AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Emielcia
2008-01-25, 16:34
jak radzic sobie z ortografami
Autor Wiadomość
X 
Myszowaty


Wiek: 28
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 492
Wysłany: 2008-02-02, 22:21   

Kamyczku, rozmowa ca?y czas by?a na temat ortografii, a dok?adniej o problemach z ortografi?. :roll:
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-02-02, 22:24   

OK ale nie róbcie ju? offa i si? nie t?umaczcie jedna za drug?, bo to nie ma sensu ;) Piszcie po prostu dalej ale bez nerwów, bo pisanie swoich uzasadnie? wcale Was lepiej nie przedstawia ni? jakby?cie si? dalej k?óci?y :) Pozdro!
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
kwi3cien 
Starszy Myszaty



Imi?: Aneta
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 83
Skąd: st?d
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2008-02-02, 22:32   
   Myszy: Marley


oks :P
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-02-03, 08:37   

kwi3cien napisał/a:
ja jestem NAPRAWDE dyslektyczka

ale WORD nie ma dysleksji
FIREFOX te? nie ma dysleksji

Wiecie co... w dobie komputerówi ca?ej masy programów sprawdzaj?cych pisownie... zwalanie winy na dysleksje to poprostu obciach i jawne pokazywanie swojego lenistwa i ignoranctwa...

Podajemy Wam dyslektykom i "dyslektykom" na tacy programy które ZA WAS sprawdz? b??dy... a Wy to olewacie... Prosz? w takiej sytuacji nie pisa? "ale ja walcze z tym" czy "ale ja sie staram" bo to przecie? bzdura! Starasz sie? To instaluj sobie co trzeba do sprawdzania pisowni zamiast sie t?umaczy? dyslekcj? (czyli lenistwem i ignorancj?).
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-02-03, 09:02   

Ja zawsze uwa?a?am, ?e dysleksja to tylko wymówka. Jako? kiedy? te? niektórzy nie umieli dobrze pisa? i nikt nie mówi?, ?e to dysleksja ( nawet czego? takiego nie by?o ). Kto? wymy?li? sobie t? g?upi? nazw? i m?odzie? zawsze zwala na ni? win?. Z reszt? w?tpi? aby a? taki du?y procent z Was mia?o dysleksj?. To nie jest dysleksja tylko lenistwo jak zauwa?y?a Emielcia ( dos?owniej nie chce Wam si? sprawdza? pisowni i piszecie jak uwa?acie za s?uszne ).
Polecam lektur?:
http://www.bpp.com.pl/?le...right=dysleksja
I zauwa?cie teksty takie jak:
Dysleksja wyst?puje w ró?nym nasileniu u kilku-kilkunastu procent populacji.
A tutaj po?owa j? ma o dziwo :roll:
Im wcze?niej terapia si? zacznie, tym lepiej dla dziecka.
Wi?c t?umaczenie si? takim sposobem nie rozwi?zuje Waszego problemu. Spróbujcie na to spojrze? inaczej, a nie omija? szerokim ?ukiem naszych opinii na ten temat i dalej pisa? co si? podoba. To jak grochem o ?cian?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
?wistak 
Mysi Bywalec
Z Tatr


Imi?: Natalia
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Sie 2007
Posty: 101
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-02-03, 10:59   

"Przyczyny dysleksji nie zosta?y do tej pory dok?adnie poznane, "
G?upiejemy :razz:


A co z przecinkami? Stawiam przed spójnikami i jak co? wymieniam, ale mam problem z reszt? przypadków. Teraz mam FF to si? o ortografi? nie martwi?, lecz nie pokazuje mi gdzie mam wstawi? przecinek xP
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-02-03, 12:28   

?wistak napisał/a:
A co z przecinkami?

Brak przecinka to nie taki du?y problem.
Masakr? s? posty, jakie? takie bezmy?lne s?owotoki - np 5 linijek tekstu bez ?adnej kropki, ?adnych zda? itp... bez sk?adu i ?adu, bez minimalnego pomy?lunku, po najmniejszej lini oporu...
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-09, 08:16   

Luis napisał/a:
Jako? kiedy? te? niektórzy nie umieli dobrze pisa? i nikt nie mówi?, ?e to dysleksja ( nawet czego? takiego nie by?o )

Tak, kiedys za robienie bledow po prostu stawialo sie jedynki w szkole,a rodzice w domu lali pasem :> Dysleksja istnieje i zwiazana jest z praca mozgu (czesto wystepuje u osob leworecznych wskutek zmiany dominacji polkul),ale mozna sie nauczyc na pamiec pisowni poszczegolnych wyrazow,tylko na to trzeba czasu i checi. Obecnie mlodziez mamy rozwydrzona a rodzicow poblazliwych i wszystko tlumaczy sie dysleksja i nie robi z tym nic. Zwlaszcza ze mamy komputery,ktore za nas sprawdzaja pisownie ;)
Jak juz napisala emielcia, w internecie nie mozna sie tlumaczyc dyslekcja,bo nawet glupi Word jest w stanie poprawic podstawowe bledy pisowni. Bylo mnostwo rozmow na temat pisania posta w Wordzie, korygowanie bledow i wklejanie gotowej wypowiedzi na forum. Jak kto leniwy i mu sie nie chce otworzyc jeden program wiecej,to bedzie upominany do skutku i posypia sie osty ;)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-02-09, 09:36   

Mysza napisał/a:
Jak kto leniwy i mu sie nie chce otworzyc jeden program wiecej,to bedzie upominany do skutku i posypia sie osty ;)

No w?a?nie ja uwa?am, ?e to n pewno odpada... Ci, którym si? nie chce napisa? normalnie wyrazu to chyba nie my?lisz, ?e zrobi? wi?kszy krok i to b?dzie a? otworzenie innego programu, napisanie posta, poprawienie go, wklejenie na myszy.info... No co Ty! :P Dlatego ja polecam jedynie FF, poniewa? na nic nie trzeba wchodzi? i mo?na spokojnie obserwowa? w?tek na jaki si? pisze nie klikaj?c ci?gle Word, myszy.info i tak w kó?ko.
Wg mnie nawet pr?dzej tutaj ludzie zaczn? pisa? bez byków ni? otworz? Worda do pomocy ;)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2008-02-09, 09:49   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Mysza napisał/a:
(czesto wystepuje u osob leworecznych wskutek zmiany dominacji polkul),

O,o tym nie wiedzia?am. :h??: Ca?e szcz??cie ja lewor?czna i nie z dysami. :razz: :lol:
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2008-02-09, 10:21   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Ej, ja jestem lewor?czna i nie robi? b??dów i nie jestem dyslektyczk? i innymi dys :P
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT