AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Mamka dla m?odych
Autor Wiadomość
Prynt 
M?ody Myszaty


Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 19
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2008-03-10, 12:36   Mamka dla m?odych

Witam serdecznie.

Pisz? w takiej sprawie: moja mysz urodzi?a maluchy ale niestety je zjad?a. Wszystko wskazuje na to, ?e by?y chore, cho? oczywi?cie pewno?ci nie mam. No i teraz sprawa wygl?da tak: druga samica urodzi?a dok?adnie tydzie? pó?niej „swoje” m?ode i niezbyt si? nimi zajmuje. W?a?ciwie to w ogóle si? nimi nie zajmuje. Za to ta pierwsza zajmuje si? tymi nowymi maluchami ca?y czas i tu pojawia si? pytanie – czy ona po tygodniu od urodzenia poprzednich myszy ma jeszcze pokarm? Co prawda m?ode „ci?gn?” od niej, ale prawd? mówi?c nie wiem czy robi? to instynktownie bo s? g?odne, czy jednak faktycznie s? w stanie w ten sposób si? naje???

Dzi?kuj? i pozdrawiam. :)

(przepraszam, je?li dubluj? temat, ale dok?adnie takiego pytania znale?? mi si? nie uda?o)
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-08-31, 21:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-10, 14:35   

Mo?e mie? jeszcze pokarm lub mo?e mie? znów pokarm. U samic nawet nie maj?cych m?odych uaktywnia si? laktacja poprzez pobudzanie sutków przez ss?ce j? m?ode np. innej samicy. ( Podobno wszystkie ssaki maj? taki mechanizm, nawet ludzie ;) ) Gdyby? do??czy? do karmi?cej samicy drug?,która nigdy nie mia?a m?odych to u niej równie? po jakim? czasie w??czy?aby si? ten mechanizm i mia?aby mleko i karmi?a maluchy. My?l? jednak,?e ta samica ma jeszcze mleko,którym karmi?aby swoje m?ode.
 
 
 
Prynt 
M?ody Myszaty


Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 19
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2008-03-10, 14:47   

Oooo, to super. :)

Mysza napisał/a:
U samic nawet nie maj?cych m?odych uaktywnia si? laktacja poprzez pobudzanie sutków przez ss?ce j? m?ode np. innej samicy. ( Podobno wszystkie ssaki maj? taki mechanizm, nawet ludzie ;) )


:shock:

Tyle bzdur mi wciskali do g?owy w podstawówce i liceum, a o takich ciekawych rzeczach s?owem nikt nie wspomnia?. :?
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-10, 14:54   

Cytat:
Tyle bzdur mi wciskali do g?owy w podstawówce i liceum, a o takich ciekawych rzeczach s?owem nikt nie wspomnia?. :?

Tak,ja te? ubolewam nad tym,?e w szko?ach ucz? rzeczy zupe?nie nieprzydatnych, a tych najciekawszych cz?owiek dowiaduje si? sam grzebi?c gdzie? w necie albo po prostu na w?asnym do?wiadczeniu ;)
O tej laktacji (akurat u ludzi) dowiedzia?am si? od bratowej, która by?a w ci??y i gdzie? wyczyta?a :lol: Potem jaki? hodowca mi wspomnia? o tym mechanizmie u myszy,a? kiedy? zaeksperymentowa?am, maj?c du?y miot i do?? szczup?? mamusi? :) To juz dawno bylo :P
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-10, 15:52   

hehe spoko xD Mysza oczywi?cie wszystko pi?knie cacy napisa?a przede mn? xD Ale to dobrze ;)
Prynt napisał/a:
ale niestety je zjad?a

A nie zastanawiasz si? czemu to zrobi?a? By?y chore to racjonalne podej?cie do sprawy ale czemu? Dopu?ci?a? myszk? z zoologicznego do rozmna?ania, kupi?a? zap?odnion? w zoologu czy jak?
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Prynt 
M?ody Myszaty


Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 19
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2008-03-10, 16:13   

Jestem facetem. 8) (wyobra?asz sobie kobiet? o nicku Prynt? :grin: )

No w?a?nie nie wiem - jakie? 4 miesi?ce temu ta sama mysz mia?a m?ode z tym samym samcem i odchowa?a je bez problemu. By?y takie ?adne i ?ywotne, ?e ludzie si? o nie prawie bili. :wink: Nic si? w tym czasie w ich otoczeniu nie zmieni?o.

My?la?em, ?e mo?e na g?ow? dosta?a :razz: , ale teraz opiekuje si? nieswoimi maluchami, wi?c wszystko wskazuje na to, ?e niestety co? by?o z poprzednim miotem nie w porz?dku. Mo?e dozna?a jakiego? fizycznego uszkodzenia uk?adu rozrodczego przy ostatnim porodzie i ju? nie mo?e mie? m?odych? Za stara raczej nie jest - ma oko?o 7-8 miesi?cy.

Do my?lenia daje te? liczebno?? miotu - poprzednio 7, teraz 4. A podobno drugi miot powinien by? najliczniejszy... (tak gdzie? wyczyta?em)
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-10, 17:22   

Cytat:
Jestem facetem. 8) (wyobra?asz sobie kobiet? o nicku Prynt? :grin: )

A wyobra?asz sobie kobiet? o nicku Luis? Sorry jestem kobiet? :D s? ró?ne nicki z reszt? Twój bardzo z m?skim mi si? nie kojarzy :mrgreen: widzia?am ró?ne nicki ;)
Prynt napisał/a:
co? by?o z poprzednim miotem nie w porz?dku.

no to nie trzeba by?o dopuszcza ponownie ale ale chyba nie wiedzia?e? o tym, szkoda. :/ Trzeba si? czasem dowiedzie? co? na temat przesz?o?ci myszki zanim narazi si? j? na rozmna?anie.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Prynt 
M?ody Myszaty


Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 19
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2008-03-10, 17:55   

Luis napisał/a:
A wyobra?asz sobie kobiet? o nicku Luis? Sorry jestem kobiet? :D s? ró?ne nicki z reszt? Twój bardzo z m?skim mi si? nie kojarzy :mrgreen: widzia?am ró?ne nicki ;)


1:0 dla Ciebie. :lol:

Cytat:
Trzeba si? czasem dowiedzie? co? na temat przesz?o?ci myszki zanim narazi si? j? na rozmna?anie.


Tak jak pisa?em - pierwszy jej miot by? wr?cz podr?cznikowym przyk?adem. ?adnych problemów, sama rado?? z ogl?dania tych ma?ych g?uptasów. :wink: A jasnowidzem nie jestem! (szkoda :razz: )
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2008-03-12, 09:38   

Moze w poprzednim miocie za bardzo denerwowa?as samice ? To dziwne.
Albo by?y chore albo samica byla tak zestresowana ze je zjad?a.
Cud ze nie zjad?a dzieci drugiej samicy. A samica napewno sie nimi opiekuje tylko nie jestes przy niej 24 na h i nie widzisz tego.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Prynt 
M?ody Myszaty


Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 19
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2008-03-12, 10:02   

Nie, w?a?nie specjalnie jeszcze nie bra?em jej na r?k?, nie puszcza?em g?o?no muzyki itp.

Ostatnio sporo ucz? si? do egzaminów, wi?c siedz? w domu 90% doby. No i szczerze mówi?c to co na ni? (now? mam?) patrz?, to w ci?gle w "kó?ku" biega. Chyba ma ADHD albo co? w tym stylu. :wink:

Nawet w nocy ca?y czas terkotanie tego ko?owrotka s?ycha?. :roll: Do m?odych wraca dos?ownie tylko wtedy gdy ?pi.
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-03-12, 11:36   

Prynt napisał/a:
No i szczerze mówi?c to co na ni? (now? mam?) patrz?, to w ci?gle w "kó?ku" biega. Chyba ma ADHD albo co? w tym stylu.

Ci??arnym i karmi?cym nie powinno si? dawa? ko?owrotka...
Maluchy czesto tak mocno si? zasysaj? do cycka, ze samica wychodzi z gniazda/domku z takim przyssanym maluchem, i jak wejdzie z nim na ko?owrotek - to taka "przeja?dzka" dla malucha mo?e okaza? si? ?miertelna.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Prynt 
M?ody Myszaty


Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 19
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2008-03-12, 11:59   

Moje myszy maj? bardzo du?o miejsca. Musia?aby go ci?gn?? dwa razy pod gór? i przej?? z nim dalej ponad pó? metra. Zrobi?em im wybieg na stole. :wink:

A dlaczego ci??arnym te? nie? Ci??a to nie choroba AFAIK. :razz:
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-12, 13:51   

Emielcia napisał/a:
Ci??arnym i karmi?cym nie powinno si? dawa? ko?owrotka...
Maluchy czesto tak mocno si? zasysaj? do cycka, ze samica wychodzi z gniazda/domku z takim przyssanym maluchem, i jak wejdzie z nim na ko?owrotek - to taka "przeja?dzka" dla malucha mo?e okaza? si? ?miertelna.

Istotnie powinno sie uwazac z zabawkami gdy samica ma mlode,ale takie przypadki nie zdazaja sie czesto ;)

Prynt napisał/a:
to co na ni? (now? mam?) patrz?, to w ci?gle w "kó?ku" biega

Mialam kiedys samice,ktora caly czas biegala w kolowrotku,a do mlodych szla tylko na karmienie :P
 
 
 
tyna 
Szara myszka


Imi?: Martyna
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 9
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-09-25, 10:50   Podlozenie mlodych innej samicy
   Myszy: Jerry,?atka,Lucky


Moja kumpela kupila 2 samiczki w zoologu.Niestety po 2 tyg okazalo sie ze obie sa w ciazy.Jedna urodzila w nd druga we wt.Widzimy ze jedna ,ktora urodzila we wtorek nie zajmuje sie zbytnio mlodymi ,a nawet wyciaga z gniazda i zjada.Druga opiekuje sie swietnie ma 7 tlustych klusek.Czy te 5 pozostalych myszek(miala 8 ) mozna jakos podrzucic samicy ktora dobrze sie opiekuje?
Ostatnio zmieniony przez tyna 2009-10-05, 16:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-09-25, 13:43   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Gdyby ich by?o ze dwie to tak, ale ona mo?e nie da? rady wykarmi? tylu kluch. Lepiej od?ó?cie klatk? z gorsz? mam? gdzie? w ciche miejsce i zostawcie j? w spokoju. Gniazda nie dotykajcie ew. jedzenie i woda gdzie? w k?t i tyle. Mo?e czuje ?e nie da rady tylu wychowa? albo by?y chore. Dajcie jej szans? jest m?odziutka na pewno. Ale przy takich ilo?ciach musi spróbowa?. Zdarza si? ?e wszystkie zje, no ale to tak ju? bywa.
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT