AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Kopanie w pod?o?u
Autor Wiadomość
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2012-10-04, 13:40   

Ja jeszcze dodam i? moje myszki przenosz? ko?owrotek i kokos :) widzia?am na w?asne oczy tylko raz jak ko?owrotek zmienia? miejsce, a kokos praktycznie codziennie ma inne miejsce w klatce.
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2012-10-04, 16:11   

EOT
Brightt napisał/a:
w jogurcie truskawkowym
nie dawaj myszorom jogurtów smakowych (tak naprawd? to chemia), zrobisz lepiej je?li dasz jogurt naturalny
Polecam dzia? o ?ywieniu i pozdrawiam :wink:
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-04, 16:18   

Do?ka napisał/a:
nie dawaj myszorom jogurtów smakowych
Mia?am w?a?nie krzycze?. :D

Polecam samodzielne przygotowanie takiego musli z p?atkami. Teraz o truskawki trudno, ale je?li ju? kusi Ci? na "jogurt truskawkowy" to sam myte wkrajaj bo sklepowe jogurty to masakra.

Ew. ze smakowych produktów, deserek waniliowy typu Danonki, ale te? nie nale?y przegina?, raczej sporadycznie jako smako?yk. Ja takie serki stosuje do podawania leków wy??cznie.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2012-10-05, 09:41   

t?usty ty?ek Myszaka te? si? kiedy? zaklinowa? w szczebelkach kratki do wspinania. ale wtedy by? pisk! w ko?cu jako? si? przecisn?? i zabra?am kratk?. no i zmieni?am karm? na mniej ziarna wi?cej warzyw. a Myszak przekopuje ca?? klatk? po ka?dej zmianie ?ció?ki, ma nawet ksywk? Myszak-Szalona Koparka
 
 
Brightt 
Mysi Bywalec
Pocz?tkuj?cy ;-)



Wiek: 36
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 102
Wysłany: 2012-10-05, 15:37   
   Myszy: Visna, Varia


Nie czyta?em wczoraj forum i da?em ten jogurt truskawkowy ;-) Dos?ownie tyle ile w zakr?tce si? zmie?ci?o i dorzuci?em do tego 2 p?atki ?niadaniowe i kilka ziarenek. Najpierw tylko w?cha?y i sz?y do drugiej miseczki, t? ca?kowicie ignoruj?c. Dzisiaj, gdy my?em miseczki, zauwa?y?em, ?e zosta?y tylko ziarenka ;-) P?atki i jogurt zjedzone ;p Ale spoko, od teraz b?d? dawa? naturalny skoro tak si? rzucacie na smakowe :)
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-05, 15:41   

Brightt napisał/a:
tak si? rzucacie na smakowe
Nie "my si?" tylko po prostu jest to dla myszy niezdrowe. Przecie? zrobisz jak uwa?asz. ;) To podobnie jak z ciastkami i czekolad? dla psów. Pewnie od razu na to nie umr?, ale dobrego wiele im to nie da i nie bez powodu mówi si?, ?e nie nale?y.
 
 
Brightt 
Mysi Bywalec
Pocz?tkuj?cy ;-)



Wiek: 36
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 102
Wysłany: 2012-10-05, 16:00   
   Myszy: Visna, Varia


Spoko, spoko ;-)
 
 
ArolinaK 
Mysi Rozmówca



Imi?: Kasia
Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 291
Wysłany: 2012-10-05, 20:26   

AgAp napisał/a:
zmieni?am karm? na mniej ziarna wi?cej warzyw.

Wydaje mi si?, ?e ziarna zbó? nie odpowiadaj? za tycie myszki, ale (m.in.) zawarte w karmie czarny s?onecznik i ?ó?ta kukurydza. Ale to tak na marginesie, mo?e si? myl?. Je?li poskutkowa?o odchudzeniem oty?ej myszki, to sorki za czepianie si? s?ówek, ale sama si? ostatnio zastanawia?am nad tym, czy nadmiar ziaren w karmie mo?e spowodowa? tycie :wink: . Póki co jestem zdania, ?e nie :wink: .
 
 
laciata 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 2 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2012-10-06, 00:02   

Raczej nie mo?e, a przynajmniej nie powinien by? g?ówn? przyczyn?, odnios? si? tu do koni, dla których owies na przyk?ad jest pasz? energetyczn?, na przybranie m.c. podaje si? pasze obj?to?ciowe jak np siano wi?c chyba podobnie jest u myszek...chyba bardziej na nadmiar cia?ka wp?ywaj? tu pyszne smako?yki, które im podajemy;P orzechy, nasiona ro?lin, które s? zawarte w karmie w?a?nie takie jak s?onecznik czy groch;)
_________________
Marzenia si? spe?niaj?, kiedy si? o nich zapomina...
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2012-10-06, 20:30   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Z tego co wiem, jak robi?am mieszank?, to owies, pszenica i j?czmie? to podstawa mysiego pokarmu.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-10-09, 09:41   

Myszy powinny je?? ziarana to podstawa ich ?ywienia je?eli chodzi o tycie to bardziej mo?e te ziarna oleiste zminimalizowa? jak s?onecznik dynia itp. chocia? powinny si? w diecie myszy znajdowa? .
_________________
InfinitY ..
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-10-09, 11:04   

Niektóre myszy po prostu maj? tendencj? do tycia i nawet zmiana pokarmu na super light ma?o pomo?e.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Serek 
Starszy Myszaty
mi?o?nik gryzoni:)



Imi?: Grzesiek
Wiek: 39
Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 60
Skąd: Warszawa/Mokotów
Wysłany: 2012-10-10, 09:26   
   Myszy: Myszak i Mysior


No w?a?nie, od ca?kiem niedawna moje gryzonie te? zacz??y podkopywa? wiele miejsc swojej klatki. Za ko?owrotkiem jak?? kopalni? otwar?y sobie, za domkiem, a teraz jeszcze wywracaj? jedn? miseczk? na ziarenka i pod ni? te? jak?? ha?d? zmajstrowa?y.

Ju? nawet da?em sobie spokój z poprawianiem tej miseczki, bo co ustawi? i wcisn? w ?wirek, to te futrzaki za moment znów maj? wywrócone wszystko. Dlatego sypi? im ziarenka ju? tylko do innej miseczki...

Najciekawsze, ?e zwyczaj kopania myszki maj? od ca?kiem niedawna, wcze?niej w ogóle tego nie robi?y.

Co to za zjawisko, ?e kiedy?, mimo takich samych warunków w klatce, nie by?y zainteresowane podkopami, a teraz wr?cz przeciwnie? :)
_________________
Moje myszki: :m:): Myszak i Mysior :m:):
 
 
Brightt 
Mysi Bywalec
Pocz?tkuj?cy ;-)



Wiek: 36
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 102
Wysłany: 2012-10-10, 17:15   
   Myszy: Visna, Varia


Niech mnie kto? poprawi je?li si? myl?, ale z tego co czyta?em i zapami?ta?em, na pocz?tku twoje myszy mog?y by? zestresowane nowym miejscem, a im d?u?ej przebywa?y u Ciebie, tym mniej si? stresowa?y i zacz??y bardziej rozrabia? ;-)
 
 
Serek 
Starszy Myszaty
mi?o?nik gryzoni:)



Imi?: Grzesiek
Wiek: 39
Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 60
Skąd: Warszawa/Mokotów
Wysłany: 2012-10-10, 23:56   
   Myszy: Myszak i Mysior


Zgadza si?, ledwo dwa miechy temu dotar?y do mnie ze sklepu zoologicznego, jeszcze mia?y bardzo d?ug? podró? autobusem. A na pocz?tku mia?em dla nich malutk? klatk?, z której si? przeprowadzi?y do porz?dnie du?ej, maj? tunel, platform?, ko?owrotek, domek i drewnian? rolk?. Poprzewraca?o im si? w tych mysich ?ebkach od nadmiaru luksusów :D
_________________
Moje myszki: :m:): Myszak i Mysior :m:):
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT