AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Dermatofitoza
Autor Wiadomość
e_wisniewska 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ewa
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 330
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2012-11-05, 13:27   Dermatofitoza
   Myszy: Pako (*)


Witajcie, mój Paku?, od kilku dni si? drapa? i ma ranki niewielkie. Teraz ma strupki równie?. Posz?am do weterynarza. Okaza?o si?, ?e to Dermatofitoza, która zaatakowa?a mu szczególnie pyszczek i minimalnie grzbiecik. Weterynarka obejrza?a go pod lamp? UV i na tej podstawie wystawi?a diagnoz?. Zosta? wysmarowany specjalnymi kropelkami. Nast?pny zabieg za 10 dni, potem znów za 10 i znów. B?dziemy powtarza? to jeszcze z 3 razy. Koszt jednorazowego zabiegu i wizyty 10 z?. Cena ?mieszna :D

Niestety mnie te? to dopad?o, 13 listopada mam dermatologa. Smaruj? zmiany najta?sz? ma?ci? witaminow? i od dzisiaj za porad? weterynarki Clotrimazolum/Clotrimazole. Witaminowa przez noc mi z?agodzi?a objawy grzyba.

Mam nadziej?, ?e ju? wszystko b?dzie dobrze.

B?d? was informowa? o wszystkim.
Ostatnio zmieniony przez Laraine 2012-11-05, 16:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-05, 13:41   

Czym mysz zosta?a zakroplona? To cenna informacja.

A tak na marginesie nie ma s?owa "weterynarka". Weterynarz to weterynarz. ;)
 
 
e_wisniewska 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ewa
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-05, 13:44   
   Myszy: Pako (*)


No nie ma, ale to mój skrócik.

Dosta? Fungiderm.
_________________
Za T?czowym Mosteczkiem jeste? Ty, moja jedyna i najdro?sza, sp?dzi?am z Tob? najpi?kniejsze 3 lata i 9 miesi?cy, kiedy? spotkamy si? tam i ju? zawsze b?dziemy razem! (Pami?ci sunieczki Nuteczki), do??czy? do Ciebie Pako, jedyny i wyj?tkowy, zaopiekuj si? nim :(
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-11-05, 13:46   

Czyli klotrymazol ? To co pani :)
_________________
InfinitY ..
 
 
e_wisniewska 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ewa
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-05, 13:48   
   Myszy: Pako (*)


No ja si? tam nie znam, ale jak ma pomóc to pomo?e :m:
_________________
Za T?czowym Mosteczkiem jeste? Ty, moja jedyna i najdro?sza, sp?dzi?am z Tob? najpi?kniejsze 3 lata i 9 miesi?cy, kiedy? spotkamy si? tam i ju? zawsze b?dziemy razem! (Pami?ci sunieczki Nuteczki), do??czy? do Ciebie Pako, jedyny i wyj?tkowy, zaopiekuj si? nim :(
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-05, 13:49   

Dzi?ki wielkie za info, dobrze wiedzie?, bo nawet nie mia?am poj?cia o takim schorzeniu.


e_wisniewska napisał/a:
skrócik
Weterynarka to niby któcej ni? "wetka" albo "weterynarz"? :P
 
 
e_wisniewska 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ewa
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-05, 13:51   
   Myszy: Pako (*)


Hmm... mo?e ?le powiedzia?am. Napisa?am weterynarka, ?e to pani weterynarz a nie Pan. Ja to tak nazywam :P Czasami ?le co? okre?l? i trudno mnie zrozumie?.

Wa?ne, ?e wiemy co z nim jest i wy wiecie co to mniej wi?cej jest i jak to leczy?.

[ Dodano: 2012-11-08, 19:24 ]
Pako ju? ma si? dobrze i to po pierwszej dawce :D Lepiej wygl?da :D

[ Dodano: 2012-11-13, 19:55 ]
By?am u dermatologa, okaza?o si?, ?e to nie jest to co ma Paku?. To raczej jest pod k?tem alergicznym, powinnam mie? zbadan? skór?. Czy nie mam problemów z sucho?ci? skóry, czy nie jest w kierunku atopowej. Dosta?am Alermed, lek histaminowy i ma?? Bedicort G. Podejrzewam, ?e to te? uczulenie na sk?adnik musuj?cy, który jest w witaminach rozpuszczalnych w wodzie czy wapnie, jest to mieszanina kwasu organicznego i w?glanu, mo?e by? powodem moich syfów na skórze, cho? jak od przedszkola co jaki? czas takie co? mi wy?azi?! To nie jest normalne... :m:

[ Dodano: 2012-11-16, 16:36 ]
Paku? wczoraj dosta? drug? dawk? leku, pyszczek ju? si? nie ?wieci? pod lamp?, ale za to za uszami i grzbiet si? ?wieci?. Ma apetyt i si? dzisiaj tak nie drapie. Wczoraj przed wetem, grzbiet se rozdrapa? :P
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2012-12-27, 19:15   

Ja mia?am atopowe zapalenie ...;/ + w które wda?a si? grzybica... :P Musia?am smarowa? i szybko zesz?o. Ale sw?dzialo okrutnie .
 
 
e_wisniewska 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ewa
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-27, 19:29   
   Myszy: Pako (*)


My mieli?my ju? z 5-6 dawek, za?o?? mu jutro ksi??eczk? bo si? tak zbieram z tym za?o?eniem :P w sobot? ka?d? wizyt? od wetki z ksi?gi spisz?, kiedy jaka dawka by?a...
_________________
Za T?czowym Mosteczkiem jeste? Ty, moja jedyna i najdro?sza, sp?dzi?am z Tob? najpi?kniejsze 3 lata i 9 miesi?cy, kiedy? spotkamy si? tam i ju? zawsze b?dziemy razem! (Pami?ci sunieczki Nuteczki), do??czy? do Ciebie Pako, jedyny i wyj?tkowy, zaopiekuj si? nim :(
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2012-12-27, 19:30   

d?ugo, a mo?e diagnoza jest ?le postawiona?
 
 
e_wisniewska 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ewa
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-27, 19:34   
   Myszy: Pako (*)


Dzisiaj by?am z nim w przychodni Ogonek, dosta? 2 zastrzyki , antybiotyki i probiotyki i inen leki i musi by? k?pany w Emolium 2x w tyg, i za tydzie? musimy przyj?? na kolejne zastrzyki...
_________________
Za T?czowym Mosteczkiem jeste? Ty, moja jedyna i najdro?sza, sp?dzi?am z Tob? najpi?kniejsze 3 lata i 9 miesi?cy, kiedy? spotkamy si? tam i ju? zawsze b?dziemy razem! (Pami?ci sunieczki Nuteczki), do??czy? do Ciebie Pako, jedyny i wyj?tkowy, zaopiekuj si? nim :(
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-27, 15:16   

Ewa u kogo by?a??
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
e_wisniewska 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ewa
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-27, 15:28   
   Myszy: Pako (*)


U dr. Joanny Str?k, ma bardzo fajne podej?cie do zwierz?t. Wyt?umaczy?a mi wszystko co i jak. W w?skiej dziedzinie wiedzy o gryzoniach u mnie w Figaro jest ok. Ale je?li chodzi o takie co? jak ma mój myszor, to ma?o mog? zrobi?. Dobrze, ?e do Ogonka zajrza?am.
Leki:
2 zastrzyki w klinice
Flumycon - 1x dziennie po okruszku
Enroxil - 1x dziennie po okruszku (antybiotyk)
Lakcid - po kilka kropli 2x dziennie, min. 30 minut po antybiotyku
Emolium - k?panie myszki 2x w tyg.

Mi?dzy 3 a 6 lutym mamy przyj?? na kolejny zastrzyk.
_________________
Za T?czowym Mosteczkiem jeste? Ty, moja jedyna i najdro?sza, sp?dzi?am z Tob? najpi?kniejsze 3 lata i 9 miesi?cy, kiedy? spotkamy si? tam i ju? zawsze b?dziemy razem! (Pami?ci sunieczki Nuteczki), do??czy? do Ciebie Pako, jedyny i wyj?tkowy, zaopiekuj si? nim :(
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-01-27, 18:52   

K?pa?? to nie mmo?na smarowa? ??? co i tak ju? samo w sobie niesie mo?liwo?? przezi?bienia ,,, a tu k?panie ? No jestem w szoku .
pierwsze zamówienie wydane mam nadziej? ?e wszystko w porz?dku ,,,
_________________
InfinitY ..
 
 
e_wisniewska 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ewa
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-27, 19:01   
   Myszy: Pako (*)


Tak wyk?pa? go i porz?dnie wysuszy? nawet suszark? aby si? nie przezi?bi?
_________________
Za T?czowym Mosteczkiem jeste? Ty, moja jedyna i najdro?sza, sp?dzi?am z Tob? najpi?kniejsze 3 lata i 9 miesi?cy, kiedy? spotkamy si? tam i ju? zawsze b?dziemy razem! (Pami?ci sunieczki Nuteczki), do??czy? do Ciebie Pako, jedyny i wyj?tkowy, zaopiekuj si? nim :(
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT