AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Kastracja myszy
Autor Wiadomość
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2014-01-27, 22:51   

zabieg sam w sobie nie jest trudny. Naczynia krwionosne sa dosc oddalone od jader. widzialam na wlasne oczy. problem jest z narkoza. jesli wet bytuje w samych duzych zwierzetach to niema sensu pytac. na 10 moich myszy ktorym podano narkoze jeszcze nie zdazylo mi sie by ktores umarlo choc wiadomo takie przypadki tez sie zdazaja. glownie przy zwierzetach oslabionych lub przy przedawkowaniu narkozy. lepiej podawac w stopniowych dawkach i czekac niz podac za duzo. moje myszy wybudzaly sie gora do 2 godzin z czego szwy odpadaly same po 2 tygodniach. myszy jeszcze nie sa znane pod tym wzgledem i tak jak np owczarki maja sklonosc do bezdechu przy narkozie tak moze tez sie zdazyc i u jakis ras innych zwierzat z czego u myszy problem byl by wiekszy bo nic z tym zrobic by sie nie dalo.jak bd w lecznicy udokumentuje caly zabieg wraz z dawkami i zdjeciami . dodam w tym temacie..

[ Dodano: 2014-01-27, 22:56 ]
mam obawy co do odmiany capped rosette bo juz 2 razy mialam dziwne reakcje na typowe leki typu drgawki pomimo iz dawka byla jak zwykle identyczna jak u innych .mogl byc to przypadek, jak rowniez ostrzezenie .

[ Dodano: 2014-01-27, 23:13 ]
prosze poki co nie laczyc kastratow z samicami.

[ Dodano: 2014-01-27, 23:16 ]
mam kastrata ale juz po miotach starego. jego poped nie zmienil sie. Sprawdzimy jeszcze jak to jest z mlodymi ktore nie wiedza co to samica.
 
 
D?ewo:3 
Szara myszka


Imi?: Ania
Dołączyła: 21 Kwi 2017
Posty: 9
Skąd: M?awa
Wysłany: 2017-04-22, 07:41   
   Myszy: Koralina i ?


sunia napisał/a:
no je?li b?dzie nast?pny raz racja


A? wspó?czuje myszom nara?onym na 'nast?pny raz' z tob?.
 
 
masteo 
Szara myszka


Dołączył: 18 Maj 2017
Posty: 1
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2017-05-18, 14:30   

jesli myszka chora to czemu ja nie no wiecie ? :P
_________________
Nasiona Marihuany gdzie kupi? ?
 
 
Pasko
Szara myszka


Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-07-04, 21:23   

Nie rozumiem poco takie rzeczy robi? z myszami
_________________
Bi?uteria ze srebra
 
 
Luna_s20 
Starszy Myszaty



Wiek: 40
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 97
Wysłany: 2017-07-26, 17:58   

Przeczyta?am temat i mocno si? zastanawiam nad jego sensem. Po co kastrowa? to czego kastrowa? nie trzeba? Ja rozumiem ?e trzeba kastrowa? konie - bo niewykastrowany mo?e szale?. I wtedy utrzyma? ton? na sznurku jest ci??ko. Rozumiem ?e kastruje si? psy - by stonowa? ich agresj? i frustracj?. Rozumiem, ?e kastruje si? koty - bo znacz? teren. I wszystkich z trzech powy?szych - gdy wyczuj? samic?, ci??ko jest upilnowa?. Ale mysz która siedzi w klatce? Po co? By by? a? tak pro by móc powiedzie? "bo ja swoje kastruj?"?
Nawet je?li jaki? hodowca mia?by ego przero?ni?te bardziej ni? zmiany rakowe jego podopiecznych, i ba? si? ?e oto kto? nielegalnie wejdzie w posiadanie tak drogocennego materia?u genetycznego - to przecie? mo?e nie sprzedawa? samców.
A skraca? narkoz? ?ycie zwierz?cia by je uszc???liwi? - i to te? w w?tpliwy sposób (brak jajek nie przek?ada klepek w mó?gu - minie jaki? czas nim organizm si? uspokoi i przestanie reagowa? pod wp?ywem hormonów) te? przypomina raczej przy?o?enie komu? m?otkiem w palec by zapomnia? o bólu g?owy.
I ka?dy weterynarz maj?cy cho? szcz?tkow? empati? do zwierz?t popuka si? na taki pomys? w g?ow?.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT