AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Inhalacje
Autor Wiadomość
adrien 
Gadu?a Myszaty
ihatemilk



Imi?: adrien
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Cze 2007
Posty: 327
Skąd: gdynia
Wysłany: 2008-03-17, 14:56   Inhalacje
   Myszy: 18!


nurtuje mnie ta sprawa. wielu szczurzych hodowcow i niehodowcow zachwala inhalacje jako cos co potrafi zdzialac cuda (np. w przypadku gdzie 6 roznych kuracji antybiotykowych nie zdzialalo nic) etc.

na tym forum tylko raz padlo slowo "inhalacje" (szukalam :) ) (kat pisala ze rabatce robila ale nie pomoglo). poza tym nic. autorytety w dziedzinie chorob nigdy ani slowem nic na ten temat.. czy chodzi o to ze mysz jest za mala na inhalacje??
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-07, 20:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-17, 15:43   

W sumie ciekawe, bo szczepienie toksoidem ( tak to brzmi? :P ) myszek sprawia, ?e gryzonie s? chronione przed zatruciem drog? oddechow? czy jako? tak wi?c je?eli to takie genialne to czemu si? tego nie stosuje? ( a mo?e stosuje tylko nie wiem? W sumie ja nigdy nie s?ysza?am o tym sposobie xD ).
co do inhalacji to np. u myszek wcale ona nie pomaga ( tak samo jakby si? poda?o co? do?ylnie co zak?óca dzia?anie rycyny ) i nie hamuje zmian jakie nast?pi?y po rycynie no ale przecie? mówimy o myszach domowych wi?c rycina nie ma z tym nic wspólnego... Tak tylko jako? mi si? skojarzy?o ale to dowód, ?e inhalacja nie zawsze jest skuteczna.
adrien napisał/a:
kat pisala ze rabatce robila ale nie pomoglo


Widzisz jednym pomaga, a innym nie :) Kat stwierdzi?a, ?e kiepska metoda, a ,,wielu szczurzych hodowców i nieszczurzych" zachwala inhalacj?.
P.S. Je?eli co? pogmatwa?a to sorry xD
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
adrien 
Gadu?a Myszaty
ihatemilk



Imi?: adrien
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Cze 2007
Posty: 327
Skąd: gdynia
Wysłany: 2008-03-17, 15:47   
   Myszy: 18!


luis, przyznam ze nie mam za bardzo pojecia o czym mowisz.. :lol:

czemu uwazasz ze u myszy inhalacja nie pomaga? tzn. objasnij to przystepniej :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-17, 15:52   

Sorry ja te? si? pogubi?am ehehhe xD Otó? poda?am tylko przyk?ad z rycyn? czyli z substancj? pochodzenia ro?linnego. Mo?na j? uzyska? z nasion jaki? tam :D No i myszki mog? to zje??, a jest to baardzo toksyczne :) No a jak ju? to sobie zjedz? to wtedy stosuje si? inhalacj? ( nie pytaj czemu nie ko?czy?am biologii xD ) lub podaje co? tam do?ylnie. No ale w obu przypadkach wcale to nie musi pomóc niestety. I to tak w skrócie :D
W tym przypadku inhalacja nie dziabi wcale :P Pomy?l? nad innymi przypadkami to co? drukn? jeszcze na forum w tym temaciku :P
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
adrien 
Gadu?a Myszaty
ihatemilk



Imi?: adrien
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Cze 2007
Posty: 327
Skąd: gdynia
Wysłany: 2008-03-17, 16:03   
   Myszy: 18!


no teraz juz wiecej wylapalam :)

mnie zas glownie chodzilo o stosowanie inhalacji w przypadku chorob ukladu oddechowego. jeden z przykladowych przepisow to do pol litra wrzatku wsypac 2 lyzki sody oczyszczonej, lyzeczke tymianku, polozyc garnek obok klatki ze szczurami i calosc nakryc kocem na 10 minut. zastanawialam sie czy cos takiego przejdzie z myszami. bo ponoc bardzo pomaga (z rownoleglym stosowaniem immunostymulatorow typu scanomune/betaglukan).
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-17, 16:19   

Pewnie przejdzie i to dobry pomys? ale ja bym da?a mniej sk?adników tj w mniejszych ilo?ciach, bo jednak myszki maj? mniejsze p?ucka :) I to by my?lisz pomog?o np z kichaniem i takim chrapliwym oddychaniem? Bo to dolega po?owie myszek domowych normalnie :( I fajnie by by?o, bo i za weterynarza nie trzeba by?oby p?aci? tylko takie pewne i domowe leczenie :) Ale trzeba to sprawdzi?...
Ja bym mog?a sprawdzi? ale tylko na jednej myszce, bo nie daj Bo?e co? ?le pójdzie... Chocia? i jednej mi szkoda. Tj zdechn?? to by nie zdech?a ale ?eby to jej nie m?czy?o tylko jej pomog?o o to kaman.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
Ostatnio zmieniony przez Luis 2008-03-17, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-17, 16:20   

adrien napisał/a:
w przypadku gdzie 6 roznych kuracji antybiotykowych nie zdzialalo nic

Widac to nie byly infekcje bakteryjne...
Inhalacje sa dodatkiem do leczenia, wspomagaja leczenie chorob gornych drog oddechowych,ale nie sa metoda leczenia.
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-17, 16:21   

A jednak, szkoda. Czyli to tylko dodatek do ca?o?ci, ah szkoda. A ju? mia?am nadziej?, ?e z Adrien utworzymy klinik? o nazwie: ,,Inhalacje Twoim przyjacielem" xD
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
adrien 
Gadu?a Myszaty
ihatemilk



Imi?: adrien
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Cze 2007
Posty: 327
Skąd: gdynia
Wysłany: 2008-03-17, 18:00   
   Myszy: 18!


Mysza napisał/a:

Widac to nie byly infekcje bakteryjne...
Inhalacje sa dodatkiem do leczenia, wspomagaja leczenie chorob gornych drog oddechowych,ale nie sa metoda leczenia.


chodzi mi o sytuacje, kiedy nie sa jeszcze zaatakowane oskrzela ani pluca, a mysz po prostu rzezi, kicha etc., i nie jest to kwestia alergii, a jedna lub wiecej kuracji antybiotykowych enrofloksacyna nie pomogly. wtedy mozna sprobowac inhalacji. na forach szczurowych jest o tym duzo info, mozna poszperac poczytac. poza tym mysza, ja nie twierdze zeby leczyc tylko inhalacjami! zastanawialam sie po prostu na temat ktory poruszyla luis, czy inhalacje dla myszy powinny miec mniejsze proporcje skladnikow etc.
 
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-17, 18:35   

Wiem,ale to byla odpowiedz na twoj pierwszy post. Byc moze inhalacje sa bardzo przydatne,ale nie jest to srodek cud na leczenie infekcji u gryzoni.
adrien napisał/a:
wielu szczurzych hodowcow i niehodowcow zachwala inhalacje jako cos co potrafi zdzialac cuda
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-17, 19:05   

Mysza ale nie odp czy powinny by? mniejsze te porcje? Ja bym droga Adrien spróbowa?a na pocz?tek da? tak o po?ow? mniejsz? dawk?. Je?eli wszystko by?oby w porz?dku to nie od razu tylko po jakim? czasie da?abym zwi?kszon?. Aby na wszelki wypadek myszki mog?y si? przyzwyczai? lub ?eby nie by?o jaki? nag?ych powik?a?. No i dlatego po pewnym czasie, bo czasem skutki uboczne ukazuj? si? w pó?niejszym okresie wi?c, ?eby nie poda? myszce ponownie tego co wywo?a straszne konsekwencje. nie chc? Ci? tu straszy? ale lepiej przygotowa? si? na ka?d? sytuacj? nawet na ten czarny scenariusz.
Chocia? zaczynam si? zastanawia? czy jest sens próbowania skoro zawsze jest jaki? procent ?e si? co? nie powiedzie? Warto ryzykowa? na myszce? Dlatego najpierw malutka dawna. A pó?niej napisa?abym co i jak i by?,m pomy?leli ;) Chocia? u szczurków wszstko by?o dobrze no ale lepiej by? pewnym ;)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-03-17, 19:13   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Mi dr Bielecki zaleci? kiedy? inhalacje Olbas oil. Mia?o to pomóc w przypadku gdy problemy z uk?adem oddechowym by?y spowodowane dra?ni?cym wp?ywem amoniaku z rozk?adaj?cego si? moczu.
Polega?o to na nakropleniu kilku kropel na ?ció?k?.

Nie zadzia?a?o u mnie, bo przyczyna by?a inna. Ale mo?e je?eli przyczyn? scorzenia by?oby jedynie podra?nienie dróg oddechowych to by?oby skuteczne.

My?l? ?e jest to co? czego mozna spróbowa? na poczatku, ale jesli nie daje efektów po kilku dniach tzn ?e co? inego trzeba zastosowa?. Oczywi?cie gdy usuniemy wpierw wszelkie "prawdopodobne" przyczyny schorzenia.
_________________
 
 
 
MyszoMysza 
Mysi Rozmówca
taka czarna mycha :D


Imi?: Maria
Wiek: 29
Dołączyła: 05 Paź 2007
Posty: 202
Wysłany: 2008-03-18, 08:44   
   Myszy: ?.p. Emi i jeszcze ?ywa Lolcia XD


wr?cz prawdopodobne. mo?e si? sprawdzi? :?
_________________
hej wszystkim ludzikom, którzy ?mieli tu spojrze?...:h??:
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-18, 16:23   
   Myszy: Fafik


To pewnie faktycznie jest skuteczne ale myszki s? malutkie i ma?o kto si? takich rzeczy podejmie dla takich maluchów. Tak mnie si? wydaje.
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-18, 19:02   

Luis napisał/a:
Mysza ale nie odp czy powinny by? mniejsze te porcje?

Tu mysle przydalaby sie opinia weterynarza. Znam sie na inhalacjach,ale dla ludzi. Ciezko mi sie wypowiadac jakie proporcje powinny byc dla myszy,bo inhlacji sie nie przelicza na kg masy ciala ;)
Moge poradzic jeszcze napar z rumianku. Rumianek dziala antyseptycznie i proporcje duzo latwiej ustalic.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT