AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Drapanie i rozkrwawianie uszu - mo?liwe przyczyny
Autor Wiadomość
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 20:37   

Na dobry pocz?tek proponuje stworzy? mu wzgl?dnie sterylne warunki - wyszorowa? akwarium i wszystko to co si? da - niech si? moczy we wrz?tku. A jako pod?o?e na czas "leczenia" da?abym my du?o drobno dartych chusteczek/r?cznika papierowego/papieru toaletowego. Co?, co mo?na ?atwiej i cz??ciej wymienia?, w czym naturalnie nic si? nie zal?gnie (tak jak w sianie chocia?by). Im bardziej sterylne warunki tym ?atwiej b?dzie go leczy?, bo wszelkie mikroorganizmy z braku laku b?d? na nim, a on dostaje z kolei chemi? która ma to wyt?uc. A reszt? mo?na cz??ciej my? i ?atwiej wymienia? bez start w zapasach w postaci ?ció?ki.

To moja propozycja, ja osobi?cie przy takim problemie dok?adnie tak bym zadzia?a?a. Na co najmniej tydzie? - dwa. Mo?e si? okaza? ?e przy okazji mu si? polepszy i b?dziesz móg? mniema? ?e to np. reakcja alergiczna ALBO co? by?o w sianie. Pami?taj ?e niskiej klasy siana niestety mog? mie? mieszka?ców...
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-10-29, 20:45   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Warto wspomnie?, ?eby te chusteczki czy papier nie by?y kolorowe ani zapachowe, bo to równie? mo?e wywo?a? alergi?
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 20:55   

zuza911, no tak. Amen.

Ja ju? odruchowo o tym pami?tam i ca?? rodzin? wytresowa?am, ?e jak nie by?o zapachowe to prosz? zwozi? nam rolki dla myszy. :p
 
 
misiek998
M?ody Myszaty


Wiek: 32
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 16
Wysłany: 2012-10-29, 21:29   

Frufru mysz praktycznie 3 tygodnie jest na r?cznikach kuchennych - tych najta?szych :D , a zmian ?adnych wi?c dzi? dla odmiany da?em traw?. Weterynarz ju? chemii nie daje, tylko kropelki na ucho. chemia nie pomog?a, kombinuje z czym innym
Za to na + zauwa?y?em, ?e myszka ch?tniej wskakuje do kó?ka
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 22:41   

A jak cz?sto je wymienia?e?? Bez urazy, ale generalnie higiena akwa/klatki ma tutaj masakryczne znaczenie. Nie rozumiem tylko czemu ucho leczy skoro na skórze reszty cia?a i ?apek wida? zmiany?
 
 
misiek998
M?ody Myszaty


Wiek: 32
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 16
Wysłany: 2012-10-29, 23:47   

Dotychas zmian nie by?o, a czyszcz? mu te akwarium raz na 3-4 dni +/- zmiana chusteczek jak narobi.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-30, 09:17   

Jaki? lepszt wet chyba by Ci si? przyda?. Sk?d jeste?? Mo?e kto? podsunie Ci bardziej obeznanego w ma?ych gryzoniach specjalist?. Bo tak ten myszak b?dzie w niesko?czono?? mia? leczone raz to raz tamto, a skoro przerzuci?o mu si? na ca?e cia?ko, to znaczy ?e nie jest dobrze.

Co do akwa to fajnie - dobrze ?e pilnujesz tego. :)
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-10-30, 12:53   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Te? mi si? co? wydaje, ?e ten wet na o?lep dzia?a i troch? bez sensu. Ja specjalist? nie jestem, ale co? tu ?mierdzi...
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-10-30, 13:09   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


tez mi sie zdaje ze to swierzb , trzebaby zmienic weta i poprosic o ivermektyne , na zas leczenia mozna przeniesc myche do mniejszego boxu plastikowego by latwiej bylo czyscic, zaleca sie nawet codzienne zmienianie sciolki w niektorych wypadkach zaawansowanych, radze zrezygnowac calkowicie z siana ( na stale ) ,wyrzucic drewniane zabawki ( moga sie w nich zagniezdzic pasozyty) ,uszuwac zwyklych trocin z pewnego zrodla ( jesli mamy podejrzenie ze z becnymi cos moglo byc nie tak nalezy zmnic zrodlo )
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
misiek998
M?ody Myszaty


Wiek: 32
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 16
Wysłany: 2012-11-16, 22:47   

D?ugo nie pisa?em, bo eksperymentwa?em....
da?em mu trawy - mia?em wra?enie ?e drapa? si? mocniej, wi?c szybko wrci?em do samych chusteczek. Dosta?em kolejny lek - kropelki do uszu lub oczu dla zwierz?t na "f" z nazw? nie chc? strzela?. Zakrapia?em mu to ucho, ale drapa? sie 2x mocniej. Wi?c przesta?em. Z tymi drewnianymi zabawkami, to nie wpad?em... Dzi? myszak niesamowicie si? wym?czy?, gdy? tak drapa?, ?e ze strupa oderwa? sobie kawa?ek ucha. Zauwazy?em to dzisiaj i pobieg?em do weterynarza... tym razem ma?? do posmarowania i "kropelka na kark" aby si? nie drapa?. Sam nie wiem jak mu te ucho namasci?, bo mysz jest taka, ?e nie zatrzyma sie w miejscu, a o trzymaniu na r?ce ju? w ogóle mowy nie ma. Ostatnie próby zako?czy?y si? dziabni?ciem w rek?...
Nie mam si?y, wola?bym ju? go u?pi?, niech si? nie m?czy, ni? patrze? na to jak ciepri.
Nie zmieniam weterynarza z prostego powodu. By?em u drugiego, trzeciego ogólnie pytaj?c o rad? i ka?dy rozk?ada r?ce. Nie ma na to konkretnej rady, wi?c nikt nie mia? takiego przypadku... a skoro nie mieli, to nie pomog?.

EDIT: edytowa?em post i szlag trafi?. Poni?ej dodaj? zdj?cie dla sadystów :?
Ostatnio zmieniony przez misiek998 2012-11-16, 23:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-11-16, 23:03   

misiek998 napisał/a:
...tym razem ma?? do posmarowania i "kropelka na kark" aby si? nie drapa?....

Mam nadziej?, ?e mycha wreszcie dosta?a iwermektyn?. Czy wet bada? sier?? pod mikroskopem? Na zadrapania najlepiej i?? do lecznicy posiadaj?cej mikroskop. Wszo?y jest ?atwo zdiagnozowa? i wyleczy?. Pamietaj, ?e iwermektyn? trzeba powtarza?, bo ona zabija tylko osobniki doros?e, a nie jajeczka
 
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-16, 23:07   

Strasznie Ci wspó?czuj? i wspó?czuj? te? myszce. Moja poprzednia myszka te? si? strasznie drapa?a, dostawa?a zastrzyki na ?wierzb, ale niestety nic to nie da?o, by? mo?e mia?a jak?? alergi?. Pod koniec swojego ?ycia mia?a ju? ran? na pó? cia?ka, nie dawa?a si? dotkn??, a ja nie mog?am patrze? na cierpienie. Co prawda nie u?pi?am myszki z tego powodu, ale wiem jak bardzo to boli kiedy nie mo?esz pomóc zwierzakowi :-(
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-16, 23:21   

Je?li nie masz si?y go leczy? to najpierw mo?e poszukaj kogo? ch?tnego do adopcji? W tym wypadku uwa?am ?e usypianie to troch? pochopna decyzja. Ira ma racj? - ta mysz od pocz?tku powinna dosta? iwermektyn?, o czym czym nie raz tu pisano. Czemu nie prosi?e? o ni? tylko ci?gle wraca?e? z czym? innym? Skoro wet ewidentnie nie wiedzia? o co chodzi, podpowied? na pewno by?aby wskazana. Iwermektyn? ma ka?da placówka weterynaryjna.

Wa?ne: iwermektyna WY??CZNIE w kropelkach na karczek, bro? bo?e przed zasatrzykami.
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2012-11-16, 23:50   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


Uwa?am, ?e nie powiniene? usypia? myszki, je?eli jest cho? cie? szansy, ?e si? wyleczy, a ta choroba do ?miertelnych nie nale?y Koniecznie zmie? weterynarza na jakiego? znaj?cego si? na gryzoniach, bo je?eli ten by umia? go wyleczy?, to ju? by przez ten czas go wyleczy?. A im d?u?ej myszek jest chory, tym trudniej i d?u?ej b?dzie go wyleczy? - wi?ksze rany, bardziej os?abiony organizm. Rozumiem, ?e ufasz swojemu weterynarzowi, ale pami?taj, ?e ka?de zaufanie ma swoje granice. Trzymam kciuki, ?e znajdziesz jakiego? innego i ?ycz? myszce powrotu do zdrowia.
_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
Patrycjaa 
Mysi Rozmówca



Imi?: Patrycja
Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2012
Posty: 208
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-11-17, 13:34   
   Myszy: Cowboj & Muniek :D


Popieram wszystkie odpowiedzi przede mn? . Mam nadziej?, ?e myszka wróci do zdrowia .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT