AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamie? na poidle
Autor Wiadomość
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-03-11, 19:03   
   Myszy: obecnie brak


Ja te? u?ywam poide?ek kulkowych - jedno mam TRIXIE, a drugie FERPLAST (kupione razem z klatk?) i dobre s?. Problem mam natomiast z wod? - po jakim? czasie na "dziobku" osadza si? kamie? i zatyka :sad: (poj? mysie przegotowan? wod? z kranu). Czy kto? wie, jak temu zapobiega? w sposób nieszkodliwy dla myszek?
_________________
Mus to mus!
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-03-11, 19:18   

ratoncita napisał/a:
po jakim? czasie na "dziobku" osadza si? kamie? i zatyka

Mi te? si? osadza kamie? na kulce, ale jeszcze nigdy a? tak aby poide?ko przesta?o dzia?a?. Ale w takiej sytuacji chyba tylko wymiana na nowe.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-03-11, 19:31   
   Myszy: obecnie brak


Emielcia napisał/a:
Mi te? si? osadza kamie? na kulce, ale jeszcze nigdy a? tak aby poide?ko przesta?o dzia?a?.

To ju? chyba kwestia wody - krakowska kranówka ma opini? jednej z najgorszych w Polsce :D ...
_________________
Mus to mus!
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-11, 20:09   
   Myszy: tak


Pami?tam jak czy?ci?am miseczki odkamieniaczem... Trzeba by takie poid?o (element) w?o?y? do jakiej? miski z wod? i odkamieniaczem i post?powa? zgodnie z instrukcj?. My?l?, ?e to nie szkodzi... w ko?cu odkamienia si? czajniki a potem z nich pijemy. Co my?licie?
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-12, 15:41   

ratoncita napisał/a:
Czy kto? wie, jak temu zapobiega? w sposób nieszkodliwy dla myszek?

D si? kulk? tak? jako? wyj??? Jak tak to wyjmij i wyczy?? :P A jak nie to spróbuj czym? to wyszorowa? albo pod gor?c? wod?...?
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-12, 16:09   
   Myszy: tak


We wszystkich pojnikach jakie mia?am si? da?o.
Tyle tylko, ?e kamie? nie jest tak ?atwo po prostu "wyczy?ci?". :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-12, 16:44   

No wiem ale chodzi?o mi no jaki? specjalnym preparatem nie wiem Kretem czy czym? :mad: hehe nie no mo?e Kret za mocny :wink: W?a?nie aby by? dobry ale ?eby po sp?ukaniu myszkom nie zaszkodzi?. N bo kupowa? co chwil? nowe poide?ko to przesada. A mo?e lepiej zmieni? wod?? np kranówki na jak?? pitn? dla ludzi nie wiem ?ywiec Zdrój czy co? ( nie wiem czy to tak si? nazywa, bo nie pijam xD )
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-03-12, 19:24   

Kret nie, ale takim co Kat mówi do czajników itp ewentualnie... no i dobrze wyp?ukac.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-03-12, 21:19   
   Myszy: obecnie brak


Luis napisał/a:
A mo?e lepiej zmieni? wod?? np kranówki na jak?? pitn? dla ludzi nie wiem ?ywiec Zdrój czy co? ( nie wiem czy to tak si? nazywa, bo nie pijam xD )

W?a?nie w tym problem, ?e ja te? nie... mój Tata (lekarz, wi?c si? zna) ca?e ?ycie mnie ostrzega, ?e picie z plastikowych butelek powoduje raka jajników albo torbiele nerek, wi?c nie mam sumienia dawa? tego moim myszom, mimo ?e nie maj? jajników :smile: . Chyba, ?ebym znalaz?a jak?? w szklanych butelkach (ale nie francusk? za 5 PLN za nieca?y litr!).
_________________
Mus to mus!
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-13, 08:13   

eee? Ale masz tat? :shock: Od kiedy woda ?ródlana jest niezdrowa, bo pijemy j? z butelek? xD dobre :P Nie no, myszkom na pewno nie b?dzie po niej ?le, a na pewno lepiej ni? po kranówce ;)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
ajafo 
Administrator
Admin Techniczny



Imi?: Artur
Wiek: 43
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 55
Skąd: Wroc?aw/Krosno Odrz.
Wysłany: 2008-03-13, 14:11   
   Myszy: DELL Bluetooth ;)


Te? mieli?my problem z kamieniem osadzaj?cym si? u samego wylotu poide?ka (mamy bezkulkowe) i okazuje si?, ?e bynajmniej do naszych poide?ek idealnie pasuj? patyczki do uszu. Wi?c teraz co, któr?? zmian? wody po prostu wylot czy?cimy tymi patyczkami i mimo, i? cz?sto na pierwszy rzut oka nie wida? kamienia to po silnym przejechaniu od ?rodka w ko?o wylotu(kamie? najcz??ciej osadza si? na ?ciance) zawsze zostaje co? na patyczku. Oczywi?cie trzeba pami?ta? ?eby po ka?dej takiej operacji dok?adnie wyp?uka? z zewn?trz i wewn?trz poide?ko, ?eby przypadkiem zdarty kamie? nie zosta? w ?rodku.
_________________
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-03-13, 14:13   

ooo... m?dre to.... a to co sie osadza na szklanych poide?kach to to jest kamie?? (to jest chyba to o czym mówisz ajafo, )
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-13, 17:25   

ajafo napisał/a:
idealnie pasuj? patyczki do uszu. Wi?c teraz co, któr?? zmian? wody po prostu wylot czy?cimy tymi patyczkami i mimo, i? cz?sto na pierwszy rzut oka nie wida? kamienia to po silnym przejechaniu od ?rodka w ko?o wylotu(kamie? najcz??ciej osadza si? na ?ciance) zawsze zostaje co? na patyczku.

A wiesz, ?e ja robi? tak samo? Ale z poide?kiem co ma ustnik taki... Nie s?dzi?am, ?e ta metoda mo?e pomóc w tej sprawie wi?c jej nie podawa?am :) Wystarczy patyczek do uszu nieco zgi?? aby dobrze pasowa? w miejscu gdzie jest niby skr?t ustnika :) Bo tak to nie wejdzie :P Ja podobnie te? czasem robi? z patyczkami do szasz?yków tyle, ?e wat? daj? na oko?o niego.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
humanfactor 
Mysi Bywalec



Imi?: Delfina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 103
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2008-06-28, 18:29   
   Myszy: AISHWARYA RAI NAPOLEON DIVA ZINGER INNY NI? WSZYSCY


ja osobi?cie do kamienia u?ywam octu.Wlewasz do jakiegos garnuszka wode z octem gotujesz to na wolnym ogniu i wrzuc t? metalow? rurke.Nie gotuj tego d?ugo bo sie wygnie metal i bedzie do niczego juz jako? minutke dwie.Potem spróbuj zeskroba? lekko powinno pomoc mnie pomog?o.No przedtem oczywiscie ja ostudz bo sie poparzysz.;) My?le ze to dobry pomys? i przynajmniej napewno nie zaszkodzi myszka :)
_________________
 
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2008-06-29, 13:30   

Z powodu osadzania sie kamienia ja nie u?ywam kulkowych pojników tylko szklane które ?atwiej wyczy?ci? w?asnie patyczkiem do uszu ( chodzi mi o t? szklana rurk? od pojnika)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT