AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto wykupowa? myszy z zoologow
Autor Wiadomość
Bella_Mysia 
Mysi Bywalec
Myszki RLZ :))



Imi?: Justa
Dołączyła: 04 Mar 2008
Posty: 125
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
  Wysłany: 2008-03-05, 17:18   Czy warto wykupowa? myszy z zoologów
   Myszy: Dollfie, która goni w?asny ogon.


Czy warta?o by zrobi? co? w rodzaju "Schroniska" dla myszków? Kupowa? te myszki z zoologów, w których s? zaniedbywane i chore? Narazie chodzi mi o takie "mini"... Czy mog?a bym takie prowadzi?? Có?, mam miejsce... Co o tym s?dzicie???
Ostatnio zmieniony przez kat 2008-03-16, 21:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Satin 
M?ody Myszaty



Imi?: Sara
Wiek: 30
Dołączyła: 03 Mar 2008
Posty: 41
Skąd: okolice Wroc?awia
Wysłany: 2008-03-05, 17:31   
   Myszy: obecnie brak


S? ju? plany za?o?enia SPM (Stowarzyszenia Pomocy Myszom). Mo?e warto by?oby jakby? przy??czy?a si? tam? Idea przecie? jest wspólna :D
http://www.myszy.info/vie...?t=2082&start=0 - temat na forum
_________________
w oczekiwaniu na myszy... ;)
 
 
 
Bella_Mysia 
Mysi Bywalec
Myszki RLZ :))



Imi?: Justa
Dołączyła: 04 Mar 2008
Posty: 125
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-05, 18:21   
   Myszy: Dollfie, która goni w?asny ogon.


Satin napisał/a:
S? ju? plany za?o?enia SPM (Stowarzyszenia Pomocy Myszom). Mo?e warto by?oby jakby? przy??czy?a si? tam? Idea przecie? jest wspólna :D
http://www.myszy.info/vie...?t=2082&start=0 - temat na forum


Wiem o tym, jestem za ale mi chodzi o MINI. Czyli np. 2-3 myszki do jednej klatki, tam chodz? z nimi do weterynarza itp. gdy ju? znajd? domy - bior? nast?pne.. Wy macie na my?li u?wiadomi? ludziom, ?e mysz to nie tylko pokarm dla w??y... A ja chc? powoli ratowa? niektóre myszki. Je?eli ?le Ci? zrozumia?am to przepraszam, i ju? si? wpisuj? do Twojej organizacji :) . Po prostu im wi?cej takich "zak?adów", tym o myszkach b?dzie "g?o?niej" i ?atwiej b?dzie znale?? jak?? myszk? dla siebie.
 
 
 
Satin 
M?ody Myszaty



Imi?: Sara
Wiek: 30
Dołączyła: 03 Mar 2008
Posty: 41
Skąd: okolice Wroc?awia
Wysłany: 2008-03-05, 18:29   
   Myszy: obecnie brak


Oczywi?cie nie chodzi?o mi o to ?eby Ci? zrazi?, bo ka?da pomoc si? przyda :wink: Chc? Ci? tylko poprawi?, bo SPM nie by?o moim pomys?em.
_________________
w oczekiwaniu na myszy... ;)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-03-07, 09:46   

Bella_Mysia napisał/a:
Kupowa? te myszki z zoologów, w których s? zaniedbywane i chore?

To nic nie da. Na miejsce tych myszek pojawi? si? kolejne...
Jak widzisz w zoologu zwi?rz?ta w z?ym stanie sk??daj skarde do TOZu, lub chocia? sama zwró? uwag? ob?udze.
Gdyby w zoologicznych du?o osób zwróci?o na to uwag? to jest wi?ksza szansa ?e cos z tym zrobi? ni? takie wykupywanie.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-07, 09:59   

Prawda. Tak samo jest z terrarystami. Gdy nam szkoda myszek to nic nie da wykupienie ich. To tylko ucieszy hodowc?, ?e ma branie na karmówk?, nie wa?ne kto kupuje.
Zgadzam si? z Emielci? w 100%. Trzeba zwraca? uwag?, a gdy to nie poskutkuje to trzeba zg?osi? to w odpowiednie miejsce. Mo?e wtedy zoologiczne sklepy zaczn? bra? swoich klientów na powa?nie i poprawia? swoje ,,b??dy" po ka?dym zwróceniu uwagi.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-03-08, 13:06   

Ja osobi?cie zawsze zwracam uwag? (mimo ?e troch? si? wstydze, to jednak si? przemog?), gdy widz? jakie? pogryzione zwierze (cz??ciej ma to miejsce u chomików niz u myszek), albo gdy nie maj? wody bo np. zasypa?y misk? albo poidlo puste, albo gdy widz? ewidentnie chore zwierze.
Czasami obs?uga tego poprostu nie zauwa?y?a i po zwroceniu uwagi reaguj?.
Czasami tylko wzrusz? ramionami olewaj?c uwag?... no ale wtedy mo?na zg?osi? do TOZu. My?l? te?, ?e im wi?cej osób z?o?y skarg? do TOZu na dany zoolog, tym wi?ksza szansa na interwencje. Tak wi?c nie patrzcie w milczeniu tylko dzia?ajcie :)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-08-29, 14:02   

blackberry napisał/a:
dwóch samiczek (jednak si? zdecydowa?am na kundelki albo labo).

tylko prosze nie kupuj ich w zoologu...
poczytaj ogloszenia moze ktos oddaje myszki albo maluchy bo dostal myszke z niespodzianka z zoologa itp
napisz swoje ogloszenie ze przygarniesz...

chyba wystarczajaco duzo bylo napisane o problemach (ciezarne samice, nie ta p?e?, choroby, dzikosc, zla kondycja itp) z myszkami z zoologa, i nie chcesz napedzadz sklepom popytu, aby ten proceder trwal?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-08-29, 17:47   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Jeszcze jedno co do rasowych sklepach zoologicznych czyli pseudorasowych, kundelkach, mieszankach, myszach z pseudohodowli.

We Wroc?awiu takie myszy by?y w sklepie po 20 z? wystawione. W warunkach jak ka?de, rozmna?ane nie wiadomo jak, bez rodowodu, bez znanego pochodzenia, bez udokumentowanej daty urodzenia, z mo?liwo?ci? kupienia takiej w ci??y, lub nie tej p?ci, bez uznania przez PMC, bez mozliwo?ci wystawiania na wystawach.

To ja sie pytam: skoro od hodowcy mo?na kupi? spokojnie za 20 z? jak?? a czasem i taniej to po co kupowa? z zoologa?

Tyle na ten temat, sorki za offtop troszk?.
_________________
 
 
 
Black Berry
Mysi Bywalec



Wiek: 32
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 169
Wysłany: 2008-08-29, 19:42   

szuka?am
kupi?am
A w zoologu to dlatego,ze a? mi si? serce kraja?o jak facet pokaza? r?k? na dwie samiczki chowaj?ce si? w koncie i mówi - "te prosze,taki najwi?ksze,jakby t?uste nie?Hehehe to si? Miki na?re"
No nie mog?am na to patrze? i mówi? mu,?e przepraszam ale to s? moje myszki i ja by?am pierwsza...
A on na to "to ja jednak poprosz? pude?ko czego?tam (jaki? pasikoników czy czego? tam"
Mia?am satysfakcj? ?e je uratowa?am,poza tym dobrze je poogl?da?am jak ju? ten myszobujca wyszed?.
Na pewno ?adna nie jest w ci??y.
PS.Jakby chcia? dwa samczyki to owszem,te? bym wzi??a.
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-08-29, 22:29   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


W zoologu to dlatego ?e wcze?niej tak postanowi?a?. Ciesz? si? ?e masz swoje wymarzone zwierzaki. A mychole pewnie ciesz? si? jeszcze bardziej :D

Tekst powy?ej dotyczy? szukania rasówek bez rodowodu po zoologikach, a nie faktu kupna innych zwierz?t (o tym by?o pe?no tematów jakie to ma wady i zalety). To tak, ?eby? nie bra?a tego do siebie.

Przed zawitaniem u mnie myszy pojecha?am po klatk? no i mnie trafi?o.. zauroczenie. :D Zobaczy?am pche?ki, Lun? i Len?. Luna be?owa z bia?a plama na g?owie, Lena czarna z kremowym brzuszkiem. No i te? wróci?y ze mn? do domu. ;) Tak to ju? czasami bywa. Potem do??czy?a do nich HONEY BUNNY Klan Myszkiewiczów (moja pierwsza rasówka) i AVENSIS Baba Hatim (matka miotu A). Ale prekursorkami by?y te dwie ma?e pche?ki.. ?y?y niespe?na rok.. Na zdj?ciu znalazlam Lun?.


Ale teraz b?d?c m?drzejsza o par? do?wiadcze? szukaj?c jakiegokolwiek zwierza, bra?abym go od kogo? kto w domu dochowa? si? male?stw..

Ojej i znów si? wtr?cam w czyj? temat :( Psieprasiam.

?ycz? rado?ci z male?stw i niech si? zdrowo chowaj?. ;)
_________________
 
 
 
Black Berry
Mysi Bywalec



Wiek: 32
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 169
Wysłany: 2008-08-29, 22:38   

Cytat:
W zoologu to dlatego ?e wcze?niej tak postanowi?a?.

Mo?e i tak ale jakby nie to ?e natrafi?am na myszobujc?,i jakbym potem nie znalaz?a myszek które by mi przypad?y do gustu to bym czeka?a na jakie? rasowe samiczki (mam czas ;) )
Poza tym sukces,myszy ju? podchodz? do mnie jak s? w klatce a nie uciekaj? w najdalszy kont :]
A Emcia nawet ju? wesz?a mi na r?k?.
Z innej paczki,mog?am sfilmowa? jak Iris chcia?a zataszczy? misk? do domku xD
To wygl?da?o bosko,jakby kto? chcia? przecisn?? arbuza przez dziurk? od klucza ...
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-08-29, 22:52   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Wstaw fotki :D
_________________
 
 
 
Black Berry
Mysi Bywalec



Wiek: 32
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 169
Wysłany: 2008-08-29, 23:09   

Nast?pnym razem jak b?dzie co? takiego robi?a,albo b?dzie szuka? pod wiórkami ko?owrotka (jak go zabieram to przekopuje ca?? klatk? :grin: ) to na pewno zrobi? fotki.
A fotki myszek na r?ce zrobi? jutro bo dzi? ju? nic nie wyjdzie,z reszt? mychy ?pi? ;)
 
 
mouselover 
Mysi Bywalec


Wiek: 28
Dołączyła: 01 Kwi 2008
Posty: 104
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2008-08-30, 15:34   

Emielcia napisał/a:
blackberry napisa?/a:
dwóch samiczek (jednak si? zdecydowa?am na kundelki albo labo).

tylko prosze nie kupuj ich w zoologu...

Ja dosta?am 2 ''samiczki'' (samce) z zoologa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT