AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Karma dla psow i kotow - dla myszy
Autor Wiadomość
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-12-02, 20:13   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


jesli nie podajesz innych bia?ek odzwierz?cych to nawet wskazane :>
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
AnnaLord 
Szara myszka


Wiek: 26
Dołączyła: 29 Lis 2009
Posty: 13
Wysłany: 2009-12-05, 08:49   
   Myszy: Tosik


Dzi?kuje :m:D:
 
 
AgneS 
Starszy Myszaty


Imi?: Ania
Wiek: 27
Dołączyła: 01 Sty 2010
Posty: 94
Wysłany: 2010-02-27, 13:09   
   Myszy: Anachiel [*], Kadis [*]


Anachiel z ch?ci? zjad? ca?? chrupk? (kó??czko o ?rednicy ok. 4-5 mm) Royal Canin Mini Sensible 30.
 
 
 
justysiaryn 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 42
Wysłany: 2010-06-01, 13:04   
   Myszy: Szado?, Groszek, Kabi


da?am przed chwil? mojej myszce zjad? smakowa?o mu
dosta? purine dla kastrata nie zaszkodzi mu karma dla kastrata "inaczej dietetyczna dla kotów"
 
 
Shavenis 
Starszy Myszaty


Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 94
Skąd: Krosno
Wysłany: 2010-06-01, 14:33   

Karmy dla kotów nie s? zalecane dla ?adnego gryzonia ze wzgl?du na zawarto?? tauryny. Sprawd? na opakowaniu Puriny, czy nie posiada tego aminokwasu, ale teraz to praktycznie ka?da karma j? zawiera, gdy? jest niezb?dna kotom.

Najlepiej nie kombinowa? z kocimi karmami, a jak ju? kto? bardzo chce to niech ju? spróbuje psich. Karma dla psa powinna zawiera? nie du?o bia?ka :P
Ostatnio zmieniony przez Shavenis 2010-06-01, 17:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-06-01, 15:36   

Shavenis, karmy dla kotów mo?na podawa?, ALE trzeba uwa?a?, na sk?ad; maj? wi?cej t?uszczu i bia?ka ni? karmy dla psów. Co do tauryny, to nie przesadzaj :wink:
Najlepiej podawa? karm? dla psów doros?ych (ma procentowo mniej t?uszczu i bia?ka). Poczytajcie te 10 stron tematu :smile:
Pozdrawiam
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
futrzasta 
Mysi Rozmówca



Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 241
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-06-23, 23:22   psia / kocia karma jako podstawa
   Myszy: Erupcja Rado?ci


ja wiem, ?e by?o ale chc? zapyta? od innej strony...
chodzi o podej?cie terrarystów którym nie zale?y na jako?ci i zdrowiu myszek a na szybkich przyrostach, licznych miotach itp. twierdz?, ?e najlepsze mioty i przyrosty otrzymuj? karmi?c myszki tani? karm? psi? a koci? jeszcze lepiej bo ma du?o bia?ka i jak samice s? w ci??y jest to idealne. poza tym tania karma w wi?kszo?ci sklada si? ze zbó?. my stosujemy psi? karm? jako dodatek a oni jako podstawa...kto? si? wypowie o jakich? + i - ? zirytowa?o mnie t?umaczenie hodowcom myszy karmowych,?e myszki musza by? zdrowe i dobre jako?ciowo ?eby mo?na nimi karmi? inne zwierz?ta. w sumie jeden grzyb i tak zostan? zjedzone no ale...
_________________
Goplana [*], Histeria [*], Samara [*], Enamorada [*], Erupcja rado?ci [*]...
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-06-24, 00:10   

futrzasta napisał/a:
najlepsze mioty i przyrosty otrzymuj? karmi?c myszki tani? karm? psi? a koci? jeszcze lepiej bo ma du?o bia?ka i jak samice s? w ci??y jest to idealne
generalnie samicom w ci??y i samicom karmi?cym m?ode trzeba zwi?kszy? ilo?? bia?ka w diecie i to porz?dnie (jako budulec p?odów i do pó?niejszego ich wzrostu i rozwoju oraz dla rozwoju ma?ych myszy) To je?li chodzi o plusy.
Natomiast je?li chodzi o
futrzasta napisał/a:
tani? karm? psi? a koci? jeszcze lepiej
to jest to minus (konserwanty, zapychacze i inne ustrojstwa) wi?c same minusy.
Szczerze, to nie wyobra?am sobie dawa? takiego gówna zwierzakom i to ?adnym, czy to mysz, czy pies lub kot, bo to przecie? dla nich jest adresowana docelowa ta karma. Zreszt? nawet gdzie? na terrarystyce widzia?am, ?e nawet w przypadku hodowli karmowej szczurów odradzali karmy typu "czapi" i "pedigripale".

Ale psia czy kocia karma jako podstawa ?ywienia to chyba tylko w hodowlach karmowych do przyci?cia by mog?a by? bo tam chodzi o liczne grube mioty i szybkie przybranie na wadze zwierzaków, które same s? pokarmem.
W normalnym posiadaniu myszek ta karma to tylko dodatek do jedzonka.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
futrzasta 
Mysi Rozmówca



Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 241
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-06-24, 08:17   
   Myszy: Erupcja Rado?ci


dzi?ki. chcia?am jako? nawróci?" hodowców myszy" ale widz?, ?e oni twardo si? trzymaj? tego ?e najta?sza, t?usta, syfiasta karma dla kotów/psów jest najlepszym i najta?szym rozwi?zaniem...szkoda mi tych zwierzaków, ?e nie otrzymuja sk?adników jakich ich organizmy potrzebuj?...
_________________
Goplana [*], Histeria [*], Samara [*], Enamorada [*], Erupcja rado?ci [*]...
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-06-24, 08:46   

A to si? myl?, bo najwi?ksz? ilo?? bia?ka, potrzebn? do rozwoju i p?odu i pó?niej karmionych mlekiem matki osesków maj? nie najta?sze karmy, a te zdecydowanie dro?sze, typu RC. Dlatego powinno si? uwa?a? i czyta? opakowanie karmy, czy nie zawiera ZBYT du?o bia?ka, bo mo?na mysz przebia?kowa?.
 
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2010-06-24, 09:40   

Ja karmie drog? karm? dla koci?t samice przed kryciem, w ci??y i karmi?ce, innym myszom daj? od czasu do czasu psi? karm? mojego Silvera bo przebia?czenie nie jest dobre
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2010-06-24, 10:47   

futrzasta napisał/a:
ja wiem, ?e by?o ale chc? zapyta? od innej strony...


Nic nie szkodzi.. po co zak?ada? drugi temat...
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
justysiaryn 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 42
Wysłany: 2010-06-24, 11:41   
   Myszy: Szado?, Groszek, Kabi


nie mam poj?cia jaki jest sk?ad puriny któr? daje dla mojego pysia bo ja j? kupuje na wag? bo nie ma w paczkach dostaje 2 granulki na tydzie?

ale sk?ad znalaz?am w necie


Sk?ad: Zbo?a, ekstrakt z bia?ka ro?linnego (min. 1,3% soli), mi?so, produkty pochodzenia zwierz?cego, oleje i t?uszcze (min. 0,006% ekstraktu z rozmarynu), warzywa (min. 0,5% marchewki, min. 0,5% szpinaku, min. 0,2% pietruszki, min. 0,5% cykorii), sk?adniki mineralne, produkty pochodzenia ro?linnego (min. 0,05% m?czki rzepakowej) dro?d?e.
Typowa analiza: Bia?ko ca?kowite 34%, T?uszcz surowy 12%, Popió? surowy 7%, W?ókno surowe 2,2%, Wap? 1,2%, Fosfor 1,2%, Magnez 0,1%, Metionina 0,7%, Siarczan miedzi (mied? 12mg/kg)

Szado?kowi smakuje zawsze zje jak mu dam nawet jak trzymam i daje to on wyrwie mi z r?ki heh
i tu niema tej taturyny
 
 
futrzasta 
Mysi Rozmówca



Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 241
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-06-24, 13:38   
   Myszy: Erupcja Rado?ci


ju? dobrze dobrze Kano widze avatar si? zmieni? i z?o?? wzros?a :twisted: dzi?kuj? z zypowiedzi :)

albo jescze chwila...
Czym objawia si? przebia?czenie (oprocz drapania)? Jakie s? jego skutki i czy mieli?cie takie przypadki? -szukam na forum ale nie widz?

Z?o?? nie wzros?a, wr?cz przeciwnie ;)

Kana
_________________
Goplana [*], Histeria [*], Samara [*], Enamorada [*], Erupcja rado?ci [*]...
Ostatnio zmieniony przez Kana 2010-06-24, 21:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Myszata 
Myszo?ak



Imi?: Wiktoria
Pomogła: 7 razy
Wiek: 25
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 677
Skąd: Kraków, Nowa Huta
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-12-18, 19:47   
   Myszy: Brak


Mi hodowca powiedzia? ?ebym nie kupowa?a np. whiskasa, tylko najta?sz? z hipermarketu..
_________________
Je?li chcesz zmieni? ?wiat zacznij od siebie
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT