AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2011-01-07, 08:51
Zasady wystawiania myszy
Autor Wiadomość
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-23, 21:48   Re: Podstawowe pytania

Daria napisał/a:
Czyli pytania podstawowe, które si? nasówaj? :P . W tym temacie piszcie wszystkie pytania a znawcy chyba odpowiedz? :twisted: :P . Moje pytania:
1. Czy i ile si? p?aci za zg?oszenie myszki i wystawienie jej
2. Ju? w jednym temacie pyta?am, ale dla pewno?ci powtarzam: czy co? trzeba zabra? ze sob? wystaiwaj?c myszk? (jaki? dokument ?wiadcz?cy o zdrowiu, rodowód?)?
3. Czy mo?na liczy? na pomoc innych hodowców? :mrgreen:
4. Jakie umaszczenia maj? najwi?ksze szanse (tzn. rzadkie czy idealne :P ?) ?
5. Czy w czasie wystawy mo?na kupi? albo zarezerwowa? m?od? myszk? (nie bior?c? udzia?u w wystawi)??
6. Czy nie-hodowca (czyli osoba która poprostu ma myszke z rodowodem), mo?e bra? udzia? w wystawie? (to tylko dla pewno?ci 8) )

Licz? na szybk? odpowied? :D :mrgreen:

1. Tak jak pisa?am (nawet mnie zacytowa?a KAT ju?, ale powtórze) 10 za pierwsz? mysz, 8 za drug?, trzecia 6, a ka?da nast?pna 4 z?.
2. Nam nic nie sprawdzali w ogóle :P . Ale by?a przed wystaw? informacja, ?eby wzi??? legitymacje cz?onkowsk? MCP. Te? prawda, ?e jest nas na tyle ma?o, ?e w?a?ciwie wszyscy przynajmniej z korespondencji albo twarzy si? znaj? ;) .
3. Pewnie, ?e mo?na :P . Na mnie zawsze ;) . Inni te? ch?tnie odpisuj? na maile i odpowiadaj? na pytania o ile mi wiadomo.
4. Dwa przyk?ady troche nieadekwatne, bo mo?e by? idealna rzadka ;) . Ale raczej stawia si? na "poprawno??" koloru, typu itd. Je?li ju? tak stawia? spraw? to najlepiej w ogóle wybra? sobie naj?atwiejsz? w hodowli mysz (u której wyst?puje najmniej wad - np. pew, bo mo?naby powiedzie?, ?e ma by? bia?a z ró?owymi oczami co zwykle ju? sama odmiana genetycznie zapewnia ;) , a reszta to sprawa typu). Aczkolwiek gusta i gu?ciki s? i tak samo od s?dziego zale?y jaka odmiana b?dzie mia?a powodzenie. Takie przynajmniej odnosze wra?enie.
5. Z tego co wiem ma?e myszki s? chyba zawsze wo?one na wystawy i pokazy i cz?sto s? normalnie na sprzeda?. Mo?esz te? nied?ugo przed wystaw?/pokazem zg?osi? si? do hodowcy i zarezerwowa? sobie dan? myszk?, ?eby nikt Ci jej nie kupi? ;) .
6. Tak jak KAT dobrze napisa?a - trzeba by? cz?onkiem Zwi?zku, który wystawe organizuje. poza tym wcale hodowli nie musisz odrazu mie?, ?eby wystawia?. We wrze?niu te? by?o pare osób nie-hodowców :D .
_________________
~~ Myszki rasowe OBLIVION ~~
 
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2006-02-26, 21:33   
   Myszy: Sunday


Superrrr :) dzi?kuj?!!!

7. Czy na stronie MCP pisze jak zosta? ich cz?onkiem? :P tu mi wszystko napiszcie bo nie mam narazie internetu, a brat mi kompa daje na krótko wi?c zaoszcz?dzicie mi czasu ;) :
a) Ile si? p?aci (bo to pewnie konieczne)?
b) Trzeba mie? przynajmniej jedn? myszk? rasow? ?eby przyj?li? (to jest chyba oczywiste :P )
c) wszelkie przydatne informacje :D :mrgreen:
 
 
 
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-26, 21:57   

Hmm... Jak si? zapisa? ?
Najlepiej pobra? deklaracje cz?onkowsk? ( http://www.miceclub-poland.org/deklaracja.doc ), wype?ni? i wys?a? do vice-prezesa mcp - jaan@miceclub-poland.org . Radze nie pisa? do pani prezes, bo si? odpowiedzi i za 100 lat nie doczekasz ;P. Przy okazji zapytaj si? ile bior? teraz wpisowego + sk?adka i wy?lij im kase (napisz, ?e wysy?asz). I to by chyba by?o na tyle. Za jaki? czas od wp?aty powinna? jeszcze dosta? legitymacj? cz?okowsk?.

a) O rety... ile to kosztowa?o to ju? nie pami?tam :( ... Zdaje si? co? ok. 40 z?. No max. 50, ?ebym ?le nie powiedzia?a. To s? tak w?a?ciwie dwie sumki - wpisowe i sk?adka za rok. Pó?niej ju? b?dzie du?o mniej, bo tylko sk?adka roczna.
b) nie. W ogóle nie musisz mie? myszy. Kwestia tylko taka, ?e w sumie to cz?onkostwo niewiele Ci da bez myszek... a p?aci? b?dziesz musia?a.
c) hmm... no có? zapewne istotn? informacj? jest, ?e mcp raczej ju? nie zorganizuje ?adnej wystawy :? . Tyle tylko, ?e kto? musi by? od wydawania rodowodów, bo te? nie mo?e by? tak, ?eby te rodowody by?y pisane jak komu si? podoba na kartce :? ...
_________________
~~ Myszki rasowe OBLIVION ~~
Ostatnio zmieniony przez Presea 2006-03-11, 20:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ginger 
Mysi Bywalec


Hodowla: Dynamimaus
Dołączyła: 28 Maj 2005
Posty: 174
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2006-02-28, 13:30   

Sk?adka i wpisowe w MCP wynosi razem 35 z?.
Ale dopoki nie ma sie myszy i nie idzie si? na wystawem, to mo?na "sobie odpu?ci?" :D
_________________
 
 
 
sunia 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 148
Skąd: Pozna?
  Wysłany: 2006-03-02, 19:28   Kiedy...

Kiedy b?dzie wystawa w Poznaniu??I gdzie *w jakim miejscu*
_________________
Moje kofane myszki Mynia Laki i Star!!!
 
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2006-03-09, 14:01   
   Myszy: Sunday


Suuperr :) .

W poznaniu to nie wiem... chyba nie b?dzie z reszt? Presea ju? napisa?a ?e nie ma co liczy? na jak?? teraz...

Mo?e si? zapisz?, ale jak ju? b?d? mie? rasowe myszeczki ;)
 
 
 
Julias 
Mysi Bywalec



Imi?: Julia
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 173
Skąd: z Poznania
Wysłany: 2006-03-16, 19:49   

Presea napisał/a:

c) hmm... no có? zapewne istotn? informacj? jest, ?e mcp raczej ju? nie zorganizuje ?adnej wystawy :? . Tyle tylko, ?e kto? musi by? od wydawania rodowodów, bo te? nie mo?e by? tak, ?eby te rodowody by?y pisane jak komu si? podoba na kartce :? ...


Jesli MCP nie zzorganizuje juz wystawy, to czy mam sie tam zapisac? Robie to tylko dla wystaw, wiec jest jakis inny klub?

PS slyszalam, ze w maju ma byc wystawaw Warszawie, ale nie wiem przez kogo organizowana.
 
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2006-03-18, 17:12   
   Myszy: Sunday


Wszystkie wystawy s? organizowane tylko przez MCP. Jest to narazie chyba jedyna taka organizacja w Polsce.
 
 
 
zuziak 
Szara myszka


Wiek: 31
Dołączyła: 21 Gru 2006
Posty: 10
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2007-01-21, 17:42   

A jak przebiega taka wystawa? Przychodzi si? i co? Ustawia si? robi si? sobie stanowisko? Kto podchodzi z myszk? do s?dziego? w jakiej kolejno?ci s? oceniane myszki? :wink:
 
 
Kaprys 
Mysi Rozmówca
hodowla Kaprys



Imi?: Kasia
Hodowla: Kaprys
Wiek: 31
Dołączyła: 28 Lip 2006
Posty: 231
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-21, 17:52   
   Myszy: caaa?a du?a ekipa


Po myszki przychodzi steward wystawy(ostatnio to ja nim by?am), Steward ma katalog i pilnuje aby dana myszka dotar?a do sedziego i to on pilnuje kolejno?ci...
Przychodzisz z myszka , pokazujesz za?wiadczenie od weterynarza, i sa przygotowane sto?y zajmujesz jeden z nich wystawiasz jakie? karteczki (reklamujac hodowle) i czekasz a? sedziowie zaczna oceniac zaczyna sie od 1grupy(self) i tak po kolei
Steward podchodzi z ma?ym faunaboxem prosi o dana mysz a ty wk?adasz mysz do fauna i mo?esz i?c zobaczyc jak zostanie oceniona badx siedzie? i czeka? a? ja ocenia i steward Ci j? odniesie (mozesz sie go zapytac jak posz?o myszcze)
Myszki sa oceniane a pod koniec wystawy og?aszane sa wyniki
_________________
 
 
 
 
Ruda 
Starszy Myszaty



Imi?: Kasia
Hodowla: Incognito
Wiek: 37
Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-03, 22:30   

czy dobrze mi si? wydaje, ?e informacje w tym w?tku s? w wi?kszo?ci nieaktualne?
rodowody wydaje teraz PMC, o ile si? nie myl?...
a czym w takim razie zajmuje si? MCP?

o?wiecicie pocz?tkuj?c? ? :)
 
 
 
Kaprys 
Mysi Rozmówca
hodowla Kaprys



Imi?: Kasia
Hodowla: Kaprys
Wiek: 31
Dołączyła: 28 Lip 2006
Posty: 231
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-04, 17:21   
   Myszy: caaa?a du?a ekipa


Mcp ju? nie istnieje:]

Teraz jest tylko PMC -Polish mouse club http://pzhmmr.xt.pl/

Powiem tak na poczatku by?o mcp ale sie rozpad?o i powsta?o PMC tak w baaardzo dui?ym skrócie:)

Pmc, bardzo spreznie dzia?ajaca organizacja, super przemili ludzie, bardzo zgrana ekipa organizuja bardzo duzo wystaw i pokazów :D
_________________
 
 
 
 
Ruda 
Starszy Myszaty



Imi?: Kasia
Hodowla: Incognito
Wiek: 37
Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-04, 17:36   

I wszystko jasne :) dzi?kuje
Zmyli?a mnie strona internetowa MCP, która nadal istnieje.

W takim razie... zamierzam w najbli?szym czasie do??czy? do PMC. Mam nadzieje ?e przyjmiecie mnie w swojej zgranej ekipie :oops:
 
 
 
Kaprys 
Mysi Rozmówca
hodowla Kaprys



Imi?: Kasia
Hodowla: Kaprys
Wiek: 31
Dołączyła: 28 Lip 2006
Posty: 231
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-04, 17:38   
   Myszy: caaa?a du?a ekipa


Tak ale ostatnia aktualizacja na MCP by?a robiona w 2004 :wink:

Zapraszamy serdecznie i gor?co :!:
Jakby? mia?a jeszcze jakies pytania to pisz ?mia?o na gg lub maila lub tutaj :mrgreen:

A kiedy zakup pierwszych mysi???
_________________
 
 
 
 
Ruda 
Starszy Myszaty



Imi?: Kasia
Hodowla: Incognito
Wiek: 37
Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-04, 18:13   

Oj, widz?, ?e mnie nie pozna?a? :wink:
Pisa?am ju? do Ciebie na gg w sprawie zakupu myszki - czarnej samiczki :)

Hodowli na razie jeszcze nie planuje, chce zacz?c od chocia?by jednaj wystawy.
A gdybym mia?a jakie? jeszcze pytania - odezwe sie napewno :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT