AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Hermafrodytyzm
Autor Wiadomość
churro 
Mysi Bywalec
xyz


Wiek: 24
Dołączyła: 09 Mar 2008
Posty: 162
Wysłany: 2008-04-01, 16:39   

Tyle ?e on mia? takie ma?e ró?owe jajka najpierw, a teraz znik?y. Ok, zrobi? te? fotk? sutków
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-04-01, 17:10   

Samice maj? taki "?ysy" cieniutki paseczek pomi?dzy narz?dami.
Samiec ma t? przestrze? zaro?ni?t? ca?kowicie w?oskami.

Na zdj?ciu ci??ko powiedzie? bo jest troche z boku, ale jakby nie by?o tego paseczka.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-02, 12:56   

Na 1 i 3 zdjeciu wyglada na samice, na 2 jednak ma dosc duza odleglosc miedzy odbytem a narzadami plciowymi co wskazywaloby na plec meska. Do tego piszesz,ze mial jadra,ktore zanikly. Nie wykluczalabym mozliwosci,ze jest jednym i drugim 8)
 
 
 
Mysiaczek 
Myszomaniak



Imi?: Krumlich
Wiek: 29
Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 733
Skąd: Opole
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-04-02, 14:14   
   Myszy: Po [*], Whiser [*], Mia [*], Panna Smerfetka [*], Lexi [*],Tusia[*], BIA [*]


Mysza napisał/a:
Nie wykluczalabym mozliwosci,ze jest jednym i drugim


obojniak mysz?!
Mhmm
 
 
 
churro 
Mysi Bywalec
xyz


Wiek: 24
Dołączyła: 09 Mar 2008
Posty: 162
Wysłany: 2008-04-02, 15:14   

Ja si? chcia?am tylko dowiedzie? czy jest taka mo?liwo??, ?e samiec nie b?dzie ich mia?? :? Czy to mo?e by? wn?trostwo?
 
 
tetmajer_aga 
Szara myszka


Wiek: 39
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 12
Wysłany: 2009-05-09, 12:31   hemafrodytyzm u myszy? B?agam o szybk? podpowied?

Mam w klatce ok 20 myszek. Wszystkie to samiczki...przynajmniej tak by?o przez ostatnie pó? roku. Nie dokupowa?am nowych myszaków, a jedna z myszek zasz?a w ci??? :( Urodzi?o si? 6 maluchów...Niepokalane pocz?cie to nie jest :) wi?c zak?adam, ?e mam tam samca..który wygl?da jak samica?!
Czy to mo?liwe? S?ysza?am o hemafrodyty?mie u myszy? Na czym to polega?
Hoduj? myszy od 4 lat i nigdy jeszcze nie pomyli?am si? przy rozró?nianiu p?ci..?adna nie ma j?der, wszystkie maj? sutki.
Dzi? jedna z nich napastowa?a p?ciowo kole?ank? :) Podejrzewam, ?e to ta jest ch?opczykiem...ale wygl?da jak kobitka!
Ratunku!
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-05-09, 13:29   

tetmajer_aga napisał/a:
Wszystkie to samiczki...przynajmniej tak by?o przez ostatnie pó? roku.

tetmajer_aga napisał/a:
wi?c zak?adam, ?e mam tam samca..

Mo?e wydawa? si? dziwne, ?e samiec przez pó? roku nic nie zbroi? i by? spokojny a? do teraz ale z drugiej strony nie wszystkie samce maj? ochot? na igraszki od razu gdy zobacz? samic? b?d? mo?e wcze?niej nie by? jeszcze zdolny do rozmna?ania ( no ale tak czy siak pó? roku to du?o i je?eli nie wsadzi?a? go niedawno to raczej nie chcia? a nie nie móg? bo móc to móg? spokojnie maj?c pó? roku ).
tetmajer_aga napisał/a:
wi?c zak?adam, ?e mam tam samca..który wygl?da jak samica?!

Mo?liwe, ?e nie zauwa?y?a?, ?e to samiec bo j?dra mu si? chowa?y. A sutki z tego co pami?tam samce te? posiadaj? st?d móg? wynikn?? b??d ale nie jestem pewna, bo gdzie? czyta?am na naszym forum ale to dawno by?o i ju? sama nie wiem :/
tetmajer_aga napisał/a:
S?ysza?am o hemafrodyty?mie u myszy? Na czym to polega?

Chcia?a? powiedzie? ,, hermafrodytyzmie" ;) Je?eli to jest obojnactwo z tego co dobrze wyczyta?am to owszem spotyka si? to u myszek.
Najlepiej wynale?? tego samca i oddzieli? od reszty. Póki co oddziel wszystkie je?eli jest to mo?liwe, bo masz 20 myszek + m?ode a za pewien czas zanim rozpoznasz samca to mo?esz doczeka? si? kolejnych osesków no a 30 par? myszek to sporo i nie wiem czy zdo?asz wszystkie wychowa? i zapewni? im odpowiednie warunki :) Mo?e ju? o te warunki nie chodzi, bo je?eli 20-stu myszkom dajesz rad? to i pewne 30-stu dasz ale po?wi?ci? ka?dej troch? czasu to dopiero.
Dlatego do czasu rozwi?zania zagadki radz? je oddzieli?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
tetmajer_aga 
Szara myszka


Wiek: 39
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 12
Wysłany: 2009-05-09, 13:42   

w?o?y?am go/j? do ma?ych samców..ok 4 tyg. Nie gryz? si?, jest spokój..teraz ryzykuj? tylko 1 ci???, a nie 20..cho? to marne pocieszenie :( w pon kupi? klatk? i posiedzi sam. A co mam zrobi?, je?li sytuacja si? nie wyja?ni? Szkoda, my myszak siedzia? sam ca?e ?ycie :(
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-05-09, 13:48   

No wi?c fajnie, ?e tak szybko go zlokalizowa?a? w ogóle :)
A je?eli nie gryzie si? z samcami i jest OK to mo?e warto zainwestowa? w du?? klatk? jak?? i ?eby tam siedzia? sobie z samcami razem tymi m?odszymi? Mówi? o du?ej klatce, poniewa? samce s? terytorialne no i b?d? si? la? o miejsce a tak to ka?dy b?dzie mia? swój k?t i b?dzie mniej problemów z ganianiem za sob? :)
Na dobr? spraw? i u panienek czasami powstaj? walki o jakie? pierdo?y wi?c nie ma co si? martwi? :) Ja bym poczeka?a i zobaczy?a co wyjdzie z tego mieszkania samców razem. Tylko mówi?: spora klatka, bo tak to na pewno b?dzie trzeba je oddzieli?, bo si? pozabijaj? w ma?ej klatce gdzie nie ma miejsca dla jednego ( w sensie wszystkie si? mieszcz? ale wg ich mniemania za ma?o miejsca ;) ).
P.S. Jedna ci??a a dwadzie?cia to nie jest marne pocieszenie uwieeerz, ?e to wspania?a wiadomo?? :P
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-05-12, 13:58   

tetmajer_aga napisał/a:
Dzi? jedna z nich napastowa?a p?ciowo kole?ank? Podejrzewam, ?e to ta jest ch?opczykiem...ale wygl?da jak kobitka!

U samic tez sie zdazaja takie zachowania.
Mam razem 4 samice (bez watpienia samice, bo mialy po jednym miocie) i zdaza im sie "gwalcenie" kolezanek. Taki instynkt i rozladowanie byc moze napiecia np w czasie rujki. Na pewno takiego zachowania nie mozna uznawac za wystarczajace do okreslenia p?ci.

Hemafrodyta ma i j?dra i pochwe.


Btw, 20 polrocznych samiczek w jak duzej klatce?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
junkpile 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ania
Wiek: 33
Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 361
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-12, 19:24   
   Myszy: Lilka


a tak przy okazji si? spytam: czy 20 samic to nie jest za du?o na jak?kolwiek klatk?? W sensie nawet je?li by?aby to klatka dla du?ego królika w stylu 2x2m? Bo jako? mi si? wydawa?o ?e kilkana?cie doros?ych samiczek to ju? jest bardzo du?o w jednej klatce...
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-05-12, 20:54   
   Myszy: Fafik


U ka?dego ssaka zdarza si? obojnactwo, u cz?owieka niestety te?, Wi?c widocznie mia?a? tego "farta" to zobaczyc.
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
tetmajer_aga 
Szara myszka


Wiek: 39
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 12
Wysłany: 2009-05-23, 18:29   

nie wiem czy to fart :) Wol? jednak standardowe opcje p?ci ;)
 
 
ju5tys 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 31
Dołączyła: 10 Maj 2009
Posty: 342
Skąd: Swarz?dz - Pozna?
Wysłany: 2009-05-23, 18:39   
   Myszy: Daisy, Pere?ka (Who come with me) i Pelagia


junkpile napisał/a:
a tak przy okazji si? spytam: czy 20 samic to nie jest za du?o na jak?kolwiek klatk?? W sensie nawet je?li by?aby to klatka dla du?ego królika w stylu 2x2m? Bo jako? mi si? wydawa?o ?e kilkana?cie doros?ych samiczek to ju? jest bardzo du?o w jednej klatce...


No w?a?nie. Tak?e bym by?a ciekawa odpowiedzi... Wie kto??
_________________
Uppsy (*); Kikut [*]; Mariola [*]
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-05-23, 19:32   

junkpile napisał/a:
W sensie nawet je?li by?aby to klatka dla du?ego królika w stylu 2x2m

Eee mówisz o klatce 2metry na 2 metry?? To takie w ogóle s? wielkie dla królików? xD Bo si? nie spotka?am :P To chyba ju? kojec ^.^ I s?dz?, ?e 2x2m to WYSTARCZAJ?CO na 20myszek :] Nawet sobie odmierz na pod?odze ;)
I przypominam, ?e w jakim? temacie niedawno jakiej? osobie co mia?a ok. 100x40cm proponowali?cie 5-8myszek a wi?c ponad dwu krotno?? tego dla 20-stu myszek b?dzie jak bardziej ok :)
Mnie bardziej zastanawia po co tyle myszek no ale je?eli same samiczki to raczej nie do rozmna?ania no i jak je rozró?ni? wszystkie :P
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT