AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2012-02-03, 18:55
Myszka wyciagni?ta z zoologa
Autor Wiadomość
iglasta 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 34
Skąd: Gliwice
  Wysłany: 2011-12-08, 15:45   Myszka wyciagni?ta z zoologa

Witam, dzisiaj b?d?c w zoologicznym zobaczy?am mysz w ci??kim stanie.

Bardzo g??boko oddycha?a, robi?a boczkami, mia?a prawie zamkni?te oczy, ca?y nosek, w porfirynie, na uszkach i sier?ci te? by?y ?ladowe ilo?ci, aktywno?? zerowa. Ogólnie chodz?ce nieszcz??cie, babka z obs?ugi sklepu odda?a mi j? za darmo.

Teraz jeste?my ju? po wizycie u weta, dosta?a dopyszcznie enro i co? jeszcze czego nazwy nie pami?tam, jest ?ó?te. Weterynarz równie? oceni? stan myszki jako ci??ki ale nie bez szans na prze?ycie.

Mam szczury i wiem ?e weterynarze czasem mimo najlepszych ch?ci nie wiedz? wszystkiego, dlatego chcia?am zapyta? czy mog? co? jeszcze zrobi? by zwi?kszy? jej szans? na prze?ycie?
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2011-12-08, 16:07   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


A myszka je, pije? Zadbaj, ?eby mia?a ciep?o. Je?li jest mocno os?abiona, sama mo?e nie by? w stanie si? ogrza?
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-12-08, 16:40   

Przede wszystkim myszka musi mie? ciep?o. Je?li nie je ani nie pije, to musisz dokarmia? i poi? j?, cho?by insulinówk? (oczywi?cie bez ig?y).
Czy jej bobki wygl?daj? normalnie, czy ma biegunk?, mo?e maj? jaki? dziwny kolor?
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
iglasta 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 34
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-12-08, 16:43   

Chyba nie je, ale nie jestem pewna. Sta?a na jedzeniu i co? tam grzeba?a ale czy zjad?a..?

Kupi?am gerberka owocowego i nutridrinka czy to pomo?e? Picie daje jej na palcu i ma miseczk? z wod?.
Mam w domu mysie poid?o ale i tak wydaje mi si? za du?e, ale mo?e mi si? tylko wydaje, da? jej w poidle?

W pokoju mamy 20-21 stopni, a myszka jest ulokowana w plastikowym pojemniku, z dziurkami w pokrywce- s?u?y?o mi to za transporter jest w miar? du?e.

W?a?nie wróci?am do domu i widz? ?e myszka jest duzo aktywniejsza ni? by?a, ?azi, wspina si? troch?, nawet uda?o jej si? raz wyj?? z pude?ka jak by?o otwarte.
Jestem dobrej my?li;)
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2011-12-08, 16:45   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Je?li cho?by próbuje je?? czy pi?, to nie jest tak ?le :wink: Wod? w poide?ku powinna mie?, moje pij? z takiego du?ego, po ?winkach. Mo?esz jej te? dorzuci? np. porwanych chusteczek higienicznych czy r?czników papierowych, ?wietnie ogrzewaj? :wink:
A gerberkiem jak najbardziej mo?esz spróbowa? j? nakarmi?. Je?li sama nie zje, to mo?esz poda? jej strzykawk? (tylko nie za du?o, w ko?cu to male?stwo :razz: )
 
 
 
iglasta 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 34
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-12-08, 16:51   

Czyli dogrzewa?? Mo?e by? termofor do tego?
Mam insulinówk?, odchowywa?am kiedy? szczurzego oseska;) tylko prosz? powiedzcie mi czym j? dokarmi?? Szczurek dostawa? nutridrinka, mleko dla koci?t i kaszk? dla dzieci, mo?e by? to?
Bobków ?adnych nie znalaz?am, u weta mia?a biegunk? ale ma?o i pewnie ze stresu, a teraz b?d? sprawdza?.
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-12-08, 17:00   

Je?li mia?a biegunk?, to z pewno?ci? z sokami i gerberkami nie mo?na przesadza?, bo to tylko pogorszy spraw?. Mo?esz jej np. do jakiego? korka da? troch? gerberka i zostawi? - je?li zobaczysz, ?e je, to nie musisz dokarmia?.
Ogl?daj j? tak, hm, z ukrycia, bo nie jest jeszcze oswojona i widz?c Ciebie, mo?e nie je?? ze strachu.
Kaszka dla dzieci do dokarmiania mo?e by?. Mleko nie jest potrzebne, wystarczy kaszka i gerber. No i oczywi?cie niech myszka ma sta?y dost?p do wody i karmy.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2011-12-08, 17:20   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


My?l?, ?e je?li si? wspina i jest w miar? aktywna, to termofor b?dzie zb?dny. Je?li chodzi o dokarmianie, to nie mam do?wiadczenia, w ka?dym razie podobnie jak Laraine mleko odradzam.
 
 
 
iglasta 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 34
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-12-08, 18:05   

Robi normalne bobki i sika, wi?c chyba co? je i pije..?
Wyk?pa?a si? te? w misce z piciem :shock:

Teraz znowu jest troch? gorzej z ni?, stoi w miejscu i widz? ?e ci??ko ?apie powietrze;/
Chodzi?o mi o takie specjalne mleko dla koci?t, wiem ?e krowiego si? nie podaje;) ale skoro mówicie ?e kocie tez nie to si? nie upieram;)

Jest jaki? sposób ?eby u?atwi? jej oddychanie..?
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2011-12-08, 18:51   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Mo?na jedynie zadba? o dobr? wentylacj? w pojemniku, tj. w tym przypadku du?? ilo?? dziurek
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-12-08, 19:53   

Zgadzam si?, musisz zadba? o to, ?eby cyrkulacja w pojemniku by?a ok, ?eby myszce nie by?o duszno.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
iglasta 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 34
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-12-08, 22:26   

Ona bardzo dziwnie siedzi, znaczy w dziwnej pozycji. Z boku to wygl?da tak jakby by?a wygi?ta w ?uk.
Boj? si?.
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2011-12-08, 22:31   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Nie wiem, czy my?limy o tym samym, ale moje maluchy siadaj? w?a?nie tak, ?e plecki tworz? ?uk. Nie martw si?, zrobi?a? wszystko co mog?a?, na pewno b?dzie dobrze :wink:
 
 
 
iglasta 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 34
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-12-08, 22:39   

Próbuj? j? karmi?, ale ona si? tak szarpie ?e to przynosi odwrotny efekt- zamiast poczu? si? lepiej jest wyczerpana :sad:

Ma ca?y ryjek i nos brudny, posklejan? sier??, leci jej z nosa, kot mojej ciotki tak wygl?da? gdy umiera? na koci katar :sad:
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2011-12-08, 22:44   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


A kicha? Mo?e jest przezi?biona... Kurcz?, ci??ko co? konkretnego powiedzie?, jak si? zwierza nie widzi :roll:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT