AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Drgawki, przyczyny trz?sienia si? i drgawek
Autor Wiadomość
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-06-09, 22:59   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


UWAGA. Jestem troche zdenerwowana, wi?c przepraszam za jakiekolwiek b??dy. Wi?c od jakiego? czasu (max chyba przedwczoraj) zauwa?y?am, ?e Moje myszy maj? jakby drgawki. Najpierw Pigwa, a pó?niej zauwa?y?am to u Gryzeldy. Nie wiem czy to by?o wczoraj czy przedwczoraj. I jak chodz? to czasami tak jakby lekko podskakuj? co? w tym stylu. Ale potem im przesz?o. A teraz patrze i u ch?opaków to samo. Chodz? i maj? co jaki? czas takie drgawki. Czy to co? powa?nego? Jutro bym posz?a do weterynarza. Ale jak ja bym je wszystkie zabra?a.. Prosze o odpowied?.
Dodam, ?e wszystkie myszy s? m?ode i s? z zoologa, a trzej ch?opacy to dzieci Gryzeldy.
I jeszcze normalnie jedz? i pij?. Maj? tylko te drgawki (?) jak chodz?, lub siedz?. Nie no chyba zwariuje.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-06-10, 06:49   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


drgawki ,skoki nagle moga byc spowodowane pasozytami , standart powinnas isc do weta , jesli pasozyty trzeba podac lek naskornie , jesli cos innego wet po to jest wetem zeby rozpoznac objawy , zbyt ogolnie napisane zeby cos wiecej wywnioskowac
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-06-10, 08:18   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


w?a?nie tak wczoraj my?la?am, ?e to mo?e jakie? robaki. Ok, dzi?kuj? za odp, dobrze ?e to nic powa?niejszego, dzisiaj pójde chyba do weta.

Edit. dzisiaj nie moge, wi?c pójd? dopiero jutro. A mo?liwe, ?e te paso?yty wzi??y si? z siana?
 
 
Wikunia98 
Myszowaty
Legionowa


Imi?: Wiktoria
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 463
Skąd: Piekary ?l?skie
Wysłany: 2011-06-10, 16:09   
   Myszy: Davne[*]Zorro[*]Zorro[*]Viki[*]Jordine[*] Morgana, Didi, Kredka


Tak, my?l?, ?e robaki mog? by? z sianka, ale niech jeszcze kto? to potwierdzi ;)
_________________
Nie chc? mi si? ju? ?y?, po co? Mam ju? do?? tego cholernego ?ycia, ?a?uj? ?e jestem, bior? innym powietrze, koniec...
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-06-10, 16:48   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


najczesciej pasozyty sa z siana i z trocin ,ogolnie ze sciolki
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-06-10, 18:39   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


Kurcze. Bo akurat mniej wi?cej w tym czasie, kiedy dosta?y sianko to si? zacz??o. Od pocz?tku mia?am obawy co do siana (nie wiem sk?d) ale wszyscy je daj? i chwal?, wi?c te? spróbowa?am i chyba nigdy tego ju? nie zrobie, heh.
A wiecie mo?e co myszki dostan?? Zastrzyk, czy co? I ile b?dzie to ok kosztowa?? Bo w ko?cu musze i?? z sze?cioma myszkami do weta, to mam nadzieje, ?e nie b?dzie a? tak.. drogo :P
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-06-11, 09:46   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


unikaj zastrzyku , moze byc smiertelny dla myszy , iwermektyna naskornie 1 kropla dawkowanie co jaki czas poda wet w zaleznosci od cyklu rozwojowego pasozyta , niewielkie pieniadze od 10 -30 zl w zaleznosci od miasta
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-06-14, 22:06   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


<napisane 11.06> Ok, dzi?kuj? bardzo, zapisze sobie t? iwermektyne :)

[ Dodano: 2011-06-14, 22:02 ]
No wi?c by?am u weta i pani powiedzia?a, ?e nie ma potrzeby stosowania iwermektyny a zw?aszcza u ma?ych myszy, stwierdzi?a, ?e to paso?yty wewn?trzne, bo maj? ?adn? l?ni?c? sier?? :mbrwi: i nie maj? zadrapa?.
Posmarowa?a je proszkiem Insectin

A jutro mam odebra? (bo nie by?o) jaki? ?el, który maj? zje?? i za 10 dni przyj?? na wizyte kontroln?.
I zap?aci?am 18 z?.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-06-14, 22:46   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


:) ciesze sie , jak sami widzicie nie sa to wiellkie koszta a warto zlozyc wizyte wetowi jesli sa jakies niepokojace objawy
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Betbet 
Mysi Bywalec



Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 146
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-10-12, 08:38   
   Myszy: Malutka, Gruba


Jedna moja mysia odesz?a ostatnio, musia?am jej pomóc...powik?ania przy zapaleniu p?uc, antybiotyki ,zastrzyki nie pomog?y. Druga mysia zosta?a sama. Poniewa? dzisiaj, dos?ownie za chwil? wyje?d?am na d?ugi i daleki urlop musia?am znale?c opiekunk? dla myszki. Wzi??a j? luna-tic do siebie. Niestety, nast?pnego dnia po oddaniu tam mysi, dosta?am telefon, ?e myszka dos?ownie robi fiko?ki, obkr?ca si? dooko?a siebie. Niestety nie mog?am jecha? po ni? od razu, nie mia?am jak :cry: :cry:
Wczoraj mysia odebrana, od razu biegiem do weta ale stan by? ju? straszny... mysz obraca?a si? wokó? w?asnej osi, le?a?a na boku, mocno dysza?a. Jak najszybciej skracali?my jej cierpienia.
Prawdopodobnie to te? efekt powik?a? po zapaleniu p?uc, mo?e uszkodzenie czego? w uchu. Ci??ko powiedzie?.
Tym sposobem w odstepie 2 tygodniu po?egna?am 2 moje przyjació?ki... a urlop zacz??am u?pieniem malutkiej:( :cry:
_________________
Flora['],Fauna['],Zigzi['],Saragossa['],Pepper['], ?rednia[']
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-10-12, 10:33   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


juz pislam do twojej kolezanki , to owszem byly powiklania , ale takie krecenie sie i przekrzywianie glowy to sa objawy zapalenia ucha szybko wyleczalne( wyglada okropnie ale leczy sie latwo )szkoda ze mysz zostala uspiona , wystarczylo dac antybiotyk i w ciagu 3 dni mysz bylaby zdrowa ...........
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Betbet 
Mysi Bywalec



Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 146
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-10-12, 11:21   
   Myszy: Malutka, Gruba


Niestety, wetka by?a innego zdania. Mysz ledwo oddycha?a, podczas tego kr?cenia si? musia?a zawadzi? gdzie? okiem, oko by?o rozwalone. By?a odwodniona, a do tego co? wisia?o jej z pupy...
Ca?a mokra, utyt?ana w swoim moczu i odchodach. Ja dzisiaj wyje?d?am na ponad 3 tygodnie i nie mog? zabrac na pok?ad myszy. Nie wiem czy w ogóle mia?abym sumienie w tkaim stanie j? jeszcze m?czy?...

Nie wiem co to by?o, wetka te? nie wiedzia?a. A tamten antybiotyk o którym pisa?a? ta mysz nie tak dawno temu, bo jakie? 2 tygodnie temu, dostawa?a. Razem z drug?.
_________________
Flora['],Fauna['],Zigzi['],Saragossa['],Pepper['], ?rednia[']
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-10-12, 14:10   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


no wlasnie wiec tym bardziej moj wniosek pochodzi z tad iz mysz zostala niedoleczona i w zwiazku z tym nastapilo zapalenie ucha , widac stan juz byl tak powazny ze nie dalo sie uratowac ........szkoda , zwykle to latwo wyleczalna choroba
(*) dla mysi biedactwo tak sie meczylo :(
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2011-10-12, 20:10   

Tej myszce to ju? nie pomo?e, ale mo?e pomóc innej myszce, wi?c napisz? i poka?? filmiki jak by?o u mojej Celis, która te? kr?ci?a si? wokó? w?asnej osi, by? to widok przera?aj?cy.

Zacz??o si? spokojnie, ale ju? mnie to zaniepokoi?o, bo mysia nic nie jad?a, nie pi?a, nie spa?a, tylko robi?a du?e kó?ka. Kole?anki spa?y, a Celis bez przerwy chodzi?a w jednym kierunku. Casem wydawa?o mi si?, ?e tak zarzuca mysim cia?kiem, ?e bieda próbuje si? zatrzyma?, ale nie mo?e
http://www.youtube.com/wa...FrWuZ42ClM&NR=1

Choroba szybko post?powa?a, bo ju? po 3 godzinach myszka bezustannie kr?ci?a si? wokó? w?asnej osi
http://www.youtube.com/wa...1&v=j-EvVTxwWbg

Natychmiast pojecha?am do weta. Myszka dosta?a zastrzyk Sul-tridin. Po kolejnych 2 godzinach mysia przesta?a si? kr?ci?, zastrzyk zacz?? dzia?a? :grin: Jeszcze przez 4 dalsze dni dostawa?a zastrzyki Sul-tridin. Od tamtej pory mysia jest zdrowiu?ka i rado?nie bawi si? z kole?ankami :grin: . Kr?cenie by?o objawem zapalenia ucha ?rodkowego.

To by?a najszybciej wyleczona mysia choroba, bo ju? po 2 godzinach myszka zachowywa?a si? normalnie - faktem jest, ?e u weta by?am natychmiast, na samym pocz?tku choroby :grin:
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-10-12, 20:54   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


widac po tym przykladzie jak szybka reakcja na objawy i podanie leku moga uratowac zycie malenkiemu zwierzatku
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT