AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-23, 21:50
Moda na myszy
Autor Wiadomość
XenomorphCat 
Starszy Myszaty
Mysiara z przypadku


Imi?: Kaja
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 23 Lut 2008
Posty: 87
  Wysłany: 2008-02-27, 15:18   Moda na myszy
   Myszy: Obcy, Predator


Mozliwe, ?e taki temat kiedy? by?....
Wówczas go usun?, albo zostanie zablokowany, ale jak na razie nie znalaz?am czego? takiego...
No wi?c-Kiedy pokaza?am w szkole zdj?cia moich myszek, zaraz dwie kole?nki wpad?y na pomys? sprawienia sobie podobnych. Ma?o tego- na urodzinach (a dok?adniej po toa?cie i podczas ogl?dania filmu) okaza?o si?, ?e na imprezie s? SAMI MYSZKOFANI. Ka?dy stwierdzi?, ?e "tak dla zwa?y" kupi sobie po myszy, to b?dziemy przy?azi? i puszcza? na dywan, ?eby patrze?, co si? stanie.
Pewna kole?anka wczoraj na chemii oznajmi?a mi, ?e kupuje sobie myszk?, ale boi si?, ?e j? ugryzie (jakby myszki gryz?y). Oczywi?cie, powiedzia?am jej, ?e gada g?upstwa, ale ona nadal dr??y?a temat agresji w?ród myszek:
-No dobra, ale jak ja wezme nowe zwierze to b?d? ba?a si? je bra? na r?ce.
-No to ci zdziczeje.
-Mysz?! Ej, no to ja bym wzi??a mysz?, akurat kieszonkowe jutro dostaj?, ale jakby by?a jaka? narwana albo by mnie nie polubi?a, to by? j? wzi??a ode mnie, no nie? Po prostu planuj? powa?nie zakup myszki, ale na wszelki wypadek wol? wiedzie?, ?e jakby co to mam komu wyda?...
Na szcz??cie potem kolega powiedzia? jej, ?e moja myszka mu nasika?a na r?k? i entuzjazm nieco zgas?. Bardzo zaszokowa? j? fakt, ?e mysz mo?e si? tego dopu?ci?...
Mam nadziej?, ?e albo cena myszy znacznie wzro?nie, albo znajomi znajd? sobie nowe "hobby". Wiem bowiem, jak ko?cz? takie zwierzaki kupione pod wp?ywem kaprysu chwili...
_________________
"Nie ka?dy musi umie? by? postaci? z SF(...) Ale ona ju? ?amie ka?d? regu??!" www.slicznotkowo.blog.onet.pl
Ostatnio zmieniony przez kat 2008-03-10, 09:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-02-27, 15:49   

XenomorphCat napisał/a:
Wiem bowiem, jak ko?cz? takie zwierzaki kupione pod wp?ywem kaprysu chwili...

Niestety to jest najgorsze i bardzo cz?ste. Co innego z zabawk?, któr? kto? zobaczy czy nowy ciuch itp. Musi mie? od zaraz a gdy kupi nagle podniecenie spada i le?y dana rzecz w szafie do ko?ca swych dni. Czasem si? j? wyjmie aby zaszpanowa?, ?e si? w ogóle j? ma ale spójrzmy prawdzie w oczy: Po co nam super zecz, która le?y nie u?ywana?
Co do ?ywych zwierz?t - przysz?a na nie kolej. Ludzie kupuj? zwierzaka, bo jest taki fajny nie wiedz?c o nim nic! Kompletnie nic. Mamy ?ywy przyk?ad Twojej kole?anki. Radz? Ci dzia?a? i oznajmi? napale?com, ?e to jest zwierze, które ?yje i czuje i je?eli maj? zajmowa? si? nim przez kilka dni to niech lepiej zainteresuj? si? czym? innym. Najlepiej niczym ?ywym, bo tylko zaszkodz? zwierzakowi.
Co mnie przerazi?o to to, ?e je?eli mysz b?dzie ma?o przyja?nie nastawiona, b?dzie siusia? i gry?? ( co równie? mnie roz?mieszy?o :) ) to nale?y si? pozby? zwierzaka. A gdzie wcze?niejsze emocje? Gdzie wyzwanie - oswoj? j?! Wida?, ?e ludzie chc? zwierz?ta bez problemowe, a oswajanie je i opieka nad nimi ju? si? nie licz?. Có? b?d? mieli problem ze znalezieniem idea?a, poniewa? takich zwierzaków nie ma. Na szcz??cie, poniewa? posiadanie go by?oby dosy? nudne i wystarczy?oby je nakarmi?. A pó?niej tylko patrze?, patrze? i jeszcze raz patrze?. A? w ko?cu by si? znudzi?o i równie? trafi?oby na ??k? b?d? w z?e r?ce. Przecie? to zwierze ( nie tylko myszki ) ma uczucia! Masakra normalnie. :(
Dlatego radzi?abym ponownie aby? szczerze porozmawia?a z osobami, które znasz i wiesz jak b?dzie gdy kupi? mysz. Mog? si? obrazi? za Twoj? szczero?? b?d? podzi?kowa? za otwarcie im oczu na ca?? sytuacj?. Wszystko dla dobra zwierzaków.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
XenomorphCat 
Starszy Myszaty
Mysiara z przypadku


Imi?: Kaja
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 23 Lut 2008
Posty: 87
Wysłany: 2008-02-27, 15:53   
   Myszy: Obcy, Predator


Wiem....
Dlatego dzisiaj ju? u?iwadomi?am kole?ank?, ?e prawdopodobnie ?adna mysz nie b?dzie od razu jej lubi?a, bo nawet mój Predzio przede mn? ucieka? jak szalony. Mina jej nieco zrzed?a i chyba przechodzi jej zainteresowanie myszk?. I dobrze!
_________________
"Nie ka?dy musi umie? by? postaci? z SF(...) Ale ona ju? ?amie ka?d? regu??!" www.slicznotkowo.blog.onet.pl
 
 
 
Satin 
M?ody Myszaty



Imi?: Sara
Wiek: 30
Dołączyła: 03 Mar 2008
Posty: 41
Skąd: okolice Wroc?awia
Wysłany: 2008-03-07, 17:07   
   Myszy: obecnie brak


XenomorphCat: i bardzo dobrze zrobi?a? :)

Moja kole?anka jest "zafascynowana" yorkami.. Wiem, ?e nie by?aby odpowiedzialn? w?a?cicielk? psa, a do tego rozgl?da si? za tanimi "ofertami" sprzeda?y psów "rasowych" bez rodowodu. Najbardziej jednak dobi? mnie tekst: "Jak znajdziesz jakie? og?oszenia o takich ma?ych, tanich, puchatych pieskach to mi powiedz" :mad: Zacz??am jej zatem wymienia? jakie obowi?zki zwi?zane z psem by mia?a, ile trwa piel?gnacji yorków i.. ?e pies rasowy to tylko rodowodowy. W efekcie postanowi?a, ?e uzbiera na psa z hodowli. Ciekawi mnie tylko jedna kwestia: zgoda jej babci (z któr? mieszka). Z tego co wiem, to nigdy przychylnie nie patrzy?a na kupno psa.

Temat jest o myszach, ale przytoczy?am akurat opowie?? o podobnej sytuacji - czyli pochopnej decyzji o posiadaniu zwierz?cia.. Warto edukowa? i u?wiadamia? ;)
_________________
w oczekiwaniu na myszy... ;)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-07, 19:07   

XenomorphCat jestem z Ciebie dumna! ( jak zawsze prawie xD ). Satin
Satin napisał/a:
Warto edukowa? i u?wiadamia?

Edukowa? tak u?wiadamia? nie koniecznie :) ka?dy cz?owiek jest inny je?eli znamy swoich rodziców/opiekunów i wiemy, ?e niby gadaj? ale jednak przyjm? dobrze zwierzaka, którego pragniemy to spokojnie mo?na kupi? bez ich wiedzy ( nikogo nie chc? demoralizowa?, tak po prostu jest,. sprawdzone nie tylko na mnie ;) ). Ale je?eli kto? na 10000000000% jest przeciwko, krzyczy i grozi ?e nie wiem u?pi, wyrzuci to nie ma co ryzykowa?. Trzeba to wyczu? i wiedzie? gdzie jest granica.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
magpiet 
Szara myszka
ta co myszy kocha


Imi?: Magda
Wiek: 26
Dołączyła: 02 Kwi 2008
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-04-02, 18:01   
   Myszy: Dulka (?p. Nika, Piecyk, Plusia)


chymmm.... je?li nie wiedzia?a ?e myszy sikaj? czasem na rence to na pewno nie powinna mie? myszy... bo jak jej by nasika?a to bym si? nie?dziwi?? gdyby j? upu?ci?a i zdepta?a
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-04-02, 18:58   

Nie no to, ?e nie wiedzia?a, ?e myszy siusiaj? na r?ce nie oznacza, ?e ju? si? kompletnie do tego nie nadaje ;) wiedz? trzeba pog??bia? to wszystko.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
MyszoMysza 
Mysi Rozmówca
taka czarna mycha :D


Imi?: Maria
Wiek: 29
Dołączyła: 05 Paź 2007
Posty: 202
Wysłany: 2008-04-03, 11:51   
   Myszy: ?.p. Emi i jeszcze ?ywa Lolcia XD


Luis, zanim dosta?a? pierwsz? myszk?/myszki, to co robi?a?? ja przetrzepa?am 5 stron o myszach, 9 ksi??ek, i pyta?am si? przyjació?ki jak jest w praktyce. a ta dziewczyna pyta sie, czy j? polubi odrazu? bez przesady :mad:
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-04-03, 14:33   

Dobrze ale po co te nerwy :P Ja te? czyta?am duuu?o ale dopiero gdy kupi?am moj? pierwsz? myszk? :P ( przywioz?am j? z wycieczki z Wawy i w sumie nie planowana by?a :P a mimo to wiedzia?am jak si? ni? trzeba opiekowa? no i ?e siusia na r?ce ale jak wida? nie ka?dy o tym wie ;) ).
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
aguska
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-03, 08:16   

:m:D: to jest g?upota ja sobie kupi?am bo po prostu kocha?am i kocham te ma?e wiercipi?tki :m:):
 
 
Mysza. 
Mysi Bywalec
I love mice!!!



Imi?: Marta
Wiek: 29
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 168
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-03, 16:56   

Ja osobi?ci przed ka?dym zakupieniem zwierza zapadam w nudn? lektur? czytania ksi??ek i stron internetowych :razz: (zanim kupilam mysie przestudiowa?am ca?? myszy.net) a co do tego ?e siusiaj? to ja sie z tego ?miej? i mówimy na to z mam? chlebowina bo mysie siusie pachn? chlebem :grin: i wydaje mi si? z e moim mysiom sie u mnie podoba nie boja si? i wygl?daj? na zdrowe (apropos ranka si? zagoi?a :D i wet powiedzia? ze zdrowa jak ryba [a on zna sie na ma?ych zwierz?tkach])
I moje mysie bardzo ale to bardzo rzadko psiusiaj? mi na r?ce i w ogóle jak s? poza klatk? tego nie robia w??cza tylko im si? opcja produkcji kupków :D taks rednio raz na 2 dni a ogólnie to kupkaj? kilka kupek poza klatk? :D
_________________
:m:): - Frania :* [*]
:m:): - Bia?a :* [*]
:m:): - Ma?a Czarna :* [*]
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-03, 17:21   

Mysza. napisał/a:
zapadam w nudn? lektur? czytania ksi??ek i stron internetowych

Dlaczego nudn?? Ja przed zakupem z ch?ci? czytam informacj? o zwierzaku aby wiedzie? jak najwi?cej ( chocia? zazwyczaj gdy chc? co? kupi? ?yj?cego to interesuj? si? tym od dawna i ,,co nie co" wiem :) Ale ?eby sobie przypomnie? to z ch?ci? czytam :P ). S?owo ,,nudna lektura" brzmi tak jakby? to traktowa?a jako przymus i jakby? nie interesowa?a si? tym co lubi robi? dane zwierz?, czym je karmi?, jak zapobiega? chorobom itd. :?
Mysza. napisał/a:
taks rednio raz na 2 dni

E, raz na dwa dni robi? kupk???? Czy co? :P
Co do tematu:
Ostatnio nie wiem czy mnie si? zdaje czy mo?e tak si? sta?o ale zauwa?y?am, ?e fascynacja myszkami nieco ucich?a. Przynajmniej na mie?cie albo gdy gdzie? jestem poza miastem to nie s?ysz? od co drugiego bachora, ?e chce gryzonia :D Co innego rasowe myszki ale ta facynacja wygl?da zupe?nie inaczej :) Bo rasowymi myszkami interesuj? si? ju? prawdziwi mi?o?nicy myszek, którzy nie chc? myszki od tak sobie. Tacy ludzie szukaj? w labo w zoologicznych.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Mysza. 
Mysi Bywalec
I love mice!!!



Imi?: Marta
Wiek: 29
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 168
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-03, 19:50   

Luis kochana znowu mnie ?le zrozumia?a? napisa?am ?e w??cza im sie produkcja kupków (czyli mnóstwo kupków na minute) a tak to robi? tylko pare a reszte w klatce i my?la?am ze to nudna lektura bo ja uwieliam czytac takie rzeczy tylko tak napisa?am bo tego duzo ;)
_________________
:m:): - Frania :* [*]
:m:): - Bia?a :* [*]
:m:): - Ma?a Czarna :* [*]
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-03, 22:18   

A spoczko :] Tak tylko napisa?am o tym, ?e dobrze jest si? interesowa? zwierzakiem jakiego zakupujemy :) to by?o do wszystkich raczej :P Bo po co kupowa? zwierz?, o którym nawet nie mamy ochoty czyta? ;) A z tymi kupkami teraz przeczyta?am i rzeczywi?cie :) Minka, któr? wstawi?a? pomi?dzy produkcj? kupek i dwoma dniami zmyli?a mnie, bo my?la?am, ?e raz robi? du?o, a teraz malutko :]
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Mysza. 
Mysi Bywalec
I love mice!!!



Imi?: Marta
Wiek: 29
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 168
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-04, 19:07   

hehehe :D ja co dziennie czytam myszy.net :D uwielbiam to serfuje po necie wpisuj?c zabawki dla myszy itp. :)
_________________
:m:): - Frania :* [*]
:m:): - Bia?a :* [*]
:m:): - Ma?a Czarna :* [*]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT