AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Drapanie i rozkrwawianie uszu - mo?liwe przyczyny
Autor Wiadomość
misiek998
M?ody Myszaty


Wiek: 32
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 16
Wysłany: 2012-12-21, 18:59   

Pomy?la?em, ?e warto odkopa? temat. Doris, czuje si? lepiej. Zmieni?em weterynarza, a ten upiera si?, ?e wie co mu jest i ?e tabletki pomog?. Có?, popraw? wida?. Na pewno sam z siebie nie przesta? by si? drapa?. Nowy weterynarz chocia? zwa?y? myszk? i "wyczesa?" sprawdzaj?c czy nie ma czego? w sier?ci.

Wida? ?e mu si? poprawi?o, bo teraz ?pi jak zabity ;)
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-12-21, 19:24   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


slodkie zdjecie , napisz co wet mowi ze co to ?
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
dango 
M?ody Myszaty
Rastagal ;>



Wiek: 31
Dołączyła: 26 Lip 2012
Posty: 19
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-12-22, 08:13   
   Myszy: Ch?opcy: Klaus[*] & Mikado[*], Dziewczyny: Calypso[*], Pere?ka [*], Klinga[*], Nargila i Hookah


Pere?ka swego czasu te? okropnie drapa?a uszy (by?o nawet gorzej, ni? u twojej myszki). Weterynarz konkretnie nie potrafi? rozpozna? przyczyny, ale sugerowa? ?e mo?e to by? albo alergia na trociny (kiedy zmieni?am ?ció?k? na ?wirek by?o o wiele lepiej), albo grzybica. Da? ma?? z antybiotykiem Panolog i od razu pomog?o. Uszka goi?y si? po prostu z dnia na dzie?, potem ma?a si? ju? nie drapa?a.
 
 
 
misiek998
M?ody Myszaty


Wiek: 32
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 16
Wysłany: 2013-01-17, 22:51   

Lekarza musz? jeszcze ponaciska?, bo dowiedzia?em si? jedynie tyle, ?e s? to tabletki zmniejszaj?ce sw?dzenie i nic poza tym. Na pewno jest poprawa, mysz teraz przynajmniej ?pi, chocia? przyczyny tej choroby s? nie znane. niestety b?dzie musia? si? m?czy? do ko?ca swojego ?ycia, a ja mam si? zg?asza?, gdyby znów bardzo mocno si? drapa?... ucho czasem nadal robi si? zaczerwienione, ale nie sa to ju? rozdrapania do krwi. Sam nie wiem jak mu pomóc, ma przynajmniej tyle szcz??cia ?e jest samcem i posiada sterylne warunki :P
Bo jak narobi, to od razu chustka do wymiany, a ?mierdzi... Nie do opisania ?e taki ma?y bobek, mo?e tak nasmrodzi?
Wrzucam fotk? z rana, kiedy myszka szykowa?a si? do spania. Opar? si? tak i siedzia? nieruchomo :D


To spojrzenie...
Przy okazji móg?by mi kto? napisa? na pw. gdzie znale?? kó?ko do biegana dla myszy? Mo?e kto? ma na sprzeda?? kupuj? kupuj? i kupi? nie mog?, a na pewno si? przyda...
Ju? wiadomo czego szuka?. Dla potomnych "Trixie siatka 17cm"
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-01-18, 09:38   

Ciesze si? ?e z mysz? lepiej ja jednak bym dziur? w brzuchu wierci?a aby si? dowiedzie? co to jest , tak robie w przypadku swoich ch?opaków ;)
A tu masz linki do trixie http://animalia.pl/produk...a-sr-17-cm.html
http://allegro.pl/trixie-...2912700389.html
http://allegro.pl/trixie-...2929739434.html

Sk?d jeste? ?
_________________
InfinitY ..
 
 
misiek998
M?ody Myszaty


Wiek: 32
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 16
Wysłany: 2013-01-27, 14:56   

z Opola. Z g??bin dysku wykopa?em starego chomika. By?o to za czasów, kiedy jeszcze aparaty cyfrowe praktycznie nie istnia?y ;)
Wszystkie cyfrowe zdj?cia przepadaj?, nie ma to jak analogi
 
 
e_wisniewska 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ewa
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-27, 15:06   
   Myszy: Pako (*)


Przychodnia Ogonek w Warszawie, by?am dzisiaj i leczenie pe?n? par?!
_________________
Za T?czowym Mosteczkiem jeste? Ty, moja jedyna i najdro?sza, sp?dzi?am z Tob? najpi?kniejsze 3 lata i 9 miesi?cy, kiedy? spotkamy si? tam i ju? zawsze b?dziemy razem! (Pami?ci sunieczki Nuteczki), do??czy? do Ciebie Pako, jedyny i wyj?tkowy, zaopiekuj si? nim :(
 
 
 
misiek998
M?ody Myszaty


Wiek: 32
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 16
Wysłany: 2013-03-12, 18:03   

Dawno tu nie zagl?da?em. Doris mi zdycha. Podejrzewam, ?e najad? si? trocin, co nie by?o zbyt m?dre z jego strony. Mysz strasznie schud?a i wida?, ?e jest bez si?y. Szczerze to w?tpie, aby do?y?a najbli?sze 2 dni. Podaj? jej "siemie lniane" do picia, ale to nie pomaga.
Biedak strasznie si? m?czy. Wrzucam zdj?cie z wczoraj


PS: Ucho mu wyzdrowia?o i przesta? si? drapa?, ale teraz to bez sensu...
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-03-12, 18:28   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


misiek998, stan i wyglad idealnie pasuje do objawow zakazenia ukladu trawiennego, wirus , moze pasozyt , moze nawet cos z bakterii , od zjedzenia trocin mysz nie zdycha
oraz zapalenie pluc ,nastroszenie i zapadle boki , moze to byc polaczenie 2 chorob
powienien dostac antybiotyk sterydy oraz cos na oslone watroby
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
Ostatnio zmieniony przez lilith 2013-03-12, 18:34, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-03-12, 18:30   

Mysz jest chora, a nie "najad?a si? trocin" Myszka pewnie ma zapalenie p?uc. Ja w takim wypadku wierz? wy??cznie w zastrzyki z antybiotykiem, podawane 2 razy dzienne i w wi?kszej dawce
 
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2013-03-12, 18:30   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


A ja chyba widz? wkl?s?y boczek na zdj?ciu (potwierdzaj?cy podejrzenia Lilith) :?
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-03-12, 18:38   

widz?, ?e pisa?am razem z lilith i wszystko juz lilith wyjasni?a. Jestem takiego samego zdania jak lilith t.j. zastrzyk przeciwzapalny (np. Rapidexon) + antybiotyk, bo inaczej po?egnasz myszk?. Ja ostatnio z takiego stanu uratowa?am myszk?, dzisiaj rozrabia w ko?owrotku

Wet przy?ozy s?uchawk? i juz b?dziesz wiedzia? czy ?wiszczy w p?uckach
 
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2013-03-12, 18:44   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Ira napisał/a:
Wet przy?ozy s?uchawk? i juz b?dziesz wiedzia? czy ?wiszczy w p?uckach


Nie zawsze ?wiszczy, dowodem na to jest moja Splesh :wink:
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-03-12, 18:45   

Zgadzam si?, u mnie dostaja przeciwzapalny i antybiotyk nawet jak nie ?wiszczy - dla mnie to podstawa

[ Dodano: 2013-03-12, 18:48 ]
Kiedy? jak prosi?am o antybiotyk, a myszce nie ?wista?o w p?uckach tylko strasznie schud?a, to wet powiedzia? "pierwsze s?ysz?, aby chudni?cie leczyc antybiotykiem" i chcia?, abym przysz?a za kilka dni jak b?dzie gorzej, bo na razie wystarcz? witaminki. Ja jednak by?a nieugieta, bo wiele myszy leczy?am. Postawi?am na swoim, na szcz??cie wet mnie pos?ucha? - mysz dostawa?a antybiotyk i Rapidexon i zacz??a ty?, a? ca?kowicie odzyska?a wag?, energi? i zdrowie :grin:
 
 
 
misiek998
M?ody Myszaty


Wiek: 32
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 16
Wysłany: 2013-03-13, 13:07   

Lilith masz racje. W nagrod? nie wygrywasz nic :D to zapalenie p?uc niestety. Myszka jest bardzo s?aba i ci??ko powiedzie? czy da rad?.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT