AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepisy na przysmaki "domowej roboty"
Autor Wiadomość
Eowyn 
Szara myszka


Imi?: Ewa
Wiek: 26
Dołączyła: 30 Maj 2010
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-02, 18:40   
   Myszy: Lara i Mania


ja nie znam ?adnych przepisów dla myszek, ale ja moim zawsze daj? orzech laskowe i wloskie, otr?by przenne i owsiane, czasem siemi? lniane itd.
:m:D:
_________________
ach te myszki...
Klarcia [*]
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-06-06, 11:54   

Eowyn, zapoznaj si? z regulaminem i popraw ten okropny b??d:
Eowyn napisał/a:
przenne
:roll:

A w temacie ... moje koszmarki nie za bardzo chc? zjada? jakie? urozmaicenia, generalnie wol? wszystkie sk?adniki osobno, czyli albo jab?ko, albo serek, albo marchewka :wink:
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
ArolinaK 
Mysi Rozmówca



Imi?: Kasia
Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 291
Wysłany: 2012-09-16, 12:24   

Pozwoli?am sobie od?wie?y? temat i wrzuci? zdj?cia moich cieplutkich ciasteczek, jeszcze si? oka?e, ?e kogo? zainspiruj? :grin: :

[img][/img]

Ma?o skomplikowany sk?ad:
- otr?by owsiane
- otr?by pszenne
- suszona marchewka
- pokruszone corn flaksy
- miód
- woda

Miód i ciep?a woda jako spoiwo (miodek z pasieki wujka, wi?c gwarancja najwy?szej jako?ci :m:D: ), reszta "na oko", trzeba popróbowa?. Najwi?cej otr?b owsianych. Uk?adamy na papier do pieczenia ma?e stosiki (pó? ?y?eczki) i wstawiamy na pi?tna?cie minut (lub mniej, tak mi?dzy 10 a 15) do piekarnika temp. 150-180 stopni. Nie przejmowa? si? wygl?dem ciach przed upieczeniem, sprawiaj? wra?enie takich, co si? zaraz rozpadn?. Miód i temperatura zrobi? swoje.

Góra jedno dziennie na jedn? mysi? i nie przez d?ugi czas, bo miodek mo?e zrobi? swoje :wink: .
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2012-09-16, 12:34   

sama bym takie zjad?a :P
 
 
ArolinaK 
Mysi Rozmówca



Imi?: Kasia
Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 291
Wysłany: 2012-09-16, 12:46   

Ca?a rodzina si? na nie rzuci?a, musia?am z nimi ucieka? do pokoju. I by?a obraza majestatu, ?e piek? dla myszy, a nie dla nich :twisted: .
 
 
Zumi 
Myszowaty



Imi?: Aga!
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Sie 2012
Posty: 520
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-09-16, 21:41   
   Myszy: Toro i Otto <3. | Zumi [*], Milka [*], Suzi [*], Nefi [*], Mamba [*], Margolka [*]


hehe. ja te? robi?am mysiom ju? kilka razy kolby, ciasteczka i jeszcze inne rzeczy z tego 'kolbowego' ciasta np. miseczki itd. a przepis by?.. a w?a?ciwie to go nie by?o :lol: bo do garnuszka wzi??am na oko m?ki kukurydzianej (ale dos?ownie jakie? 2 ?y?ki) i wody dola?am troszk?. miesza?am na ma?ym ogniu i dola?am wody je?li by?o za ma?o. jak ciasto zrobi?o si? jednolite dosypywa?am karmy domowej roboty i miesza?am a? by?y wmieszane w ciasto i by?o ich du?o. nie dodawa?am ?adnych jajek ani miodu bo moim zdaniem nie ma takiej potrzeby. oczywi?cie jak zwykle wysz?o mi tego za du?o.. ale có? :lol:
z ciasta ulepi?am ró?ne kuleczki sto?ki mieseczki obr?cze kwadraty i wsadzi?am do 180 stopni na jakie? chyba 25 min. nie pami?tam z reszt? a ka?dym razie do czasu a? si? upiek?y : ) i to 'mój' bananalny przepis : P robi?am ju? te kolby itd chyba 3 razy i myszkom b. smakowa?y : >
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-09-18, 14:24   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


No mnie zainspirowa?a? z tymi ciasteczkami, jutro si? za nie wezm? jak b?d? sama :lol: I przy okazji kolb dorobi?, bo ju? mychy zapomnia?y pewnie, jak wygl?daj? :wink:
 
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-16, 17:40   

Ja mieszam troch? karmy , s?onecznika (nie solonego , ?eby nie by?o :) ) w skorupkach ale niedu?o poniewa? jak kto? mi kiedy? napisa? jest t?usty a moja mycha do chudzielców nie nale?y , p?atki owsiane , chrupki ry?owe nieco pokruszone chocia? moja mysz zajada nawet wielkie kawa?ki , chrupki kukurydziane te? pokruszone . Albo wsypuje to do miseczki lecz odrobink? albo podaje jej co ulubiony przysmak z r?ki . W tedy nie do?? ?e si? nieco jeszcze bardziej do mnie przekonuje to jeszcze mo?e poszama? pyszne k?ski.
Chyba jej to smakuje bo gdy widz? jak dziamga i nagle podnosi ?epek to tylko widz? jak mlaszcze i ?uje :m:):

[ Dodano: 2012-10-16, 17:48 ]
Czasami robi? jej mix z warzyw oraz jab?kiem i bananem . Wygl?da to mniej wi?cej tak : marchew ( której jeszcze nigdy nie ruszy?a nie wiem dlaczego ) , ogórek ( tego to by mog?a je?? i je?? ) , kawa?eczek pomidorka ( skubnie co nieco ale jednak ca?y czas jej faworytem jest ogórek :) ) , jab?ko ( zawsze jest delikatnie poskubany ) , banan ( jak dot?d zjada?a go bardzo ma?o ) . Oczywi?cie wszystkie warzywka i owoce myje nim je podam myszce . Gdybym wiedzia?a od razu jak j? kupi?am ?e uwielbia ogórka nazwa?a bym j? Ogóras :)
_________________
Gucio [*]
 
 
ArolinaK 
Mysi Rozmówca



Imi?: Kasia
Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 291
Wysłany: 2012-10-16, 19:30   

zonia332 napisał/a:
niedu?o poniewa? jak kto? mi kiedy? napisa? jest t?usty

Tutaj te? nie wolno przegi?? w drug? stron?, poniewa? myszce potrzebne s? t?uszcze (które podajemy im najcz??ciej w kukurydzy i w?a?nie s?oneczniku). Je?li boisz si?, ?e przybior? na wadze ponad miar? podawaj s?onecznik iryga (pasiak), jest troch? mniej t?usty od tego czarnego.
Fajna sa?atka owocowa :smile: . Jak da?am myszkom pomidora, to poskuba? go troch?, ale generalnie pogardzi?y nim tak samo jak marchewk? i jab?kiem, bestyjki.

Chc? zrobi? w?asn? kolb?. Czy m?ka pszenna zmieszana z wod? b?dzie dobrym "klejem"? Chcia?abym unikn?? miodu. Mo?e kto? zna lepszy ekwiwalent?
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-16, 19:44   

A mo?na w tej mieszance ( s?onecznik , p?atki owsiane , troch? karmy ) doda? np. surowy ry? lub jak?? kasz? ale te? surow? ?
_________________
Gucio [*]
 
 
Zumi 
Myszowaty



Imi?: Aga!
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Sie 2012
Posty: 520
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-10-16, 20:26   
   Myszy: Toro i Otto <3. | Zumi [*], Milka [*], Suzi [*], Nefi [*], Mamba [*], Margolka [*]


tak ArolinaK, miód jest moim zdaniem zb?dny ;) m?k? kukurydzian? albo pszenn? to garnuszka na ma?y ogie? i dolewasz po troch? wody mieszasz na g?adk? mas?, wy??czasz ogienek i dosypujesz ziaren, karmy czy czegokolwiek i mieszasz. mieszasz.. ci?g dalszy na pewno znany ;) ja tak robi? i jest GIT!! :grin:
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-16, 20:30   

Zumi007, a czy nie by?o by dla Ciebie problemem jakby? mog?a poda? mi ci?g dalszy przepisu ? Nie wiem jak si? robi pa?eczki czy ciasteczka dla myszowatych a ch?tnie bym spróbowa?a :) Oczywi?cie pod nie obecno?? rodziców którzy za ba?agan w kuchni by mnie pewnie zabili :lol:
_________________
Gucio [*]
 
 
ArolinaK 
Mysi Rozmówca



Imi?: Kasia
Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 291
Wysłany: 2012-10-16, 21:30   

Zumi007, dzi?kuj? :smile: . Kukurydzian? mas? to b?d? zgryza? jak szale?cy!
 
 
Zumi 
Myszowaty



Imi?: Aga!
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Sie 2012
Posty: 520
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-10-16, 21:54   
   Myszy: Toro i Otto <3. | Zumi [*], Milka [*], Suzi [*], Nefi [*], Mamba [*], Margolka [*]


nie ma za co ArolinaK :smile:
zonia332, oki to podam tylko nie wiem czy tu czy pw?
 
 
laciata 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 2 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2012-10-17, 08:26   

mo?e tu, ja te? si? ch?tnie dowiem;P
_________________
Marzenia si? spe?niaj?, kiedy si? o nich zapomina...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT