AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Jedna czy kilka
Autor Wiadomość
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-02-26, 01:57   

1. daty
2. myszka mo?e czu? si? z Tob? dobrze ale na pewno nie zast?pisz jej kole?anki ( je?eli masz samiczk? ) myszki wi?c radz? zainwestowa? w drug? myszk?, bo jednak z ni? nie przebywasz 24h na dob? a przypomn?, ?e myszy s? stadnymi zwierz?tami nie bez powodu.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
flea 
Mysi Bywalec
We got the Funk



Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 167
Wysłany: 2009-02-26, 20:19   
   Myszy: Irish, Bootsy, Chocolate <:3D~


To ja si? dorzuc? do tematu ?eby niepotrzebnie nowych nie zak?ada?. Mam powa?ne obawy co do tego czy moja samiczka zaakceptuje drug? mysz. Trafi?a mi si? mysz bojowa. Do??czenie do stada ( kilka miesi?cy temu ) nowej myszy sko?czy?o si? krwi? i uszkodzonym ogonkiem malucha. I tak naprawd? nigdy nie zosta?a zaakceptowana, ci?gle by?y jakie? bójki i fochy. Nie wiem czy myszy tak maj? czy nie ale moja nawet bawi si? w dziwny sposób a mianowicie ja wk?adam r?k? do akwa uderzam palcami w trocinki a ta ma?pa urz?dza sobie polowanie, skacze na moj? r?k?, podgryza, podskakuje. Potem daje si? pog?aska? ( boczki poszorowa? :grin: ) i zabawa od nowa. czyli ja jestem naje?d?c? a ona bohatersko broni terytorium. Z wchodzeniem na r?k?, z jakimi? pieszczotami nie ma problemu. Jest oswojona.
Jak do??cz? now? mysz to boje si? ?e b?dzie gry?? albo krzywd? zrobi. Próbowa?? nie mam miejsca na nowe akwarium w razie czego. Jak policzy?am to mysz ma ok roku, wi?c je?eli jej nic nie dopadnie to po?yje jeszcze z roczek spokojnie.
I co rób? :?
_________________
Mice are nice :)
 
 
myszowata 
Starszy Myszaty


Imi?: Julia
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 72
Wysłany: 2009-02-28, 12:41   
   Myszy: Rex "Rudy" [*], Balbina, Norka, Tosia, Puma(Gryzolinda), Endo(Gryzak)


flea napisał/a:
To ja si? dorzuc? do tematu ?eby niepotrzebnie nowych nie zak?ada?. Mam powa?ne obawy co do tego czy moja samiczka zaakceptuje drug? mysz. Trafi?a mi si? mysz bojowa. Do??czenie do stada ( kilka miesi?cy temu ) nowej myszy sko?czy?o si? krwi? i uszkodzonym ogonkiem malucha. I tak naprawd? nigdy nie zosta?a zaakceptowana, ci?gle by?y jakie? bójki i fochy. Nie wiem czy myszy tak maj? czy nie ale moja nawet bawi si? w dziwny sposób a mianowicie ja wk?adam r?k? do akwa uderzam palcami w trocinki a ta ma?pa urz?dza sobie polowanie, skacze na moj? r?k?, podgryza, podskakuje. Potem daje si? pog?aska? ( boczki poszorowa? :grin: ) i zabawa od nowa. czyli ja jestem naje?d?c? a ona bohatersko broni terytorium. Z wchodzeniem na r?k?, z jakimi? pieszczotami nie ma problemu. Jest oswojona.
Jak do??cz? now? mysz to boje si? ?e b?dzie gry?? albo krzywd? zrobi. Próbowa?? nie mam miejsca na nowe akwarium w razie czego. Jak policzy?am to mysz ma ok roku, wi?c je?eli jej nic nie dopadnie to po?yje jeszcze z roczek spokojnie.
I co rób? :?


Mia?am dok?adnie tak? sam? sytuacj?. Zauwa?y?am, ?e w klatce pojawi?a si? krew i wtedy si? wszystko wyja?ni?o. Myszka bia?o czarna odgryz?a br?zowej ogonek i musia?am je rozdzieli?.
 
 
Rogal98 
M?ody Myszaty
kC Sid <3



Imi?: Oliwia
Dołączyła: 16 Lis 2008
Posty: 36
Skąd: Piekary ?l?skie
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2009-03-03, 18:53   
   Myszy: Niestety tylko jedna, ale za to najwspanialsza na ?wiecie - Sid


To ja równie? dorzuc? swoje pi?? groszy. Mam samca i nie mam zielonego poj?cia czy dokupi? mu koleg? (o samicy nie ma mowy, nie chc? jej krzywdzi? ci?g?ym miotem), abo zostawi? go samego co te? nie jest dobre ;(
_________________
kW Sidusiu, Fuksiku, Nigerio, Ro?ku, ?atku i Optimusku <3 <3 <3 <3 <3 <3
 
 
Bernadeta 
Mysi Rozmówca


Imi?: Ewa
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 265
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-03-03, 20:28   

U mnie do??czenie Velvet do pozosta?ych posz?o po prostu zadziwiaj?co dobrze.Oczywi?cie kwiki i gonitwy by?y,ale wykorzysta?am wiedz? któr? kiedy? przekaza?a mi Hania gdy do??cza?am Afric? do czterech myszek i rewelacyjnie si? uda?o wtedy i teraz. :m:):
A mo?e takie bezproblemowe ??czenie dotyczy tylko myszek rasowych.
_________________
http://www.freerice.com/
Ostatnio zmieniony przez Bernadeta 2009-03-05, 20:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-03-03, 21:05   

Bernadeta napisał/a:
A mo?e takie bezproblemowe ??czenie dotyczy tylko myszek rasowych.

Nie to raczej szcz??cie ;) Gratulacje :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
flea 
Mysi Bywalec
We got the Funk



Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 167
Wysłany: 2009-03-11, 09:18   
   Myszy: Irish, Bootsy, Chocolate <:3D~


U mnie ??czenie posz?o jak z p?atka. A? si? zdziwi?am. Co do wcze?niejszego postu ?e mysz samotna szybko si? oswaja i jej przyjacielem zostaje cz?owiek...Jak moja Bootsy zosta?a sama to zauwa?y?am , ?e faktycznie si? garnie do r?ki, chce si? bawi? i przybiega?a do mnie. powód : banalny mysz si? nudzi sama i jest jej zimno. Mojej ma?piatce w?o?y?am ciep?y termofor do akwarium i mysz znikn??a na par? dobrych godzin. Nie zast?pimy myszy kole?anki, i vice versa.
_________________
Mice are nice :)
 
 
Bernadeta 
Mysi Rozmówca


Imi?: Ewa
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 265
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-03-11, 12:36   

A moja Velvet jak si? o?ywi?a gdy znalaz?a si? w nowej mysiej rodzinie,?le by by?o gdyby zosta?a sama.Po chwilach gonienia,spania osobno,nawet mia?a niewielk? ran? przy ogonie-szybko si? zagoi?a.Teraz je z apetytem,znalaz?a sobie now? przyjació?k? Ciocolat? to w jej towarzystwie najcz??ciej wychodzi na spacery poza dun? . Zachowuje si? mimo,?e b?dzie mia?a 22.03.2009 r rok jak m?oda myszka. :m:):
_________________
http://www.freerice.com/
 
 
 
Paulinak 
M?ody Myszaty



Imi?: Paulina
Wiek: 28
Dołączyła: 24 Lut 2012
Posty: 46
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2012-03-12, 14:04   
   Myszy: Julia


Ja mam jedn? myszk? Juli? i zastanawiam si? nad adopcj? drugiej :) Ale mam akwarium 40x25x25 cm :) Nie wiem czy nie b?dzie im ciasno :)

Post wydzielony z tematu klimejszyn. Laraine.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Laraine 2012-03-12, 14:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-03-12, 14:09   

Paulinak, no za du?e to akwarium nie jest, ale na pewno im b?dzie w nim lepiej we dwie, ni? jednej :) A mo?e kiedy? uda Ci si? powi?kszy? lokum.
Tak?e nie wahaj si?, przygarnij drug? samiczk? :) Tylko z adopcji lub zarejestrowanej hodowli, nie kupuj w zoologu.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Paulinak 
M?ody Myszaty



Imi?: Paulina
Wiek: 28
Dołączyła: 24 Lut 2012
Posty: 46
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2012-03-12, 14:11   
   Myszy: Julia


Laraine, mog? prosi? o linki do hodowli, które s? blisko Kalisza? :) Jedynym warunkiem jest brak czerwonych oczu, gdy? moja mama troszk? si? ich boi :) A póki mam 16 lat i mieszkam z nimi wol? nie nagina? i tak z?amanej zasady: zero ''szczurów'' w domu :D
_________________
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-03-12, 14:26   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Z Kalisza to chyba b?dzie najbli?ej do wroc?awskich hodowli... A tam jest kilka :wink: cho?by LaVender Dream, Black and White, Artistic. Albo Pozna?, czyli np. Leominor. Zajrzyj do dzia?u hodowli :wink:
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-03-12, 14:55   

Na pewno znajdziesz tak? myszk?, w której i Ty, i Twoja mama, si? zakochacie :)
A transport np. z Wroc?awia do Kalisza nie powinien stanowi? problemu :)
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Paulinak 
M?ody Myszaty



Imi?: Paulina
Wiek: 28
Dołączyła: 24 Lut 2012
Posty: 46
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2012-03-12, 15:54   
   Myszy: Julia


Laraine, zuza911, wielkie dzi?ki :)
_________________
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2012-08-28, 21:23   

Szuka?am, szuka?am i nigdzie, w ?adnym temacie nie mog?am znale?? odpowiedzi na moje pytanie. O myszach z góry wiem niewiele i interesuj? si? nimi od niedawna (cho? zdecydowanie przez ostatnie kilka godzin sp?dzonych na tym forum i innych mysich stronach moja wiedza podnios?a si? o 100+), interesuje mnie, czy kupuj?c dwie samice, musz? one by? miotowymi siostrami?
Od miesi?ca posiadam gerbile (myszoskoczki) i u nich ta kwestia jest mi znana: samice musz? by? miotowymi siostrami, w innej kwesti stosuje si? próby ??czenia na kilka ró?nych sposobów, aby obydwie panny si? zaakceptowa?y.
Zastanawia mnie ten fakt, poniewa? powiedzmy, "przymierzam" si? do zakupienia dwóch hodowlanych panienek. S?dz?, ?e to istotne pytanie. Chcia?abym unikn?? nieprzyjemno?ci i rozlewu krwi.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT