AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepisy na przysmaki "domowej roboty"
Autor Wiadomość
Nick. 
Starszy Myszaty


Imi?: Nicole
Wiek: 27
Dołączyła: 23 Paź 2009
Posty: 76
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-10-23, 18:50   

Az sie glodna zrobilam :D
 
 
_Chomusia_ 
Mysi Rozmówca
chomikomaniak



Imi?: Iza
Hodowla: brak
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Lip 2009
Posty: 238
Skąd: Rawicz/Wroc?aw
Wysłany: 2009-10-23, 19:33   
   Myszy: A CUP OF CHOCO, A CUP OF HONEY i A CUP OF CAPPUCINO (MouseBrother)


A mam takie pytanie. Poniewa? jest taki chlebek dla chomików, który mo?na wykona? samemu. Ju? kiedy? robi?am i bardzo fajna sprawa. Jednak czy dla myszy te? jest odpowiedni?

http://chomcia.blog.onet....3998,index.html
_________________
 
 
 
Nick. 
Starszy Myszaty


Imi?: Nicole
Wiek: 27
Dołączyła: 23 Paź 2009
Posty: 76
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-10-23, 19:47   

Skoro dla myszy to pewnie tak. Ale mozesz tez dac razowy ususzony. Pod zadnym pozorem nie kupuj niczego z napisem Chleb dla myszy czy cokolwiek takiego bo to bedzie mialo duzo niepotrzebnych skladnikow kolorow i wgl uzalezniaczy konserwantow..fuuu
 
 
_Chomusia_ 
Mysi Rozmówca
chomikomaniak



Imi?: Iza
Hodowla: brak
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Lip 2009
Posty: 238
Skąd: Rawicz/Wroc?aw
Wysłany: 2009-10-23, 20:33   
   Myszy: A CUP OF CHOCO, A CUP OF HONEY i A CUP OF CAPPUCINO (MouseBrother)


Wiesz, to si? nadaje dla chomików, ale nie wiem jak te sk?adniki maj? si? do uk?adu pokarmowego myszy, mimo wszystko to s? jednak inne zwierzaki.

A ju? dawno si? przekona?am, ?e wszystkie takie sklepowe biszkopciki, dropsiki to sama chemia ;p
_________________
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-10-23, 20:57   

_Chomusia_, nie za cz?sto. Jajko jest cz?stym alergenem, p?atki musi s? za bardzo kaloryczne, a owoce w nich s? kandyzowane (cukier!- z?o). Samo jedzonko dla niemowlaków nie jest niezdrowe, ale w za du?ej ilo?ci i za cz?sto tez przyniesie wi?cej szkody ni? po?ytku.
Wszelkie gerberki to raczej stosowa? lepiej jest jako dodatek lub co? z czy zwierzak zje antybiotyk. Ja tak przechytrzam swoje. :wink:
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
_Chomusia_ 
Mysi Rozmówca
chomikomaniak



Imi?: Iza
Hodowla: brak
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Lip 2009
Posty: 238
Skąd: Rawicz/Wroc?aw
Wysłany: 2009-10-23, 21:17   
   Myszy: A CUP OF CHOCO, A CUP OF HONEY i A CUP OF CAPPUCINO (MouseBrother)


Oczywi?cie, ?e to raz na jaki? czas - ostatnio jak robi?am to po jednym dla chomika , reszta do zamra?alnika posz?a i raz na jaki? czas by?o jako taki smako?yk, za ka?dym razem jak ?wie?e 8)
_________________
 
 
 
Av. 
Mysi Bywalec



Imi?: Asia
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Lis 2009
Posty: 102
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-11-03, 16:26   

FASZEROWANE JAB?KO:
* jab?ko obrane ze skórki
* ma?a marchewka
* orzechy lub ziarenka
* miód

Wyci?? w jab?ku otwór (najlepiej od góry), wsypa? do niego pokrojone drobno orzechy lub ziarenka (w przypadku np. pestek dyni czy s?onecznika obra?!), zawarto?? jab?ka pola? po?ow? ma?ej ?y?eczki miodu. Zetrze? troch? marchewki do jab?ka (prócz tych sk?adników mo?na doda? nie ugotowany makaron). Po uzupe?nieniu ?rodka mo?na zamkn?? jab?ko kawa?kiem, który wycieli?my lub pozostawi? otwarte. Smacznego!
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-11-03, 18:22   

Av., tylko bardzo, bardzo rzadko (miód jest tucz?cy, podobnie jak s?onecznik). Poza tym cz??? zwierzaków nie lubi jab?ka :wink: No i ca?ego jab?ka na pewno nie zjedz? - musia?a by by? chmara myszy
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
_Chomusia_ 
Mysi Rozmówca
chomikomaniak



Imi?: Iza
Hodowla: brak
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Lip 2009
Posty: 238
Skąd: Rawicz/Wroc?aw
Wysłany: 2009-11-03, 18:53   
   Myszy: A CUP OF CHOCO, A CUP OF HONEY i A CUP OF CAPPUCINO (MouseBrother)


Wydaj? mi si?, ?e polanie tego wszystkiego miodem jest zb?dne, a marchewka lepsza by?aby w kawa?kach ni? taka starta.
_________________
 
 
 
Av. 
Mysi Bywalec



Imi?: Asia
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Lis 2009
Posty: 102
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-11-03, 19:10   

Do?ka oczywi?cie ;)
_Chomusia_ miód nie szkodzi je?li jest go ma?o po za tym z umieszczeniem w jab?ku kr??ków marchewki mo?e by? trudne je?eli s? ju? tam orzechy czy ziarno.

TUNEL JADALNY:
* woda
* m?ka
* jajko
* bia?ko jajaka
* ziarno lub suszone zio?a "herbal pets"

Ilo?? sk?adników prócz jajka dowolna. Zmiesza? m?k?, wod? i jajko. Ugniata? ciasto, a pó?niej opklei? nim rolk? po papierze. Nast?pnie posmarowa? ciasto bia?kiem i obtoczy? w ziarnie lub zio?ach.
 
 
 
_Chomusia_ 
Mysi Rozmówca
chomikomaniak



Imi?: Iza
Hodowla: brak
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Lip 2009
Posty: 238
Skąd: Rawicz/Wroc?aw
Wysłany: 2009-11-04, 15:25   
   Myszy: A CUP OF CHOCO, A CUP OF HONEY i A CUP OF CAPPUCINO (MouseBrother)


Szkodzi? nie szkodzi, ale potrzebny te? nie jest, a bez miodu jest bardziej zdrowe. A marchewk? mo?na by wymiesza? razem z tymi ziarnami.
_________________
 
 
 
Av. 
Mysi Bywalec



Imi?: Asia
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Lis 2009
Posty: 102
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-11-04, 17:39   

BROKU?Y NA ZIMNO:
* ma?y kawa?ek broku?a
* jedno jajko
* 4-5 ziarenek soli
* kilkana?cie ziaren surowej kukurydzy

Ukotowa? proku? w wodzie z sol? (4-5 ziarenek! nie wi?cej bo sól jest szkodliwa). Ostudzi? i podzieli? na ma?e kawa?eczki. Jajko ugotowa? na twardo, obra? z skorupki. B?dzie nam potrzebne tylko pó? jajka, drug? po?owe mo?na zje?? ;) Jajko pokroi? w drobn? kostk? i wraz z broku?ami doda? do miseczki. Do broku?ów doda? ziarna surowej kukurydzy i wymiesza?.
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-11-04, 17:57   

Av., sól jest zb?dna. Mo?esz ugotowa? go bez soli. Wiem, ze to ma?a ilo??, ale zupe?nie zb?dna, zw?aszcza, ?e wed?ug Twego przepisu gotujesz tylko
Av. napisał/a:
ma?y kawa?ek broku?a
. :wink:
Zreszt? moje myszy wola akurat broku?y surowe (tzn dziewczynki, bo Portos broku?ów nie tyka).
Je?li chodzi o przysmaki domowej roboty, to moje lubi? gotowany ry?, makaron, kasz?. Ale bez dodatków, bo jak im robi? co? w stylu 'sa?atki' to i atak wybieraj? jak popadnie.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
shaq 
M?ody Myszaty
hardcore



Imi?: Micha?
Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 15
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-11-04, 21:35   
   Myszy: Klik ;p


a ja si? zastosowa?em do jednego z Waszych przepisów, posmarowa?em "zakr?tke metalow? od s?oika (moja miska dla myszki ;p) twarogiem, do?? grubo i na to odrobink? ?mietany pola?em i pokruszy?em corn flakes i chyba 2 ca?e, chyba jej smakowa?o xD . Czy to jest na pewno zdrowe?
I jeszcze pokroi?em marchewk?,banana i jab?ko na plasterki i na kaloryfer tylko ?e bananowe posmarowa?em miodem troche zdrowe to ;p?
_________________
...
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-11-04, 21:43   

shaq, je?li taki przysmak dasz myszom rzadko to b?dzie w porz?dku. Pami?taj tylko, ze ?mietana jest strasznie tucz?ca, jak równie? za du?a ilo?? bia?ka b?dzie bardzo niewskazana dla zwierzaków.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT