mojej je?dzie. Dlatego zdarza mi si? je?dzi? klasycznie na ca?kiem lu?nej wodzy. xD
Równie? skaka?am w siodle westernowym i nie polecam. Przez ro?ek i ci??ar siod?a.
I to ?wiczenie o którym piszesz, ?eby ko? nie skr?ca? bez polecenia te? wykonywali?my na koniach klasycznych i Guarino bardzo ?adnie je wykonywa?. Tak wi?c uwa?am, ?e dzi?ki temu stylowi moja jazda nie jest skrajnie nienaturalna dla konia, ale na sam western nie dam si? przekona?. Uwa?am, ?e to wspania?y styl, a skoro je?d?? rekreacyjnie, b?d? jedynie w ramach rekonstrukcji pozwalam sobie wplata? elementy tego stylu dla dobra konia i mojego w?asnego komfortu psychicznego. ;D
 
 
Obi? 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 21 Wrz 2013
Posty: 83
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-09-24, 21:17   

Nie demonizowa?abym klasyki na korzy?? westu :smile: Je?li co? si? robi z g?ow?, to nie b?dzie z?e, bez wzgl?du na styl i na odwrót, bez wzgl?du na styl mo?na dzia?a? tak, ?e dla konia nie b?dzie to "fajne"...
Najwa?niejsze, ?eby dogada? si? z koniem i ?eby wszystko by?o "partnersk? wspó?prac?" :smile:

To macie i mojego mustanga :lol:





 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-09-24, 21:40   

Jak s?odko wygl?da w tym ró?owym :D
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2013-09-24, 21:41   

Pi?kny jest!
 
 
Uszata 
Mysi Bywalec


Imi?: Justyna
Dołączyła: 31 Sie 2013
Posty: 139
Wysłany: 2013-09-24, 23:02   
   Myszy: Uszata, Myszata, Bibi


Obi?, ?licznego masz konika :)

Ja jeszcze nie mia?am okazji próbowa? westernowej jazdy, ale zaciekawi?o mnie to, co piszecie na ten temat.

Loki, a jakiego konia b?dziesz chcia?a kupi?? Masz upatrzon? jak?? ras?, albo konkretn? lini? hodowlan?? My?l?, ?e jazda po damsku to bardzo fajna sprawa:)
 
 
Loki 
Szara myszka
K?amca



Imi?: W.
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 11
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-09-24, 23:39   

Szukam trakena lub pó?trakena. Guarino by? ma?opolakiem, ale u niego doceniam ca?okszta?t. Je?li si? nie uda to raczej jaki? wielkopolak. Na linii hodowlanej mi nie zale?y. Magnum nie ma dobrej linii, a jak ju? napisa?am by? dla mnie "ko?skim idea?em".

Jazda westernowa ma szereg ciekawych ?wicze? rozwijaj?cych komunikacj? z koniem, ale z samej klasyki nie zrezygnuj?. W ko?cu niewiele ró?ni si? styl klasyczny od kawaleryjskiego.
 
 
Uszata 
Mysi Bywalec


Imi?: Justyna
Dołączyła: 31 Sie 2013
Posty: 139
Wysłany: 2013-09-25, 08:15   
   Myszy: Uszata, Myszata, Bibi


Znam jednego trakena, cudowny ko?. Ja mam teraz g?ównie do czynienia z sp, czasami z klacz? wielkopolsk?. Bardzo podobaj? mi si? konie rasy PRE, andaluzy, ale s?ysza?am o nich ró?ne opinie. I absolutnie uwielbiam perszerony :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT