AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepisy na przysmaki "domowej roboty"
Autor Wiadomość
Zumi 
Myszowaty



Imi?: Aga!
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Sie 2012
Posty: 520
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-10-17, 12:24   
   Myszy: Toro i Otto <3. | Zumi [*], Milka [*], Suzi [*], Nefi [*], Mamba [*], Margolka [*]


Przepis na kolby, ciastka czy inne :wink:
No to podam od pocz?tku i tak jak ja robi? :
POTRZEBNE:
Garnuszek, kuchnia, ?y?ka, m?ka (kukurydziana lub pszenna z kukurydzian? b?d? bardziej chrupkie), folia aluminiowa, woda, piekarnik.
WYKONANIE:
1. Stawiamy garnek na kuchni na ma?y ogie?;
2. Wsypujemy m?k? w zale?no?ci ile chcemy tyle sypiemy m?ki. Ja zawsze bior? jakie? 2 ?y?ki, mo?na pó? szklanki, szklank?, ile chcecie ?eby tego wysz?o (ale ja zawsze i tak robi? za du?o :wink: );
3. Wlewamy troch? wody, mieszamy i w razie potrzeby dolewamy wody;
4. Mieszamy a? ciasto b?dzie g?adkie, powinno by? do?? g?ste;
5. Wy??czamy gaz;
6. Sypiemy ziarna, karm?, jak?? mieszank?, to co chcecie ?eby by?o w kolbie, ciastkach;
7. Dok?adnie mieszamy i dosypujemy ziaren ?eby by?o ich du?o w cie?cie;
8. Czasem trzeba na tym etapie doda? jeszcze troch? wody, ale odrobink?;
9. Nastawiamy piekarnik na 180 stopni;
10. Bierzemy kawa?ek folii aluminiowej i pojemniczek z wod? do moczenia r?k (oboj?tnie co mo?e by? np. pude?ko po lodach) ?eby ?atwiej by?o lepi? i ?eby wszystko nie przykleja?o si? do r?k;
11. Moczymy ?apki i lepimy co nam do g?owy przyjdzie. Mo?na jakie? kulki, p?askie ciastka, kwadraty, mini miseczki lub owalne có? tak kolba. Mo?na tak? kolb? zrobi? na patyczku po starej kolbie, patyczku do szasz?yków czy na jakiej? ga??zce;
12. Te wszystkie cuda mo?na jeszcze obtoczy? w jaki? ziarnach, p?atkach czy prosie;
13. Uk?adamy wszystko na folii i wk?adamy do nagrzanego piekarnika na jakie? 15 minut (?) szczerze mówi?c nie pami?tam ale mo?ecie zawsze zobaczy? czy ju? upieczone a je?li nie to jeszcze w?o?y? do piekarnika;
14. Upieczone mysie pyszno?ci zostawiamy do ostygni?cia;
15. I najlepiej przez jakie? kolejne 2 dni nie zamyka? ich szczelnie do sple?niej?.. (Ta, mi si? tak kiedy? zdarzy?o.. Narobi?am oczywi?cie za du?o tego chyba ca?e pude?ko i zapomnia?am o nich :roll: tyle by?o po ciastkach )
16. No i tyle w zasadzie.. (pewnie o czy? zapomnia?am, ale to norma :wink: )
dajemy naszym pyszczkom! :grin:

I moim zdaniem naprawd? miód jest zb?dny :)
 
 
laciata 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 2 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2012-10-17, 12:36   

bardzo dzi?kujemy, moje mysie mog? si? ju? szykowa?, jak tylko znajd? chwil? to wykorzystam przepis;D
_________________
Marzenia si? spe?niaj?, kiedy si? o nich zapomina...
 
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-17, 12:38   

Tak , mo?e lepiej tutaj ?eby wszyscy mogli skorzysta? :) Ojeju ile szcz??liwych myszek b?dzie :m:):

[ Dodano: 2012-10-17, 12:40 ]
Oj , nie zauwa?y?am ?e ju? napisa?a? :) To dzi?kuj? bardzo . Do kolby wykorzystam stare patyki po kolbach Vitapolu . :wink: Mój ?akomczuch pewnie b?dzie zadowolony
_________________
Gucio [*]
 
 
Zumi 
Myszowaty



Imi?: Aga!
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Sie 2012
Posty: 520
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-10-17, 12:41   
   Myszy: Toro i Otto <3. | Zumi [*], Milka [*], Suzi [*], Nefi [*], Mamba [*], Margolka [*]


no to si? ciesz? :grin:
myszki pewnie te? b?d? zadowolone :smile:
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-17, 12:56   

Zrobi? mo?e ze dwie kolby i kilka ciasteczek :) Ale dobrze maj? te nasze myszy . :m:):
_________________
Gucio [*]
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-10-18, 20:57   

A u mnie m?ka kukurydziana stoi i nie ma na ni? ch?tnych w ko?cu zostanie wykorzystana dzi?ki za przepis :)
_________________
InfinitY ..
 
 
Derdiana666 
Mysi Bywalec
Motomysz z Marsa



Imi?: Klaudyna
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Maj 2012
Posty: 168
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2012-10-19, 18:02   
   Myszy: koszatniczka Saires i pies Marsza?ek


Ja dziewczynom robie (nie wiem czy wolno)

Gotuj? ry? bez soli, dodaj? im troszk? kawa?eczki drobniutko posiekanych gotowanych piersi z kurczaka bez soli i razem to mieszam i powiem, ze rano jak wstaje to miska pusta :wink: Co o tym s?dzicie?
_________________
Metal, Hardcore, Hardstyle 4 life!!
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-10-19, 18:06   

Wydaje mi si? ?e bez zawarto?ci soli mo?na poda? jak?? ma?? ilo?? :)
_________________
InfinitY ..
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2012-10-19, 18:58   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Potrzeba:
Orzechy laskowe i/lub orzechy w?oskie
miód
Wykonanie:
Przez pare minut pra?ymy orzechy na patelni, po czym dodajemy miód i "obsmarowujemy" wszystkie orzechy. Gotow? "mas?" rodzielamy na talerzu (uwaga, szybko si? krystalizuje), czyta?am gdzie?, ?e mo?na przed roz?o?eniem ich posmarowa? talerz mas?em, to wtedy si? nie przyklej?. Ilo?? miodu wg uznania, ja da?am malutko, wi?c przek?ska nie jest bardzo s?odka, lecz miód leciutko wyczuwalny.

Myszy otrzyma?y po jednym orzechu laskowym i s? zachwyone :grin:
_________________
"?le czy dobrze, oka?e si? pó?niej. Ale trzeba dzia?a?, ?mia?o chwyta? ?ycie za grzyw?. Wierz mi, ?a?uje si? wy??cznie bezczynno?ci, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, cho? niekiedy przynosz? smutek i ?al, nie ?a?uje si?."
 
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-19, 19:02   

Brzmi pysznie lecz nie przekonuje mnie ten miód :) Ale tak raz na jaki? czas mo?e by?
_________________
Gucio [*]
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2012-10-19, 20:09   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Dlatego nie przekonuje Ci? miód? Jest dozwolony dla myszek, jednak w ma?ych ilo?ciach i musi to by? prawdziwy miód, a nie ten "sp?ynny cukier" ze sklepów :wink:
_________________
"?le czy dobrze, oka?e si? pó?niej. Ale trzeba dzia?a?, ?mia?o chwyta? ?ycie za grzyw?. Wierz mi, ?a?uje si? wy??cznie bezczynno?ci, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, cho? niekiedy przynosz? smutek i ?al, nie ?a?uje si?."
 
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-19, 20:52   

Wiem ?e jest jadalny dla myszy :) To moje zdanie i nie przekonuje mnie jako w?a?ciciela i tak troch? grubiutkiej mysi ;) Nie mówi? ?e jest z?y bo pewnie myszy za nim przepadaj?
_________________
Gucio [*]
 
 
ArolinaK 
Mysi Rozmówca



Imi?: Kasia
Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 291
Wysłany: 2012-10-20, 07:50   

Sasza286, ale bomba kaloryczna :shock: . Nie jest z?e, wszystko jadalne, ale ba?abym si? poda? myszkom, orzechy laskowe to u mnie ?wi?to lasu :lol: . Oczywi?cie rozumiem, ?e nie podajesz im tego jako pokarm sta?y i jest to tylko ekskluzywny smako?yk, tak? rol? spe?nia chyba ?wietnie.
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2012-10-20, 09:39   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Gdzie ciagle, ja ju? nie pami?tam kiedy one jad?y orzechy laskowe :eek: Jedyne orzechy to te w karmie, ale tego tam jest tyle co nic... :wink: A myszki to modelki :smile:
_________________
"?le czy dobrze, oka?e si? pó?niej. Ale trzeba dzia?a?, ?mia?o chwyta? ?ycie za grzyw?. Wierz mi, ?a?uje si? wy??cznie bezczynno?ci, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, cho? niekiedy przynosz? smutek i ?al, nie ?a?uje si?."
 
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-20, 14:24   

Mojej mysi da?am wczoraj wieczorem troch? jogurtu , pokruszone orzechy w?oskie , pokrojonego banana i gruszk? ( z w?asnego drzewka :) ) tak?e pokrojon? . Jogurcik wychlipa? , banana i gruszki nie ruszy? ale orzeszki znikn??y :smile:
_________________
Gucio [*]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT