AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyd?u?anie si? ci??y
Autor Wiadomość
basia92 
Starszy Myszaty


Imi?: Basia
Wiek: 31
Dołączyła: 20 Gru 2007
Posty: 80
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-01-11, 20:20   
   Myszy: Reforma i Stringi[*], 13 maluchów oddanych do ich nowych domów


nie sprzedam, bo nigdy nie my?la?am ?eby s?pi? od kogo? kas?...a to z takiego powodu, ?e ci??a by?a przypadkowa i to tylko moja wina, ?e b?dzie mie? ma?e, dlatego s?dz?, ?e moim obowi?zkiem jest znale?? im domy, i mam ju? kilku ochotników, którzy mieli ju? gryzonie. Natomiast wczoraj to by? fa?szywy alarm, bo to nie ma?e myszki piszcza?y, matka jeszcze nie urodzi?a, i poniewa? poród spó?nia si? o ok.2 dni, to jutro zadzwonie do weta, cho? kontaktowa?m si? z osob? która mia?? ju? myszki i powiedzia?a ?e mam si? jako? szczególnie nie martwi?, bo zdarzy?o si? jej ?e myszka urodzi?a z siedmiodniowym opó?nieniem, a do tego skoro, teraz ca?ym czasem siedzi w domku, a wychodzi tylko czasami na kó?ko i jedzonko i do tego wida? ?e brzuch jej si? troch? ,,obni?y?", to lada dzie? powinna urodzi?.
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-01-11, 23:28   

basia92 napisał/a:
myszka urodzi?a z siedmiodniowym opó?nieniem

ale wiesz, ?e przy mysiej ci??y trwaj?cej 21 dni (3 tygodnie) opó?nienie o 7 dni (tydzie?) to tak jakby kobieta urodzi?a z 3miesi?cznym opó?nieniem...

mo?liwe jest 1-2 dniowe opoznienie
d?u?sze opoznienie moze swiadczyc o tym, ze mysz nie jest w ciazy albo zostala zaplodniona w innym terminie niz sie wydaje.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2008-01-12, 07:58   

Dok?adnie . Mi sie wydaje ze myszka albo ine jest w ciazy albo urodzi teraz albo jeszcze zle wytyczylas termin.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
basia92 
Starszy Myszaty


Imi?: Basia
Wiek: 31
Dołączyła: 20 Gru 2007
Posty: 80
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-01-12, 16:52   
   Myszy: Reforma i Stringi[*], 13 maluchów oddanych do ich nowych domów


No i po sprawie, mam najprawdopodobniej 8 m?odych(wola?am dok??dnie nie zagl?da?,bo myszka nie jest dobrze oswojona jeszcze), a co do tego opó?nienia, to owszem jest tak ?e tygodniowe opó?nienie jest tak jakby kobieta urodzi?a 3 miesi?ce pó?niej, ale je?eli dobrze obliczy?am date zap?odnienia( a raczej zrobi?am to dobrze, bo sprawdzi?am dok?adnie kiedy mog?a zaj?? w ci??e)to mojej myszce poród opó?ni? si? o 4 dni, mo?e to dlategom, ?e tyle m?odych, a co tygodniowego opó?nienia u myszek mojej kole?anki, to mia?? wtedy 12 ma?ych i w caszie ci??y za?ywa?a mysz antybiotyki wi?c mo?e dlatego :h??:
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-13, 11:45   

Podczas ci??y mysz nie powinna ?adnych antybiotyków przyjmowa? :/
basia92 napisał/a:
poród opó?ni? si? o 4 dni, mo?e to dlategom, ?e tyle m?odych

Nie s?dz? aby to by? g? powód. Nie raz myszki rodz? po 10 m?odych czy nawet 11 ( np u mnie kiedy? tak by?o, my?la?am, ?e p?knie a urodzi?a tak jak nale?y) i jest to w odpowiednim czasie.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
basia92 
Starszy Myszaty


Imi?: Basia
Wiek: 31
Dołączyła: 20 Gru 2007
Posty: 80
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-01-13, 13:03   
   Myszy: Reforma i Stringi[*], 13 maluchów oddanych do ich nowych domów


co do antybiotyków, to moja te? za?ywa?a antybiotyk tylko, ?e po?ow? dawki, ale nie zgodz? si?, ?e nie powinna bra? antybiotyku podczas ci??y(owszem to mo?e zaszkodzi? maluchom) bo je?el;i ma zapalenia p?uc lub przezi?bienie to nie ma wyj?cia, bo albo matka zdechnie przed porodem(je?eli choroba jest zaawansowana)albo zdechnie po porodzie, a wtedy zdechn? te? najprawdopodobniej maluchy, z drugiej strony podczas gdy karmi te? maluchom mo?e si? co? sta?, wi?c ani tak dobrze ani inaczej :?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-13, 18:22   

basia92 napisał/a:
nie zgodz? si?, ?e nie powinna bra? antybiotyku podczas ci??y(owszem to mo?e zaszkodzi? maluchom)

Rozumiem, ?e je?eli jest taka potrzeba, ?e myszka (matka) mo?e zdechn?? no to nale?y da?, bo tak to umrze i matka i m?ode w brzuchu. Nawet o tym nie pisa?am, bo to chyb logiczne :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT