AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Usuni?cie guza
Autor Wiadomość
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2013-02-27, 20:22   Usuni?cie guza
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Wiem, dyskusja o tym by?a w ró?nych miejscach, ale rzetelnego tematu o samej operacji, ryzyku czy szansach nie znalaz?am.

Czy kto? tutaj próbowa? operacji? Mo?e rozmawia? o tym z wetem? Interesuj? mnie jakiekolwiek informacje na ten temat.

Sama do tej pory by?am zdania, ?e operacja u myszy jest pozbawiona sensu, ale kiedy sama musz? podj?? decyzj?, ju? taka pewna nie jestem. Najwa?niejsze jest to, ?e Fiona ma dopiero 5 miesi?cy. Guz pojawi? si? 1. stycznia, przez kilka dni rós?, potem si? zatrzyma?. Ponownie zacz?? rosn?? jakie? 10 dni temu, powi?kszy? si? mniej wi?cej trzykrotnie. Dzisiaj zauwa?y?am, ?e pojawi? si? na nim jaki? "pryszcz".
O mo?liwo?ciach rozmawia?am z wetem ju? za pierwszym razem. Stwierdzi?, ?e sama operacja nie by?aby wielkim problemem, bo guz nie jest z niczym powi?zany - by?oby go w miar? ?atwo usun??. Uznali?my jednak wspólnie, ?e najlepiej da? jej spokój, dopóki guz nie jest wielki.
Teraz, kiedy musz? podj?? jak?? decyzj?, nie jestem ju? niczego pewna. Nie chc? usypia? tak m?odej myszy, po prostu nie chc?. Ale nie mog? te? czeka? na nie wiadomo co. Ju? w zasadzie postanowi?am, ?e pojad? z ni? jutro i poddam eutanazji, ale kiedy kole?anka zapyta?a, czy nic si? nie da zrobi?, zacz??am si? zastanawia?. Mo?e jednak warto da? jej szanse? Ma dopiero pi?? miesi?cy...
Wiem, ?e nikt za mnie decyzji nie podejmie. Wiem te?, ?e jest du?e prawdopodobie?stwo przerzutów. Ale nawet miesi?c czy dwa... to by?oby ju? co?. Mo?e kto? próbowa? i mo?e si? podzieli? do?wiadczeniem?
 
 
 
Sandy01 
Mysi Rozmówca



Imi?: Emilia
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 268
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-27, 20:26   
   Myszy: kolczatki, mastomysy, tanki i szczurki :)


Je?li jest taka ma?a, to my?l?, ?e warto. Moja weterynarz od kursu I pomocy opowiada?a, ?e wycina?a guzy u wielu myszy i szczurów. Ale jest to bardzo niewiadomy zabieg, ze wzgl?du na wybudzanie. Ale jak masz wystarczaj?cy bud?et i na myszce Ci zalezy, to o ni? walcz. A jak nie, poczekaj a? guz b?dzie sprawia? jej trudno?ci w normalnej egzystencji i wtedy skró? jej cierpienia..
_________________
img]http://img845.imageshack.us/img845/7092/7dhx.jpg[/img]
img]http://img811.imageshack.us/img811/9509/53670232fz9.gif[/img]
 
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2013-02-27, 20:29   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Przyznam szczerze, ?e chyba chcia?abym tej operacji... Wiedzia?abym, ?e zrobi?am wszystko. Ale je?li ma to tylko uspokoi? moje sumienie... Nie chc? jej m?czy? dla w?asnego "widzimisi?".
 
 
 
Sandy01 
Mysi Rozmówca



Imi?: Emilia
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 268
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-27, 20:29   
   Myszy: kolczatki, mastomysy, tanki i szczurki :)


Pami?taj, ?e zwierz? to najwi?kszy przyjaciel cz?owieka. A czego nie robi si? dla przyjació? ;)
_________________
img]http://img845.imageshack.us/img845/7092/7dhx.jpg[/img]
img]http://img811.imageshack.us/img811/9509/53670232fz9.gif[/img]
 
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2013-02-27, 21:05   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


Ja bym próbowa?a. Sama wycina?am u myszy i ropnie operacyjnie i nawet sterylizowa?am i je?eli masz mo?liwo??, to warto spróbowa?, bo operacja nie znaczy wyrok ?mierci.
_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
Zumi 
Myszowaty



Imi?: Aga!
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Sie 2012
Posty: 520
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-02-27, 21:18   
   Myszy: Toro i Otto <3. | Zumi [*], Milka [*], Suzi [*], Nefi [*], Mamba [*], Margolka [*]


Widzia?am operacje usuni?cia guza u myszy w programie "weterynarz z antypodów". Guz by? ogromny, wet robi? specjaln? maseczk? dla myszki, ale uda?o si?. Myszka si? wybudzi?a, by?a bardzo s?aba, ale pó?niej dosz?a do siebie. My?l?, ?e warto spróbowa?!
 
 
Sandy01 
Mysi Rozmówca



Imi?: Emilia
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 268
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-27, 21:21   
   Myszy: kolczatki, mastomysy, tanki i szczurki :)


Jaghut jeste? technikiem? :)
_________________
img]http://img845.imageshack.us/img845/7092/7dhx.jpg[/img]
img]http://img811.imageshack.us/img811/9509/53670232fz9.gif[/img]
 
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2013-02-27, 21:41   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


Sandy01, nie, taki skrót my?lowy :razz: . Ale jako? nie zauwa?y?am, ?eby kto? si? kr?powa? pisz?c np. "by?am dzisiaj u weterynarza", "u?ywa?am ju? unidoxu" :razz: Jakbym napisa?a "sama mia?am wycinane u moich myszy" te? g?upio brzmi.
_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2013-02-27, 23:00   

Mój myszol te? prze?y?, niestety potem si? odnowi?o bo co? z tej torebki zosta?o w której jest ropa :(
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2013-02-28, 08:05   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Moja Chocolate niestety sie nie wybudzila, ale to byla sprawa organizmu, wet zrobil wszystko co w jego mocy. Badz co badz i tak bym o czlonka rodziny walczyla ;)
 
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2013-02-28, 08:52   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Niestety guz w tej chwili nie nadaje si? ju? do operacji. Ma?a dosta?a dexafort, galastop i co? jeszcze (nie mam przy sobie recepty). Mamy nadziej?, ?e to zahamuje na jaki? czas wzrost guza i przed?u?y jej ?ycie.
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-02-28, 08:53   

Mojej myszki nie uda?o si? wybudzi? z narkozy. Xtrema mia?a 8,5 m-ca, gdybym jej nie operowa?a to pewnie po?y?aby dodatkowe 1 lub 2 m-ce, a mo?e nawet d?u?ej, bo guz by? jeszcze malutki

By?a to pierwsza i ostatnia operacja u mojej mysi, na wi?cej si? nie zdecyduj?. Myszki ?yj? zbyt krótko, zbyt du?e jest ryzyko niewybudzenia, a pó?niej przerzutów.

Nowotworowe mysie ?yj? u mnie tak d?ugo, dopóki guz pozwala im normalnie funkcjonowa?. Nie zauwa?y?am, aby z tego powodu cierpia?y, bo jedz?, pij?, biegaj?, kr?c? si? w ko?owrotku, kr?c? si? na talerzu, s? myte przez kole?anki, same te? myj? siebie i kole?anki, ?pi? razem wtulone, a wi?c ?adnych oznak bólu, tylko ich normalne ?ycie.
 
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2013-02-28, 11:48   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


Ira napisał/a:
Nie zauwa?y?am, aby z tego powodu cierpia?y

Ja si? w?a?nie boj?, ?e moje myszy mog? cierpie?, ale to ukrywa? w ramach instynktu samozachowawczego.

[ Dodano: 2013-02-28, 11:50 ]
Moje myszy by?y w sumie do?? cz?sto usypiane, ale zawsze wziewnie, nigdy farmakologicznie, trzy razy do rtg, 3 razy do operacji, 2 razy do samego zbadania uszek bo nie dawa?y.
_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-02-28, 12:40   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Od razu zaznaczam, ?e mówi? jedynie na podstawie w?asnego zdania: Nie zdecydowa?abym si? na operacj? myszy z guzem.
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2013-02-28, 12:45   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


U mnie sttuacja byla dokladnie taka jak u Iry... Tylko, ze moja miala guza pod tylna lapa i zaczynala miec problemy z poruszaniem. Nie byla usypiaba wziewnie :\
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT