AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-23, 21:50
Moda na myszy
Autor Wiadomość
mija 
Gadu?a Myszaty
Tao Tao(*)



Imi?: Misia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 02 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Strzelce Op.
Wysłany: 2008-06-05, 15:51   
   Myszy: brak:(


Luis napisał/a:

Edukowa? tak u?wiadamia? nie koniecznie :) ka?dy cz?owiek jest inny je?eli znamy swoich rodziców/opiekunów i wiemy, ?e niby gadaj? ale jednak przyjm? dobrze zwierzaka, którego pragniemy to spokojnie mo?na kupi? bez ich wiedzy ( nikogo nie chc? demoralizowa?, tak po prostu jest,. sprawdzone nie tylko na mnie ;) ). Ale je?eli kto? na 10000000000% jest przeciwko, krzyczy i grozi ?e nie wiem u?pi, wyrzuci to nie ma co ryzykowa?. Trzeba to wyczu? i wiedzie? gdzie jest granica.

Tak takim przyk?adem jestem na przyk?ad ja chomik pojawi? si? bez wiedzy mojej mamy i najpierw kaza?a mi go odda? ale pó?niej go tak pokocha?a ?e si? od jego klatki oderwa? nie mog?a :smile:






Luis napisał/a:
Mysza. napisa?/a:
zapadam w nudn? lektur? czytania ksi??ek i stron internetowych

Dlaczego nudn?? Ja przed zakupem z ch?ci? czytam informacj? o zwierzaku aby wiedzie? jak najwi?cej ( chocia? zazwyczaj gdy chc? co? kupi? ?yj?cego to interesuj? si? tym od dawna i ,,co nie co" wiem :) Ale ?eby sobie przypomnie? to z ch?ci? czytam :P ). S?owo ,,nudna lektura" brzmi tak jakby? to traktowa?a jako przymus i jakby? nie interesowa?a si? tym co lubi robi? dane zwierz?, czym je karmi?, jak zapobiega? chorobom itd. :?




No tak jak ja teraz na przyk?ad czytam pog??biam swoj? wiedz? na ich temat i jak b?d? ju? gotowa to sprawi? sobie myszki :wink:





Mysza. napisał/a:
hehehe :D ja co dziennie czytam myszy.net :D uwielbiam to serfuje po necie wpisuj?c zabawki dla myszy itp. :)


No ja mam podobnie tylko nie codziennie a prawie codziennie(prawie robi wiiieeeeeeeeelk? ró?nic? :razz: )I jak tylko nadarzy si? okazja wej?cia na kompa odrazu myszy.info i sklepy zoologiczne a i jeszcze czasami myszy.net




A swoj? drog? jak zainteresowa?am si? myszkami to mojej kole?ance co? tam powiedzia?am ?e myszki mi sie podobaj? czy co? takiego a ona od razu "A fee myszy - okropno??"
Oczywi?cie zignorowa?am to ale po pewnym czasie jak dowiedzia?am si? ze wapienka np. VitaPolu s? szkodliwe to jej powiedzia?am bo ona te? ma gryzonie to ona:
"A id? spa?" lub "Nie wym?drzaj si? bo m?dra nie jeste?" itp.
Kurd? jak we mnie si? zagotowa?o ja tu chc? ?eby jej zwierzaki ?y?y w zdrowiu namawiaj?c j? do kupna produktów zdrowszych a nona mi tu wali takim tekstem :evil: :mad: No jak tak mo?na ja tu jej o moich zainteresowaniach a ona co?
A i ostatnio jej zainteresowanie wzros?o powiedzia?a mi ?e sobie kupi myszk? w zoologu najwy?ej jej zdechnie po 2 dniach i wcale si? tym nie przej??a. :sad:
A ja jej próbowa?am wybi? to z g?owy siekier? i chyba si? uda?o a ona tylko swoj? g?upi? min? zarzuci?a i powiedzia?a ?e myszy s? g?upie i ?ebym przy niej nie wymawia?a s?owa"mysz" :evil:
A przedwczoraj do mnie jak chcesz kupi? ci szczura na urodziny a ja jej na to "nie dzi?ki" sorry ale jak ja z ni? wytrzymuj??
Jezuu czy ze mn? jest co? nie tak ?e ja mówi? swojej"kole?ance" o swoich zainteresowaniach?
_________________

[url=http://pavic.co.cc/zwierz/2922][img]
 
 
Doma 
Mysi Rozmówca
Doma



Imi?: Dominika
Wiek: 28
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 209
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-06-07, 19:19   
   Myszy: Chi Chi i Mimi


Ja w swojej klasie wprowadzi?am 2 osobow? mod? na myszy xD

Mnie jako? tak trafi?o na wakacje ?e musz? mie? myszki i przez 3 mies. si? edukowa?am i dopiero mych? kupi?am :0

A swoj? drog? to zwierz?t na urodziny si? nie kupuje bo trzeba samemu zobaczy? zwierzaka itd. :)
 
 
 
Mysza. 
Mysi Bywalec
I love mice!!!



Imi?: Marta
Wiek: 29
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 168
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-09, 16:44   

juz to wys?a?am w innym temacie ale moze tu tez sie przyda wrazie czego prosze modów lub adminów o usuni?cie tego
Ustawa o ochronie zwierz?t
z dnia 21 sierpnia 1997 r.

ART. 1. 1. Zwierz?, jako istota ?yj?ca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzecz?. Cz?owiek jest mu winien poszanowanie, ochron? i opiek?.

ART. 5. Ka?de zwierz? wymaga humanitarnego traktowania.

ART. 6. 1. Nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierz?t oraz zn?canie si? nad nimi jest zabronione.

ART. 6. 2. Przez zn?canie si? nad zwierz?tami nale?y rozumie? zadawanie albo ?wiadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpie?, a w szczególno?ci:
1) umy?lne zranienie lub okaleczenie zwierz?cia, nie stanowi?ce dozwolonego prawem zabiegu lub do?wiadczenia na zwierz?ciu,
2) do?wiadczenia na zwierz?tach powoduj?ce cierpienie, przeprowadzone z naruszeniem przepisów ustawy,
3) umy?lne u?ywanie do pracy lub w celach sportowych albo rozrywkowych zwierz?t chorych, w tym rannych lub kulawych, albo zmuszanie ich do czynno?ci mog?cych spowodowa? ból,
4) bicie zwierz?t przedmiotami twardymi i ostrymi lub zaopatrzonymi w urz?dzenia obliczone na sprawianie specjalnego bólu, bicie po g?owie, dolnej cz??ci brzucha, dolnych cz??ciach ko?czyn,
[...]
7) u?ywanie uprz??y, p?t, stela?y, wi?zów lub innych urz?dze? zmuszaj?cych zwierz? do przebywania w nienaturalnej pozycji, powoduj?cych zb?dny ból, uszkodzenia cia?a albo ?mier?,
8 ) dokonywanie na zwierz?tach zabiegów i operacji chirurgicznych przez osoby nie posiadaj?ce wymaganych uprawnie? b?d? niezgodnie z zasadami sztuki lekarsko-weterynaryjnej, bez zachowania koniecznej ostro?no?ci i ogl?dno?ci oraz w sposób sprawiaj?cy ból, któremu mo?na by?o zapobiec,
9) z?o?liwe straszenie lub dra?nienie zwierz?t,
10) utrzymywanie zwierz?t w niew?a?ciwych warunkach bytowania, w tym utrzymywanie ich w stanie ra??cego niechlujstwa oraz w pomieszczeniach albo klatkach uniemo?liwiaj?cych im zachowanie naturalnej pozycji,
11) porzucanie zwierz?cia, a w szczególno?ci psa lub kota, przez w?a?ciciela b?d? przez inn? osob?, pod której opiek? zwierz? pozostaje,
12) stosowanie okrutnych metod w chowie i hodowli zwierz?t,
[...]

ART. 7. 1. Zwierz?, które jest ra??co zaniedbywane lub okrutnie traktowane, mo?e by? odebrane, czasowo lub na sta?e, w?a?cicielowi{ }b?d? innej utrzymuj?cej je osobie, na podstawie decyzji wójta (burmistrza, prezydenta miasta) podj?tej z urz?du lub na wniosek organu Policji, lekarza weterynarii albo inspektora Towarzystwa Opieki nad Zwierz?tami w Polsce lub upowa?nionego przedstawiciela innej organizacji spo?ecznej o podobnym statutowym celu dzia?ania i przekazane do schroniska dla zwierz?t albo pod opiek? innej osoby lub instytucji.

ART. 9. 1. Kto utrzymuje zwierz? domowe, ma obowi?zek zapewni? mu pomieszczenie chroni?ce je przed zimnem, upa?ami i opadami atmosferycznymi, z dost?pem do ?wiat?a dziennego, umo?liwiaj?ce swobodn? zmian? pozycji cia?a, odpowiedni? karm? i sta?y dost?p do wody.

ART. 24. 1. Transport zwierz?t odbywa si? ?rodkami do tego celu przystosowanymi i jest prowadzony w odpowiednich warunkach, a w szczególno?ci:
[...]
3) ?rodki transportu zwierz?t powinny spe?nia? warunki utrzymania odpowiedniej temperatury, wentylacji, przestrzeni oraz naturalnej pozycji,
4) w trakcie d?u?szego transportu zwierz?ta musz? mie? zapewnion? odpowiednio cz?sto wod? i karm? oraz odpoczynek,
5) zwierz?tom chorym lub rannym zapewnia si? niezw?ocznie pomoc weterynaryjn?,
6) zwierz?ta wwo?one do kraju oraz wywo?one za granic? musz? by? wiezione najkrótsz? drog? i bez zb?dnych postojów, a ich odprawa graniczna odbywa si? poza kolejno?ci?.

ART. 24. 2. Zabrania si?:
1) transportu zwierz?t w okresie oko?oporodowym oraz m?odych zwierz?t oddzielonych od matek, niezdolnych do przyjmowania sta?ych pokarmów,
[...]

ART. 25. Prowadz?cy pojazd mechaniczny, który potr?ci? zwierz?, obowi?zany jest, w miar? mo?liwo?ci, do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia jednej ze s?u?b, o których mowa w art. 33 ust. 3.

ART. 27. 1. Zabiegi lekarsko-weterynaryjne na zwierz?tach s? dopuszczalne dla ratowania ich ?ycia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji i mog? by? przeprowadzane wy??cznie przez osoby uprawnione.

ART. 33. 1. U?miercanie zwierz?t mo?e by? uzasadnione wy??cznie:
1) potrzeb? gospodarcz?,
2) wzgl?dami humanitarnymi,
3) konieczno?ci? sanitarn?,
4) nadmiern? agresywno?ci?, powoduj?c? bezpo?rednie zagro?enie dla zdrowia lub ?ycia ludzkiego,
5) potrzebami nauki [...].

ART. 33. 3. W przypadku konieczno?ci bezzw?ocznego u?miercenia, w celu zako?czenia cierpie? zwierz?cia, potrzeb? jego u?miercenia stwierdza lekarz weterynarii, inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierz?tami w Polsce lub innej organizacji o podobnym statutowym celu dzia?ania, funkcjonariusz Policji, stra?y miejskiej lub gminnej, Stra?y Granicznej, pracownik S?u?by Le?nej lub S?u?by Parków Narodowych, stra?nik Pa?stwowej Stra?y ?owieckiej, stra?nik ?owiecki lub stra?nik Pa?stwowej Stra?y Rybackiej.

ART. 34. 4. Zabrania si?:
1) u?miercania zwierz?t w okresie oko?oporodowym, z wyj?tkiem potrzeb bada? naukowych,
2) u?miercania zwierz?t kr?gowych przy udziale dzieci lub w ich obecno?ci,
3) wytrzewiania (patroszenia), oparzania, zdejmowania skóry, w?dzenia i oddzielania cz??ci zwierz?t sta?ocieplnych, przed ustaniem odruchów oddechowych i mi??niowych.

ART. 35. 1. Kto zabija zwierz? z naruszeniem przepisów [...] albo zn?ca si? nad nim [...], podlega karze pozbawienia wolno?ci do roku, ograniczenia wolno?ci albo grzywny.

ART. 35. 2. Je?eli sprawca czynu okre?lonego w ust. 1 dzia?a ze szczególnym okrucie?stwem, podlega karze pozbawienia wolno?ci do lat 2, ograniczenia wolno?ci albo grzywny.
_________________
:m:): - Frania :* [*]
:m:): - Bia?a :* [*]
:m:): - Ma?a Czarna :* [*]
 
 
 
ryc 
M?ody Myszaty


Imi?: Maurycy
Wiek: 26
Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 18
Skąd: Góra Kalwaria
Wysłany: 2008-06-09, 22:48   
   Myszy: Preeti (ORANGE BLOSSOM), Krysia (XEO), Zo?ka (ZAFIRA), Hania (HAWANA)


Mój kolega ma 3 myszy które chcia? mie? chyba miesi?c temu (dosta? je na dzie? dziecka). Oczywi?cie powiedzia?em mu prawie wszystko o myszach. S? to samce bardzo m?ode chyba rodze?stwo, cz?sto do niego przychodz? ?eby powiedziedzie? mu co? powiedzie? o tych gryzoniach
 
 
 
Kamila_:) 
Mysi Rozmówca



Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 294
Skąd: ta pewno???
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-10, 13:24   
   Myszy: Liliowa Chmurka, Xola, A nie mówi?am


U nas w sali z Przyry "hodowali" myszy, czyli:
wszystkie myszy razem (samce, samiczki, m?ode), malutkie akwarium po rybkach i... samiczka przy ka?dej rui rodzi?a. A w?a?ciwie smiczki... Jeden z samców pozagryza? dwa inne, i teraz myszek narazie nie ma w szkole :?
 
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-06-10, 13:40   
   Myszy: obecnie brak


ryc napisał/a:
Oczywi?cie powiedzia?em mu prawie wszystko o myszach. S? to samce bardzo m?ode chyba rodze?stwo, cz?sto do niego przychodz? ?eby powiedziedzie? mu co? powiedzie? o tych gryzoniach

Brawo! To bardzo ?adnie z Twojej strony, ?e pomagasz koledze:zachowujesz si? naprawd? odpowiedzialnie. :smile:
_________________
Mus to mus!
 
 
mija 
Gadu?a Myszaty
Tao Tao(*)



Imi?: Misia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 02 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Strzelce Op.
Wysłany: 2008-06-11, 15:28   
   Myszy: brak:(


ryc, tak twoje zachowanie jest super tez bym chcia?a takiego kolege nie to co z moja kole?ank? kurcze nic sobie o zwierzakach nie da powiedzie? bo ona wie lepiej:/ :?
_________________

[url=http://pavic.co.cc/zwierz/2922][img]
 
 
mysz.pl
Szara myszka



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-06-11, 17:18   

moim zdaniem chora jest moda na zwierz?ta :m:
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2008-08-02, 13:46   

Jak mo?na w ogóle my?le? ?e myszy gryz? To najs?odsze i najwspanialsze stworzonka na ziemi :shock:
_________________
Charlie [*]
Daisy[*]
Mimi [*]
Fizia [*]
Pusia [*]
Czesia [*]
Vanilla[*]
Gabry?[*]
 
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-08-02, 14:57   
   Myszy: obecnie brak


Co nie zmienia faktu, ?e s? gryzoniami i gry?? musz? :wink: . Ale sympatyczne skubni?cie z?bkami jest nawet przyjemne - moje myszki-samiczki tak si? ze mn? witaj?.
_________________
Mus to mus!
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2008-08-02, 19:10   

Oczywi?cie pisze o my?leniu ?e gryz? z agresji do krwi Ja mam tak? kole?ank? która mia?a 2 chomiki i królika z tym ?e co? chyba ich zabardzo nie pilnowa? jeden Chomik zwia? jej z domu w kuli ( niewiem jak to mo?liwe, pewnie biedak sie zaklinowa?...i jego trup le?y gdzie? za szaf? :sad: ) a królik przegryz? kable i zwia?, kolejny chomik przegryz? metalowe kraty (s?abe musia?y by by?...)i te? zwia? :shock: I ona jest ?wi?cie przekonana Ze myszy to takie ma?e bezmózkie stwo?enia co zagryzaj? swoich w?a?cicieli(moja mysz mnie nawet nigdy nie dziobn??a)robi? na r?ce kuby i sikaj?. ponadto stwierdzi?a ?e ten granulat dla Gryzoni (który jest w ka?dej karmie)to ich gówna... :roll: :m:/:
 
 
 
aubrey 
M?ody Myszaty


Imi?: Moni
Wiek: 36
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 43
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-08-03, 14:04   
   Myszy: Fruzia, Kundzia, Andzia, Mysza i Myszol


Tak to ju? jest gdy ludzie robi? co? bez wi?kszego zastanowienia. W tedy wychodzi u nich "s?omiany zapa?" i szybko zaczyna im sie nudzi? nowe hobby. Osobi?cie od paru lat zajmuj? sie hodowl? owadów. To jest moja pasja i z tym wi??e moj? przysz?o??. I nawet w tym w?tku widz? tendencje do tzw "mody" na straszyki. Jakby nie by?o, to te? zwierz?ta. Ludzie jednak stawiaj? je sobie w jakim? okropnym pojemniczku nie dostarczaj?c im pokarmu( cz?sto nawet nie wiedz? co sie daje do wcinanie owadom). Nie zapewniaj? im wilgoci, nie sprz?taj?. Ka?de zwierze potrzebuje opieki i o tym trzeba pami?ta?.
A tak w ogóle to moje myszki s? zdrowe, moja mamu?ka powoli przestaje karmi? m?ode. Za dwa dni male?stwa zostan? rozdzielone i pow?druj? na Uniwersytet Zielonogórski jako moje pupilki na biurko przy którym pracuj?. W pa?dzierniku dwie z nich zostan? wytypowane do bada? behawioralnych dla studentów :smile: :smile: ?ycz? mi?ego pisania:)
_________________
Ci??ka praca:(
 
 
 
dziubek1993 
Mysi Bywalec
Ochroniarz z PASJ?


Imi?: Kamil
Wiek: 31
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 133
Skąd: ten d?em?
Wysłany: 2008-08-13, 07:55   
   Myszy: Szczur: Slayer


podobny ja mam przyklad gdzie osoba A. Kupila sobie Psa na urodziny.
Po Jakims Czasie piesek jej pogryzl spodnie i sie mnie pyta czy znam kogos kto by chcial pieska.
Ja do A mowie Kupilas psa bo ci sie podobal ? wiesz ile mi pies zniszczyl...
(musialem remont robic po drzwi zjadl oraz sciany pogryzl...)
nawet nie wpadlem na to ze sa schroniska Kocham swego psa nigdy bym go nie odal.
NIE kupuje sie Zwierzat dlatego ze sie podobaja albo ze ma sie kaprys. nie rozumiem takim ludzi...

a co do osoby A odala psa do schroniska...
_________________
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-08-13, 12:17   

Straszne! Bardzo niedojrza?e, dziwie si? zawsze wtedy gdzie s? rodzice?! No ale có?, brak wyobra?ni i pewne zachowania/nawyki ( nie zawsze dobre ) musz? sk?d? si? narodzi?, a to nast?puje z najbli?szego otoczenia czyli RODZINA. Tragedia :(
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Posse 
Mysi Rozmówca
poka? ?okcia



Wiek: 28
Dołączyła: 29 Wrz 2007
Posty: 275
Skąd: K-G
Wysłany: 2008-08-13, 13:54   
   Myszy: Zanus <3 Szanta (*),Tequil (*)


U mnie by?o na odwrót,tylko ?e z królikiem w roli g?ównej.
Silver po?ar? mi jedn? z naj?adniejszych bluzek i spodnie.Mama powiedzia?a,?e odda tego królika na pasztet(a ja tego nie chcia?am),je?li co? jeszcze ze?re.Oczytwi?cie zostawi?am króliczka samego na 5 sekund,wracam a tu ju? kawa?ek pufy kaput.Dobrze,?e ju? przed puf? jej troch? przesz?o,bo zosta?y by mi tylko kot i myszy.
_________________
Letz go?.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT